Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi Drodzy taki #scrum master. Po co to chodzi? Na co to żyje?

Będą #sprintyjacka ale niech tam. Mamy od paru miesięcy nową masterkę-akrobatkę. Baba jak to baba albo nie chce albo nie może albo boli ją głowa.
Daily na których była na palcach 1 ręki do policzenia. Nie ogarnia na czym polega nasza praca i jej specyfika mimo że były próby tłumaczenia. Jak jest planowanie program increment (wysokopoziomowe dla 6 sprintów) to ciśnie nam cały backlog do 1 sprintu i zadowolona a potem po babsku obraża jak się jej w oczy mówi że przez cały PI to zrobimy 1/5 z tego.
Dobrze że PO to swój chłop i nie da nam krzywdy zrobić.

W sumie dupa mnie boli bo wcześniej mieliśmy za mastera fajnego chłopaka który chciał i potrafił pomóc. Tak wszystko poukładał że każdy robił mniej a cały zespół robił więcej. Jak coś było nie halo to wystarczyło zagadać.

#programowanie #programista15k i trochę #programistycznepieklo
  • 14
ciśnie nam cały backlog do 1 sprintu


@keton22: rozumiem, że chciałaby cisnąć, ale nie sobie na to nie pozwalacie

to może przegłosujcie na retro że jej nie chcecie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

a serio, jak macie porównanie z normalnym SM i poparcie wyników dowożenia, to możecie pogadać z biznesem - dla nich
to możecie pogadać z biznesem


@PaaD: tak to się skończy zapewne

niezrozumienie scruma po obu stronach


@Weretek: "to nie był prawdziwy komunizm" wiem, wiem. Operacyjnie baba nie ma prawa głosu i PO robi też za SMa i tak się żyje powoli na tej wsi. Ale dalej boli na co to pensję pobiera i dlaczemu dostaje nagrody za nasze wyniki do których nie przyłożyła ręki a wręcz przeciwnie. A dla devów
@keton22: Nie macie scruma. Scrummaster nie układa backlogu aktualnego sprintu, tylko wy to robicie. Scrummaster jest od tego, żeby wam pomagac, ułatwiać, bronić. Ma pilnować zasad scrumowych, pomagac ownerowi wypisywać tickety do backlogu i nic więcej. Wy z tego backlogu macie wyjąć tyle ticketów na sprint ile zespół jest w stanie wykonać. U was pewnie jest jeszcze utrzymaniówka - tego sie nie robi w sprintach, bo to żadnego sensu nie ma.
@keton22: do robienie $ istnieje o ile jestes na tyle bystry/masz szczescie znalezc firme gdzie SM odpowiada tylko za daily i przesuniecie kafelkow na jira ewentualnie ;p
znam typa co jestprogramista w jednej firmie full time i full time SM w innej za stawke niewiele nizsza ;p
łacznie ponad 30k wyciaga w polskich firmach bez stresu ;d
@keton22: Ale to chyba jesteście dorośli i potraficie powiedzieć, że jedna osoba w zespole ewidentnie nie daje sobie rady z tym czym powinna się zajmować i zamiast pomagać to utrudnia.