Wpis z mikrobloga

Zbliżają się spore przeceny na giełdzie. Myślę o wpakowaniu się po małe jaja (~ 4-5 pensji) na 5-10 lat w indeks typu NASDAQ lub S&P 500. Czy są tutaj specjaliści, którzy mogliby polecić odpowiednią platformę do tego rodzaju działań? Zachęcam do dyskusji czy to w ogóle dobry pomysł dla kogoś, kogo nie interesuje daily trading.

#gielda #gimbaza #programista15k #inflacja
  • 40
  • Odpowiedz
@andrzej_3000: Każdy Ci powie zgodnie ze swoim oglądem rynku. Ja uważam że teraz nie warto, ktoś nastawiony byczo powie, że warto. Jeśli koniecznie chcesz kupować, a się na tym nie znasz, to rozłóż zakupy w czasie na jakieś ETFy.
  • Odpowiedz
@massh po prostu jestem ciekawy co myślą ludzie, którzy się interesują tematem. Nie przyszedłem tutaj po rozkazy od losowych użytkowników portalu ze śmiesznymi obrazkami. Mój wpis miał zachęcać do wymiany opinii, a nie świętych prawd spekulantów.
  • Odpowiedz
@andrzej_3000:

Zbliżają się spore przeceny na giełdzie.

Skąd wiesz?

Myślę o wpakowaniu się po małe jaja (~ 4-5 pensji) na 5-10 lat w indeks typu NASDAQ lub S&P 500. Czy są tutaj specjaliści, którzy mogliby polecić odpowiednią platformę do tego rodzaju działań?

Praktycznie dowolne konto maklerskie. XTB, Bossa i Interactive Brokers są chyba najsensowniejsze teraz.

Zachęcam do dyskusji czy to w ogóle dobry pomysł dla kogoś, kogo nie interesuje daily trading.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@andrzej_3000: jak z akcjami. Nikt nie wie czy warto. Zgodnie ze statystykami z kilkunastu lat wstecz to warto. Ale czy się powtórzy? Nie wie nikt. Tylko dwie sprawy:
- Może jeszcze spaść. Teraz może być początek recesji.
- Dolar jest bardzo drogi, więc te spadki na giełdzie USA dla nas nie są takie duże. Chyba że masz gdzieś już dolary.

@andrzej_3000: pytales o platformę - jakakolwiek która obsluguje te indeksy,
  • Odpowiedz
@andrzej_3000: na każdą inwestycje musisz mieć plan. Niech będzie nasdaq: chwilowo może nastąpic odreagowanie przykładowo 14k, co robisz? Przyjdzie jesień splyna dane spadnie koniunktura i rynek się załamie od 14k leci na 9k, może 8k ( warto mieć taki scenariusz katastroficzny) co robisz? Nawet mając plan czy jesteś pewien że się do niego zastosujesz? Czy chcesz wejść za wszystko jednym strzałem czy podzielisz kapitał na kilka części i będziesz to usrednial
  • Odpowiedz
Buffetowi ktory juz zrobil jakis male zakupy


@WiktorekS: Porównywanie jakichkolwiek działań Buffeta do jakichkolwiek działań indywidualsa to taka "kula w płot", że brak słów. Buffet może kupować całe spółki, może przetrzymać obsunięcia, może wpływać na zarząd i biznes danej firmy, ma nazwisko, które samo robi "ruch ceny" itp. Na obecnym etapie on "gra na kodach". Nawet jakby poszedł w dupę cały jego fundusz, to nic mu się nie stanie.
Indywiduals ciułający
  • Odpowiedz
@DJ007: wytlumacz mi

Indywiduals ciułający na emeryturę jeśli wpieprzy oszczędności życia w gówno przez zły timing, to będzie na emeryturze żarł gruz w najlepszym wypadku.


Ktos wlozy oszczednosci zycia w apple w poniedzialek. Jaki scensriusz musi sie ziscic zeby na emeryturze zarl gruz?
  • Odpowiedz
Ktos wlozy oszczednosci zycia w apple w poniedzialek. Jaki scensriusz musi sie ziscic zeby na emeryturze zarl gruz?


@WiktorekS:
1. Przegranie w przyszłości wyścigu konkurencyjnego z inną firmą technologiczną.
2. Zły zarząd i brak innowacji.
3. Zmiana technologii, której Apple nie dostrzeże.
4. Udany atak hackerski.
5. Nowa moda, której jeszcze rynek nie dostrzegł.

Można mnożyć scenariusze do woli.
  • Odpowiedz
@DJ007: i jak z ich prawdopodobnoscia?

I co ze scenariuszem ze ktos wrzuci wszystko w etf na s&p500 lub globalny index? Bedziesz przedstawial scenariusza upadku Ameryki?
  • Odpowiedz
I co ze scenariuszem ze ktos wrzuci wszystko w etf na s&p500 lub globalny index? Bedziesz przedstawial scenariusza upadku Ameryki?


@WiktorekS: Ty serio traktujesz tzw długoterminowość jako panaceum?
Co do upadku imperiów, to dyskutować o tym nie mam zamiaru, bo z faktami historycznymi się nie dyskutuje, one po prostu są.

A tu masz Larrego Williamsa, który w jeden rok w zrobił 11376% na krótkoterminowych spekulacjach i córkę też nauczył.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Larry_Williams_(trader)

W
  • Odpowiedz