Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki mam pytanie czy zwykła osoba nie mająca nic wspólnego z IT bez żadnych studiów i średnim angielskim jest w stanie osiągnąć w tym celu? Mam zamiar pod szlifować język plus do tego może hiszpański

Czy te kursy internetowe np java/python po 10/14k są coś warte? Bo trwają dość długo 9 miesięcy a moja praca kolidowałaby z wolnymi weekendami. Czy lepiej szukać materiałów z neta za free i uczyć się z tego?
Na tą chwilę zarobki 4.5/5.5k lvl 23 sporo wolnego czasu.
Jakie kierunki polecacie, wiem że branża jest bardzo rozwinieta ale nie wiem w czym bym się odnalazł może w grzebaniu w kodach.

Liczę na mądre odpowiedzi i jakieś rady
#it
#programista15k
#komputery
#informatyka
#programowanie
  • 28
@poborski28151691:
1. https://www.wykop.pl/wpis/66264217/tak-obserwuje-tagi-programowanie-programista15k-i-/
2. Jeśli musisz wydać kilkanaście tysięcy na kurs, żeby dostać podstawowe informacje dostępne bezpłatnie w Internecie, to nie wróżę Ci powodzenia w tej branży.
3. Angielski to podstawa. Hiszpański Ci się nie przyda w branży, ale jeśli masz ochotę to po prostu ucz się tego języka dla przyjemności.
4. Pytanie, dlaczego interesujesz się IT. Jeśli tylko dlatego ponieważ słyszałeś o nie wiadomo jakich zarobkach, również nie wróżę Ci
@groman43: tak jak myślałem jest to zwykły scam, zapytałem ponieważ znam jednego gościa który zrobił taki kurs co prawda 70%kwoty było z dofinansowania ale udało mu się i robi jako junior w Javie.
I domyślam się że jest to ciężki kawał chleba bo nikt nikomu nie płaci za niewiedzę, poszukam jakiś ciekawych materiałów na yt czy innych stronach i postaram się sprawdzić czy jest to dla mnie
@poborski28151691: @witam_po_krotkiej_przerwie: Praca programisty polega na samodzielnym szukaniu wiedzy i ciągłej nauce. Materiałów jest mega dużo w internecie. Kup sobie jakiś kurs z udemy na początek żeby zobaczyć czy ci się to całe it spodoba, załapiesz podstawy, a reszta z neta.

Większość programistów, których znam po angielsku mówi raczej słabo, na tyle, żeby powiedzieć na daily co robią i komunikować się w pracy na podstawowym poziomie. Im lepszy angielski tym
@poborski28151691: 10-14k??? Moim zdaniem to szaleństwo, krąży post Mirka odnośnie pythona gdzie pisze krok po kroku co gdzie szukać i czego się uczyc (także z nowymi update’ami) sensowne kursy na udemy kosztują koło 50-80zl. Nie mówię ze toto samo co te kursy za 14k ale roznica jest kolosalna, a jak już wspomniane wyżej żeby być dobrym programista trzeba być dociekliwym, samodzielnym itd. A czy masz szanse na przebranzowienie to odpowiem tak:
@poborski28151691 Pierwszym i najważniejszym językiem, którego trzeba się nauczyć to angielski, a potem dopiero Python, Java czy inny C++. Większość materiałów i literatury jest po angielsku.

Kursów nie polecam - tak jak pisali inni, to raczej nie pomoże. Łatwo wpaść w pułapkę - pomyślisz, że kupiłeś taki drogi kurs, to na pewno będzie dobry i wszystko opanujesz. A cudów nie ma, jaki by taki kurs nie był, chodzi bardziej o Twój wkład
@poborski28151691 bootcampy dobre są głównie po to, żeby poznać ludzi i zrobić z nimi jakiś większy projekt. Wiedza, która tam zdobędziesz to podstawy i żeby cokolwiek osiągnąć będziesz musiał i tak uczyć się ciągle samemu. Dodatkowo przygotuj się na to, że po skończonym kursie nie będziesz mógł znaleźć pracy. Pracodawca chce wiedzieć, że bierze kogoś kto będzie pracować, dlatego projekty, którymi się możesz pochwalic, są na wagę złota. No i na sam
@poborski28151691:
Jeśli masz niecałe15 minut to posłucha tego video: How I Would Learn To Code (If I Could Start Over) - to chyba dobre podsumowanie wszystkiego, co bym miał w tym temacie powiedzieć lub podpowiedzieć w odpowiedzi na Twoje pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

TL;DR: jeśli nie masz kłopotu z motywacją, lubisz uczyć się nowych rzeczy, lubisz rozwiązywać, często skomplikowane, problemy - to kurs za 15K nie
@GallAnonimus: @poborski28151691: dodam tylko ze często z mojego doświadczenia widać ze jak polski programista nie zna dobrze angielskiego to zawsze być co najwyżej średnim programista, moim zdaniem zawsze znasz lepiej język jeśli jesteś dobrym devem
@bb89: @poborski28151691: ja znam sporo (może nie "świetnych", ale) całkiem dobrych programistów, którzy słabo mówią lub nawet piszą po angielsku, ale potrafią zrozumieć, wyszukać, zinterpretować wszystkie potrzebne dokumentacje, czy na przykład - wymagania klientów.

To może trochę jakieś "Polactwo" i nasze kompleksy biją ode mnie, ale czasem aż wstyd się pokazać z takim dev-em u anglojęzycznego klienta (bo choć wszystko potrafią zrozumieć, to nie potrafią zwięźle i precyzyjnie wyrazić swojej
@poborski28151691: kurde te kursy były po 9k jeszcze 2 lata temu. Ja bym na to nie szedł, zacząłbym od książki ANSI c a potem zrobił kurs neta za free dowolnego języka w którym chcesz się tam rozwijac. Ewentualnie poszukałbym jeszcze mentora bo generalnie osoba co ma doświadczenie moze dać fajne rady co nie dadzą ich na żadnym kursie. Jeśli koliduje Ci to z wolnymi weekendami to nie wroze Ci jednak kariery
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Kursik na udemy za max 100, przerób go całego, zobacz czy Ci się to podoba i czy to czujesz i dopiero później się zastanawiaj nad takimi zobowiązaniami.
Ale imo bootcampy nie są warte pieniędzy.
Czy te kursy internetowe np java/python po 10/14k są coś warte? Bo trwają dość długo 9 miesięcy a moja praca kolidowałaby z wolnymi weekendami. Czy lepiej szukać materiałów z neta za free i uczyć się z tego?


@poborski28151691: Najpierw to polecam samemu, a nie od razu wydawać kasę. Jakbyś chciał pograć w bilard, to od razu zamówiłbyś najwyższej jakości stół za kilka tysi, najdroższy sprzęt i oficjalna czapeczkę klubu bilardowego, czy
@poborski28151691: nie idzie czytać tych porad powyżej. To nie działa w ten sposób jak tutaj sie ewidentnie mirkom wydaje.... Oczywiście angielski obligatoryjnie w stopniu praktycznie biegłym. To jasne. NIE da się nawet zaczynać uczyć podstaw programowania bez wiedzy z między innymi: architektura/struktura systemów (windws linux), podstawowe protokoły sieciowe, systemy plików (ścieżki, uprawnienia...)... Brak słów. Bez tego to nawet python nie skonfigurujesz. Nawet nie ma takiej opcji:) A gdzie reszta! Co do
wojciet - @poborski28151691: nie idzie czytać tych porad powyżej. To nie działa w ten...

źródło: comment_1657954611LXss1fzNymVPZ2UkK5DY2g.jpg

Pobierz