Wpis z mikrobloga

@whoru: Widocznie działałeś jednak w trochę innej branży, bo "demo" nawet najmniejszego gówienka to jest standard jeśli interesariusz w ogóle chce to oglądać.

A tak w ogóle to nie rozumiem problemu. W interesie każdego jednego rzemieślnika jest żeby "odbiór robót" przeprowadzać na swoich zasadach, ale w naszym światku IT niektórzy to sami sobie wolą robić pod górę ¯\_(ツ)_/¯
@whoru: to jest właśnie polska szkoła managementu ( ͡° ͜ʖ ͡°) masz rację, ale jak odstawisz szopkę to masz spokój na kilka tygodni i zadowolonego przełożonego. Możesz tez walczyć o ideały, ale on i tak cię do tego zmusi, narobi syfu a za jakiś czas zniknie z firmy i zostanie ci łatka tego co nie współpracuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakbym miał policzyć
@whoru: No spoko, a co robiłeś całą iterację? Może robiłeś tuning GC i dzięki temu apikacja działa stabilniej i zużywa mniej zasobów.
Może robiłeś testy perf i dzięki temu wiesz, że aplikacja działa lepiej i stabilniej, bo xyz.
A może robiłeś unit testy i dzięki temu znalazłeś jakiś potencjalny bug.
Albo...

No coś chyba robiłeś ostatnio. Zastanów się w czym to może pomóc w polepszeniu aplikacji, zamiast strzelać focha ;P
@MetroStation: chodzi mi wyłącznie o to, że dla mnie pokazywanie, że testy są na zielono albo postman odbiera dane (co jest w zasadzie tym samym co testy na zielono) jest po prostu dziwne, ale to jest moja perspektywa osoby technicznej, więc może macie rację żeby pokazać dosłownie "cokolwiek"
@whoru: U mnie są sami backend devowie i coś pokazujemy na demach, więc wiesz ;) Tylko takich turbo technicznych nie pokazujemy, bo mamy biznes i support na demach. Ale jeśli to np jakieś dashboardy, to ich informujemy i pokazujemy co się tam rysuje, tak dla ich czystej ciekawości.
@MetroStation: chodzi mi wyłącznie o to, że dla mnie pokazywanie, że testy są na zielono albo postman odbiera dane (co jest w zasadzie tym samym co testy na zielono) jest po prostu dziwne, ale to jest moja perspektywa osoby technicznej, więc może macie rację żeby pokazać dosłownie "cokolwiek"


@whoru: Z doświadczenia ci powiem, że „osoby techniczne” często zapominają że to co dla ciebie jest oczywiste to dla reszty nie ponieważ
@whoru: biorę udział w takich spotkaniach raz na jakis czas, ale jako uczestnik biznesu. Zazwyczaj wygląda to tak, że na początku deweloperzy opowiadają jaką i dlaczego mieli wprowadzić zmianę, potem jak poszło jej wdrażanie, czy były jakieś trudności itd, potem jak to zostało przetestowane czyli albo że jakimś tam gerkinem czy tam ogórkiem, czy że jest wdrożony automatyczny system testów, hula cały czas i krzyczy jak coś się wywali. Na koniec
@whoru: bez obrazy ale takie osoby z pretensjami jak Ty w tym poście w pracy mnie najbardziej irytują. oczywistym jest, że to głupota taka prezentacja ale równie oczywistym jest, że jest to swego rodzaju norma, że takie gówno trzeba #!$%@?ć. dobry pracownik będzie troche elastyczny, trochę się wygłupi pokaże zielone paseczki że wszystko działa i będzie gitara, a taki wielki geniusz backendu będzie się pruł na review i tłumaczył że on
@whoru: nie masz pokazać kodu ale zysk który jest dzięki temu co robiłeś. Jaki jest benefit tego, nie wiem aplikacja się szybciej ładuje o tyle i tyle na przyklad. No masz pokazać efekt swojej pracy.

Bo jak nie możesz po dwóch tygodniach pracy, pokazać co dzięki temu ma zespół/firma. To w sumie po co robiłeś xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@whoru: Widocznie działałeś jednak w trochę innej branży, bo "demo" nawet najmniejszego gówienka to jest standard jeśli interesariusz w ogóle chce to oglądać.


A tak w ogóle to nie rozumiem problemu. W interesie każdego jednego rzemieślnika jest żeby "odbiór robót" przeprowadzać na swoich zasadach, ale w naszym światku IT niektórzy to sami sobie wolą robić pod górę ¯_(ツ)_/¯

@PaaD: tylko ze sporo robot w IT to takie, ktore ciezko sie
@yhbgrobdoivbvwamsv: Dobry przykład z tym kierowcą ciężarówki - w końcu my też "dowozimy", i dokładnie tak jak tam nie chodzi o to, żeby pokazać jak bardzo opony się zużyły albo obszczały, ale wymyślono takie cuda jak "list przewozowy", który potrafi cały dowód wykonania zlecenia transportowego zamknąć w jednym papieru.

A elektryk albo hydraulik będą płakać że mu "frontendowiec" ścianę pomalował i po tygodniu już nie widać wysiłku?