Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
stabart
stabart

stabart

Dołączył 3 lata i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 220
  • Znaleziska 50
  • Mikroblog 170
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 2
jmuhha
jmuhha
12.06.2026, 05:07:57
  • 0
Co to może być za błąd od rana
jmuhha - Co to może być za błąd od rana

źródło: 1000028280

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart
stabart 12.06.2026, 10:42:21 via Wykop
  • 0
@jmuhha: Wymień baterie, przedmuchaj lekko port i upewnij sie, że palec z którego pobierasz krew jest czysty (najlepiej umyć wodą z mydłem przed i wytrzeć w czysty ręcznik).
  • Odpowiedz

2614

29 letni Radny KO Dawid Kacprzyk zarobił jako lekarz w rok 1.6 miliona zł

Dawid w 2024 powiedział, że przyjmuje tylko na NFZ i nie realizuje wizyt prywatnych. Działacz Koalicji Obywatelskiej w kampanii mówił, że konieczne jest zwiększenie nakładów finansowych na służbę zdrowia xD

ubijakitopiel
z
x.com
dodany: 10.06.2026, 09:57:35
  • 259
  • #
    bekazpo
  • #
    nfz
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    polityka
stabart
stabart
stabart 11.06.2026, 09:26:06 via Wykop
  • 1
@dr_Batman: W BI na pewno nie zarabia się więcej niż na programowaniu.

Jakim kryterium się kierowałas przy porównaniu produktywności programisty do lekarza? Bo ja mam odwrotne doświadczenie.

Abstrachując od tematu, to bardzo ciekawym zjawiskiem jest jak dużo osób łączy się w pary programista/lekarka.
Urynowyurynator
Urynowyurynator
Urynowyurynator
19.02.2026, 04:18:46
  • 577
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 189
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart
stabart 19.02.2026, 09:41:22 via Wykop
  • 0
Generalnie nie ma sensu przejmować się rzeczami, na które nie ma się wpływu.
  • Odpowiedz

512

Paranoja. Minister chce likwidować ryczałt, bo informatycy mają za dobrze

Paranoja. Minister chce likwidować ryczałt, bo informatycy mają za dobrze

Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz uważa, że preferencyjne stawki ryczałtu dla branży IT oraz influencerów są niesprawiedliwe. Pełna zgoda. Tylko dlaczego chce z tego powodu wylewać dziecko z kąpielą i wpychać wszystkich na skalę podatkową?

Stopa_Szopa
z
bezprawnik.pl
dodany: 27.01.2026, 07:31:35
  • 346
  • #
    progpodatkowy
  • #
    formaopodatkowania
  • #
    influencerzy
  • #
    informatyk
  • #
    ipbox
  • #
    polityka
stabart
stabart
stabart 27.01.2026, 12:50:17 via Wykop
  • 0
@Morf: Czym jest według Ciebie R&D?
stabart
stabart
stabart 27.01.2026, 14:52:42 via Wykop
  • 3
@UrimTumim: No i zabrałeś mi frajdę, bo chciałem wkleić ustawę dopiero po jego odpowiedzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
agiller
agiller
24.11.2025, 05:34:09
  • 42
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart
stabart 24.11.2025, 09:39:32 via Wykop
  • 0
@agiller: Szanuję. Jeżeli jeszcze nie masz to kup sobie serio jakikolwiek kask i czołówkę jeżeli odśnieżasz po ciemku. Szerokości :)
  • Odpowiedz
Bad_Sector
Bad_Sector
11.10.2025, 06:55:00
  • 17
Kaevum do sobotniej kawki #blackmetal
Bad_Sector - Kaevum do sobotniej kawki #blackmetal

źródło: temp_file2452636684580413686

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart
stabart 11.10.2025, 10:17:32 via Wykop
  • 1
@Bad_Sector: Watain - Lawless Darkness też dobra, kulturka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
06.10.2025, 06:20:03
  • 166
✨️ Jak radzić sobie z finansowymi dylematami w związku? Ⓘ
Tldr: moja narzeczona nie jest zadowolona z faktu, że pomagam finansowo moim rodzicom. Nie wiem co robić.

z narzeczoną planujemy ślub w następnym roku. Rzecz w tym, że coraz częściej widzę mniejsze i naprawdę zastanawiam się czy ten ślub to dobry pomysł, a po wczorajszej kłótni w ogóle zastanawiam się czy nie zerwać oświadczyn.

Jestem programistą i zarabiam bardzo dobrze. Narzeczona dowiedziała się, że
  • 197
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart
stabart 06.10.2025, 09:00:15 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: Nie doradzę co masz zrobić, ale wspieranie rodziców w trudnej sytuacji finansowej jest z twojej strony bardzo szlachetne i wbrew pozorom wiele osób by się na to nie zdecydowało. Dobrze Cię wychowali.
  • Odpowiedz
Kramarz
Kramarz
16.09.2025, 08:23:48
  • 4
Jakby ktoś był ciekaw, to tak może wyglądać Bakłażant
(przejęzyczenie rozowej podczas opowiadania dziecku o zwierzętach w lesie XD)
#heheszki #baklazant #zwierzaczki
Kramarz - Jakby ktoś był ciekaw, to tak może wyglądać Bakłażant
(przejęzyczenie rozow...

źródło: image

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart
stabart 16.09.2025, 09:39:17 via Wykop
  • 1
@Kramarz: jakie przejęzyczenie jak ostatnio takiego na polu widziałem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
stabart - @Kramarz: jakie przejęzyczenie jak ostatnio takiego na polu widziałem? ( ͡°...

źródło: b7e073d1-0ad1-49f5-815d-279b377eac97

Pobierz
  • Odpowiedz

226

Nawrocki poddał się badaniom. Są wyniki

Pokaż treści 18+

Nawrocki poddał się badaniom. Są wyniki

Karol Nawrocki poddał się testom na obecność narkotyków w organizmie - podaje "Super Express". "W próbkach pobranych od Nawrockiego nie wykryto niedozwolonych substancji" - poinformowano

WirtualnaPolska
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 27.05.2025, 10:01:04
  • 159
  • #
    nawrocki
  • #
    trzaskowski
  • #
    badania
  • #
    wybory
  • #
    polityka
stabart
stabart
stabart 28.05.2025, 06:26:19 via Wykop
  • 3
@GeraltRedhammer: Piszesz nieprawdę. Metylofenidat to NDRI i pobudza osoby bez ADHD znacząco bardziej niż kawa, nawet mała dawka np. 18mg Concerta, albo 10mg Medikinet. Osoby zażywające metylofenidat rekreacyjnie raczej nie biorą go dla pobudzenia, a dla poprawy uwagi, skupienia i szybkości reakcji np. przy nauce do sesji. Akurat w przypadku Nawrockiego wątpię, że metylofenidat byłby pierwszym wyborem, szczególnie że na rynku jest legalnie dostępna na receptę np. lisdeksamfetamina.
stabart
stabart
stabart 03.06.2025, 06:41:43 via Wykop
  • 0
@GeraltRedhammer: Dosłownie w ulotce, którą załączyłeś jest napisane:

"Mechanizm działania metylofenidatu nie jest w pełni poznany, ale jest on związany z blokowaniem wychwytu zwrotnego dopaminy i noradrenaliny, co powoduje wzrost stężenia tych neuroprzekaźników w synapsach."

NDRI - inhibitory wychwytu zwrotnego noradrenaliny i dopaminy (norepinephrine–dopamine reuptake
stabart
stabart
stabart 03.06.2025, 10:05:04 via Wykop
  • 0
@GeraltRedhammer: Kiedyś, jak interesowałem się jeszcze tym tematem bardziej to znalazłem taką metaanalizę badań nt. metylofenidatu: https://academic.oup.com/ijnp/article/17/6/961/692761

O ile dobrze pamiętam to wynika z niej, że osoby bez ADHD też mają polepszone skupienie i pamięć, ale wszystko zależy od dawki i osoby i cześć osób rzeczywiście nie ma żadnych pozytywnych efektów. Za to dla osób z ADHD (czego jestem naocznym świadkiem), to jest totalny gamechanger.

Z uzależnieniem od amfetamin to
b.....s
konto usunięte 03.06.2025, 02:41:15
  • 1

jakie autko miasto i trasa 150km czasem

  • Chevrolet Aveo 1.2 2009 benzyna 55.4% (139)
  • Volkswagen Fox 1.2 benzyna 2005 44.6% (112)

Oddanych głosów: 251

  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart
stabart 03.06.2025, 06:25:43 via Wykop
  • 1
@banans: Foxem w trasie raczej będziesz się męczył, szczególnie na ekspresówkach. Aveo to fajne małe autko, mój ojciec przez chwilę takim jeździł i chwalił (tylko on akurat miał 1.4).
  • Odpowiedz
hexgate
hexgate
24.03.2025, 20:07:14
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart
stabart 24.03.2025, 20:08:23 via Wykop
  • 0
@hexgate: Ja też akurat wyszedłem i
stabart - @hexgate: Ja też akurat wyszedłem i

źródło: 1000015241

Pobierz
  • Odpowiedz
anonanonimowy321
anonanonimowy321
15.01.2025, 18:37:02
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart
stabart 15.01.2025, 22:05:03 via Wykop
  • 1
@anonanonimowy321: Może trochę z innej beczki - Creep 2014 i Creep 2 2017? Oba coś z pogranicza found footage, ale Mark Duplass potrafi grać niezłego psychola.
  • Odpowiedz
CulturalEnrichmentIsNotNice
CulturalEnrichmentIsNotNice
28.11.2024, 16:36:57
  • 866
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart
stabart 28.11.2024, 21:33:58 via Wykop
  • 1
@CulturalEnrichmentIsNotNice: Gratulacje :)
  • Odpowiedz

42

Asystent ograniczeń prędkości obowiązkowy w UE . Nowe "pik, pik" już od 7 lipca

Asystent ograniczeń prędkości obowiązkowy w UE . Nowe "pik, pik" już od 7 lipca

Oto kolejny element, który ma poprawić bezpieczeństwo na drogach, a w rezultacie będzie masowo wyłączany przez kierowców. Niektórzy producenci tworzą nawet dedykowane przyciski, by użytkownicy mieli łatwiej. Inni natomiast komplikują dezaktywację poprzez menu.

NaMasce
z
namasce.pl
dodany: 02.07.2024, 12:10:52
  • 39
  • #
    technologia
  • #
    motoryzacja
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    samochody
  • #
    europa
  • #
    prawo
stabart
stabart
stabart 03.07.2024, 09:29:52 via Wykop
  • 0
@janekplaskacz: Nie wiem o jakiej marcę i latach produkcji piszesz, ale w nowych Audi działa to bardzo dobrze. Odwołania ze względu na skrzyżowania wyłapuje poprawnie, a znaki czyta z prawie 100% skutecznością.
Niqueide
Niqueide
19.06.2024, 10:13:16
  • 0
Czesc,

sprzedaje swoje E90 z najlepszogroszym silnikiem n47.

Mysle o kupnie F30 lub F10 dalej z silnikiem N47, ale...

mysle
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart
stabart 19.06.2024, 15:10:52 via Wykop
  • 0
@Zekkeh: Czyli w sumie moje 11 l przy prędkości 43 km/h (1/3 trasy i 2/3 miasto) nie jest takie złe przy wolnossącym benzyniaku 2.0, skoro prawie dwa razy mniejsza prędkość.
  • Odpowiedz
WesolyCzajniczek
WesolyCzajniczek
WesolyCzajniczek
08.02.2024, 13:20:54
  • 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stabart
stabart
stabart 08.02.2024, 15:03:49 via Wykop
  • 0
@WesolyCzajniczek: Z ciekawości, zapodałbyś jakieś linki do tych innych analiz?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 28.07.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking