@cofko a części są nawet dostępne, serwis aż tyle nie kosztuje jak może się wydawać, kolegi tata sprzedawał akurat, a że ja szukałem to się dogadaliśmy w uczciwej cenie, 29k zapłaciłem odpowiadając na wcześniejsze pytanie
Drogie Mireczki, ponieważ w dniu dzisiejszym wybuchła wojna między obozem "rata wzrośnie 100zł, #!$%@?, a Ty dalej mieszkaj u mamy w piwnicy frajerze", a "odkupię mieszkanie od Janusza frajera za bezcen" postanowiłem dorzucić 3 perspektywę, na którą zdaje się mało kto patrzy.

Wszyscy wydają się patrzyć tylko na wysokość raty. Tymczasem ja obawiam się czegoś zupełnie innego. Wyobraźcie sobie, że jesteście przedsiębiorą i macie 1 milion PLN kredytu operacyjnego. Jak rata przedsiębiorcy
@blleh: uwielbiam tą logikę, jak się zwolni jedną osobę to zostaje więcej kasy w kieszeni pracodawcy. W wielu firmach brakuje pracowników i obcięcie jednego etatu może kosztować o wiele więcej. Prace trzeba przerzucić na kogoś innego, na magazynie to będzie więcej roboty dla innych, którzy przylecą po podwyżki albo pójdą do innego pracodawcy. U mnie pracodawca straci kilkadziesiąt tysięcy dla zaoszczędzeniu na wypłacie, super rozwiązanie.

Większość osób posiadająca kredyt mieszkaniowy będzie
Zapraszamy na krótki przegląd ofert z kategorii #mobiledev, dla chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Head of Software Engineering (MedTech) | Rockstar Recruiting AG 
[Zurich] [140’000 - 160’000 CHF] [Lead] [Full-Time] [English] [Remote]
https://swissdevjobs.ch/jobs/Rockstar-Recruiting-AG-Head-of-Software-Engineering-MedTech

Senior iOS Developer
źródło: comment_1638960007D4cgwHCZVOau2DF8Oo2pxd.jpg
Cześć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mamy dla was kilka ofert #pracazdalna z widełkami #10k i powyżej

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Python Cloud Developer | Grape Up | 15,2-21,2k
https://crossweb.pl/job/V8nEn

Drupal Developer | Droptica | 10,5-17,5k
https://crossweb.pl/job/zQBhs

Senior DevOps Engineer | Bidroom | 13-20k
https://crossweb.pl/job/9fPwG

Senior Product Leader | Bidroom | 13-23k
https://crossweb.pl/job/r7WMB

Senior Front-End Developer
źródło: comment_1638951453YjNUlJYplVxQ9ocCsZd4Bz.jpg
Jestem Scrum Masterem, zarabiam 18k(po podatkach) a tak nie stać mnie na jakieś lukusy.
Przez ten cały nowy ład to ja, moja dziewczyna i kilku znajomych - wszyscy wyjeżdżamy z polski.

Oto moje koszta stałe:

- Rata za apartament 90m2 na osiedlu deweloperskim - 3.5k
- Rachunki - 1k
- Leasing za bmw m2 - 3.5k
- Paliwo 1k
- Zakupy - 2k
- Hobby, #netflix #hbogo, rozrywki - 0.5k
-
#anonimowemirkowyznania
Jak wygląda u was struktura osób w #it? Chodzi mi konkretnie o kierunki studiów, jakie te osoby ukończyły. Jasne, zapewne znaczna część studiów nie ma i kształciła się we własnym zakresie, a jeśli już to pewnie #informatyka albo jakieś kierunki po #polibuda. Ale zastanawia mnie, ile prawdy jest w tym słynnym PRZEBRANŻOWIENIU ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiecie, w życiu nie pykło z pracą, no to
Hej, jestem programistą, od przyszłego roku zakładam JDG. Jestem kompletnie zielony w temacie, obecnie sobie czytam o tym i jedna rzecz jest dla mnie niejasna. Planuję mieć ryczałt 12%, Nie przekroczę 200k netto. Jaki miałbym zysk nie będąc płatnikiem VAT? Z tego co widzę, to jeśli takowym będę mogę sobie odliczać VAT z rzeczy kupowanych "na firmę" i nie widzę żadnych minusów.

#b2b #podatki #programista15k
@Trusiak: a to w sumie zależy na kogo się trafi ;) Tester here. Z wieloma devami współpracowałem i większość jest chętna do współpracy, nawet angażująca się w testy. Ale miałem jednego takiego opornego deva, że jak dostał buga do naprawy, to nawet nie sprawdzał czy bug został naprawiony ( z reguły chodziło o proste bugi UI), tylko od razu na mnie przerzucał taska. No i był ping-pong bo fixy były #!$%@?
#anonimowemirkowyznania
Jak radzic sobie z wrazeniem, ze jest sie.. za glupim na swoja prace? Jakkolwiek durnowato to brzmi.
Jestem od jakiegoś czasu programistą, jest to moja pierwsza praca, od razu po studiach. Trafiłem do dość specyficznego działu, pracuję przy typowym legacy code - aplikacja gigant, pisana przez łącznie N osób, większość z nich już nie pracuje, dług technologiczny olbrzymi, bo wszystko robione na zasadzie "dokleje kod, wyglada źle, ale działa". Praca w
@AnonimoweMirkoWyznania: Naucz się nie przejmować. Z tego co piszesz jesteś juniorkiem, zarabiasz pensję juniora, zespół ma oczekiwania wobec Ciebie jak wobec juniora. Co to znaczy? Że masz prawo do błędu, masz prawo do nie posiadania wiedzy na temat całego projektu, masz prawo zadawać pytania jak czegoś nie rozumiesz. Prawo to złe słowo, ludzie OCZEKUJĄ że będziesz zadawał pytania, cośtam #!$%@? przy okazji. Nie porównuj siebie do seniorów z zespołu, oni mają
Witam #programowanie #programista15k. Pewnie było już dużo takich pytań ale powtórzę. Przyjąłem sobie za cel nauczenie się programowania od zera. W Google ile pytań tyle różnych odpowiedzi wiec może ma ktoś ochotę odpowiedzieć tu. Czy da się zajebiscie opanować podstawy w pół roku? Mam czas i kasę na kursy, wiec nie chce tego zmarnować. Od czego zacząć, która firma ma najlepsze kursy, czy najlepsza opcja na początek jest nauka Phytona? Dzięki
W weekend miałem okazje porozmawiać ze znajomymi różnych zawodów na temat zmian podatkowych wykreowanych przez najlepszy socjalistyczny rząd dbający o maluczkich, do których nawet Zandberg się spuszcza.
I panie i panowie – w ramach nowego wału, nie tylko sporo osób z klasy średniej dostanie po dupie, ale także zostaną wprowadzone podatki REGRESYWNE – czyli osoby mniej zarabiające będą płacić więcej podatków niż lepiej zarabiające.
Jak to możliwe?

Otóż winny temu jest nowy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@jbc_wszystko: Piękne przedstawienie.

Z początku klasyczne postawienie chochoła ("PiS buduje socjalizm, Zandbergowi podobają się te zmiany" ), potem już właściwe wyliczenie i analiza a następnie puenta w postaci triumfalnego obalenia chochoła jakoby socjalizm znów cos zawalił. Dodatkowo dochodzi jeszcze piękna realizacja podmiotu lirycznego że niektóre JDG są de facto fikcyjnym zastępstwem od etatu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Historia 7/10

A tak już na serio, używaj zamiast #
@jbc_wszystko: 12% ryczałtu dla IT to takie podatek "proszę, nie wyjeżdżajcie".

Przestraszyli się jeszcze większego niedoboru w służbie zdrowia, przestraszyli się, że IT wyjedzie i tym grupom zawodowym robią dobrze, a cała reszta może żreć gruz zapakowany w ładny papierek oznajmiający ile zyskają xD

A odnośnie fikcyjności JDG - wg definicji prawnej nie są wcale fikcyjne, już bardzie UoP nazwałbym fikcją, bo nie ma żadnych korzyści z tej formy współpracy.