Ostatnio totalnie przez przypadek natrafiłem na taką usługę jak zerotier. To jest taki vpn który działa jak wirtualny router i co ciekawe stara się łączyć urządzenia między sobą niezależnie od tego w jaki sposób korzystają z internetu.

Np połączy telefon który ma prywatny ip od operatora z komputerem który jest podłączony do routera z natem. Po prostu szuka najlepszego sposobu na łączenie urządzeń bezpośrednio a jak się nie da to dopiero pozwala
źródło: comment_1638378785sseLO96jqxpRv8xsMq65BQ.jpg
@K-S-: Upraszczając
- jak urządzenia mają publiczne IP to gadają miedzy sobą
- jak jedno urządzenie ma publiczne IP to to drugie może ustanowić z nim połączenie
- jak dwa urządzenia mają prywatne IP to potrzebny jest serwer pośredniczący z publicznym IP który pomoże zestawić bezpośrednie połączenie( przetrzeć szlak ), (STUN)
- ale powyzsza opcja nie zawsze jest możliwa (zależy od konfiguracji routerów), jesli nie jest to trzeba cały ruch pchać
@K-S-: STUN(RFC) definiuje ja wyglądają wiadomości, jakie są czasy oczekiwania itp itd. Wszystko po to żeby można było stworzyć niezależnie klienta i serwer który pomaga nawiązać połączenie, ale można użyć ten sam schemat wymiany wiadomości tylko mogą mieć inną strukturę i to także STUN tylko niezestandaryzowany
Kubernetes Certified Kubernetes Application Developer: CKAD

W nabliższych dniach wypuszczam obszerny artykuł na blogu o certyfikacji CKAD.
Będzie to takie Case Study:
- czyli co trzeba umieć
- jak się przygotować
- jak wygląda egzamin
- jak skonfigurować terminal na egzaminie
++ tips & tricks aby zdać.

Artykuł jest prawie gotowy, ale jeśli macie jakieś pytania to podajcie w komentarzu :)
Na najciekawsze dodam odpowiedź w artykule (jeśli jeszcze nie jest to
źródło: comment_1638376298LPe4cFdO3kyztwv4Dp2s3m.jpg
Zapraszamy na krótki przegląd ofert z kategorii #devops i #systemengineer, dla chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kubernetes Engineer | Natzka SA 
[Zürich] [110’000 - 130’000 CHF] [Senior] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/Natzka-SA-Kubernetes-Engineer

DevOps Engineer | Mantis Technologies 
[Zürich]
źródło: comment_1638354390uJQXtEk1ag5MMJ82s632fj.jpg
Cześć Mirki!( ͡° ͜ʖ ͡°) Przed wami kilka ofert #pracazdalna z widełkami #10k i powyżej

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Flutter Developer | Miquido | 11-14,3k
https://crossweb.pl/job/3TDBb

Android Developer | Miquido | 11-14,3k
https://crossweb.pl/job/84lVU

Drupal Developer | Droptica | 10,5-17,5k
https://crossweb.pl/job/zQBhs

Senior Front-End Developer | Angular | JCommerce | 16-21k
https://crossweb.pl/job/xjYIb

Senior Java Developer |
źródło: comment_1638346870g6bdaMDKGGqAOvhSEnr75C.jpg
Może wpadam w jesienną depresję ale czy nie macie wrażenia, że będąc takim klasycznym klepaczem trochę przegraliście temat ? To znaczy umówmy się, siedzicie sobie powiedzmy 10 lat w branży, jesteście seniorem, team leadem czy jaki dana firma ma tytuł. Zarabiacie dobry hajs jak na polskie warunki i w sumie tyle.
Patrzę jak niektórzy moi znajomi ze studiów otworzyli własne firmy, albo siedzieli całe życie w jednym korpo i są aktualnie dyrektorami
@ChlopakNaMedal: Ale czego Ci brakuje:
- szpanu? że chciałbyś być za kierownicą wielkiego okrętu, albo być jego właścicielem?
- kasy? że chciałbyś mieć prywatny jacht, samolot albo łódkę, objechać świat dookoła 5 razy?
- realizacji? że chciałbyś mieć coś własnego co zrobiłeś?
- wolności? chcesz mieć hajs i nie robić?

Zastanów się co jest brakującym elementem a potem postaraj się coś w tym kierunku każdego dnia zrobić, ale nie na siłę.
Stwierdzam że #silownia to jedna z lepszych decyzji w życiu. #!$%@? z wyglądem i sylwetką nawet - tak mi podbiło asertywność i pewność siebie że to bajka. Rok temu o tej samej porze będąc na rozmowie o hajs #programista15k wziąłbym tyle ile szef zaproponuje, lekko ponegocjował i tyle. Dzisiaj na pełnej wyjebce ze 100% pewnością siebie rzuciłem warunkami poniżej których nie zejdę, najwyżej poszukam innej roboty xD

Dziękuję pan #mikrokoksy (
źródło: comment_1638277817ZxsI0IgOGlNLh77GKPHEXh.gif
@Makak87: Całkiem niezły komentarz, no ale jedno zupełnie nie pasuje do reszty, mianowicie:
"czesto dosyc konfrontacyjna postawa wobec innych samcow (takie heheszki majace na celu ustanowic hierarchie w grupie"

Pewność siebie nie odznacza się tym, że próbujesz umniejszyć innym facetom w gronie koleżanek, no taka postawa może zaimponować ale maksymalnie mało ambitnym karynom, które możemy zauważyć z sebusiami na co dzień. Taka popisówka i ciśnięcie innym nie jest oznaką pewności siebie,
Czy znacie to uczucie gdy toczycie płomienną dyskusję na wykopie na (wpisz tu dowolny temat) i wydaje wam się, że macie do czynienia z ekspertem, ale okazuje się, że macie do czynienia z "wykopowym ekspertem"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mnie to denerwuje! Pewnym wyjściem jest zaglądnięcie na konto użytkownika i zobaczenie co to za typ, ale komu by się chciało tracić na to czas.

Dlatego stworzyłem dodatek, który
@powaznyczlowiek:

ale to by miało chyba działać w drugą stronę?

No nie, tworzysz wtyczkę dla wykopu i z niej wysyłasz requesty "dodaj notatkę", "pobierz notatki" do swojego zewnętrznego api, jako w nim masz nagłówki dobrze skonfigurowane to powinno siąść.


Nagłówek CPS może zablokować taką wtyczkę na Wykopie, ale Wykop go nie używa.

Ale reszta argumentów - w szczególności brak endpointu w API wykopu do pobrania opisów - i tak sprawia, że
tl;Dr W IT nie brakuje programistów. Brakuje dobrych programistów.

Przed chwilą skończyła się firmowa pogadanka z szefostwem. Jeden z tematów to "będziemy zatrudniać w Indiach". I nie, nie chodzi o cięcie kosztów. Po prostu nie możemy znaleźć ludzi o dobrych skillach w Polsce. Nawet jak kandydaci przyjdą do nas na rozmowę zachęceni stawką, to większości z nich musimy odmówić współpracy właśnie że względu na przeciętne umiejętności.

#programista15k
Cześć.
Od stycznia zaczyna mi się kontrakt, w związku z czym zostałem poproszony, żeby już w pierwszej połowie grudnia założyć działalność, aby dopełnić formalności związanych z samym podpisaniem kontraktu.
Teraz zaczynają się schody - jako że nie mam kompletnie pojęcia o tym jak B2B dokładnie działa, zastanawiam się nad skorzystaniem z biura księgowego. Z drugiej strony czytałem, że w przypadku kiedy wystawiam jedną fakturę miesięcznie, jest to zupełnie zbędne i powinienem sobie
@elric: jak masz jedną fakturę bez kosztów to wystarczy darmowa księgowość online [ifirma, wfirma itp...] gdzie samo fakturowanie masz zazwyczaj za free a przynajmniej niedawno jeszcze tak było.

IMO lepiej zapłacić tą stówkę i mieć święty spokój z jpk, zus, us, vat [jeśli jesteś płatnikiem] a i jakieś koszty Ci odpowiednio zaksięgują.
Mirki zajmujące się #gamedev profesjonalnie, mam kilka podstawowych pytań odnośnie samego budowania zespołu itp.

1) wiadomo, że żeby zatrudnić ludzi potrzeba funduszy, tu pojawia się pytanie skąd je wynaleźć ? Rozumiem, że popularny jest crowdfunding, kickstartery i podobne. Natomiast, najczęściej, żeby skorzystać z takiego typu opcji to trzeba coś pokazać (np. demo), albo być już znanym w branży...

2) tu dochodzę do drugiego pytania, czy powinienem szukać inwestorów dopiero gdy stworze demo?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@janbebech: 1. Stwórz demo z zespołem za free
2. Pokaż te demo inwestorom, jak dostaniesz hajs to część wypłacić pracownikom
3. Ciężko określić, 2 lata dla gier indie to bardzo długo
4. LinkedIn albo nawet na mirko. Biuro to zbędny wydatek, parę razy spotkać się nieoficjalnie na piwku wychodzi lepiej.

Nie traktuj tego oficjalnie tylko jako dodatkowe zajęcie. Traktuj ten projekt jako coś nowego do portfolio zamiast stawiać wszystko na szali
2) jeśli nie masz teamu który coś już dowiózł to bez porządnego dema (rokującego) żaden publisher ani inwestor nie będzie zainteresowany. Dlatego najlepiej wydać coś małego, szybkiego co trzyma poziom i pokazuje że team ma kompetencje w każdej dziedzinie. Inwestorzy raczej nie interesują się projektem ale studiem z potencjałem na lata, publisherzy chcą zarobić na projekcie, im mniej wiarygodnym twórcą jesteś tym gorsze warunki dostaniesz. Przy braku swojego finansowania praktycznie nie ma
Denerwuje mnie to, że jest tak mało firm w IT, które dają rynkowe podwyżki same z siebie. Prawie za każdym razem trzeba iść się prosić albo co gorsze grozić rzucaniem papierami, żeby otrzymać odpowiednią podwyżkę. W efekcie najwyższe pensje mają po prostu ci, którzy mają dobrą gadkę albo często zmieniają pracę, a nie ci, którzy najlepiej pracują i najwięcej dają firmie. Z drugiej strony trochę się nie dziwię managerom, bo wiele osób
@bart40404: podwyżki powinny być dla tych co znają swoją wartość. Jak ktoś siedzi na dupie, nie interesuje się jakie są stawki, nie potrafi znaleźć argumentów, boi się ruszyć dupę to niech sobie tak będzie. Nawet jakby były jawne stawki to dalej byłby rozrzut i dalej byś się bał wychylić. Po co zabiegać o takich ludzi? I tak pracy nie zmienią, bo się boją. W nowej nie wywalczą tyle co trzeba, bo