Wpis z mikrobloga

W weekend miałem okazje porozmawiać ze znajomymi różnych zawodów na temat zmian podatkowych wykreowanych przez najlepszy socjalistyczny rząd dbający o maluczkich, do których nawet Zandberg się spuszcza.
I panie i panowie – w ramach nowego wału, nie tylko sporo osób z klasy średniej dostanie po dupie, ale także zostaną wprowadzone podatki REGRESYWNE – czyli osoby mniej zarabiające będą płacić więcej podatków niż lepiej zarabiające.
Jak to możliwe?

Otóż winny temu jest nowy sposób rozliczania się ryczałtem na JDG.
Jak wiadomo JDG prowadzą rzeczywiście zazwyczaj rzemieślnicy, a korposzczury wchodziły na JDG, żeby uniknąć wpadnięcia w wyższy próg podatkowy.

Tak więc z nowym sposobem rozliczania ryczałtu, gdzie większość zawodów rzeczywiście wykonujących JDG jak mechanicy, glazurnicy, fryzjerzy, kurierzy itp. Będą rozliczać się stawką 17%
Kiedy zawody, które są uznawane za prestiżowe i już dużo zarabiające tj: lekarze (usługi opieki zdrowotnej), prawnicy, architekci, inżynierowie, rzeczoznawcy będą rozliczać się stawką 14%
A wisienką na torcie są standardowo informatycy #programista15k , którzy najczęściej są na fikcyjnych JDG i którzy będą rozliczać się stawką 12%.

Tak więc po raz kolejny dzielnie socjalizm zwalczył nierówności społeczne poprzez stworzenie jeszcze większych nierówności społecznych i dosypanie bogatym do wora!
BRAWO WY!

#antykapitalizm #bekazlewactwa #bekazpodludzi #polityka #socjalizm #nowywal #nowylad #programista15k
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@jbc_wszystko: Piękne przedstawienie.

Z początku klasyczne postawienie chochoła ("PiS buduje socjalizm, Zandbergowi podobają się te zmiany" ), potem już właściwe wyliczenie i analiza a następnie puenta w postaci triumfalnego obalenia chochoła jakoby socjalizm znów cos zawalił. Dodatkowo dochodzi jeszcze piękna realizacja podmiotu lirycznego że niektóre JDG są de facto fikcyjnym zastępstwem od etatu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Historia 7/10

A tak już na serio, używaj zamiast #
@jbc_wszystko: 12% ryczałtu dla IT to takie podatek "proszę, nie wyjeżdżajcie".

Przestraszyli się jeszcze większego niedoboru w służbie zdrowia, przestraszyli się, że IT wyjedzie i tym grupom zawodowym robią dobrze, a cała reszta może żreć gruz zapakowany w ładny papierek oznajmiający ile zyskają xD

A odnośnie fikcyjności JDG - wg definicji prawnej nie są wcale fikcyjne, już bardzie UoP nazwałbym fikcją, bo nie ma żadnych korzyści z tej formy współpracy.
@LegoBatmanRules: To przejście na ryczałt 12% to wyjdzie u mnie plus minus to samo co na liniowym 19% obecnie, jeśli będę mieć więcej kosztów to gorzej.

Wolałbym już przejść na ryczałt na obecnych zasadach.

Nie martw się, to dopiero początek, za jakiś czas te stawki zostaną podniesione. Nie może być tak żeby ludzie mieli za dużo pieniędzy i się czegoś dorabiali w swoim życiu.
@darktemplar: Ja pomimo podniesienia ceny swoich usług o 25% ostatnio, na ryczałcie będę płacić bardzo zbliżone podatki do tego co płaciłem na liniówce przed podniesieniem ceny swoich usług. Fakt, że teraz koszty mi odpadły wszystkie, stąd podatek liniowy od jakiś dwóch miesięcy jest mało opłacalny w moim przypadku.

Natomiast z mojego rozeznania wynika, że musiałbym mieć koszty na poziomie 38% przychodu (miesiąc w miesiąc), żeby wyjść z ryczałtem na równo
Nie martw się, to dopiero początek, za jakiś czas te stawki zostaną podniesione. Nie może być tak żeby ludzie mieli za dużo pieniędzy i się czegoś dorabiali w swoim życiu.


@darktemplar: to prawda, dlatego trzeba zaczac najblizszy rok z przytupem i wydoic go najbardziej jak bedzie sie dalo ( ͡° ͜ʖ ͡°)