Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko170
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
MshL

MshL

Dołączył 8 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 81176
  • Znaleziska 3456
  • Mikroblog 77720
  • Obserwujący 50
  • Obserwowane 75
niegramwwowa
niegramwwowa
8 godz. i 39 min temu
  • 2
Nie popieram, ale pytanie mnie naszło. Ktoś przychodzi na ten zly świat nie ze swojej woli, ma źle, moze choruje, moze bieduje, moze jest wojna. No to przeciez jak mu nie bedzie pasować na tym swiecie, bedzie cierpial itd. to moze zrobic s worda. Gdzie problem?

#antynatalizm #przemyslenia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MshL
MshL 6 godz. i 31 min temu via Android
  • 4
@niegramwwowa temat wałkowany milion razy, użyj opcji szukaj
  • Odpowiedz

324

Polska bez imigrantów? Liczby pokazują skalę nadchodzącego problemu

Polska bez imigrantów? Liczby pokazują skalę nadchodzącego problemu

Zamykanie granic to dziś polityczny gambit, ale dla gospodarek stanowi ostry hamulec. Choć antyimigrancka retoryka wygrywa wybory od Stanów Zjednoczonych po Europę, ekonomiści ostrzegają, że bez rąk do pracy z zewnątrz bogaty świat czeka bolesne lądowanie.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 22.06.2026, 13:01:18
  • 201
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    informacje
MshL
MshL przedwczoraj, 08:18:30 via Android
  • 2
@Radeon9 Japończykom nie opłaca się sprowadzać taniej siły roboczej bo to niszczy państwo dlatego sprowadzają tanią siłę roboczą i niszczą państwo, bardzo logiczne
scriptum_nox
scriptum_nox
22.06.2026, 18:09:38
  • 391
Jestem jedyną osobą przed trzydziestką, która uważa, że smartfony zepsuły podróżowanie?
Kiedyś człowiek się można było zgubić i trzeba było sobie poradzić. Dzisiaj nawet nie trzeba pamiętać, gdzie się zostawiło auto.
Wygodniej, ale jakoś mniej ciekawie. Kiedy ostatnio widzieliście turystę z mapą?

W sumie niby nikt nie zabrania, no ale jednak...

#podroze #nostalgia #technologia #podrozujzwykopem
scriptum_nox - Jestem jedyną osobą przed trzydziestką, która uważa, że smartfony zeps...

źródło: 1000022918

Pobierz
  • 239
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MshL
MshL przedwczoraj, 03:48:59 via Android
  • 1
Romantyzowanie niewygody, pułapka psychologiczna
  • Odpowiedz
naokimistrzapjo
naokimistrzapjo
19.06.2026, 12:59:55
  • 599
Czyli wyszło że ten zbiornik wysadziła ich wlasna rakieta mająca chronić przed wysadzeniem takiego zbiornika xD

Ruska technologia ewidentnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ukraina #wojna #rosja
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MshL
MshL 20.06.2026, 05:24:41 via Android
  • 0
@naokimistrzapjo ruskie na telegramie pisali że to kadyrowcy wysadzili z recznej wyrzutni
  • Odpowiedz
Mikuuuus
Mikuuuus
17.06.2026, 16:21:20
  • 68
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MshL
MshL 18.06.2026, 02:12:06 via Android
  • 0
@inflacja_biedaku w konwencjonalnej wojnie do zabicia jednego żołnierza trzeba użyć kilkadziesiąt do kilkuset pocisków artyleryjskich albo dziesiątek tysięcy pocisków karabinowych, drony nie dosyć że są darmowe w porównaniu to pozwalają na eliminacje wroga bez narażania własnej piechoty.
  • Odpowiedz

383

Idiokracja: Mamy 39% analfabetów funkcjonalnych

Idiokracja: Mamy 39% analfabetów funkcjonalnych

Idiokracja na pełnej. W 2023 roku 31 krajów OECD, w tym Polska, przeprowadziło nowy cykl Programu Międzynarodowej Oceny Kompetencji Dorosłych

buasinski
z
kopalniawiedzy.pl
dodany: 12.06.2026, 07:19:03
  • 124
  • #
    nauka
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
MshL
MshL 13.06.2026, 09:16:44 via Wykop
  • 0
To by odzwierciedlało sondaże i preferencje wyborcze.


@KijanoRys: Pamiętaj, że sam system głosowania jest tak zaprojektowany by promować wybór debili więc to nie do końca wina wyborców.
Nick7C5
Nick7C5
12.06.2026, 21:19:54
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MshL
MshL 12.06.2026, 22:33:15 via Android
  • 0
@Nick7C5 Ponoć większe ryzyko utraty dłoni niż śmierci od takich obrażeń, nie próbuj bo tylko gorzej będzie (・へ・)
  • Odpowiedz
MshL
MshL 12.06.2026, 22:34:34 via Android
  • 0
@Nick7C5 chociaż raz widziałem chłopa co sobie rozciął jedną z tętnic które biegną przez przedramię to w parę godzin był dedge, jednak to trzeba tak głęboko ciąć że to mówimy praktycznie o odcięciu ręki więc z czym do ludzi xD
  • Odpowiedz
MshL
MshL 12.06.2026, 22:38:07 via Android
  • 1
@Nick7C5 jak potem będziesz wpisy robił kikutami ヽ( ͠°෴ °)ノ
  • Odpowiedz
MshL
MshL 12.06.2026, 22:39:28 via Android
  • 0
@Nick7C5 bardzo
  • Odpowiedz
MshL
MshL 12.06.2026, 22:44:21 via Android
  • 0
@Nick7C5 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ
  • Odpowiedz
haha123
haha123
10.06.2026, 18:02:59
  • 14
Widzę, że mitomani się odpalili odnośnie zarobków w tym mitycznym ociekającym miodem IT, a więc jak to wygląda od kuchni?

Rynek IT Anno Domini 2026:

Większość robi na stawce z ~2024 w pozytywnym scenariuszu.
W bazowym robi na stawce 10-20% niższej.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MshL
MshL 10.06.2026, 19:42:09 via Android
  • 0
@haha123 Jakie realnie są alternatywy? Nie istnieje zbyt dużo przyjemnych zawodów przed komputerkiem.
  • Odpowiedz
LogujeSieGlonem
LogujeSieGlonem
10.06.2026, 17:47:57
  • 10
Dziś zupełnie przypadkiem pomyliiły mi się wypieki przy kasie automatycznej. Zamiast pizzerinki kupiłem schiacciatę. Sposobała mi się jej nazwa i...cena
Cóż może to nie był do końca przypadek.... #anime
LogujeSieGlonem - Dziś zupełnie przypadkiem pomyliiły mi się wypieki przy kasie autom...

źródło: 1000010033

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MshL
MshL 10.06.2026, 19:37:37 via Android
  • 0
Jaciekrence
  • Odpowiedz

891

Chciał płacić niższy podatek, więc ogłosił się artystą. Fiskus sprowadził go na

Chciał płacić niższy podatek, więc ogłosił się artystą. Fiskus sprowadził go na

Grafik 3D przekonywał KAS, że jego modele to sztuka, a komputer to po prostu "współczesne dłuto". Wszystko po to, by płacić 5,5% podatku zamiast 14%. Skarbówka była jednak innego zdania. Czy czeka nas fala "nowych artystów" uciekających przed podatkami i ZUS-em?

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 09.06.2026, 06:19:11
  • 151
  • #
    policja
  • #
    afera
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    wykop
  • #
    wiadomosci
MshL
MshL 09.06.2026, 19:04:33 via Wykop
  • 1
Odpowiedź jest prosta - nie ma plików .word.


@fantazm: plik możesz zapisać z dowolnym rozszerzeniem wiec jak najbardziej pliki .word istnieją
ang33r
ang33r
ang33r
07.06.2026, 07:53:26
  • 244
Czemu to nie jest banowane? I czemu takie gównoane fejki polityków mi się wyświetlają? Bo to, że na plebs działają to wiem #polityka
ang33r - Czemu to nie jest banowane? I czemu takie gównoane fejki polityków mi się wy...

źródło: Screenshot_20260607_095101_Facebook

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MshL
MshL 07.06.2026, 13:48:51 via Android
  • 0
@ang33r dosłownie meta niedawno się przyznała że nie stać ich na blokowanie oszustw bo za dużo z nich hajsu
  • Odpowiedz
Pani_Natalia
Pani_Natalia
Pani_Natalia
07.06.2026, 06:28:46
  • 49
Mirki, #afera kręcimy Małysza

Jak nie siedzicie to usiądźcie. Ja do teraz nie wierzę. Michał Broniatowski, dyrektor TVP World w Slawa TV (program TVP dla Ukraińców za nasze pieniądze):

„Każdy polski polityk, który podważa prawo Ukrainy do tworzenia patriotycznych mitów, które pomagają żołnierzom, to wtrącanie się w wewnętrzne sprawy Ukrainy”

To
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MshL
MshL 07.06.2026, 08:02:46 via Android
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Pomorski_Wilk
Pomorski_Wilk
06.06.2026, 09:25:03
  • 10
Czytam tutejszych intelektualistów i czytam naszych ukrainofilów, że Ukraińcy nie odpowiadają za Wołyń, bo wtedy Ukrainy nie było. No ręce opadają.

Czyli powstanie wielkopolskie wywołali Niemcy, bo Polacy z Wielkopolski nie mieli polskiego obywatelstwa, a powstanie styczniowe Rosjanie, bo Polacy z Kongresówki i Ziem Zabranych nie mieli polskiego obywatelstwa. W sumie r--ź wołyńską wywołali albo Polacy, albo Sowieci, bo miejscowi Ukraińcy nie mieli ukraińskiego obywatelstwa.

Już prorosyjska ekipa Janukowycza robiła gesty, żebyśmy
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MshL
MshL 06.06.2026, 09:28:07 via Wykop
  • 2
@Pomorski_Wilk: Można powiedzieć, że zesrałeś sie o mema bo to jest zazwyczaj mówione w odpowiedzi do chłopskorozumnego "ukraina nie ma historii"
  • Odpowiedz
Gilgamesz69
Gilgamesz69
Gilgamesz69
04.06.2026, 12:06:26
  • 9
Że ja tego nie widziałem wcześniej
Brutalne
#wykop #antynatalizm #bekazprawakow #bekazlewactwa #demografia
Gilgamesz69 - Że ja tego nie widziałem wcześniej
Brutalne 
#wykop #antynatalizm #beka...

źródło: 1000017840

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MshL
MshL 04.06.2026, 20:14:24 via Android
  • 1
@Pasterz30 jeśli pamiętam dobrze to był, jest to przeróbka ai
  • Odpowiedz
wfyokyga
wfyokyga
02.06.2026, 22:40:41
  • 614
wfyokyga

źródło: temp_file1344564971755072665

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MshL
MshL 03.06.2026, 18:40:10 via Wykop
  • 0
gdyby spędzał czas z młodym, to by naturalnie zaczęli rozmawiać


@Ranger: Chyba że akurat nie to wtedy nie ʕ•ᴥ•ʔ
  • Odpowiedz
Konrad2114
Konrad2114
31.05.2026, 23:29:20
  • 14
Dziwnych obrazków czasami szukam #anime
Konrad2114 - Dziwnych obrazków czasami szukam #anime

źródło: 1000033480

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MshL
MshL 01.06.2026, 02:21:20 via Wykop
  • 1
@Konrad2114: mam to w moich gorących
  • Odpowiedz
Naczelna_Hedonistka
Naczelna_Hedonistka
31.05.2026, 23:40:24
  • 229
Naczelna_Hedonistka

źródło: 1000033618

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MshL
MshL 01.06.2026, 02:18:46 via Wykop
  • 54
@Naczelna_Hedonistka: kradnie twoje żarty :C
  • Odpowiedz
donatien-de-sade
donatien-de-sade
31.05.2026, 11:13:12
  • 899
Przegrał Pan, Panie Nawrocki.
Przegrał Pan z kretesem, nie udało się Panu, mimo desperackich prób zablokowania programu SAFE. Gigantyczna rzeka 180 miliardów złotych właśnie popłynęła – głównie na wschodnią ścianę Polski, tam, gdzie macie swój elektorat.
Teraz wszyscy zobaczą, kto naprawdę działał na szkodę kraju, a kto buduje bezpieczeństwo i przynosi konkretne pieniądze. Pierwsze umowy podpisane, tylko dzisiaj na 79 mld złotych, fabryki ruszają, miejsca pracy powstają – a Pan zostaje z
donatien-de-sade - Przegrał Pan, Panie Nawrocki. 
Przegrał Pan z kretesem, nie udało ...

źródło: IMG_7646

Pobierz
  • 134
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MshL
MshL 31.05.2026, 19:57:33 via Android
  • 0
@donatien-de-sade

Teraz wszyscy zobaczą, kto naprawdę działał na szkodę kraju


Jak bardzo trzeba być naiwnym żeby pisać takie rzeczy, ten człowiek mógłby nasrać na mównicę i nie zmieni to jego poparcia, może nawet podbije bo to patriotyczne g---o.
  • Odpowiedz
Apaturia
Apaturia
29.05.2026, 07:06:34
  • 365
Mały morderca. Kot czarnołapy (Felis nigripes) to najmniejszy dziki kot afrykański i zarazem jeden z najmniejszych przedstawicieli rodziny kotowatych na świecie. Dorasta do 35 - 52 cm, jego ogon mierzy maksymalnie 20 cm, a jego masa ciała nie przekracza 4,5 kg, przy czym dorosłe samce są wyraźnie większe i cięższe od samic. Ma małe, zaokrąglone uszy, cętkowaną sierść i czarne podeszwy stóp, od których wzięła się jego nazwa.

Kot czarnołapy występuje
Apaturia - Mały morderca. Kot czarnołapy (Felis nigripes) to najmniejszy dziki kot af...

źródło: Black-footed cat

Pobierz
Apaturia - Mały morderca. Kot czarnołapy (Felis nigripes) to najmniejszy dziki kot af...
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MshL
MshL 30.05.2026, 06:09:45 via Android
  • 1
@Apaturia Japidi, myślałem że tylko kotki to takie drobne słodziaki a tutaj jest i kandydat na słodziaka roku z rodziny Felis
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 19
  • Strona 1 z 19
  • >
  • (╯°□°)╯︵ ┻━┻

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 09.06.2020

    Komentator
  • Rocznica
    od 11.10.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 04.12.2017

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 01.08.2022

    Mikroblogger
  • Koder
    od 07.03.2023

    Koder
  • VIP
    od 31.10.2024

    VIP

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking