Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k

Im dłuższy proces rekrutacyjny tym mniejsza szansa na otrzymaniu feedbacku po niej thats fact. Poświęciłem na jedną firmę 2h swojego cennego czasu i nawet brak maila z odmową. Plan? co tydzień mail z pytaniem o feedback coby rekrutywka nie miała za lekkiej roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 38
  • Odpowiedz
@nocnyfilm: Zapomniałem o tej rekrutacji (miałem kilka procesów w tym samym czasie, nie wiem po co to sobie robiłem xD) a jak sobie przypomniałem to jestem bardzo ciekawy wyniku, bo robiłem jakiś gównopsychotest przez godzinę
  • Odpowiedz
  • 55
@szmichal: zdarzało mi się ze firma po rozmowie mnie olewała tygodniami a potem nagle wracała np po miesiącu z informacja ze by mnie zatrudniła i potem zdziwko pani rekruterki ze już zaakceptowałem inna ofertę w międzyczasie
  • Odpowiedz
@jaca_66: dlatego nie robiłem żadnych zadań rekrutacyjnych. Tym testem wzięła mnie z zaskoczenia laska ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak ktoś chciał mi wcisnąć "proste" zadanie na 2h to od razu mówiłem, że nie mam na to czasu
  • Odpowiedz
@szmichal: 2 godziny to nie jest długi proces szczerze mówiąc. To raczej takie optimum żeby nie angażować kogoś na 8-9h a jednocześnie mieć jakąś szansę odsiać tych którzy się nie nadają. Swoją drogą startowałem do kilku firm w listopadzie i feedback miałem najpóźniej następnego dnia, może dwa dni w każdej.
  • Odpowiedz
@wpoldokomina: Przed nowym rokiem roboty jest od #!$%@? na rynku, firmy już mają ustalone budżety etc. Miałem chyba z 10 rozmów od października (chora liczba, więcej tego nie powtórzę xD z każdym pogadać, każdemu odmówić etc) i po każdej tez miałem odpowiedź po max dwóch dniach. Jeden wyjątek to miałem odp po miesiącu czy jestem nadal zainteresowany z jakiejś małej firmy i ta firma wspomniana wyżej. No i jeszcze mBank,
  • Odpowiedz
@wpoldokomina: no i jesli chodzi o .NET - im więcej siana mówisz (nawet głupie liczby) tym te rozmowy są prostsze i bardziej są w stylu "a jak byś zrobił XYZ, co myślisz o YZX". Rzygać się chce po tylu rozmowach odpowiadając na pytanie czym różni się interfejs od klasy abstrakcyjnej. Na każdej rozmowie pytają też o unit testy (bardzo lubię), nie wiem po co jak realia i tak znamy. W
  • Odpowiedz
dlatego nie robiłem żadnych zadań rekrutacyjnych. Tym testem wzięła mnie z zaskoczenia laska ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak ktoś chciał mi wcisnąć "proste" zadanie na 2h to od razu mówiłem, że nie mam na to czasu


@szmichal: Szanuję. Zadania to syf i cieszy mnie, że są ludzie co też ich nie robią.
  • Odpowiedz
@hard1: Przy jednej rekrutacji miałem taką fajną platofrmę ala hackerrank, mega proste zadanka, time limit na 15 min. To mi się podobało. Pokazuje, jak rzeczywiście piszesz kodzik a nie czy znasz SOLID którego i tak nikt dobrze nie ogarnia (w tym ja przyznaje się bez bicia)
  • Odpowiedz
@Passer93: Dla mnie to już gówna granica tego, w czym bym się obecnie (jako senior) zdecydował wziąć udział. Na dłuższe mi zwyczajnie szkoda czasu.
  • Odpowiedz