Wpis z mikrobloga

Jestem Scrum Masterem, zarabiam 18k(po podatkach) a tak nie stać mnie na jakieś lukusy.
Przez ten cały nowy ład to ja, moja dziewczyna i kilku znajomych - wszyscy wyjeżdżamy z polski.

Oto moje koszta stałe:

- Rata za apartament 90m2 na osiedlu deweloperskim - 3.5k
- Rachunki - 1k
- Leasing za bmw m2 - 3.5k
- Paliwo 1k
- Zakupy - 2k
- Hobby, #netflix #hbogo, rozrywki - 0.5k
- Jedzenie na mieście, zamawianie co jakiś czas jakiegoś #sushi albo kuchnii indyjskiej - 2k
- Lekarze prywatni - 0.5k

Wychodzi w sumie 14k kosztów stałych przy zarobkach 18k! Po nowym roku do tego wszystkiego wyższy zus, nowe łady, składki i daniny na cudze bombelki i wkłady na mieszkanie. Nie wiem czy zostanie 2000 oszczędności na miesiąc. A i tak one stopnieją przez infalcję . Dodatkowo często pojawiają się jakieś niespodziewane wydatki typu dentysta, wyjazd na narty albo prezenty dla chrześniaków.

A wystarczyło olać studia, zrobić 4 dzieci i siedzieć na zasiłku...

#programista15k #programowanie #naukaprogramowania #nieruchomosci #zalesie #gorzkiezale #mieszkaniedeweloperskie #carboners #sprintyjacka #bekazpisu
  • 68
  • Odpowiedz
@dopeboiYSL: Niby bait ale w sumie jak tak popatrzeć to tyle własnie kosztuje życie na przywoitym poziomie wcale bez jakiś gigantycznych luksusów. Zaraz ktoś powie, że on za pokój płaci 500zł a jedzenie to ma za 100zł tygodniowo do pełna, ale co to za życie.
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: Taa za każdym razem jak są dyskusje o kosztach za jedzenie to ktoś wyskakuje, że 600-700 zł to bardzo dużo. Nawet jak ktoś sam gotuje i nigdy nie zamawia to jak nie chce żreć gruzu to trzeba liczyć to 40-50zł na dzień przy obecnych cenach
  • Odpowiedz