ostatnio zrobiłem mojego pierwszego commita do projektu open source. mało tego, jest to projekt krypto który lubię i o którym jest ostatnio bardzo głośno. mało tego, poprosili mnie o adres portfela żeby przesłać mi za to wynagrodzenie - pewnie będą to jakieś grosze bo zmiana była śmieszna ale sam fakt.

warto codziennie zapierdzielać dla takich chwil. rok temu jak zacząłem się uczyć programowania nie marzyłoby mi się nawet żeby robić takie rzeczy.
@Czokowoko: tak, akurat znalazłem issue który był na moje siły. timing jest ważny tj. trafić akurat na coś co nie wykracza poza Twoje możliwości jakoś bardzo, często takie issues są z labelami "good first issue". najważniejsze to nie zrazić się od razu tylko trochę podrążyć w kodzie bo jak zforkowałem projekt to nie wiedziałem co tam się dzieje, a potem jak już posiedzisz chwilę to staję się jasne
Tydzień temu na mirko był ogłoszony konkurs związany ze śledzeniem statków itp.
https://www.wykop.pl/wpis/62051991/programistyczny-konkurs-do-wygrania-10-zestawow-na/

Chciałęm wziąć udział, ale za długo czekałem na klucz API do MarineTraffic. Chciałem już odpuścić, ale ostatecznie dostałem swój klucz w piątek. Wcześniej miałem pomysł, żeby napisać apkę, która pokazuje statki na bałtyku w 3D, niestety nie miałem żadnego doświadczenia z DX11 ani OpenGL. Ostatecznie padło na SDL, z którym też nie miałęm żadnego doświadczenia, ale wydawało się proste
#anonimowemirkowyznania
Pytanie do programistów pracujących zdalnie (i w sumie nie tylko programistów) jak sobie radzicie z samotnością? Ani nie mam znajomych, ani z nikim pogadać na fb, no dosłownie życie pustelnika. Nie mam też mitycznych zarobków żebym mógł pozwolić sobie na szaleństwa. Na #tinder jest tragedia i w najlepszym przypadku spotkanie nie trwa więcej niż 1 dzień a w najgorszym przestają w ogóle wpadać pary. Taki stan rzeczy trwa już z 3-4
źródło: comment_1638717075YrUQhP4UpCmc0XvOrDz1A1.jpg
#programowanie #programista15k

zastanawiałeś się kiedyś dlaczego ktokolwiek pracuje jako programista za 8k kiedy wszyscy dookoła ciebie zarabiają 15-30k?

albo skąd tylu programistów 15k gdy ty nie znasz nikogo kto by przebił 12k?

facet całkiem nieźle wyjaśnia ten dysonans na przykładzie amsterdamskiego rynku pracy: https://www.youtube.com/watch?v=h8Xpapy6I9E ale wydaje mi się że ten trójmodalny rynek pracy widać też w innych europejskich miastach.
@RugFlipper: to trochę sztuczny podział, od mniej więcej ósmego roku kariery ilość doświadczenia i staż nie mają aż takiego znaczenia

programista z 5 letnim stażem raczej zarobi więcej w np. Amazonie niż ten z 25 letnim stażem w jakimś Comarchu

Aczkolwiej wyjechałem z polski ładne parę lat temu, może polski rynek jest inny. Ale mam paru znajomych co pracują w big tech i nie narzekają :)
#anonimowemirkowyznania
Niech ktoś mną potrzasnie wreszcie. Skąd ci wszyscy ludzie mają tyle pieniędzy? Zawsze myślałem że dobrze zarabiam #programista15k z tej strony. Co miesiąc mam z 15 do 20 tysięcy złotych na czysto w wieku 32 lat a ludzie dookoła mnie kupują mieszkania, domu, meble za kilkaset tysięcy złotych. Przecież żeby mieć zdolność kredytową na 3 mieszkania to trzeba mieć umowę o pracę a nie b2b i trzeba zarabiać naprawdę dużo

Oglądałem
źródło: comment_1638647338Anl83VY9OMLpiW9mh6mXxC.jpg
#szwajcaria #programista15k #migracja #zurych #korposwiat

Siema mirki,

Potrzebuję lekkiej porady odnośnie migracji, ponieważ dostałem ofertę o której nie do końca wiem co myśleć. Obecnie pracuję 100% zdalnie jako Lead Dev, na sowicie wynagradzanym #b2b. Dostałem dzisiaj propozycję relokacji do Zurychu i pracy (UOP) jako Architekt, z dodatkami relokacyjnymi i bazową pensją 165k CHF / rok. Z kalkulacji z neta, to wychodzi około 12,348 CHF miesięcznie na łape. Zaznaczam, że mam żonę
@there_is_no_spoon: Gadasz głupoty.
1. Za 165k wynajmie mieszkanie 100 mkw, utrzyma rodzinę, kupi co będzie chciał i pojedzie na wakacje gdzie mu się wymarzy. Mi ze 110k żyje się znacznie lepiej niż w Polsce, a co dopiero 165k.
2. Taki taryfikator wchodzi tylko grubych przekroczeniach, gdzie dodatkowo jest się wzywanym do wyjaśnień, traci prawko na X czasu a nawet idzie do pierdla. Przy małych przekroczeniach kwoty robią raczej wrażenie na ludziach
Człowiek myśli jak tu zarobić i sie nie narobić, i tak pomyślałem, że zostanę programistą 15k, a później założę firmę która będzie pisać kod na zawołanie. Mam prosty biznes plan. Utworze fejk konto na LinkedIn, gdzie skopiuje doświadczenie od jakiegoś pro Seniora. Poczekam aż ktoś napisze z oferta pracy na kontrakcie B2B. Będę miał do rozwiązania zadanie testowe i zatrudnię do tego jakiegoś ogarniętego ziomeczka który będzie chciał zarobić, ale nie daje
Miałem wczoraj mieć rozmowę o pracę programowanie, ale w drodze na spotkanie, pod jednym z biur zobaczyłem głodnego psa. Wyglądał bardzo źle, więc wszedłem do spożywczaka i kupiłem mu wodę, oraz jedzenie - zjadł od razu, nawet wodę pił z butelki - taki wybiedzony. No ale przez to że karmiłem psa niestety przez to spóźniłem się na rozmowę o pracę
Następnego dnia zadzwoniła do mnie rekruterka i powiedziała, żebym przyszedł dziś na
do czasu az zmienisz firme, zmieniasz produkt i znowu jestes juniorem xD


@swiniakstatysta: ale senior czy junior to nie jest opis stanowiska jak znasz dobrze produkt, tylko jak ogarniasz ogólne zagadnienia, tworzenie architektury itp. Zmieniając produkt, pewne rzeczy dalej zostają takie same. Jeśli zmieniając projekt stajesz się juniorem, to zawsze byłeś juniorem, tylko pro prostu lepiej znałeś produkt xD
Hola señores! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mamy dla was kilka ofert pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Senior DevOps Engineer | Bidroom | 13-20k
https://crossweb.pl/job/9fPwG

Senior Product Leader | Bidroom | 13-23k
https://crossweb.pl/job/r7WMB

Senior React Native Developer | Callstack | 17-24k
https://crossweb.pl/job/TNP8E

Senior Front-End Developer | Angular | JCommerce
źródło: comment_1638443108L9ZgrhpgDqNSC9nv2dUchl.jpg
Dzisiaj nieco ofert dla świeżaków chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Software Development Intern | Dialectic AG 
[6300 Zug] [60’000 - 80’000 CHF] [Junior] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/Dialectic-AG-Software-Development-Intern

Junior Software Developer | Loanboox 
[8001 Zürich] [75’000 - 95’000 CHF]
źródło: comment_1638438932J8lEaXO1brHcxXc054PAwF.jpg
Cześć,

kto się bawi w Advent of Code? Chyba jeszcze nikt nie ogłosił żadnej grupy to ja zapraszam do naszej:

https://adventofcode.com/

Kod do leaderboard: 1550550-c19ac226

W zeszłej edycji udało nam się zebrać prawie 100 osób, mamy najdzieje, że pomimo braku lockdownu uda się nam tym razem tą granicę przebić.

A jak ktoś nie wie co to jest Advent of Code:

https://vived.io/advent-of-code-2021-with-vived/?utm_source=wykop&utm_medium=mikro&utm_campaign=aoc2021

#programowanie #programista15k #vived
@Utylizacja: pracuję w pewnej firmie, która aktywnie współpracuje z Comarchem, byłem kilka razy u nich na wizytacji. Więcej nie mówię, bo wystalkowanie mnie byłoby łatwe jak dodanie 2+2 xD

Dziwnym trafem jak chcesz zrobić zdjęcie tego obrazu to przychodzi groźny pan ochroniarz i mówi, że zakaz zdjęć. Ciekawe dlaczego? Czyżby prezes Filipiak wstydził się swojego obrazu? Jak tak to niech sobie powiesi go w dwupiętrowym biurze, albo go #!$%@? xD