Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko182
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Kossa1313
Kossa1313

Kossa1313

Dołączył 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 337
  • Znaleziska 213
  • Mikroblog 124
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 4

872

Od dziś wchodzi w życie ustawa o jawności płac, która nic nie zmienia xD

Od dziś wchodzi w życie ustawa o jawności płac, która nic nie zmienia xD

Od 24 grudnia zaczyna obowiązywać nowa ustawa o jawności płac. W projekcie ustawy płace miały być jawne w ogłoszeniach, ale potem zmieniono moment ujawnienia płacy najpóźniej przed podpisaniem umowy o pracę tj. nic się nie zmieni. Witajcie w Polsce XD

DeoLawson
z
bankier.pl
dodany: 24.12.2025, 11:36:00
  • 116
  • #
    hr
  • #
    ciekawostki
  • #
    pracbaza
  • #
    gospodarka
  • #
    gielda
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 24.12.2025, 20:12:30 via Android
  • 25
Zła Łunia chciała trochę cywilizacji wprowadzić na swoich wschodnich rubieżach, ale nasz dzielny patriotyczny rząd obronił się przed tymi zakusami urzędasów z Brukseli!
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 25.12.2025, 13:14:45 via Android
  • 0
@C0RM: co jest socjalistycznego w nakazie podania zakresu oferowanego wynagrodzenia przy ogłoszeniu o pracę? Powiedziałbym, że to bardzo kapitalistyczne podejście, które wyrównuje szanse obu stron.

271

Po paleniu opon w Brukseli przychodzi czas na Polskę. Znamy plany protestu rolni

Po paleniu opon w Brukseli przychodzi czas na Polskę. Znamy plany protestu rolni

Przejazd traktorami przez drogi krajowe, postoje przy skrzyżowaniach i wiaduktach, czasem także blokowanie centrów miast, m.in. w Kielcach. Tak mają wyglądać planowane na 30 grudnia protesty rolników w Polsce. Rolnicy sprzeciwiają się planowanemu podpisaniu przez unijnych polityków umowy handlowej U

WirtualnaPolska
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 23.12.2025, 08:46:10
  • 105
  • #
    protestyrolnikow
  • #
    rolnicy
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    protesty
  • #
    rolnictwo
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 24.12.2025, 14:13:00 via Android
  • 3
@TomMen: Korzystna, negocjowana od 25 lat umowa, a ludzie są zesrani jakby im jutro ktoś miał rzodkiewkę z Brazylii przywozić. Rolnicy to w ogóle jakiś rak wstecznictwa. Połowa budżetu UE idzie na wsparcie wspólnej polityki rolnej, w PL robią chyba może z 2% PKB, a blokują wszystkie zmiany.

1687

Łukasz Bąk (CaroSeria) zakłada konkurencję dla otomoto.pl

Łukasz Bąk (CaroSeria) zakłada konkurencję dla otomoto.pl

Ruszyła platforma FindCar.pl, która w jednym miejscu łączy oferty autoryzowanych dealerów wszystkich marek samochodowych obecnych na polskim rynku.

flyingcircus
z
wirtualnemedia.pl
dodany: 24.12.2025, 08:17:15
  • 181
  • #
    polska
  • #
    motoryzacja
  • #
    internet
  • #
    ecommerce
  • #
    biznes
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 24.12.2025, 13:37:21 via Android
  • 1
@univac-ng: Nic teraz nie schodzi w cenach jakie są podane na otomoto. One są tak wysokie tylko ze względu na marzenia sprzedawców z czasów Covidu, gdzie ceny używek przekroczyły granicę absurdu. Obniż do 90k i znajdziesz szybko kupca. Ja swojego grata wrzuciłem za 20k, gdzie nie miałem cienia wątpliwości, że pójdzie za więcej niz 17k. Następnego dnia sprzedałem za 15 tysi. Za to jeden dzień ogłoszenia na Otomoto kosztował coś

369

USA miałoby odciągnąć 4 kraje od UE i wspierać zwolenników "exitów"

Jak w tytule, donosi Brussels Times. W powiązanych bez paywalla.

xfin
z
brusselstimes.com
dodany: 14.12.2025, 18:45:01
  • 184
  • #
    usa
  • #
    polska
  • #
    ue
  • #
    geopolityka
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 15.12.2025, 17:50:46 via Android
  • -3
@Saeglopur: śmieszne jest, że regiony, które najbardziej zyskują na obecności w UE chcą z niej wyjść. Wschód Polski bez wspólnoty europejskiej to byłby obecnie na poziomie maksymalnie pół oczko wyżej od wysrakowa w ruskim pierdziszewie.
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 15.12.2025, 18:14:44 via Android
  • 3
@gl0wa: mądre słowa. UE musi zacząć kroczyk w kierunku federalizacji, by przetrwać i zajmować należne jej miejsce w świecie. Dobrym krokiem będzie pozbycie się prawa weta, zwiększenie roli parlamentu europejskiego i obniżenie władzy komisarzy. Dodatkowo jednolita polityka obronna oraz stworzenie jakiejś formy armii UE. Niestety takie zmiany są przedstawiane jako zamach na suwerenność i zwiastun jakiejś nadchodzącej katastrofy.
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 15.12.2025, 22:09:52 via Android
  • 1
@Nudel1306: pewnie by do czegoś takiego powoli w federacji UE doszło. Dyrektywa o jawności wynagrodzeń oraz dyrektywa o minimalnym wynagrodzeniu są przykładem kroków tym kierunku.
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 15.12.2025, 22:11:55 via Android
  • 2
@dad1111: frakcje dążące do federacji europejskiej dążą do zmniejszenia tej bezwładności. Czym innym jest forsowanie kasacji weta ? Przecież to najgłupsza zasada obowiązująca w legislacji UE.
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 16.12.2025, 10:26:10 via Android
  • 0
@dad1111: jak spojrzymy ile zajął nieszczęsny Brexit, to proces tworzenia NE byłby kosmicznie rozwleczony. Może jak do Orbana dołączą jeszcze inne self-made dyktatorki to stara UE straci cierpliwość i pójdzie tą drogą. Póki co federaliści próbują przepchać reformy, o których pisałem wyżej.

307

MIG-i 29 za dostęp do technologii dronowych? Trwają negocjacje

Pokaż treści 18+

MIG-i 29 za dostęp do technologii dronowych? Trwają negocjacje

Trwają rozmowy między Polską a Ukrainą dotyczące przekazania kolejnych samolotów MIG-29. Decyzja nie została jeszcze podjęta, ale działania te mają wzmocnić wschodnią flankę NATO oraz umożliwić Polsce pozyskanie nowoczesnych technologii dronowych i rakietowych.

Bobito
z
rmf24.pl
dodany: 09.12.2025, 20:26:55
  • 132
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    wojsko
  • #
    wojskopolskie
  • #
    drony

Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 10.12.2025, 08:42:56 via Android
  • 1
@Jellycrusher: topka sprzętu ZMODERNIZOWANY T72 i BWP1. Powinniśmy dziękować UKR, że wzięli te graty, bo nawet hutom musielibyśmy już dopłacać, żeby je przetopili.

494

Nowy "pomysł" Komisji Europejskiej w sprawie aut elektrycznych.

Firmowe auta tylko na prąd.

konto usunięte
z
tvn24.pl
dodany: 06.12.2025, 14:31:51
  • 195
  • #
    gospodarka
  • #
    auta
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    przedsiebiorczosc
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 07.12.2025, 09:07:38 via Android
  • 0
@Amras: mnie cieszy to polskie negatywne podejście do aut elektrycznych. Jakby nasz naród był bardziej ogarnięty to już dawno nie mógłbyś sobie za darmo parkować w centrum dużych miast, jeździc buspasami i nie dopłacanoby do zakupu dobra luksusowego jakim jest nowe auto. Poza tym pewnie pojawiłyby się głosy, że spadają wpływy budżetowe i trzeba wprowadzić dodatkowe opodatkowanie BEVów. Tak można spokojnie jeszcze przez pewnie 5 lat jeździć szybkimi, super cichymi
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 07.12.2025, 14:08:02 via Android
  • 0
@Amras: Jak nie klekoty bez katalizatora, to siwy dym z komina. Nie dorośliśmy jeszcze jako naród, żeby doceniać fakt, że można oddychać czystym powietrzem.

354

Ukryty koszt elektryczności z paneli fotowoltaicznych

Ukryty koszt elektryczności z paneli fotowoltaicznych

Gdyby przeznaczyć pieniądze używane do subsydiowania przemysłu PV, można by rocznie budować kilka elektrowni atomowych, działających 24/7, w dzień i nocy i dających stabilną energię przez cały rok niezależnie od pogody.

FLAC
z
youtube.com
dodany: 04.12.2025, 23:04:40
  • 175
  • #
    nauka
  • #
    ciekawostki
  • #
    ekologia
  • #
    fotowoltaika
  • #
    energetyka
  • #
    gospodarka
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 05.12.2025, 16:21:33 via Android
  • 0
@K-S-: pompy są obecnie na tyle tanie, że 3 krotnie mniejsze zużycie prądu zwraca je w maks 2 lata. Ogrzewanie czysto elektryczne jest najdroższym źródłem ciepła obecnie, a PC najtańszym. Przy założeniu, że mamy w miarę nowoczesny dom.

292

bezprawie kontrole pieców: wystąpienie do RPO i formularz sprzeciwu kontroli

bezprawie kontrole pieców: wystąpienie do RPO i formularz sprzeciwu kontroli

Urzędnicy i przedstawiciele pomp ciepła wciąż nachodzą ludzi nakłaniając do likwidacji pieca. W linku treść mojego wystąpienia, wysłane w dniu 1 grudnia 2025 do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich oraz formularz sprzeciwu wobec bezprawnej kontroli pieca/kominka.

badtek
z
panbartek.pl
dodany: 01.12.2025, 09:24:26
  • 135
  • #
    prawo
  • #
    budownictwo
  • #
    nieruchomosci
  • #
    energetyka
  • #
    wykopefekt
  • #
    krakow
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 01.12.2025, 16:45:51 via Android
  • -2
@Sisal35: mieszkacie na jakimś Władykaukazie, że tydzień prądu nie ma przez śnieg?
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 03.12.2025, 21:38:30 via Android
  • 0
@Sisal35: to średnio tam na wschodzie macie. Pod Wrocławiem najdłużej jak nie miałem prądu to 6h jak kładli swiatłowód i koparką rozwalili kabel przy drodze. Akurat w zimie, więc dom wychłodził się do 19,5 stopnia.

301

Koniec podatkowego eldorado dla tysięcy przedsiębiorców?

Koniec podatkowego eldorado dla tysięcy przedsiębiorców?

Przez lata była to jedna z najatrakcyjniejszych form opodatkowania w Polsce, pozwalająca na legalne płacenie zaledwie 5% podatku . Tysiące specjalistów IT, oparło na niej swoje finanse, budując przewagę konkurencyjną na rynku. Teraz jednak Ministerstwo Finansów mówi stanowcze "dość".

Anakee
z
ksiegowosc.infor.pl
dodany: 02.12.2025, 21:04:14
  • 265
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    korposwiat
  • #
    pracait
  • #
    programista15k
  • #
    ciekawostki
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 03.12.2025, 17:03:05 via Android
  • 0
@iggy_p: za to plusują u ludzi na UoP wpadających w drugi próg podatkowy w czerwcu i wcześniej.

194

Plan pokojowy czy biznesowy? "Churchill i Reagan przewracają się w grobach"

Pokaż treści 18+

Plan pokojowy czy biznesowy? "Churchill i Reagan przewracają się w grobach"

"Wall Street Journal" w sobotę opisał, jak Rosja od miesięcy próbuje skusić przedstawicieli administracji Trumpa - m.in. Stevea Witkoffa i Jareda Kushnera - ofertą inwestycji w rosyjską gospodarkę wartą 2 bln dolarów. Razem z przedstawicielem Kremla Kiriłłem Dmitrijewem mieli opracować plan,

Stopa_Szopa
z
rmf24.pl
dodany: 29.11.2025, 22:32:41
  • 23
  • #
    rosja
  • #
    usa
  • #
    witkoff
  • #
    trump
  • #
    polityka
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 30.11.2025, 14:42:45 via Android
  • 1
Już widzę jak amerykańskie firmy lecą inwestować miliardy w rosji, gdzie w każdej chwili mogą im wszystko znacjonalizować.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

676

Sukcesja po polsku. Fundacje rodzinne to raje podatkowe dla najbogatszych rodów

Sukcesja po polsku. Fundacje rodzinne to raje podatkowe dla najbogatszych rodów

Dzięki fundacjom rodzinnym spadkobiercy najzamożniejszych rodów mogą czerpać milionowe zyski z odziedziczonych przedsiębiorstw, rozliczając się, jakby byli na umowie o dzieło niski podateczek i nic więcej. Najbardziej znanymi politykami którzy korzystają z tej formy to Obajtek, Mentzen i Wipler a

sub_zero_1
z
krytykapolityczna.pl
dodany: 29.11.2025, 12:05:03
  • 143
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
  • #
    prawo
  • #
    obajtek
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 29.11.2025, 20:57:23 via Android
  • 6
@dominium: to miło, że biedniejszy oddał 18%, a bogatszy 13%. Bardzo sprawiedliwy sposób podziału obciążeń podatkowych.

221

USA o poprawionym planie pokojowym: Ukraina go akceptuje

Pokaż treści 18+

USA o poprawionym planie pokojowym: Ukraina go akceptuje

– Przedstawiciele Ukrainy oświadczyli, że poprawiony podczas rozmów w Genewie projekt planu pokojowego jest zgodny z jej interesami narodowymi i bezpieczeństwem – napisano w komunikacie Białego Domu po niedzielnym spotkaniu z ukraińską de

Biznesalert
z
biznesalert.pl
dodany: 24.11.2025, 07:41:31
  • 184
  • #
    usa
  • #
    nato
  • #
    planpokojowy
  • #
    ukraina
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 24.11.2025, 18:28:09 via Android
  • 7
@w9rT_wv_bIAn37l to dlaczego USA tak słabo kapitalizuje te sukcesy i chce oddać swojego sojusznika za darmo wrogowi?
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 24.11.2025, 20:31:35 via Android
  • 1
@Gjbgghbhhjj Roosevelr wypychał siłą USA z neutralności, żeby zgnieść III Rzeszę. W konsekwencji USA stało się supermocarstwem i niekwestionowanym liderem zachodniego świata. Trump za to podlizuje się dyktatorkowi putinowi i skłóca sojuszników. Taka strategia może dawać tylko jakieś rezultaty w ķrótkim terminie. Do wyborów będzie najbardziej skompromitowanym POTUSem od nie wiem jak dawna.

724

Chiny: Europa zostanie zgnieciona przemysłowo i geopolitycznie.

Chiny: Europa zostanie zgnieciona przemysłowo i geopolitycznie.

Chińczycy podają bezwarunkową kapitulacje UE: wycofanie z ceł, postępowań antysubsydyjnych, kontroli eksportu, koordynacji z USA, zmianę retoryki.

jokerkroker
z
x.com
dodany: 22.11.2025, 14:20:57
  • 317
  • #
    geopolityka
  • #
    chiny
  • #
    ue
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 23.11.2025, 10:41:06 via Android
  • 5
@Frundsberg chyba nie jest szczególnym osiągnięciem, że w końcu 1500 milionów ludzi produkuje więcej niż 80 mln. Wystarczyło, że chociaż trochę się ogarneli i nawet kleptokratyczny autorytaryzm jest w stanie dociągnąć do poziomu Kazachstanu w pkb per capita. Im wyżej w poziomie zamożności tym trudniej.

579

Rachunki za prąd w 2026 roku. Opłaty wzrosną nawet o połowę.

Rachunki za prąd w 2026 roku. Opłaty wzrosną nawet o połowę.

2026 roku Polacy zapłacą wyraźnie więcej za prąd. Wzrost trzech kluczowych opłat kogeneracyjnej, mocowej i OZE - przełoży się na znaczące podwyżki rachunków dla gospodarstw domowych. Nowe stawki ogłoszone przez rząd i URE pokazują, że koszty energii elektrycznej wzrosną nawet o kilkadziesiąt procent

Bobito
z
polsatnews.pl
dodany: 22.11.2025, 18:28:34
  • 269
  • #
    informacje
  • #
    polska
  • #
    energetyka
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze

Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 23.11.2025, 10:05:23 via Android
  • 0
@LaaN pomp ciepła - tania, bezobsługowa, cicha, zajmuje mało miejsca, nie wymaga składowania opału, nie potrzeba żadnego dodatkowego przyłącza do domu, nie ma żadnych wymagań do wentylacji. Energia elektryczna jest też najprostsza do wytworzenia w domowych warunkach, więc można też stosunkowo łatwo być całkiem offgrid przez większą część roku.
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 23.11.2025, 10:11:51 via Android
  • 0
@lisciasty w dodatku jest szansa, że URE zatwierdzi niższe taryfy na 2026 i wyjdzie, że podwyżki tych szemranych opłat zostaną trochę zrównoważone.

Medokin99
Medokin99
21.11.2025, 08:33:18
  • 2249
#motoryzacja #honda

Jeżeli myśleliście że ostatnio mieliście nie farta to przeczytajcie to.
Wczoraj udało mi się zakupić mój pierwszy samochód, byłem wraz z właścicielem na stacji diagnostycznej, żadnej rdzy, żadnych wycieków, perełka.
O godzinie 19 wróciłem pod blok i zaparkowałem, poszedłem spać a o 6 budzi mnie policja
- dzień dobry, czy jest pan właścicielem hondy?
Medokin99 - #motoryzacja #honda 

Jeżeli myśleliście że ostatnio mieliście nie farta ...

źródło: IMG_8733

Pobierz
  • 324
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 21.11.2025, 14:32:17 via Android
  • 1
@Medokin99 ciekaw jestem jakby wyglądały posty jakby to BMW było elektryczne :D spalinowe, przecież według wiedzy internetu nigdy się nie palą, a nawet jak już to zrobią to gasi się je bez problemów. Probuj walczyć o kasę z OC sprawcy, może za pół roku odzyskasz jakąś część pieniędzy.
  • Odpowiedz
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 21.11.2025, 14:36:12 via Android
  • 4
@nieznosnalekkoscbytu ta Honda miała prawie 20 lat. Do takich gratów AC się nie kupuje, nawet nie wiem, czy jakaś ubezpieczalnia je oferuje.
  • Odpowiedz

393

Bolesna egzekucja niemieckich strażniczek z obozu Stutthof II wojna światowa

Pokaż treści 18+

Bolesna egzekucja niemieckich strażniczek z obozu Stutthof II wojna światowa

Po zakończeniu procesu, 31 maja 1946 roku, 11 oskarżonych, skazanych za zbrodnie przeciwko ludzkości, otrzymało wyrok śmierci przez powieszenie. Wśród nich było pięć kobiet, które wcześniej brutalnie traktowały więźniów w obozie Stutthof. Cztery z nich płakały i błagały o życie.

tomekk125
z
youtube.com
dodany: 20.11.2025, 17:01:34
  • 111
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    wojna

Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 21.11.2025, 07:06:32 via Android
  • 17
@NaMoment lepiej wyrwać chwasta i o nim zapomnieć niż samemu stawać się sadystą. Poza tym nawet nie wyobrażam sobie jaką plamą na wymiarze sprawiedliwości byłoby obecnie uśmiercenie w brutalny sposób niewinnego człowieka.
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 21.11.2025, 14:08:18 via Android
  • 0
@PiterCK to też ciekawie pasuje w kontekście jeńców wojennych. USA traktowało doskonale wszystkich Niemców, których przywieźli do siebie. Całkowicie przytłoczyli ich zamożnością i bogactwem swojego kraju. Po wojnie wielu z nich wróciło odbudować RFN na kształt USA, które widzieli. Praktycznie wszyscy utrzymywali później dobre relacje z poznanymi w rodzinami. Amerykanie nie mieli też problemów z ich pilnowaniem, sami wracali do obozów na noc, sami organizowali sobie atrakcje. W wewnętrznych dokumentach program

617

75-latek przez 11 lat oszczędzał pieniądze na lokacie. Zdębiał, gdy zamknął

75-latek przez 11 lat oszczędzał pieniądze na lokacie. Zdębiał, gdy zamknął

rachunek. Przez 11 lat trzymał pieniądze na lokacie w dużym banku. Myślał, że w ten sposób zabezpieczy swoją przyszłość. Kiedy w końcu postanowił ją zamknąć i wypłacić pieniądze razem z odsetkami, przeżył szok. "Czuję się oszukany i okradziony przez bank" mówi mieszkaniec powiatu szamotulskiego...

KapitanTorpedal
z
fakt.pl
dodany: 20.11.2025, 23:56:46
  • 363
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    banki
  • #
    pieniadze
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 21.11.2025, 13:26:46 via Android
  • 0
@kristoflampart moja mama "zarobiła" na takim produkcie strukturyzowanym. W regulaminie tego naciąganego psuedo lokato-ubezpieczenia stało, że jak właściciel umrze to wypłacają jakieś dodatkowe pieniądze. Mama niestety zmarła przed końcem umowy. Oczywiście samo w sobie traciło to na wartości i po dwóch latach miałaby około -5% z tej "inwestycji".

489

Katastrofa, utopia, niewykonalne: szefowie koncernów o unijnym zakazie spalin

Katastrofa, utopia, niewykonalne: szefowie koncernów o unijnym zakazie spalin

Debata o zakazie rejestracji nowych aut spalinowych od 2035 roku przestała być rozmową o technologii, stała się rozmową m.in. o strachu przed utratą rynku.

Foxrate
z
moto.rp.pl
dodany: 16.11.2025, 07:34:07
  • 132
  • #
    europa
  • #
    motoryzacja
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 16.11.2025, 15:46:22 via Android
  • -5
Dzień bez płaczu Stellantisa (tych zwłaszcza), VW, BMW, MB i Renault dniem straconym. Zamiast wziąć się do roboty to będą jęczeli tylko daj daj daj.
  • 10
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 16.11.2025, 17:44:22 via Android
  • 0
@bombel321 bardzo dobrze, że zmieniają ten odcinek pomiarowy na dłuższy to skończą się te bajki katalogowe o spalaniach PHEVów rzędu 0,5l / 100 km.
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 16.11.2025, 17:52:54 via Android
  • 0
@zobq proszą non stop o dotacje - na budowę fabryk baterii, na rozbudowę infrastruktury ładowania. No i najważniejsze żeby wprowadzić cła dla konkurencji z Chin. Jak przychodzi do zaprojektowania auta to potem wychodzi, że producent telefonów komórkowych robi lepsze swoje pierwsze auto niż wszystko co ma w ofercie Stellantis.
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 16.11.2025, 19:17:13 via Android
  • 0
@bombel321 niezbyt intersowały mnie PHEVy. Ogólnie 2200km odcinek pomiarowy lepiej oddaje rzeczywistość niż 800km. Dlaczego ta tajemnicza konkurencja ma aż 22g emisji przy lepszej elektrycznej jednostce napędowej? Chodzi o jakąś mikrą baterię?
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 16.11.2025, 20:07:44 via Android
  • 0
@bombel321 dzięki za wyjaśnienie. Obecnie widzę, że producenci cisną, żeby zasięg na baterii PHEVa był jak największy. Nawet do tego stopnia, że sporo osób w ciągu roku spalinę odpali może kilkanaście razy, jeżeli ładują auto codziennie. Dla mnie PHEV wymaga zbyt specificznych tras, żeby miał jakikolwiek sens. Jeżdżę przez 99% czasu do 300km od domu, więc tylko BEV się realnie kalkuluje.
Jeżeli chodzi o floty to jak chcą przyspieszyć ich elektryfikację
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 16.11.2025, 20:23:48 via Android
  • 0
@bombel321 faktycznie to lepszy system. W dodatku można zrobić tabelkę limitów paliwa na kolejne 5 lat i biznes nie będzie zaskoczony.
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 21.11.2025, 11:22:34 via Android
  • 0
@Piotr_r śmieszne, że dostajesz tyle minusów za zupełnie prawdziwe stwierdzenie. Samochody elekteyczne już są lepsze, jeszcze infrastruktura musi trochę nadgonić.
W 2035 to jakiś fanatyczny petrolhead będzie chciał kupować ICE. Nie mam pomysłu jaka zaleta ICE pozostanie za 10 lat względem BEV.

355

Jeśli wybuchnie wojna, wsparcie prędko nie nadejdzie. Przynajmniej teraz

Pokaż treści 18+

Jeśli wybuchnie wojna, wsparcie prędko nie nadejdzie. Przynajmniej teraz

45 dni - tyle, zdaniem europejskich urzędników, zajęłoby przetransferowanie sojuszniczych sił z Zachodu na wschodnią flankę NATO, np. do Polski, na wypadek wojny. Bruksela ma ambitne plany, chce bowiem skrócić ten czas do pięciu, a nawet trzech dni. By tak się jednak stało, niezbędna jest zakrojona

gerwazy-oko
z
rmf24.pl
dodany: 18.11.2025, 11:03:42
  • 173
  • #
    nato
  • #
    wojna
  • #
    rosja
  • #
    3wojnaswiatowa
  • #
    polska
  • #
    militaria
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 18.11.2025, 18:44:30 via Android
  • 5
@Qaktuz Niemcy wydali znacznie więcej na pomoc Ukrainie niż my, a Francja mniej więcej tyle samo. W dodatku w razie ataku na nas mnóstwo fabryk byłyby zagrożone (w końcu jesteśmy niemiecką kolonią według oszołomstwa). Motywacja do wsparcia i bezpośredniej obrony byłaby z ich strony bardzo duża. Inna sprawa, że rosja zwyczajnie nie ma co startować do NATO w konflikcie konwencjonalnym i są tego świadomi.

1215

Lekarze milionerzy

Lekarze milionerzy

W podmiotach leczniczych podległych Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu pięciu lekarzy w 2025 r. dostało miesięcznie więcej niż 250 tys. zł.

wykopowicz19870808
z
termedia.pl
dodany: 13.11.2025, 11:15:28
  • 191
  • #
    lekarz
  • #
    lekarze
  • #
    zarobki
Kossa1313
Kossa1313
Kossa1313 14.11.2025, 09:30:17 via Android
  • -1
@motylbezskrzydel to jest totalna patologia. Każda normalna firma w takiej sytuacji szkoli przynajmniej dwie osoby, żeby nie dochodziło do takich sytuacji. Ewidentnie szpitale specjalnie tak działają, żeby kolesiostwo mogło sobie zarobić.
  • <
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Strona 7 z 9
  • >

Osiągnięcia

  • Gadżeciarz
    od 02.10.2025

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 13.01.2026

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia