Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko148
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
NaMoment
NaMoment

NaMoment

Dołączył 9 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj

To konto jest obecnie zbanowane.

  • Akcje 5271
  • Znaleziska 4176
  • Mikroblog 1095
  • Obserwujący 10
  • Obserwowane 33

932

UE odrzuca petycję Stop Killing Games. Gracze nie odpuszczają

UE odrzuca petycję Stop Killing Games. Gracze nie odpuszczają

Komisja Europejska odrzuciła petycję Stop Killing Games. Gracze przenoszą walkę do Parlamentu Europejskiego. Sprawdź, co dalej.

IGNPolska
z
pl.ign.com
dodany: 17.06.2026, 07:23:51
  • 66
  • #
    gry
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    stopkillinggames
  • #
    petycja
NaMoment
NaMoment
NaMoment 17.06.2026, 10:16:09 via Wykop
  • 201
Pytanie kto komu ile posmarował, a nie przepraszam wylobbował ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

562

Policja w warszawie nie radzi sobie z nastolatkami regularnie łamiącymi prawo.

Policja w warszawie nie radzi sobie z nastolatkami regularnie łamiącymi prawo.

Jak w tytule

PiersiowkaPelnaZiol
z
youtube.com
dodany: 16.06.2026, 15:01:17
  • 138
  • #
    hulajnogaelektryczna
  • #
    warszawa
  • #
    samochody
  • #
    polska
  • #
    motoryzacja
  • #
    patologiazmiasta
NaMoment
NaMoment
NaMoment 17.06.2026, 07:37:36 via Wykop
  • 0
@RelaniU: Tu nie chodzi o interakcje ale o robienie wiochy i stwarzania zagrożenia dla siebie i innych. Nawet nie będę wspominać, że wariactwo na tym, czy popisy mogą skończyć się wejściem w dorosłe życie z długiem w UFG, bo wypłacą hajs poszkodowanemu a Ciebie będą ciągać po sądach.

W 2023 roku liczba spraw regresowych wyniosła 18 059, a łączna kwota do zwrotu przekroczyła 360 mln zł. Średnia kwota regresu to

36

Tablety Juno Tab 4 z systemem Linux są dostępne

Tablety Juno Tab 4 z systemem Linux są dostępne

Firma Juno Computers odświeżyła swoją ofertę tabletów z systemem Linux, wprowadzając dwa nowe modele.

PytanieZaPytaniem
z
notebookcheck.pl
dodany: 16.06.2026, 10:52:05
  • 32
  • #
    linux
  • #
    ubuntu
  • #
    debian
  • #
    informatyka
NaMoment
NaMoment
NaMoment 17.06.2026, 05:15:37 via Wykop
  • 5
Super a mogliby q--a zrobić coś z tą cholerną wyspą na aparat, większego gówna niż to nie ma, na co kopiować takie głupie rozwiązanie.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

61

W trakcie remontu przebili numer VIN pojazdu

W trakcie remontu przebili numer VIN pojazdu

Znana działaczka oddała samochód do remontu, auto wróciło z innym nadwoziem

Lardor
z
uwaga.tvn.pl
dodany: 14.06.2026, 10:30:50
  • 25
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    afera
  • #
    oszukujo
  • #
    polska
  • #
    volkswagen
NaMoment
NaMoment
NaMoment 15.06.2026, 05:48:10 via Wykop
  • 8
Okazało się, że mężczyzna, właściciel serwisu blacharsko-lakierniczego, który zajmował się renowacją karoserii, pojawił się w przeszłości w reportażu Uwagi! Razem ze wspólnikiem mieli bezprawnie przejąć dostęp do konta firmowego bohatera reportażu pana Wojciecha, od którego nabyli część biznesu, oraz wypłacić olbrzymią sumę pieniędzy. Próbowali też przejąć jego auto.


I to tyle w temacie tego łatatajstwa z YT, sorry ale łysy innych ustawiał do pionu a sam z takimi osobami współpracuje..
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

NaMoment
NaMoment
NaMoment 15.06.2026, 10:42:55 via Wykop
  • 1
@Ociec2: Ma sens, może to nie stany ale jest lepiej jak samemu:
- na start masz zniżkę 2% a nie 5% jak osobiście + rozkłada się na wszystkich
- jeden prawnik / jedna firma i koszty lecą na grupę, znowu taniej
- szybsza sprawa bo 1 zamiast wielu
- większa siła procesowa i często przychylność sądu
NaMoment
NaMoment
NaMoment 16.06.2026, 14:38:21 via Wykop
  • 0
co nie znaczy, że hurtem i szarżą na Łysego idą za wałki tego warsztatu


@jaydi1: No ale od czego jest profesor i cała reszta tej influencerady. Tutaj brakuje mi trochę Wardęgi i reszty komentery, by nagłaśniali takie sprawy, bo ja usłyszałem o tym dopiero od Ciebie. Jakby to była wiedza pospolita, to by się łysy musiał w pierś uderzyć, albo jakoś by weryfikowali te warsztaty, a tak okazał się łasy

295

Mężczyzna zaatakował dziecko w świetlicy. Co się dzieje w szkole na Podhalu?

Mężczyzna zaatakował dziecko w świetlicy. Co się dzieje w szkole na Podhalu?

Przemoc w szkole zamiatana pod dywan prowadzi do takich sytuacji.

jacek-derek
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 14.06.2026, 17:24:24
  • 58
  • #
    hejt
  • #
    przemoc
  • #
    szkola
  • #
    uczniowie
  • #
    rodzice
  • #
    nauczyciele
NaMoment
NaMoment
NaMoment 14.06.2026, 17:42:41 via Wykop
  • 164
Była nękana. Rozmowy i prośby nie pomagały. Facet wziął więc sprawy w swoje ręce. Z jednej strony to potępiam, z drugiej się mu nie dziwię. Własne dziecko i jego dobro było dla niego najważniejsze


Ja, na jego miejscu, po tym jak sprałbym gówniarza, to spuściłbym w------l dyrektorce albo jego rodzicom, i to konkretny. Niestety tylko argument siły działa, nic więcej. I brawo dla ojca, lepiej mieć wyrok niż później ściągać córkę z
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

NaMoment
NaMoment
NaMoment 14.06.2026, 18:00:30 via Wykop
  • 8
Była nękana. Rozmowy i prośby nie pomagały. Facet wziął więc sprawy w swoje ręce. Z jednej strony to potępiam, z drugiej się mu nie dziwię. Własne dziecko i jego dobro było dla niego najważniejsze


@darek-jg: wejdź z prywatnego okna to widać całość
NaMoment
NaMoment
NaMoment 15.06.2026, 05:23:47 via Wykop
  • 24
Właśnie taka nieudolność odpowiedzialnych za to ludzi doprowadza do samosądów.


@Blaskun: To nie nieudolność to po prostu wyje6anie... kolegi żona pracuje w 1-3, ona ma jeszcze chęci, ale cała masa pań (nawet tych młodych) jest tam dla wypłaty i nara, nie robią nic ekstra, a te co żyją dobrze z dyrektorką to już w ogóle święte krowy.

Dla nich prześladowanie dziecka to nie problem wymagający pilnego działania, to wrzód na
NaMoment
NaMoment
NaMoment 16.06.2026, 14:35:06 via Wykop
  • 0
@projektant_doktorant: koleżanka opowiadała jak mieli problem z takim dzieckiem, to ekstra nauczycielka, bo normalnie 1 na piętro ma dyżur co przerwę, chodziła za gagatkiem. Dla takich dzieci wystarczy to by się uspokoiły, słowa koleżanki. Bo są cwane jak nikt nie patrzy, a tak czują się obserwowane, a jak próbował zbliżać się do dzieci które gnębił to nauczycielka zawczasu interweniowała, nie pozwalając mu się zbliżyć. Czy też ekstra nauczycielka zostawała z

807

Sprawa lekarza z Warszawy. Kierwiński: Przyjąłem rezygnację

Sprawa lekarza z Warszawy. Kierwiński: Przyjąłem rezygnację

"Dziś przyjąłem rezygnację Dawida Kacprzyka z członkostwa w Koalicji Obywatelskiej". 28-latek, mimo braku specjalizacji, został kierownikiem jednego z SOR-ów w i zarobił 1,6 mln złotych. Kacprzyk miał w 2025 r przepracować 3976 godzin, co oznacza, że musiałby pracować około 11 godz. dziennie codzie

airaG
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 15.06.2026, 16:38:16
  • 137
  • #
    lekarz
  • #
    nfz
  • #
    afera
  • #
    przekret
  • #
    polska
  • #
    polityka
NaMoment
NaMoment
NaMoment 15.06.2026, 19:01:10 via Wykop
  • 160
No w c--j kara rezygnacja z partii i 1.6 melona w kieszeni, gdzie mogę się zapisać?
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

753

Palestyńczycy w potrzasku. Katastrofa humanitarna narasta

Pokaż treści 18+

Palestyńczycy w potrzasku. Katastrofa humanitarna narasta

Izrael każdego dnia bombarduje Strefę Gazy i zabija jej mieszkańców. Cały świat to widzi i nadal na to pozwala, dokładnie tak samo, jak w samym szczycie ludobójstwa.

Kolekcjoner_dusz
z
tygodnik.interia.pl
dodany: 14.06.2026, 08:55:21
  • 89
  • #
    izrael
  • #
    palestyna
  • #
    wojsko
  • #
    wojna
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
NaMoment
NaMoment
NaMoment 14.06.2026, 13:52:24 via Wykop
  • 46
@Kismeth: Zabrzmię nie miło, nawet bardzo, ale sobie na to zapracowali, niczym żydzi w czasach Hitlera, w wielu krajach, my dostaliśmy ich w "nagrodę" do prześladowania od Aleksandra II. Dlatego nikt się nimi zbytnio nie przejmował, a holokaust stał się dopiero zagrywką po wojnie. Niestety analogicznie do nich kiedyś, teraz masz problem z muzułmanami, palący się Belfast to jeden z wielu przykładów. Było ileś akcji z palestyńczykami, zamieszki też robili
NaMoment
NaMoment
NaMoment 15.06.2026, 11:19:15 via Wykop
  • 1
@Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz: Moi dziadkowie pochodzili z nienajwyższych szczebli społecznych i doświadczyli żymiańskich uprzejmości w młodości przed wojną. Troszkę opowiadali i nie było to przyjemne, do śmierci mieli urazę, tym bardziej że zgodnie z opowieściami dzięki sąsiadce (ż) wywieźli ich na roboty do rzeszy...

A jak ktoś się zastanawia czemu Polacy nic z tym nie robili, to jajco mogli, mieli swoją policję/mafię/ochronę wybierz co chcesz. I jak Polakom nie podobało się ich

614

Dawać, czy nie dawać? Napiwek dzieli, ale zbyt niska kwota to obelga

Dawać, czy nie dawać? Napiwek dzieli, ale zbyt niska kwota to obelga

Tresowania społeczeństwa ciąg dalszy. Czas skończyć z tym bzdurnym zwyczajem. Brak podatków, szantaż moralny, przerzucanie kosztów. Tym właśnie są napiwki

MalyKrzys
z
businessinsider.com.pl
dodany: 15.06.2026, 08:21:37
  • 393
  • #
    gastronomia
  • #
    napiwki
  • #
    polska
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    jedzenie71
NaMoment
NaMoment
NaMoment 15.06.2026, 10:46:06 via Wykop
  • 128
Daję napiwki tylko i wyłącznie jak stanie się coś ekstra, sorry wzięcie zamówienia i przyniesienie jadła to twoja podstawowa praca.
  • 13
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

40

Psychologia ludzi, którzy potrafią naprawić wszystko

Psychologia ludzi, którzy potrafią naprawić wszystko

Materiał o ludziach takich, jak ja. Od dziecka kombinowałem, interesowałem się budową urządzeń i już w wieku szkoły podstawowej naprawiałem piece gazowe, żelazka, suszarki, odkurzacze, silniki spalinowe w motocyklach oraz autach. Obecnie mam 47 lat i nadal poszerzam swoją bazę umiejętności

StaryWedrowiec
z
youtube.com
dodany: 14.06.2026, 14:09:06
  • 30
  • #
    psychologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    zainteresowania
  • #
    naprawiajzwykopem
  • #
    majsterkowanie
NaMoment
NaMoment
NaMoment 15.06.2026, 07:10:30 via Wykop
  • 4
@Frugos: Największy plus tego doświadczenia, że nikt Cię w c---a nie zrobi. Niestety tak jest z większością, jak to mój kolega mawiał, w tym kraju trzeba znać się na wszystkim. Najgrubszą akcję pamiętam, jak przyjechali robić podjazd z asfaltu do ziomka, wysypali jakieś kruszywo i chcieli na to asfalt lać. To na szczęście ojciec był i ich o--------ł, kazał to zabierać i robić porządnie, bo na to jest norma a

19

od 4 do 7 czerwca operator kilkukrotnie ograniczał pracę i fotowoltaicznych.

od 4 do 7 czerwca operator kilkukrotnie ograniczał pracę i fotowoltaicznych.

Wyłączają fotowoltaikę mimo słońca. Eksperci: będzie tylko gorzej

PiotrPiter
z
money.pl
dodany: 13.06.2026, 14:53:40
  • 8
  • #
    elektrownie
  • #
    oze
NaMoment
NaMoment
NaMoment 14.06.2026, 09:31:30 via Wykop
  • 0
Jedyne rozwiązanie to magazyn energii, ja mam, koledzy mają i masz wywalone, hybrydowy falownik i nic nie oddajesz do sieci. Zwrot instalacji się wydłuży, ale masz gdzieś takie problemy. U mnie mała instalacja więc bateria robi bardziej za bufor bo w gorsze dni trzeba dobrać z sieci ale i tak lepiej jak odsprzedaż do sieci.

Mnie tylko załamuje to iż ludzie dalej wierzą iż rządy, firmy robią coś dla ich dobra. To
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

34

3 firmy w Łodzi zwalniają 126 osób. Ekspert: AI odbiera pracę

3 firmy w Łodzi zwalniają 126 osób. Ekspert: AI odbiera pracę

Złe wieści z łódzkiego rynku pracy. 3 firmy zdecydowały się na zwolnienia grupowe, które łącznie obejmą 126 pracowników.

Crisu
z
fakt.pl
dodany: 12.06.2026, 13:25:11
  • 21
  • #
    lodz
  • #
    pracait
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    programista15k
NaMoment
NaMoment
NaMoment 12.06.2026, 19:40:29 via Wykop
  • 15
@elo345: wszystkie aktualne wnioski są takie, że AI działa średnio i jest drogie. Wiele firm używa tego jako wymówki do zwolnień i tyle. MS zakazał używania AI bo tokeny kosztują więcej niż ich inżynierowie, a ceny powinni podskoczyć x4 by centra AI wychodziły na zero, także będzie jeszcze ciekawiej.

W IT AI ma sens do robienia szybkiego dema dla inwestorów a potem trzeba ręcznie pisać praktycznie od zera, aktualny modus
NaMoment
NaMoment
NaMoment 13.06.2026, 05:51:26 via Wykop
  • 8
a czy jest jakieś światełko w tunelu odnośnie wycofania się z tego przymusu AI u was, choćby przez sytuacje, o których wspomniałeś?


@a5f5c1: nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

góra kazała i nara, próbowaliśmy używać by pomogło nam faktycznie w pracy, ale brak powtarzalności ubił ten pomysł, no ale KPI jest wbity na AI, więc kombinujemy jakieś głupie casy byli czymś się wykazać... korpo w pigułce
NaMoment
NaMoment
NaMoment 13.06.2026, 10:56:31 via Wykop
  • 2
chociaż jest co robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@a5f5c1: takie robienie to bardziej wqrwia, bo nawet sobie pracy nie usprawnisz a marnujesz godziny na nic wartościowego, jedyny zysk ma firma od AI, bo przejadamy tokeny
NaMoment
NaMoment
NaMoment 13.06.2026, 20:20:29 via Wykop
  • 0
@ruonim: o widzisz, dobrze wiedzieć, mówię to co słyszałem u nas, dla nas tokeny mają pójść x4

38

Kto nauczył polityków łamać konstytucję?

Kto nauczył polityków łamać konstytucję?

Ciekawostka zwłaszcza dla młodszych użytkowników z najnowszej historii Polski dlaczego naginanie prawa do własnych celów nazywamy falandyzacją prawa.

djtartini1
z
youtube.com
dodany: 12.06.2026, 21:07:52
  • 20
  • #
    prawo
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    ciekawostkihistoryczne
NaMoment
NaMoment
NaMoment 13.06.2026, 10:32:53 via Wykop
  • 7
I tak największych chujstwem jest to, że sąd najwyższy uznał, że obietnica wyborcza to nie umowa. Bo każdy może obiecać jedno a sprzedać się, znaczy wylobbować i zrobić coś innego, co cały czas widać
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

611

NFZ nie zwróci 100 tys zł. za lot do Monachium po surowicę dla 16-latka

NFZ nie zwróci 100 tys zł. za lot do Monachium po surowicę dla 16-latka

16-latek z Nowego Targu ukąszony przez żmiję lewantyńską. Płatnikiem za przelot był krakowski szpital. I pieniędzy nie odzyska. Narodowy Fundusz Zdrowia nie zamierza bowiem zapłacić za transport lotniczy leku dla 16-latka.

potspodpach
z
dziennikpolski24.pl
dodany: 12.06.2026, 16:20:04
  • 230
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
  • #
    szpital
NaMoment
NaMoment
NaMoment 13.06.2026, 08:42:35 via Wykop
  • 4
No i słusznie, dla tych co nie doczytali typ trzymał w domu nielegalnie żmiję, której nie powinno tu być. Co jak co ale to on powinien dostać rachunek za lot.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

32

Jeden wymusił pierwszeństwo, drugi jechał za szybko. Obaj zostali skazani.

Jeden wymusił pierwszeństwo, drugi jechał za szybko. Obaj zostali skazani.

Ten wyrok obala mity. W wypadku nie zawsze jest jeden winny, a pierwszeństwo nie zwalnia z winy. 23-latek z BMW, choć jechał drogą główną, przekroczył prędkość o 70 km/h i trafi na 3 lata za kratki. 80-latek, który wymusił pierwszeństwo, dostał wyrok w zawieszeniu.

996ef650daf32b92bf708bc9376908ea
z
lublin112.pl
dodany: 12.06.2026, 09:06:28
  • 26
  • #
    polskiedrogi
  • #
    prawo
  • #
    wypadki
  • #
    motoryzacja
  • #
    wypadek
  • #
    samochody
NaMoment
NaMoment
NaMoment 13.06.2026, 08:36:46 via Wykop
  • 2
Dobra a jest gdzieś symulacja co i jak się wydarzyło, bo troszkę mi to śmierdzi:

W miejscu, gdzie doszło do zdarzenia obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Tymczasem biegli ustalili, iż auto pędziło aż 140 km/h. Dodali jednocześnie, iż gdyby pojazd poruszał się z prawidłową prędkością, jego kierowca miałby możliwość uniknięcia zderzenia z Oplem.

Tym samym podczas śledztwa uznano, że obaj kierowcy są winni wypadku. Jeżeli chodzi o kierowcę Opla, to nieumyślnie naruszył on zasady
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

24

Całe szpalery poniemieckich drzew na Warmii i Mazurach pod topór

Całe szpalery poniemieckich drzew na Warmii i Mazurach pod topór

"Zabijają kierowców". Obejrzyj krótki materiał Jana Śpiewaka.

Poludnik20
z
instagram.com
dodany: 12.06.2026, 17:43:35
  • 21
  • #
    mazury
  • #
    warmia
  • #
    polska
  • #
    janspiewak
NaMoment
NaMoment
NaMoment 13.06.2026, 06:04:24 via Wykop
  • 12
@elo345: Akurat ciecie ich to głupota, mam tam rodzinę i często się jeździ. Z wypadków jakie tam się trafiają to lokalne dresy cisnące w swoich złomach ile fabryka dała. O drzewa dbają służby więc nic tam się z nich nie sypie. Lokalsi je lubią, w zimę bez problemu widzisz gdzie droga w lato nie męczy słońce. Jedynie przeszkadza to urzędnikom bo trzeba jednak wyłożyć hajs na ich serwis, to samo
jacekparowka
jacekparowka
jacekparowka
12.06.2026, 08:26:36
  • 322
Najlepsze w tej aferze jest to, że ten knur nigdy by nie wpadł gdyby nie połasił się na jakieś drobne za bycie radnym, bo wtedy nigdy by nie musiał składać oświadczenia majątkowego.
Można się tylko domyślać ile jest podobnych pijawek o których nigdy się nie dowiemy
#lekarski #lekarz #konowalposting
jacekparowka - Najlepsze w tej aferze jest to, że ten knur nigdy by nie wpadł gdyby n...

źródło: images

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

NaMoment
NaMoment
NaMoment 12.06.2026, 20:01:03 via Wykop
  • 0
@johann_10: Ale typ jest słupem, już mu wyliczyli, że takich pieniędzy nie byłby w stanie zarobić... pytanie kogo zna i dla kogo jest słupem
  • Odpowiedz

27

USA: Karmelo Anthony został skazany na 35 lat więzienia za morderstwo

USA: Karmelo Anthony został skazany na 35 lat więzienia za morderstwo

Amerykanin Karmelo Anthony został skazany na 35 lat więzienia za zamordowanie zawodnika rywalizującej drużyny. Wywołało to protesty czarnej społeczności.

asique
z
tvp.info
dodany: 11.06.2026, 08:14:02
  • 23
  • #
    usa
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
  • #
    sport
NaMoment
NaMoment
NaMoment 12.06.2026, 07:33:59 via Wykop
  • 0
@asique: Ale wiesz, że czarni odmawiali wejścia na ławę przysięgłych bo nie chcą dawać wyroku czarnemu? Także to już gruby poziom odklejenia u nich jest, czarni kontra wszyscy i nigdy nic przeciwko czarnemu.

455

Coraz mniej mieszkań dla Polaków? Obcokrajowcy kupują 5x niż dekadę temu

Coraz mniej mieszkań dla Polaków? Obcokrajowcy kupują 5x niż dekadę temu

Według danych MSWiA, w 2025 r. cudzoziemcy kupili w Polsce ponad 17,7 tys. mieszkań, czyli o 2 proc. więcej niż rok wcześniej. W ciągu ostatnich 10 lat liczba takich transakcji wzrosła pięciokrotnie. Najwięcej kupują Ukraińcy. Na drugim miejscu są Białorusini.

Zbychu222
z
nieruchomosci.infor.pl
dodany: 31.05.2026, 12:08:28
  • 87
  • #
    polska
  • #
    nieruchomosci
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
NaMoment
NaMoment
NaMoment 31.05.2026, 13:04:36 via Wykop
  • 215
Szkoda, że nie podają ile kupują zagraniczne firmy, lepiej szczuć na obcokrajowców i przymykać oko na wyprzedawanie kraju, i przyszłości młodych ludzi, bo nie oszukujmy się firmy docisną ile się da
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

NaMoment
NaMoment
NaMoment 01.06.2026, 04:28:31 via Wykop
  • 1
Podają.

Zagraniczne firmy do kupy mają kilkadziesiąt tys.

Tyle co nic.


@revente: Nie do końca, nikt z rządu nie powiedział ile dokładnie kupili, wszystko co wiemy to od funduszu, ale jeśli są jakieś dane rządowe to podrzuć linka, bo mi google nie znajduje. Artykuł z 2025r mówił o posiadanych już 50k, i docelowym zakupie kolejnych 200-300k. Inny artykuł z 2024 mówi o 66k zakupionych

102

OZE-sroze pozwoliło oszczędzić UE 60 mld dol. w zeszłym roku

OZE-sroze pozwoliło oszczędzić UE 60 mld dol. w zeszłym roku

Inwestycje w OZE zapewniły też większe bezpieczeństwo energetyczne w czasie wojny z Iranem

kenai
z
pl.euronews.com
dodany: 30.05.2026, 06:52:49
  • 61
  • #
    oze
  • #
    ekonomia
  • #
    ciekawostki
  • #
    europa
  • #
    wiadomosci
NaMoment
NaMoment
NaMoment 31.05.2026, 06:32:09 via Wykop
  • 0
A mi się opłaca (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
I to poważnie, nie jestem 100% niezależny ale w słoneczne dni nie ciągnę nic z sieci, niecałe 8 lat i jestem na 0, no chyba że cena prądu podskoczy to szybciej. W interesie każdego z Was jest ogarnięcie sobie takiej instalacji.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

359

Gorąco wokół wieku emerytalnego. Policzyli zyski i straty

Gorąco wokół wieku emerytalnego. Policzyli zyski i straty

Ministerka funduszy Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz proponuje zrównanie wieku emerytalnego. A co z wysokością przyszłych świadczeń? Obliczenia wskazują, że część osób zyska na zmianie kilkaset złotych miesięcznie. Będą też osoby, które stracą na rewolucji.

MakiawelicznyAltruista
z
next.gazeta.pl
dodany: 29.05.2026, 11:05:38
  • 101
  • #
    demografia
  • #
    emerytura
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    polska
NaMoment
NaMoment
NaMoment 29.05.2026, 20:44:51 via Wykop
  • 91
Zrównanie wieku emerytalnego dalej będzie nie uczciwe, sorry. Największa brednia jaką udało się sprzedać Polakom, to że Polki są słabe, schorowane. Nie ma większego mitu.

Statystyczna Polka, która żyje o 8 lat dłużej od mężczyzn, urodziła statystycznie dwójkę dzieci.
To ta sama Polka co żyje w zdrowiu (ważniejszy wskaźnik) do 65,3 roku życia i cieszy się tym zdrowiem 5,3 lat na emeryturze, w czasie gdy mężczyzna żyje w zdrowiu do 61,6 roku życia,
  • 14
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

NaMoment
NaMoment
NaMoment 31.05.2026, 06:17:36 via Wykop
  • 0
@P4ncak3: Ja to piszę od lat, nic nie podbierałem :)
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 19
  • Strona 1 z 19
  • >
  • Jak mam czas to wejdę NaMoment

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 24.02.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 23.11.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 07.12.2016

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 26.04.2019

    Mikroblogger
  • Złotousty
    od 01.07.2024

    Złotousty

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking