Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
C0RM
C0RM

C0RM

Dołączył 8 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 12642
  • Znaleziska 10302
  • Mikroblog 2340
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 7

37

USA odcięło świat od modeli Anthropic. Europa pędzi po suwerenność AI

USA odcięło świat od modeli Anthropic. Europa pędzi po suwerenność AI

Rząd USA nakazał Anthropic zablokować modele Mythos 5 i Fable 5 dla nieobywateli, powołując się na ryzyko jailbreakingu. Firma nie mogła weryfikować obywatelstwa online, więc wycięła dostęp całemu światu. Komisja Europejska: to dowód, dlaczego Europa musi uniezależnić AI od USA.

real_scoria
z
theregister.com
dodany: przedwczoraj, 14:13:16
  • 28
  • #
    ai
  • #
    anthropic
  • #
    usa
  • #
    europa
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    technologia
C0RM
C0RM
C0RM 7 godz. i 19 min temu via Wykop
  • 0
@alahakbar: Przecież to "domaganie" to zwykła reklama, żeby ludzie próbowali

442

Komisja Europejska kapituluje przed wydawcami w sprawie Stop Killing Games.

Komisja Europejska kapituluje przed wydawcami w sprawie Stop Killing Games.

Komisja nie będzie zmieniać prawa. Pomimo sukcesów organizatorów, zebrania 1.3 mln podpisów, płomiennych wypowiedzi w europarlamencie, koalicji ze wszystkich stron politycznych, to urzędnicy w Komisji uznali że poprzestaną na zachęcaniu do współpracy. U lobbystów strzelają właśnie korki od szampana.

planarize
z
ec.europa.eu
dodany: 16 godz. i 40 min temu
  • 54
  • #
    stopkillinggames
  • #
    gry
  • #
    steam
  • #
    playstation
  • #
    polityka
  • #
    pcmasterrace
C0RM
C0RM
C0RM 7 godz. i 23 min temu via Wykop
  • 1
@_Krzysztof: czy komisja włączyła w dyskusje przedstawicieli StopKillingGames czy tylko lobby firm tworzących gry?
new-object
new-object
19 godz. i 44 min temu
  • 2
teraz hackowanie IoT urządzen to bułka z masłem. 30 minut i robota zrobiona. Teraz kolejne 30 minut na zbudowanie dodatku do home assistant i tyle.
Wystarczy raspberry pi 5, kali linux, i claude. Ładnie dekompiluje plik apk z apką co kontroluje to urządzenie, ładnie sprawdza komunikacje w sieci itp - wszystko z autoamtu. Piękne to

#homeassistant #iot #ai #claude

Debuguje stacje zasilania od chińczyków
new-object - teraz hackowanie IoT urządzen to bułka z masłem. 30 minut i robota zrobi...

źródło: image

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

C0RM
C0RM
C0RM 18 godz. i 13 min temu via Wykop
  • 0
po co stacja zasilania ma mieć połączenie z home assistant? przecież jest przenośna a HA raczej się trzyma w jednym miejscu
  • Odpowiedz
zan
zan
wczoraj, 11:03:04
  • 20
Pochwalę się swoim #diy projektem weekendowym :P

Syn potrzebował minutnika jakiegoś fizycznego, więc usiadłem i zrobiłem minutnik na sterydach na #esp32. Totalnie przekombinowane, ale frajdę miałem taką, że na pewno było warto :D

Łączy się z #homeassistant żeby pobierać dane i móc sterować urządzeniami w pokoju, puszcza muzykę z Music Assistant, obsługuje Voice Assistant. No ogólnie fajnie to chyba wyszło. Baza kupiona na ali, trochę
zan - Pochwalę się swoim #diy projektem weekendowym :P

Syn potrzebował minutnika jak...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

C0RM
C0RM
C0RM 23 godz. i 45 min temu via Wykop
  • 0
@zan:

trochę zabawy żeby chińską speckę ogarnąć


była specka czy debugowanie?
  • Odpowiedz

250

Wpływ kofeiny na elektroencefalogram podczas snu

Wpływ kofeiny na elektroencefalogram podczas snu

Subiektywne poczucie dobrego snu nie zawsze pokrywa się z tym, co widzimy w zapisie neurofizjolog. Kofeina może skracać sen lub utrudniać zasypianie, jednak nawet przy pozornie prawidłowej długości snu może zmniejszać aktywność wolnofalową i przesuwać obraz EEG w stronę bardziej "czuwającego" mózgu.

Lifelike
z
umw.edu.pl
dodany: 12.06.2026, 19:51:47
  • 126
  • #
    nauka
  • #
    biologia
  • #
    neurobiologia
  • #
    mozg
  • #
    sen
  • #
    kawa
C0RM
C0RM
C0RM 13.06.2026, 07:44:14 via Wykop
  • -3
@Brut_all: Pamietam jak kolega tłumaczył w pracy, że kawa tylko 9-14, obowiązkowe spacery na świerzym powietrzy, bieganie itd. Nie umiał zrozumieć, że mając 2letnie dziecko żyje się w innym świecie, gdzie takie "dbanie o szczegóły" nie ma sensu.

456

CEO i deweloperzy potwierdzają: AI przynosi zwykle zgównowacenie oprogramowania

CEO i deweloperzy potwierdzają: AI przynosi zwykle zgównowacenie oprogramowania

Choć narzędzia AI zwiększają produktywność, to prowadzą do obniżenia jakości bazy kodu, wzrostu błędów i generują znaczne obciążenia konserwacyjne dla zespołów. AI tworzy również nierealistyczne oczekiwania biznesowe i niespójne przyrosty produktywności w różnych kulturach organizacyjnych.

klocus
z
newsletter.pragmaticengineer.com
dodany: 11.06.2026, 08:59:39
  • 214
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ai
  • #
    technologia
  • #
    chatgpt
  • #
    programowanie
  • #
    programista15k
C0RM
C0RM
C0RM 13.06.2026, 06:47:41 via Wykop
  • 2
@larkinflight: Najgorzej jak jakiś hindus zajdzie wyżej w korpo. Przekonuje wszystkich wokół, że inwestycja w kolejnych hindusów to dobry deal ( ͡° ʖ̯ ͡°)
C0RM
C0RM
C0RM 13.06.2026, 06:59:47 via Wykop
  • 0
@larkinflight: Po pierwsze bo "obniżają koszty" oczywiście krótkoteminowo i do tego pogarszają usługi. Ale jakiś wyższy dyrektor wtedy pokazuje obniżki i dostaje premie.
A po drugie bo kłamią jak najęci, na wszystko przytakują i a później nie dostarczają co obiecali oraz udają, że nie rozumieją.
Mało znam Polaków co tak potrafią latami, chociaż najczęsciej to widzę u ludzi którzy wychowali się w głebokim PRL gdzie oszukiwanie to było przetrwanie.

80

Elektrycy, a nie spece od AI. Tak rośnie nowa klasa średnia

Elektrycy, a nie spece od AI. Tak rośnie nowa klasa średnia

Do niedawna przepustką do klasy średniej był dyplom dobrej uczelni i dobry "biurowy" fach w ręku. Dziś tradycyjna klasa średnia przeżywa potężny kryzys. Rośnie natomiast zapotrzebowanie na "manualnych" specjalistów.

Victor_Manzon
z
businessinsider.com.pl
dodany: 08.06.2026, 00:23:26
  • 129
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
C0RM
C0RM
C0RM 08.06.2026, 06:48:55 via Wykop
  • 45
W IT nie da się pracować "za gotówkę" a elektrycy mogą ¯\(ツ)/¯
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kismeth
Kismeth
06.06.2026, 16:54:23
  • 804
Ehhh, Tusk znowu leje ciepłą wodę z kranu. Dajcie znowu PiS do władzy, bo by się człowiek poekscytował trochę czy masło będzie po 8 złotych czy po 12, czy w tym tygodniu ukradną 2 miliardy czy zrobią przewał na 10 miliardów, albo czy inflacja przekroczy 20%, a tak to nudy.

Fajnie też wyszedł ten brexit. Pozytywny przekaz leci do zakutych łbów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki
Kismeth - Ehhh, Tusk znowu leje ciepłą wodę z kranu. Dajcie znowu PiS do władzy, bo b...

źródło: 1000099930

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

C0RM
C0RM
C0RM 07.06.2026, 13:34:11 via Wykop
  • 0
@Kismeth: to teraz lubicie fundacje rodzinne? Przecież to największa zmiana przyczyniająca się do zachowania kapitału
  • Odpowiedz

42

Szpitale zaostrzą protest. "Nie umrzemy na kolanach, kredytując państwo"

Szpitale zaostrzą protest. "Nie umrzemy na kolanach, kredytując państwo"

- Żaden z kluczowych postulatów środowiska szpitali powiatowych nie został zrealizowany. Sytuacja finansowa placówek nadal systematycznie się pogarsza, a w wielu przypadkach staję się dramatyczna - podkreśla w najnowszym stanowisku Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych.

VoxClamantisInDeserto
z
portalsamorzadowy.pl
dodany: 03.06.2026, 18:40:26
  • 26
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    finanse
  • #
    szpital
  • #
    zdrowie
  • #
    sluzbazdrowia
C0RM
C0RM
C0RM 04.06.2026, 18:02:49 via Wykop
  • 0
I bardzo dobrze. Myślę, że aktualnie tylko konfrontacja coś zmieni. Konfrontacja podatnicy kontra szpitale.

Aktualne działania nie mają sensu, dorzucanie kasy szpitalom które tylko mają coraz gorszą jakość nic nie daje. Ludzie muszą się nauczyć, że lekarzom nie można ufać i każdego konowała opisać soczyście w necie.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

680

625 lekarzy w Polsce zarabia powyżej 100 tys. zł. "Rz" dotarła do wyliczeń

625 lekarzy w Polsce zarabia powyżej 100 tys. zł. "Rz" dotarła do wyliczeń

1,2 proc. lekarzy ze specjalizacją na kontrakcie zarabia brutto powyżej 100 tys. zł miesięcznie. Takich medyków jest w Polsce co najmniej 625. Kolejnych 49 specjalistów otrzymuje podobne wynagrodzenie na podstawie umowy o pracę.

Poludnik20
z
rp.pl
dodany: 03.06.2026, 11:31:54
  • 187
  • #
    szpital
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    praca
  • #
    lekarz
  • #
    lekarze
C0RM
C0RM
C0RM 03.06.2026, 14:08:26 via Wykop
  • 0
@N331:

spędzających najwięcej czasu w pracy


Nie przeszkadza mi niewyspany murarz, hydraulik czy fryzjer. Ale niewyspany lekarz który może spowodować nieodwracalne szkody to jest problem.
A przy zarobkach lekarzy ich nadgodziny wynikają z chciwości i poczucia bezkarności
jakis_login
jakis_login
jakis_login
03.06.2026, 09:20:04
  • 0
Hej #homeassistant stawiam sobie właśnie swoją instancję i tak sobie myślę, żeby zrobić centralny panel zarządzania IoT w domu na jakimś tablecie z wall mount. Szukam jakiegoś #tablet #tablety do około 300 zł co by miał w miarę sensowną wydajność do takiego zastosowania. Pochwalcie się, co tam używacie u siebie. Próbowałem na swoim starym Surface Pro to ogarnąć, ale przez to, że jest na windowsie, bateria
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

C0RM
C0RM
C0RM 03.06.2026, 13:27:35 via Wykop
  • 0
@chrzanu180: nspanel pro dobrze się sprawdza z HA? Planuję coś na ścianę ale też myślałem o tablecie
  • Odpowiedz
C0RM
C0RM
C0RM 03.06.2026, 13:35:15 via Wykop
  • 0
@chrzanu180: 3 kamer? to ma 4,7 cala, nie jest za małe na obraz z kamer?
  • Odpowiedz

836

Państwo dopłaci artystom do ZUS. Status artysty zawodowego może dostać twórczyni

Państwo dopłaci artystom do ZUS. Status artysty zawodowego może dostać twórczyni

Dopłaty do składek artystów to nie tylko błąd. To także świetny moment, by zastanowić się, czy "camgirls" też je dostaną

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 02.06.2026, 07:21:14
  • 143
  • #
    onlyfans
  • #
    artysci
  • #
    erotyka
  • #
    zus
C0RM
C0RM
C0RM 03.06.2026, 06:50:41 via Wykop
  • -1
Połączmy fakty:
- onlyfans przynosi duże zyski
- rząd ma długi
- rząd dopłaca artystom ZUS

A gdyby założyć, że to nie tylko kupowanie głosów ale też rząd widzi w tym potencjalny zarobek? Tzn masa "artystów onlyfans" zacznie się rejestrować? A następnie założy się na nich podatek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

427

6 na 9 młodych nigdy nie pracowało. Do 2030 roku przybędzie 1,25 mln bezrobotnyc

6 na 9 młodych nigdy nie pracowało. Do 2030 roku przybędzie 1,25 mln bezrobotnyc

Rynek pracy staje się coraz trudniejszy w całej Europie. Doskonale widać to na przykładzie Wielkiej Brytanii, gdzie młodym coraz trudniej znaleźć zatrudnienie. Były minister w rządzie Partii Pracy Alan Milburn o obecny stan rzeczy obwinia rząd i prognozuje, że sytuacja w kolejnych latach będzie staw

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 01.06.2026, 12:56:24
  • 310
  • #
    praca
  • #
    wykop
  • #
    wiadomosci
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
C0RM
C0RM
C0RM 02.06.2026, 08:35:38 via Wykop
  • 0
@Cztero0404:

młody człowiek jest tak samo jechany jak każdy poprzedni


Według mnie to bzdura, jeszcze nigdy nie było takiej świadomości praw pracowniczych jak w dzisiejszych czasach.
C0RM
C0RM
C0RM 02.06.2026, 12:37:56 via Wykop
  • 1
@Cztero0404:

janusz-biznesu


No tak, bo cały rynek stoi "januszami-biznesu". 6 na 9 młodych nie pracuje bo wszędzie się może kryć "janusz-biznesu". Lepiej nawet nie próbować bo nie wiadomo gdzie on się może kryć..
A może założyć właśną firmę? Lepiej też nie, bo jeszcze odkryją, że w nich samych się kryje "janusz-biznesu" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

934

Znany prawnik nie wytrzymał. Działali na czarno, a teraz chcą opieki państwa

Znany prawnik nie wytrzymał. Działali na czarno, a teraz chcą opieki państwa

Rząd przyjął projekt ustawy, dzięki której państwo będzie dopłacać artystom do ZUS

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 30.05.2026, 05:50:19
  • 172
  • #
    polska
  • #
    prawnik
  • #
    artysci
  • #
    budzetpanstwa
C0RM
C0RM
C0RM 30.05.2026, 18:24:17 via Wykop
  • 0
Jeżeli uważasz, że jego praca to w zasadzie odegranie playlisty z laptopa plus rozstawienie nagłośnienia, to zrób to sam we własnym zakresie, zaoszczędzisz sporo kasy.


@balrog84: Głupi argument, większość 18stek na których byłem właśnie tak miała (playlista). Ludziom się teraz w tyłkach przewraca, że muszą mieć dj'a na urodzinach.

540

UE chce faworyzować własne firmy kosztem amerykańskich gigantów

UE chce faworyzować własne firmy kosztem amerykańskich gigantów

Cloud and AI Development Act ma ograniczyć dominację amerykańskich gigantów w strategicznych przetargach publicznych na rzecz europejskich dostawców.

matixrr
z
itwiz.pl
dodany: 27.05.2026, 18:12:26
  • 126
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    europa
  • #
    usa
  • #
    technologia
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
C0RM
C0RM
C0RM 28.05.2026, 04:23:56 via Wykop
  • 0
@HammerWZZN: niestety, OVH nie mający SDN to nie alternatywa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

344

Robot sortuje paczki ósmą dobę. Streaming live pokazujący humanoida

Robot sortuje paczki ósmą dobę. Streaming live pokazujący humanoida

Streaming śledzi tysiące osób. Ten z pozoru nudny stream udowodnił światu, że problem automatyzacji przestaje być wyzwaniem stricte technicznym. Stworzony przez kalifornijski startup Figure AI, sortuje paczki przy taśmie produkcyjnej.

portal_przemyslowy
z
polskiprzemysl.com.pl
dodany: 21.05.2026, 07:45:02
  • 215
  • #
    automatyzacja
  • #
    technologia
  • #
    swiat
  • #
    ciekawostki
  • #
    logistyka
  • #
    robotyka
C0RM
C0RM
C0RM 21.05.2026, 09:42:04 via Wykop
  • 128
Wystarczy chwilę popatrzeć żeby zobaczyć, że część paczek nie układa etykietą do dołu jak powinien a zdarza mu się nawet wyrzucić za taśmę.

Ale potencjał ma
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

522

Allegro oddaje klucze OpenAI. Wasze dane lecą za ocean? Brak odpowiedzi

Allegro oddaje klucze OpenAI. Wasze dane lecą za ocean? Brak odpowiedzi

Prezes Kuśmierz dumnie ogłasza, że Allegro będzie "wpływać na roadmapę OpenAI", ale w komunikacie ani słowa o tym, gdzie wylądują dane milionów Polaków robiących zakupy i sprzedających na platformie. Wartość kontraktu? Tajemnica. Harmonogram? Tajemnica.

aiport
z
aiport.pl
dodany: 12.05.2026, 06:23:56
  • 54
  • #
    openai
  • #
    allegro
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    technologia
  • #
    ekonomia
C0RM
C0RM
C0RM 12.05.2026, 10:03:17 via Wykop
  • 7
@Hmrogrz: Oczywiście to uproszczenie ale dostęp nadal jest możliwy i zgodny z regulaminami.
Jednak sytuacja cloud i samego AI jest nieco inna. W Cloud w wielu serwisach jesteś w stanie wgrać własne klucze szyfrujące i to utrudnia dostęp. W przypadku AI wszystko leci tekstem. Szyfrowanie jest niemożliwe.
Więc nie ma żadnych utudnień w wyciągnieciu danych.
C0RM
C0RM
C0RM 12.05.2026, 13:19:44 via Wykop
  • 0
Chyba, że masz jakąś umowę i serwer tylko Twój, ale aplikacja jakoś licencjonowana.


@fervi: Prawo jest ważniejsze niż umowa/licencja. Jeśli stawiasz apkę na ich serwerze to potencjalnie mogą na serwer wejść i wyciągnąć dane niezależnie od licencji. Chyba, że wejdą na serwer i dane będą zaszyfrowane, wtedy nie mają czego wyciągać i nie mogą Cię zmusić do odszyfrowania.
C0RM
C0RM
C0RM 12.05.2026, 13:38:28 via Wykop
  • 0
@fervi: W teorii to zadziała. W praktyce nie dostaniesz od OpenAI ich LLM.
W takim podejściu lepiej zadziała wynajęcie sprzętu (lub kupno) i uruchomienie jakiegoś modelu Open Source.
123radzio
123radzio
123radzio
08.05.2026, 14:45:51
  • 0
Co to jest za fabryka spółek ? 221 aktualnych spółek i ciągle nowe gość tworzy https://rejestr.io/osoby/118338/robert-milewski

#polska #firma #dzialalnoscgospodarcza
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

C0RM
C0RM
C0RM 08.05.2026, 18:18:27 via Wykop
  • 0
Przy niektórych spółkach ma napisane, że likwidator. Podejrzewam, że jakiś mechanizm skupowania spółek z długami
  • Odpowiedz

508

25 szpitali złożyło wniosek do NFZ o likwidację oddziału całodobowego

25 szpitali złożyło wniosek do NFZ o likwidację oddziału całodobowego

25 szpitali złożyło wniosek do Narodowego Funduszu Zdrowia o likwidację oddziału całodobowego w zamian za 50 proc. ryczałtu przez kolejne dwa lata dowiedziała się Rzeczpospolita.

konto usunięte
z
rp.pl
dodany: 07.05.2026, 14:29:34
  • 192
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    ekonomia
  • #
    umieralnie
C0RM
C0RM
C0RM 08.05.2026, 06:45:34 via Wykop
  • 2
@alteron: Jest to logiczne, gdyby szpitale dostawały dużą kasę za trzymanie pacjenta to by go cały czas trzymali.
W aktualnym podejściu muszą tak zarządzać żeby zabiegi były precyzyjne i pacjenci szybko wracali do zdrowia.
C0RM
C0RM
C0RM 08.05.2026, 06:48:41 via Wykop
  • 6
Taka likwidacja powinna też być powiązana z obżką zarobków dyrektora szpitala bo widać że nie radzi sobie z finansami
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

C0RM
C0RM
C0RM 08.05.2026, 11:19:27 via Wykop
  • 3
@Kot_w_butach7: Żeby szybko wypisać trzeba być pewnym, że stan pacjenta się nie pogorszy. Czyli szpital musi wypisać szybko ale nie za szybko (pełen powrót do zdrowia nigdy nie następuje w szpitalu).

Więc jak wypisać szybko albo nie za szybko? Zrobić dobrze zabieg, najlepiej mało inwazyjnie. Preferować laparoskpie zamiast rozcinania itp.

Ale żeby to tak działało to szpital powinien wymagać od lekarzy szkoleń a nie tylko rozdawanie podwyżek "bo pracją".
C0RM
C0RM
C0RM 08.05.2026, 18:06:32 via Wykop
  • -1
@alteron: Akurat w rodzinie mam pielęgniarkę pracującą w dps i wiem, że szpital potrzyma parę dni starszą osobę, da zalecenia a później odsyła z powrotem do DPS. Z tego co pamiętam to najdłuższy czas jaki trzymał szpital starszą osobę to był 1 miesiąc i to tylko dlatego, że były znajomości, więc w te 3 miesiące to Ci nie wierzę.
Ale rozumiem co chcesz powiedzieć, że jak masz takich kilka dps
AK-Optyk-Warszawa
AK-Optyk-Warszawa
07.05.2026, 08:08:09
  • 1745
#okulary #rozdajo #cebuladeals #optyk

Witam,

Poprzednie rozdajo zostało niestety nie zakończone ponieważ konto z którego je robiliśmy dostało bana.

@
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

C0RM
C0RM
C0RM 08.05.2026, 04:50:48 via Wykop
  • 1
@AK-Optyk-Warszawa: Ostatnio byłem u okulisty żeby zbadać czy wada się zmieniła. Zapytałem jaki mam rozstaw źrenic i dostałem reprymende, że mam nie zamawiać okularów z internetu bo przecież oni nie są w stanie idealnie dopasować okularów. Czy i jak walczycie z takimi opiniami?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 13
  • Strona 1 z 13
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 16.01.2026

    Rocznica
  • Komentator
    od 02.03.2024

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking