#zus #uop #urzadpracy #prawopracy #mops #gops #praca #prawo
Siemacie
Zwracam się z prośbą o pomoc, doradzenie jak wyglądają procedury i co trzeba zrobić w tej sytuacji.
Osoba po 60 roku życia, zarejestrowana w urzędzie pracy z prawem do zasiłku, podejmuje się pracy w firmie która zgłosiła się po tegoż pracownika, umowa podpisana na pół roku, praca fizyczna. W trakcie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ondraszek może chorować przez 90 dni jeszcze po ustaniu stosunku pracy ( jeżeli łącznie nie przekroczy 182 dni) potem zasiłek rehabilitacyjny może pobierać max 12 miesięcy / a potem jak nie ma szans na powrót to wniosek o rentę
  • Odpowiedz
@ZartosXXX: to samo u mnie, nie mam żadnego skila, którego można wykorzystać w pracy zdalnej, i trzeba ci rano się zrywać do kołchozu

  • Odpowiedz
W Polsce idzie w ogóle dostać pracę biurową bez papierka? Wszędzie chcą papier.

1) po co im papier do biorobota przy komputerze?
2) po co im papier filologii macedońskiej? Skoro i tak to nie ma nic wspólnego?

#praca #polska #pytanie #pracbaza
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Big_Bocchers: bo najlepiej wziąć ogarnięta studentkę która będzie przychodzić na 3/4 godziny i rypac bez przerwy i jeszcze zusu za nią nie trzeba płacić, jak się sprawdzi to zostaje po studiach, po co mają kogoś brać bez studiow jak jest tylu chętnych w trakcie lub po studiach? Tutaj jest przynajmniej pewność że taka osoba jest w stanie się czegoś nowego nauczyć xD
  • Odpowiedz
Ciekawe jak kapitaliści postanowią to rozegrać:

1. W celu poprawy i tak już kosmicznych zysków w najbliższych kilku kwartałach rozpoczynają zwolnienia
2. Zwolnieni nie mają dochodu więc maksymalnie ograniczają wydatki
3. Konsumenci kupują mniej, zyski kwartalne spadają
4. Kapitaliści zwalniają kolejnych, by temu przeciwdziałać
czerwonykomuch - Ciekawe jak kapitaliści postanowią to rozegrać: 

1. W celu poprawy ...

źródło: IMG_0180

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czerwonykomuch: tym bedzie sie martwil nastepny CEO za rok, dwa lub piec lat, wazne ze teraz akcjonariusz widzi oszczednosci itp itd a terazniejszy CEO moze sobie wyplacic duzy bonus. A jak bedzie trzeba to kapitaluch zlobbuje za bezwarunkowym dochodem podstawowym lub (jeszcze lepiej) bonami do wykorzystania u niego
  • Odpowiedz
@kkecaj:

Tak samo nie pozwolą jak rzekomo potężne lobby naftowe miało nigdy w życiu nie pozwolić na odejście od samochodów spalinowych, tymczasem nagle się okazuje że potężne lobby naftowe wcale nie jest taki potężne


Bo koncerny naftowe są najczęściej częściowo lub w całości własnością państw, a rządy państw są świadome zmian klimatycznych i w ich interesie leży ich spowalnianie. Oczywiście istnieją państwa aktywnie lobbujące i podburzające społeczeństwa przeciw transformacji energetycznej
  • Odpowiedz
Czemu nie umiemy się cieszyć w życia?


@mirko_anonim: może mentalność po ZSRR

tam panowało przekonanie, że człowiekowi trzeba złamać charaketer żeby potem mógł poświęcić się dla
  • Odpowiedz
@steppenwolf12: Polacy mieli zj@Bany harakter dużo wcześniej, nikt nam z zewnątrz nie narzucił systemu pańszczyźnianego. Polacy to głupi naród i byłbym przeciwny istnieniu państwa polskiego gdyby tylko w okolicy istniało mniej zj@Bane państwo gotowe przejąć i administrować tym terenem jak swoim. Niestety unia z niemcami na czele to zdegenerowane lewactwo(nie mylić z rozsądną lewicą), ruscy to barbarzyńcy dużo gorsi od Polaków. Rzygać mi się chce od historii Polski i od
  • Odpowiedz
#praca #pieniadze Czy Praca za 4600 zł netto jako obsługa malarni proszkowej jest atrakcyjną stawką?

Czy praca za pensję minimalna plus 1100 zł netto premii uznaniowej jest atrakcyjną stawką?

  • Tak 40.5% (17)
  • Nie 59.5% (25)

Oddanych głosów: 42

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@coolcool0010 Jest tak że czasem nie ma co robić tak z dwa trzy razy dziennie można na pół godziny usiąść na podeście i tyle, ale telefonu nie wyciagaj zostaniesz opielszony przez brygadzistę a może nawet zabierze premie ale na pewno pogrozi mi jeszcze nigdy nikt premi nie zabrał ale kolegom owszem.
  • Odpowiedz
„The New York Times” donosi, że Amazon ma nadzieję, że jego roboty zastąpią ponad 600 000 miejsc pracy, które w przeciwnym razie musiałby zatrudnić w Stanach Zjednoczonych do 2033 roku, pomimo szacunków, że w tym okresie sprzeda około dwa razy więcej produktów.

Dokumenty podobno pokazują, że zespół robotyki Amazona pracuje nad automatyzacją 75% wszystkich operacji firmy i spodziewa się pozbyć 160 000 stanowisk w USA, które w przeciwnym razie byłyby potrzebne do
subzero1 - „The New York Times” donosi, że Amazon ma nadzieję, że jego roboty zastąpi...

źródło: Screenshot 2025-10-21 at 16-52-30 Amazon reportedly hopes to replace 600 000 US workers with robots The Verge

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sub_zero_1: Zniknie po prostu 600 000 biorobotow które zostaną zastąpione robotami. Tymi robotami też ktoś będzie musiał się zajmować, a przede wszystkim uruchomić, wytestowac a później serwisować/konserwowac. To też miejsca pracy i to wysoko wyspecjalizowane.
  • Odpowiedz
Tak czytam i słyszę to narzekanie na pracę na tirach.
I aż nie wierzę, albo mam inne podejście do życia, albo nie przepierdzielam kasy, albo żyje w jakimś równoległym świecie.

Ja siedzę w UK na c+e i jest w pytę.

Robię trasy lokalne dla supermarketu, 6-9 godzin dziennie średnio,
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 50
@blend: średnia płaca we wrześniu wzrosła o 7% względem poprzedniego roku. Bycie montownią i tanią siłą roboczą ma tę cenę, że powyżej pewnego progu kosztów nastąpi zawijka. Mam wrażenie, że się zbliżamy do tego momentu.
  • Odpowiedz