Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 41
- 6
#bekaztransa #zycietruckera #praca #przegrywpo30tce
- 1
- 2
-100 ogłoszeń o pracę w fabryce smrodu, 80% nie podaje wynagrodzeń, a reszta podaje coś w stylu minimalnej krajowej do 6000zł brutto
-40 ogłoszen z miasta do pracy za granicą
-portal ogłoszeniowy KGHM tak skonstruowany, że zwykle
Czy nadal jesteśmy daleko za Europą?
- Tak 74.4% (32)
- Nie 25.6% (11)
6
Gospodarka kołchoźnicza

Praca na III zmiany, zostawanie po godzinach, przychodzenie w weekendy a to wszystko z oczekiwaniem, że będziemy cały czas pracować wydajnie i bez błędów. Stres, ciągła presja i wypłata nieadekwatna do pracy: witamy w popandemicznym rynku pracodawcy, gdzie każdego da się zastąpić migrantem...
z- 5
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
864
Dwa miliony polskich kobiet są poza rynkiem pracy, a my sprowadzamy pracowników

Kobiety po 50. roku życia, mimo że cechuje je odpowiedzialność, umiejętność budowania relacji i determinacja, mierzą się
z- 184
- #
- #
- #
Jeśli miałbyś pójść do służb mundurowych to wybrałbyś:
- Policja 10.1% (16)
- wojsko 15.2% (24)
- Straż graniczna 19.0% (30)
- Służba celno skarbowa 27.8% (44)
- Straż ochrony kolei xD 22.8% (36)
- Inne 5.1% (8)
- 7
źródło: 959840-352x500
Pobierz(męża była często wyższa, za co zapłacił cenę krótszym życiem),
@HaPe: A ja myślałam, że to przez powszechne chlanie wódy w pracy i po pracy oraz palenie kilku paczek papierosów dziennie ( ಠ_ಠ)
4
4 dniowy tydzień pracy i pełna pensja - Szczecin przetestuje AI w urzędzie

Cztery dni w pracy zamiast pięciu - taki eksperyment, za ministerialne pieniądze, przeprowadzi Urząd Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie. Pozostałymi obowiązkami zajmą się sztuczna inteligencja. Do wzięcia udziału w pilotażu zachęciła dotacja. Ministerstwo na pilotaż przeznacza prawie 50 milionów złot
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Gdybyś nie miał żadnych perspektyw to pracowałbyś
- W kołchozie 24.7% (42)
- W służbach mundurowych 38.8% (66)
- Zrobiłam kurs na maszynistę/motorniczy/c+e/D 36.5% (62)
@Poldek0000: służby mundurowe to nie tylko wojsko
No wiadomo. Ale mam w rodzinie wojskowych i strażaków. Sporo historyjek słyszę przy rodzinnych spotkaniach.Więc mam mocne przeczucie że tak jest wszędzie.
Przy czym w korpo jak Ci się nie podoba to zmieniasz pracodawcę. W wojsku nie jest to takie proste (brak etatu , musisz mieć przydział etc).
Za nie wykonanie taska w sprincie w zasadzie nic Ci nie zrobią (płacz
źródło: 1000024800
Pobierz- 2
@Nighthuntero: Przecież te spółki mają realne straty xd
@DeoLawson: XDDD
Szczególnie NestBank w latach 2019 - 2024 leci na minusie
- 7
Ciagly stres i nerwy.
Brak jasnych informacji co mam robić, często czuje się tak jakbym sam musiał się o wszystko pytać.
Żeby znaleźć jakąkolwiek dokumentację najpierw muszę przebrnąć przez masę rzeczy które mi są nie potrzebne.
Czy wszędzie praca wygląda tak samo? Jeżeli chodzi konsultanta a nie typowo programisty
#praca #it #programowanie #programista15k
Brak jasnych informacji co mam robić, często czuje się tak jakbym sam musiał się o wszystko pytać.
@Grajox3: Bez przesady. Tłumaczyć pracownikowi każdy centymetr tego, co ma narysować, to też spory wysiłek. Twój manager ma go ponosić? Czy tobie firma nie płaci za rozwiązywanie problemów? Jak manager deleguje taska pracownikowi, ale pracownik ciągle go pyta co i jak ma robić, to ma być zdrowa relacja? To już pewnie manager sam
- 3
709
Polacy wykupili w maju Niemców. Teraz przenoszą produkcję do Polski

Colian, producent między innymi Grzesków, Jeżyków czy słodyczy Goplana, po majowej fuzji z niemieckim Guborem wyprzedził pod względem wielkości produkcji Lotto Wedel. Teraz zamierza zamknąć niemiecką fabrykę i przenieść produkcję do Polski, tworząc nowe miejsca pracy.
z- 109
- #
- #
- #
- #
- #
- #






















Ostatnio czytam artykuły o powrocie Polaków z #emigracja bo w Polsce żyje znacznie się lepiej niż wiele lat temu no i ogólnie wysoka jakość życia, żyjemy w najlepszych czasach, itp. ale czy nie macie wrażenia że trend na emigracje z kraju znów wróci czy tylko tak straszą? Główne argumenty za powrotem emigracji:
- prace proste lub fizyczne to widać, że jest
To jest pokolenie boomerów, które na stałe wraca do Polski na emeryturę. Liczbowo są największym pokoleniem w Polsce, więc nawet w teorii jakby cała boomerska polonia wróciła do Polski a wszyscy młodzi wyjechali w tym samym okresie, to i tak migracja netto będzie dodatnia - czy to świadczyłoby o dobrobycie w kraju?