@Lord-Penetrator: W policji nie byłem, ale chętnie bym poszedł teraz - rzecz w tym, że nie tylko ja na ten pomysł wpadłem z tego, co słyszę od znajomych w czynnej służbie. Jeszcze rok temu były newsy często o totalnych brakach kadrowych i na tej fali się udało wynegocjować dodatki mieszkaniowe - w Warszawie 1800 zł, całkiem sporo.
  • Odpowiedz
✨️ Jakie są konsekwencje umowy o dzieło dla bezrobotnych?
#praca #bezrobocie #polska

Hej, mam pytanie.

Obecnie jestem bezrobotny - mam status w PUP itp., mam więc ubezpieczenie zdrowotne, trochę oszczędności i rozglądam się za stałą pracą, ale z tym bywa różnie. Na razie otrzymałem propozycję takiej tam pracy, bez wchodzenia w szczegóły - proponują umowę o dzieło. Wiele nie zarobię, parę stówek i tyle, ale zawsze coś
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Witamy w Polsce. Jak UP się dowie o podjęciu pracy bez poinformowania ich, to dostaniesz 500 zł kary. Tym samym nie opłaca się pracować, bo nie będziesz miał ubezpieczenia zdrowotnego.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ale niestety dokładnie ten system tak działa: lepiej być bezrobotnym niż imać się niestabilnego zajęcia dającego jakiś dochód takiemu bezrobotnemu. Z drugiej strony byłoby to maksymalne pole do nadużyć, bo spora część "szarej strefy" próbowałaby właśnie w ten sposób zalegalizować swoje szemrane dochody. A tak - lepiej faktycznie funkcjonować na 100% w szarej strefie...
  • Odpowiedz
@Bejro: skąd masz te dane? Z przechwałek kumpli ze zjazdu szkolnego? Pracuje na stanowisku managerskim w Top 10 korpo IT i 40-60 tys. brutto to nie jest poziom middle-level managera. Nikt w Polsce tyle nie płaci w korpo na UoP na tym levelu. Ja w ogóle nie wiem, skąd bierze się przekonanie o świetnych zarobkach kadry managerskiej w korpo IT. To nie jest tak, że jak solution architect ma np.
  • Odpowiedz
#praca #szkodliwe

Hej, ojciec lvl 58 ma naliczone 42 lata pracy już chyba.
Tak w zakładzie zostało poustawiane że przez pewien czas miał warunki szkodliwe na jego stanowisku. Tak sprytnie to jest zrobione ze brakuje mu 1 dnia pracy w warunkach szkodliwych do uzyskania pełnych 15 lat. ( Wtedy mógłby chyba iść na emeryturę wcześniej)

Marzy mu się emerytura bo swoje już przerobił a perspektywa jest pracy do 65 lub
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PLC4EVER: zatrudnić się na wycinkę w lesie tam mają szkodliwe, ewentualnie dogadać się z właścicielem takiej firmy i zapłacić za fikcyjne zatrudnienie
  • Odpowiedz
@sforce: tak, czuję, że system jest tak stworzony, żeby bez względu na moje działania zawsze usadzić mnie w miejscu, do którego przynalezalem cale życie. Bez względu na podwyżki, awanse, inwestycje, średni poziom życia pozostaje na podobnym poziomie
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#medycyna #programowanie #pracait #it #programista15k #praca #pracbaza #korposwiat

Specjalizacje do wyboru dla programisty w 2025:

1. Full Stack Backend Frontend DevOps Cloud Test Data Agile Cybersecurity Engineer
(Java, Python, Spring Boot, Node.js, Express.js, React, Angular, Vue.js, TypeScript, Docker, Kubernetes, AWS, Azure, GCP, Jenkins, Terraform, Ansible, PostgreSQL, MongoDB, Redis, Kafka, RabbitMQ, Cypress, Selenium, JUnit, Jest, PyTest, Power BI, Pandas, NumPy,,
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest możliwe zostanie radiologiem interwencyjnym z pominięciem całej ścieżki klasycznej radiologii czyli opisywanie badań obrazowych?

Klasyczna radiologia mnie nie interesuje za bardzo. Głównie chciałbym się skupić na zabiegach. Niestety z tego co słyszałem to w Polsce bardzo ciężko załapać się na taką ścieżkę rozwoju. Łatwo ugrzęznąć na wieki w klasycznym opisywaniu badań i tyle.

Rozważam również kardiologie inwazyjną. Czy w przyszłości istnieje ryzyko że radiologowie zabiegowi zastąpią kardiologów inwazyjnych i przejmą
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RenoJackson: Ja jestem klasycznym klepaczem badań. Zabiegowki nie dotykam nawet kijem ¯\(ツ)/¯

Nie nie da się i tak swoje opiszesz i wyżelujesz.

Radiologów zaraz będzie więcej niż kardiologów interwencyjnych więc jest takie ryzyko.
  • Odpowiedz