Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko161
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
galek

galek

Dołączył 16 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4294
  • Znaleziska 27
  • Mikroblog 4267
  • Obserwujący 12
  • Obserwowane 18
galek
galek przed chwilą
  • 0
Hej Panowie i Panie chciałbym o coś zapytać.

Jestem około levl 40 i teraz wszedłem i jakąś poważniejsza relacje od dłuższego czasu.

Natomiast czuje ze to ja w tej relacji jestem za wszystko odpowiedzialny. Glowie za podtrzymywanie rozmowy, planowanie, organizacje itp.

Czuje
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

isoverr
isoverr
isoverr
przed chwilą via Wykop
  • 0
@galek: nie jest normalne
  • Odpowiedz
jegertilbake
jegertilbake
21 godz. i 10 min temu
  • 6
Ten tag mógłby być ciekawym polem do dyskusji między antynatalistami i natalistami, gdyby ci drudzy mieli jakiekolwiek racjonalne argumenty za swoim stanowiskiem.

Niestety takie nie istnieją a sprawa jest oczywista więc jeśli ktoś ma mózg i go używa to pozostaje jedynie przyznać rację antynatalistom, zrobić irracjonalnie tanią wazektomię i zająć czymś innym.

#antynatalizm
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

galek
galek 20 godz. i 26 min temu via Android
  • 4
@Qullion: tak antynatalizm zaprzecza imperatywom biologicznym.

To że coś jest naturalne z perspektywy biologicznej nie znaczy że jest dobre moralnie

Nie wiem po co wchodzisz w dyskusje nie znając
  • Odpowiedz
galek
galek 1 godz. i 15 min temu via Android
  • 0
@przystanek_choroszcz92: dokładnie tak jest . Pisze 1000000 raz żeby przed rozpoczęciem dyskusji o antynatalizmie zapoznać się z tym co to jest.

To nie po co. Taki @Qullion napisze "czemu nie zaczniecie od siebie"
  • Odpowiedz
Fjubens
Fjubens
14 godz. i 14 min temu
  • 26
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

galek
galek 1 godz. i 25 min temu via Android
  • 0
@Fjubens: najbardziej bekowe jest to że laski wymagaja od samego początku jakiś mega zajebistych konwersacji. "Hej co tam" jest fee..

To jak Chłop ma zagadać? Cytując Szekspira? Obsypując ją na wejściu brylantami ?
  • Odpowiedz
Realizm123
Realizm123
24.05.2026, 18:50:02
  • 19
Jutro znów od początku świnki

#pracbaza #korposwiat #antynatalizm
Realizm123 - Jutro znów od początku świnki

#pracbaza #korposwiat #antynatalizm

źródło: 4364

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

galek
galek 25.05.2026, 10:01:38 via Android
  • 12
@Realizm123: ale przecież ludzie to kochają
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
21.05.2026, 12:52:43
  • 9
✨️ Jak odnaleźć szczęście w trudnych czasach? Ⓘ
Jak można być szczęśliwym w dzisiejszym świecie? Większość rzeczy robimy z przymusu (szkoła, praca) a jeszcze się non stop walka czy użeranie się z innymi rzeczami typu: szukanie partnerki, własne mieszkanie, praca, oszczędzanie, koszty a i każda z tych rzeczy może cie dobić bo rozwody, alimenty, zdrady, praca cie wyniszcza albo jej nie ma, trzeba być ekspertem w każdej dziedzinie bo znów fachowcy cie oszukali
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

galek
galek 21.05.2026, 17:00:45 via Android
  • 7
@mr-dawid: no typowa argumentacja januszowsko natalistyczna w stylu

"Tak już jest" zlub "takie zycie"
  • Odpowiedz
Xvenowski
Xvenowski
Xvenowski
13.05.2026, 19:03:53
  • 9
#przegryw #antynatalizm
Skoro już się urodziliśmy i tego faktu nie zmienimy, to trzeba ten fakt zaakceptować.

Jak żyć? Starać się długoterminowo dążyć do przyjemności, maksymalizować je na tyle, na ile się da i jednocześnie minimalizować cierpienie na tyle, na ile to jest możliwe.

Jesteśmy w tej grze, więc trzeba jakoś grać.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

galek
galek 13.05.2026, 19:18:46 via Android
  • 7
@Xvenowski: tak tylko masz bardzo mały wplyw I swobodę w kierowaniu ilością przyjemności i cierpienia w życiu

1. Poziom szczęścia jest w dużej mierze determinowany genetycznie

2. Musisz zapewne pracować aby przeżyć więc ilość czasu na przyjemności ci się zmniejsza
3. Choroby i cierpienie mogo nadejść niespodziewanie
  • Odpowiedz
hydrant123
hydrant123
07.05.2026, 21:48:58
  • 7
#demografia #dzieci #randki #zwiazki #tinder

W nawiązaniu do mojej nitki

Z ówczesną narzeczoną się rozstaliśmy i czuję, że to dobra decyzja cały czas. Wróciłem powoli do randkowania (Tinder deafult City) - powiem wam, że jest ciężko. Ale nie w związku z tagiem przegryw i słabym powodzeniem, a podejściem. Na apce ustawiłem opcję wprost "Nie chcę mieć dzieci" a w opisie mam zdanie gdzie podkreślam,
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

galek
galek 07.05.2026, 21:55:56 via Android
  • 9
@hydrant123: ona uzależnia posiadanie dzieci od swojego egoizmu.

Jeśli będzie widziała że opłaca się usidlic faceta dzieckiem to się zdecyduje
  • Odpowiedz
galek
galek 07.05.2026, 16:14:55
  • 32
Poziom autorefleksji normictwa jest przerażający.

Wychowali całe pokolenia kobiet które zostały nauczone jedynie wymagać od facetów a nie samej się chociaż trochę starać i zwracać uwagę na to co chce facet.

I teraz wielkie zdziwienie że kobiety mają wymagania z kosmosu a nic nie oferują w związku z tym facetom się to nie opłaca xD

To
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ricco7
ricco7
07.05.2026, 16:29:51 via Wykop
  • 12
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
fnacior
fnacior
07.05.2026, 18:35:38 via Wykop
  • 14
@galek: I tak śmieszny jest ten nacisk/szydera ze strony matek, ciotek i babci żebyś znalazł sobie kogoś jak najszybciej. One doskonale wiedzą ile zasobów potrafi pożreć kobieta i jak bardzo może ci życie utrudnić ale i tak nakłaniają cię do tego.
  • Odpowiedz
PrzodownikPracyZaGrosze
PrzodownikPracyZaGrosze
07.05.2026, 10:22:20
  • 51
Ehh mały s---------e gdybyś tylko wiedział, jaka chujnia czeka cię na tym świecie.

Ledwo skończysz rok, półtora swojej marnej egzystencji, nie będziesz potrafił nawet prosto nasrać do nocnika, a już zostaniesz wykopany z domu do żłobka, gdzie będą zajmować się tobą jakieś obce baby.

A musisz iść do żłobka bo twoi rodzice muszą dymać po 8-10h na Pana kapitalistę w kołchozie lub korpo żeby móc cokolwiek do gara włożyć i pchać PKB do
PrzodownikPracyZaGrosze - Ehh mały s---------e gdybyś tylko wiedział, jaka chujnia cz...

źródło: 17781492483745537360784036387512

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

galek
galek 07.05.2026, 10:27:33 via Android
  • 36
Przecież natalisci twierdzą że dzieci lubią chodzić do szkoły a dorośli do pracy. Czego nie rozumiesz ?
  • Odpowiedz
galek
galek 07.05.2026, 11:08:10 via Android
  • 10
@PrzodownikPracyZaGrosze: ja tam nie mam bólu o to zd ktoś się bogaci, niech się bogaci tylko dlaczego ludzie robią innych ludzi wiedząc że całe życie będzie przymuszony do nauki/pracy.

Ludzie piernicza non stop o wolności jednostki ale tego że ta jednostka będzie musiała chodzić do szkoły 20 lat i do pracy 40 to już ich średnio obchodzi bo... takie życie
  • Odpowiedz
galek
galek 07.05.2026, 15:01:50 via Android
  • 13
@MuszeZalozycKontoByFiltrowacGowno: oczywiście ze wszystkie istoty są niewolnikami potrzeb fizjologicznych. Przecież natura wymusza na nich ich zaspokajania pod rygorem cierpienia.
  • Odpowiedz
Kamenes
Kamenes
23.04.2026, 18:21:40
  • 19
Tak jak nie powinno budzić się osoby, która śpi, tak nie powinno budzić się nikogo ze snu wiecznego. Jak ktoś nie istnieje, to nie dzieje mu się żadna krzywda. Po prostu dajcie ludziom spać.

#antynatalizm
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

galek
galek 24.04.2026, 11:04:11 via Android
  • 8
@Kamenes: ale przecież natalisci twierdzą że to wielka radość chodzić przez 20 lat do szkoły a przez 40 do kol hoża/korpo
  • Odpowiedz
Kamenes
Kamenes
19.04.2026, 20:07:27
  • 212
Naprawdę nie rozumiem, jak można płodzić dzieci i skazywać je na 40 lat kołchozowania. Czyste okrucieństwo.

#przegryw #antynatalizm #praca #pracbaza
Kamenes - Naprawdę nie rozumiem, jak można płodzić dzieci i skazywać je na 40 lat koł...

źródło: bd036a25d09c35f3a7811b3be1bb6faab58fcf441dfcec8d6ac4dee06292454f,w400

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

galek
galek 20.04.2026, 06:37:22 via Android
  • 5
@Kamenes: ale przecież natalisci twierdzą że ludzie lubią swoją pracę więc jest ok wszystko
  • Odpowiedz
galek
galek 20.04.2026, 08:10:48 via Android
  • 5
@gruby55: no i co w tym złego? Lepiej jak będzie miało miliony długu aby mogło pokornie pracować dla Pana Janusza ?
  • Odpowiedz
Henson_
Henson_
10.04.2026, 19:21:37
  • 115
Jak to nie lubisz swojej pracy jak to nie lubisz tracic 8 godzin codzienie swoejgo zycia do 67 roku zycia jakiś dziwny jesteś normalni ludzie lubia swoje prace i traktuja jak hobby
#antynatalizm
Henson_ - Jak to nie lubisz swojej pracy jak to nie lubisz tracic 8 godzin codzienie ...

źródło: IMG_9574

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

galek
galek 11.04.2026, 18:58:15 via Android
  • 4
@Bialaherbata: A może dziecko które się ma urodzić też powinno mieć swoją opinię i prawo wyboru czy chce spędzić 40 lat w kołchozie/korpo
  • Odpowiedz
galek
galek 09.04.2026, 11:54:32
  • 51
Nie rozumiem jak natalisci tłumacza sobie ze stworzone przez nich dziecko musi chodzić pod przymusem 20 lat do szkoły a później 40 lat do kolchozu/korpo.

Wyprodukowali kolejnego robola/niewolnika który musi spędzić większość swojego życia w robocie.. Ale takie życie Bożenko itp...

#antynatalizm #dzieci #neet #kolchoz #januszeks #korposwiat
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

galek
galek
Autor
09.04.2026, 12:31:27 via Android
  • 22
@Merkowsky: stan wody wisly w wyszogrodzie to 347 cm
  • Odpowiedz
galek
galek
Autor
09.04.2026, 13:59:05 via Android
  • 20
@zonecom: A kto jest według ciebie kimś?

Prawda jest taka że 99% społeczeństwa to robaki pracujące większość życia.

Ty nadajesz jakieś łatki ludziom żeby się poczuć lepiej xD
  • Odpowiedz
efil
efil
efil
08.04.2026, 00:10:52
  • 18
#depresja #antynatalizm

życie polega na tym by tworzyć jednostki (przez jeszcze prymitywniejsze jednostki) którę będą eksploatowane korporacje, nic nie wnosząc do świata, poza większą ilością syu i postępującej destrukcji nowo powoływanych ogranizmów żywych.

lepiej było nigdy się nie urodzić

A z całkowitą pewnością nie w krajach ciemnogrodzkich - jednak najlepiej nigdy.
efil - #depresja  #antynatalizm

życie polega na tym by tworzyć jednostki (przez jesz...

źródło: b143ec70ccd63dc9b3c89398ed57ab6e92ce97e30a2e7245e883ac6e06c3e0a5

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

galek
galek 09.04.2026, 11:16:28 via Android
  • 2
@efil: ale przecież natalisci mówią wyraźnie:

Dzieci lubią chodzić do szkoły a dorośli do pracy. 40 lat w kołchozie to przywilej i nagroda
  • Odpowiedz
galek
galek 01.04.2026, 18:17:07
  • 13
To w jakim paradoksie kobieto centrycznym żyjemy pokazuje jak.przedstawiany jest kryzys związków i obarczane są przez niego aplikacje randkowe.

Przecież gdyby kobiety dawały tyle samo like co faceci to problemu by nie było.

No ale oczywiście nie można powiedzieć nic złego na kobiety. To sama aplikacja jest winna xD

Czy
galek - To w jakim paradoksie kobieto centrycznym żyjemy pokazuje jak.przedstawiany j...

źródło: 1000010225

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

galek
galek
Autor
01.04.2026, 18:30:44 via Android
  • 1
@lubiesikacdozlewu: dokładnie tak jak.pisze @Bredko wtedy ludzie parowalili by się na swoim poziome jak jesteś 3 to sparowałbys się z 3 jak 5 to z 5 itp

Teraz z tinder jeśli.facet jest 6/7 ma manchester z 2/3. W tej sytuacji nie wiedzie z taką w związek.
  • Odpowiedz
galek
galek
Autor
01.04.2026, 18:35:05 via Android
  • 2
@lubiesikacdozlewu: sądzę że większość facetów i tak docelowo szuka stałej partnerki.

Ja tu nie mówię że te laski byłyby nastawione na fwb czy ons tylko szukały związków poprzez klikanie 50 % w prawo.

Jak można szukać związku odrzucając 97%kandydatów? :)
  • Odpowiedz
galek
galek
Autor
01.04.2026, 18:37:15 via Android
  • 1
@karokrakow: w Polsce jest to 62 do 34 procent.

Czytałem że w dużych miastach jest praktycznie 50 na 50
  • Odpowiedz
galek
galek
Autor
01.04.2026, 18:38:32 via Android
  • 0
@karokrakow: ilość opcji do wyboru nie powinna mieć aż takiego przełożenia. Jeśli ktoś się podoba daje like jeśli nie to nie.
  • Odpowiedz
galek
galek
Autor
01.04.2026, 20:21:41 via Android
  • 7
@karokrakow: tak tak 97 % facetów to przypadki fejkow lub ruch-&&#y na tinder
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
25.03.2026, 10:44:26
  • 24
✨️ Zmagania z życiem i jego absurdami Ⓘ
#antynatalizm
Właściwie to całe życie robimy coś z przymusu dla kogoś. Najpierw etap edukacji gdzie zmuszamy się do uczestniczenia w czymś co żadne dziecko nie lubi ale trzeba zdawać z klasy do klasy bo na końcu egzamin. Potem zdajesz ten egzamin i się okazuje że kolejny etap nauki trzeba przeboleć ale tym razem końcowy egzamin i potem życie z górki, tak jak to nam
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

galek
galek 26.03.2026, 07:16:06 via Android
  • 6
@mirko_anonim: ale natalisci powiedzą że ludzie lubią chodzić do pracy i szkoły
  • Odpowiedz
galek
galek 14.03.2026, 11:34:01
  • 56
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Moc90
Moc90
14.03.2026, 11:36:34 via Wykop
  • 19
@galek: kobiety powinny dłużej pracowac bo pracują ogólnie lżej ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
metalowy_pasterz
metalowy_pasterz
14.03.2026, 13:34:02 via Wykop
  • 8
@galek: do tego dołożyć CarboSAFE, likwidując wszystkie dopłaty do górnictwa.
Starczyłoby nawet na dokupienie złota ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
galek
galek 11.03.2026, 21:51:11
  • 5
Czy natalisci zgodzia się że stwierdzeniem "życie jest sprawiedliwe"

#antynatalizm
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

galek
galek
Autor
11.03.2026, 22:06:50 via Android
  • 1
@Warszawrski_przegryw_ok_oski: @thorgoth @Korax

Jeśli TK twierdzenie nie jest prawdziwe to po co sprowadzać ludzi na niesprawiedliwy świat?
  • Odpowiedz
galek
galek
Autor
12.03.2026, 05:43:30 via Android
  • 8
@thorgoth: ok. Czyli życie pelne cierpienia też jest warte przeżycia?

Poza tym ty twierdzisz że jest warte przeżycia. Czy osoba która się urodzi też będzie tak myślała?
  • Odpowiedz
galek
galek
Autor
13.03.2026, 07:35:39 via Android
  • 3
@Cobozzba: nie rozumiem po co z nim.gadasz.

On sobie przyja że życie jest warte przeżycia chociaż świat nie jest sprawiedliwy.

Żadne argumenty logiczne go nie
  • Odpowiedz
stanleymorison
stanleymorison
12.03.2026, 08:45:11
  • 31
Statystyczny polak natalista: Mam dzieci, bo lubie moje życie i chcę je pokazać mojemu potomkowi i podzielić się z nim tym doświadczeniem!
Dzieciak, gdy widzi jakie doświadczenie ma mu do zaoferowania statystyczny polak:

#antynatalizm
stanleymorison - Statystyczny polak natalista: Mam dzieci, bo lubie moje życie i chcę...

źródło: IMG_6774

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

galek
galek 12.03.2026, 09:10:47 via Android
  • 19
@stanleymorison: to doświadczenie to

20 lat szkoły często bezsensownej
40 lat w kołchozie/korpo za marną kasę

Super...
  • Odpowiedz
galek
galek 12.03.2026, 09:11:00 via Android
  • 4
Oświetlenie nas dlaczego ludzie mają dzieci
  • Odpowiedz
galek
galek 12.03.2026, 10:36:47 via Android
  • 3
@kidi1: oświeć nas dlaczego ludzie mają dzieci.
  • Odpowiedz
galek
galek 12.03.2026, 10:37:30 via Android
  • 5
@BornToDie69: ile razy jeżdżą na te żagle? Więcej spędzają w szkole czy na żaglach?
  • Odpowiedz
galek
galek 12.03.2026, 11:08:41 via Android
  • 7
@kidi1: ale mnie rozegrałeś szachy 5d.
  • Odpowiedz
galek
galek 12.03.2026, 18:05:30 via Android
  • 1
@pijanypowietrzem: no pewnie mniejszość

Dlatego mają racjonalne spojrzenie na życie a nie życzeniowe
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 13
  • Strona 1 z 13
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 01.07.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 14.12.2021

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 14.03.2022

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking