Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko158
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
mirko_anonim
Profil firmowy

mirko_anonim

Dołączył 3 lata i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 66193
  • Znaleziska 0
  • Mikroblog 66193
  • Obserwujący 476
  • Obserwowane 3
mirko_anonim
mirko_anonim 11 godz. i 10 min temu
  • 4
✨️ Mentalność Polaków w piłce nożnej: Czy to problem kadry? Ⓘ
Problemem w naszej kadrze nie jest trener a mentalność Polaków, choć mam nadzieje że to tylko mentalność pokoleniowa. Zamiast grać, chociaż dać z siebie wszystko to reprezentacja do takie przedszkole dla dorosłych chłopów. Najważniejsze to wakacje, foteczki, kontrakty reklamowe i pokazać sie. Parafrazując wypowiedź Hajty "jak to się mówi, 'typowy Polak', heh, w garniturze i najważniejszy jest wygląd, nie sama gra". To
mirko_anonim - ✨️ Mentalność Polaków w piłce nożnej: Czy to problem kadry? Ⓘ
Probleme...

źródło: probierz-koeman

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nocticadius
nocticadius
11 godz. i 9 min temu via Wykop
  • 2
@mirko_anonim: polscy piłkarze nie żyją tylko reprezentacja. Mają kontrakty z innymi klubami.. jeśli złapią kontuzje to nie wiem
  • Odpowiedz
faktomix
faktomix
2 godz. i 26 min temu via Wykop
  • 2
@na_pierwszej_linii_kas: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
faktomix - @napierwszejlinii_kas:   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: IMG_3890

Pobierz
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim 11 godz. i 11 min temu
  • 1
✨️ Czy zmiana nazwiska w urzędzie to dobry pomysł? Ⓘ

Czy zmieniał ktoś tu nazwisko w urzędzie stanu cywilnego ze względu na powiedzmy "Przykre skojarzenia z nazwiskiem ojca"?
Typu ojciec patologiczny, bił, pił i teraz się leczysz u #psychiatra bo źle się kojarzy? To prawda, że takie coś wystarczy na zmiane nazwiska na panienskie matki?
#urzadstanucywilnego #urzad #niewiemjaktootagowac #depresja #psychiatria

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Multipurpose_Labels
Multipurpose_Labels
4 godz. i 19 min temu via Android
  • 1
@mirko_anonim: Wystarczy - tylko musisz to faktycznie opisać jak najbardziej szeroko, najlepiej dodać dokumenty potwierdzające jak np zaświadczenie od psychiatry czy terapeuty. Prawo dość konkretnie mówi w jakich sytuacjach można zmienić nazwisko, wystarczy 30 sekund w Google. Jeszcze jedno - warto dodać choć jeden argument dlaczego chcesz przyjąć nazwisko panieńskie matki i że nie uważasz go za obraźliwe itd., powołując się na przykład na bliski z nią kontakt i wspólne
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim 11 godz. i 11 min temu
  • 1
✨️ Jak przedłużyć receptę na leki ADHD bez kosztownych wizyt u psychiatry? Ⓘ
Pytanie do ludzi którzy też mają #adhd. Jak przedłużacie sobie receptę na leki? Szukam lepszego rozwiązania niż płacenie 300 zł psychiatrze za wizytę. Zgodnie z prawem zwykły internista może przedłużyć receptę, chodzę sobie do internistów, daję im pełną dokumentację i zawsze wymyślają jakieś zasady typu że mogą tylko na jeden miesiąc. Zawsze jest to inna zasada. Spróbowałem
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jastrzi
Jastrzi
10 godz. temu via Wykop
  • 1
@onepnch: @ratty skąd mieliście diagnozę? Prywatnie?
  • Odpowiedz
ratty
ratty
49 min temu via Wypiek
  • 0
@Jastrzi ja prywatnie, prywatny psychiatra wypisał mi zaświadczenie o przyjmowaniu leków dla lekarza rodzinnego. Może chodzi o ten konkretny druk?
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim 11 godz. i 12 min temu
  • 0
✨️ Czy zakład energetyczny potrzebuje zgody na wycięcie drzew? Ⓘ
Czy zakład energetyczny potrzebuje zgody na wycięcie drzew, usunięcie roślinności w okolicy słupa energetycznego oraz kilka "ładnych" metrów dalej? Na mojej działce usunięta została praktycznie cała roślinność w okolicy słupa, bez pytania mnie o zgodę. Ucierpiały również rośliny będące w dużej odległości od słupa (około 6 metrów). Czy jest szansa wywalczenia czegokolwiek?

#prawo

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Willux
Willux
2 godz. i 5 min temu via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: Tak mają do tego prawo, jedynie ścinać z pnia nie mogą. Przycinają gałęzie które zagrażają lub w ciągu kilku lat mogą zagrozić uszkodzeniem linii energetycznej. Pod samym słupem tną wszystko obok gałęzie. Jedynie możesz próbować wystąpić o odszkodowanie za postawione slupy jeżeli nie było jakieś umowy z operatorem lub ugody. Ale sam to próbowałem ruszyć i w praktyce wychodzi na to że to odszkodowanie dostaniesz jedynie gdy słup jest
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim 11 godz. i 12 min temu
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Festiwal_Panczy
Festiwal_Panczy
11 godz. i 7 min temu via Wykop
  • 2
@mirko_anonim: Gościu, albo jesteś pewien tego co myślisz, albo dodajesz post z anonima ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ucho1899
Ucho1899
10 godz. i 9 min temu via Wykop
  • 8
@mirko_anonim: mineta fajnie, rimming nie dla mnie, ale jak ktoś lubi to obie rzeczy ze stałym partnerem - czemu nie. Ale lizać dupę dziwce... to już odrębne uniwersum obłędu XD
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim 11 godz. i 16 min temu
  • 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Obruni
Obruni
9 godz. i 31 min temu via Android
  • 5
@mirko_anonim: mam dziwne wrażenie, ze głównie chodzi o to, ze kolega nie posiada bitcoina, przespał okazję i teraz d--a piecze nie do wytrzymania.
  • Odpowiedz
To_The_Moon
To_The_Moon
9 godz. i 6 min temu via Wykop
  • 3
mam dziwne wrażenie, ze głównie chodzi o to, ze kolega nie posiada bitcoina, przespał okazję i teraz d--a piecze nie do wytrzymania.


@Obruni: zawsze o to chodzi. Typowe wyparcie, bo jakby zarobił na BTC, dom wybudował, mieszkanie kupił, to by chwalił BTC w każdym wpisie.

Typowy przegryw który przegrał okazję i teraz musi w jakiś sposób znaleźć winnego, no bo on oczywiście nie jest winny, winna społeczność, winny bitcoin, nie
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim 04.06.2026, 19:24:45
  • 1
✨️ Jak uzyskać atletyczną sylwetkę bez zwiększania siły? Ⓘ
Pytanie serio. Jak cwiczyc zeby miec ladna, atletyczna sylwetke ale miec mala sile? Kreca mnie silniejsze dziewczyny, fbb (ulegly here) wiec nie chce isc w sile, zalezy mi tylko na wygladzie. #silownia #mirkokoksy

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
▶︎ Obserwuj nasz tag #mirkoanonim
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tyrytyty
tyrytyty
04.06.2026, 19:28:47 via Wykop
  • 14
@mirko_anonim: co za ułom to g---o akceptuje
  • Odpowiedz
elofrytki
elofrytki
04.06.2026, 19:52:59 via Wykop
  • 5
@tyrytyty: xD dla mnie wysyp tego typu wpisów to sztucznie napędzanie ruchu na portalu poprzez ai
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim 04.06.2026, 19:24:40
  • 7
✨️ Refleksje nad Nastoletnią Miłością Ⓘ
Przeglądałem instagramy starych "znajomych" i mam brutalne przemyślenia nt. nastoletniej miłości, więc wrażliwcy nie czytajcie. Generalnie wszystkie te julki do których wzdychałem strasznie zgrażyniały i coraz bliżej im do tych natarczywych, pulnych ciotek które każdy zna z dzieciśtwa ale.. patrząc na ich zdjęcia z czasów szkolnych/studenckich to właściwie każda była fajna. I tutaj pojawiają się #przemyslenia że najlepsze chwile jeśli chodzi o relacje to jak
mirko_anonim - ✨️ Refleksje nad Nastoletnią Miłością Ⓘ
Przeglądałem instagramy staryc...

źródło: filing_images_f355313cfee4

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

centerario
centerario
04.06.2026, 19:49:01 via Wykop
  • 7
@mirko_anonim: i tak i nie. Po 1 to nastoletnia miłość jest jednym z kluczowych relacji, bo po prostu zaczynasz od zera i uczysz się budowanie relacji, związków. To jak bieganie po płytkim strumieniu. Możesz popełniać błędy, możesz się stresować, możesz być niepewnym siebie, bo druga strona też taka jest i się uczycie. Dzięki takiej relacji nabierasz pewności siebie, budujesz siebie, co daje Ci podstawy to budowanie poważniejszych związków po 20
  • Odpowiedz
Average-CottonWorld-Enjoyer
Average-CottonWorld-Enjoyer
04.06.2026, 20:44:27 via Wykop
  • 8
@mirko_anonim: Niewinny to ja jestem, a nie jakiś nastoletni femoid
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim 04.06.2026, 19:24:33
  • 1
✨️ Jak poradzić sobie z miłością do innej osoby, będąc w związku? Ⓘ
Co zrobić jak jestem z dziewczyną która mi się nie podoba, a jednocześnie jestem zakochany w innej?
Doszlo do czegoś takiego że jestem z dziewczyną która mi się za bardzo nie podoba (długa historia).
Obiektywnie ładna jest, ale mi się nie podoba, zwłaszcza z charakteru.
Jednocześnie podoba mi się z charakteru inną i z wyglądu która dla mnie pod każdym możliwym względem jest
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Marek_Tempe
Marek_Tempe
04.06.2026, 19:25:59 via Wykop
  • 2
@mirko_anonim: Szybko poszło:). pdk
  • Odpowiedz
olokynsims
olokynsims
przedwczoraj, 17:03:05 via Wykop
  • 0
No to się w końcu zdecyduj, miłość czy zakochanie.
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim 04.06.2026, 19:24:21
  • 1
✨️ Dlaczego samotność w grupach internetowych jest trudna? Ⓘ
Zadziwiają mnie ludzie z #przegryw narzekający na #samotnosc. Na takie hermetyczne grupki to ciężko się wbić i zaistnieć, już łatwiej jest znaleźć znajomych w realu. Znacznie prędzej człowieka odrzucą i nie zaakceptują na discordach czy innych tego typu grupkach niż w prawdziwym, zwykłym, nudnym życiu.

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
▶︎ Obserwuj nasz tag #mirkoanonim
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pan_Hieronim
Pan_Hieronim
04.06.2026, 19:29:49 via Wykop
  • 5
@mirko_anonim: Nikt tutaj nie szuka kolegów. Tag to jest taka grecka Agora do wygłaszania swoich bólów, żali, refleksji.
  • Odpowiedz
RobieZdrowaZupke
RobieZdrowaZupke
04.06.2026, 19:42:31 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: Czemu zakładasz, że wszyscy tutaj siedzą na discordach albo jakichś grupkach?
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim 04.06.2026, 19:24:17
  • 0
✨️ Inwestowanie w ETF-y na amerykańskiej giełdzie Ⓘ
Jako że proma na jankesach chyba właduje na raz 30-40k w etfa bo trzeba coś z sensem zrobić oprócz ha&&@du(spekulacji xD) na smieciuchach.

Na XTB są dwa all worldy w PLN:
1. IE00B4L5Y983 (iShares Core MSCI World w PLN)
2. PLPZUMW00018 (PZU MSCI World)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vateusz23
Vateusz23
04.06.2026, 19:27:13 via Wykop
  • 1
@mirko_anonim: Promka na USA, ale kolejne ath jest
  • Odpowiedz
Imperator_Wladek
Imperator_Wladek
04.06.2026, 19:37:00 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim:

all worldy

MSCI World to tylko kraje rozwinięte. All-World to MSCI ACWI

One mają jakieś wady wzgl analogicznych w USD? Bo tu nie ma ryzyka walutowego jak rozumiem?

PZU ma heding walutowy, za który płacisz srogo. Ten drugi jest po prostu notowany w złotówkach, więc ewentualnie nie płacisz za przewalutowanie, ale o ile mi wiadomo na GlobalConnect jest srogi spread, więc kupno na GPW lub na Xetrze wyjdzie podobnie
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim 04.06.2026, 19:24:10
  • 2
✨️ Problemy z narzeczonym: Dlaczego ślub się opóźnia? Ⓘ
Kocham swojego narzeczonego, ale coś mi tutaj nie pasuje. Oświadczył mi sie 1,5 roku temu. Co poruszam temat terminu ślubu, to wymyśla jakąś datę i kończy dyskusję. Kiedy drążę o szczegóły to mówi, że ja mam za mało oszczędności i wpierw muszę zaoszczędzić na ten ślub. To fakt mam mniej oszczędności niż on, ale też nie chcemy dużej imprezy. Wiem, że jest to do
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Leel00
Leel00
04.06.2026, 19:44:51 via Wykop
  • 4
że ja mam za mało oszczędności


@mirko_anonim: A to sorki - każdy za siebie płaci? Jak w knajpie. Serio? Potem będziecie się rozliczać z każdej torebki herbaty, jak studenci na stancji, czy już tak robicie?
  • Odpowiedz
adamsowaanon
adamsowaanon
04.06.2026, 19:45:03 via Wykop
  • 3
@mirko_anonim: zostaw Chada w spokoju. Nie mecz go bo ucieknie, a ty będziesz znowu szukać kolejnego Chada 3-5 lat, albo będziesz musiała wrócić do przeciętniaka, po co ci to?
Siedź na dopie, rób mu loda, obiad i regularnie dawaj dopy, to będzie stabilnie,
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim 28.05.2026, 10:51:33
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirko_anonim
mirko_anonim
Autor
29.05.2026, 06:45:34 via mirko.proBOT
  • 0
optymistyczny-mędrzec-57: prysznic bedziesz w ubraniu bral? z d--y nie bedzie zalatywalo?

nie bierzesz pod uwage adrenaliny. Bedziesz mial wysokie tetno jeszcez zanim zadzwonisz, a zanim otworzy drzwi to juz w ogole.

Nie sprzyja to erekcji i relaksowi.
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
Autor
29.05.2026, 06:45:36 via mirko.proBOT
  • 0
wyważony-fundamentalista-98: Ja bym poszedł na dłużej, bo nie wiadomo czy łatwo stanie oraz dojdziesz. Jak jest lizanie krocza panienki, to bym skorzystał, mi się to bardziej podoba niż lód nawet. xd Rozbierasz się przy niej w pokoju i mówisz co chcesz.

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
Autor
01.06.2026, 08:29:40 via mirko.proBOT
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
Autor
04.06.2026, 19:24:06 via mirko.proBOT
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim 04.06.2026, 19:21:46
  • 0
✨️ Jak przygotować własny liquid do e-papierosa? Ⓘ
palę w zasadzie tylko jeden smak liquidu składający się z 2 aromatów, koolady i słodzika, który robię sobie sam.
czy jak zmieszam te aromaty z kooladą i słodzikiem w jednej butelce, powiedzmy 100ml (oczywiście w odpowiednich propocjach), to wyjdzie mi z tego taki gotowy mix aromatów, który będzie mógł jakoś dłużej postać? czy będzie się to ze sobą żarło i w końcu wyjdzie lipa?
chcę to mieć
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ak44
ak44
04.06.2026, 19:35:46 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: jeśli będziesz trzymał w zamrażarce to powinno być ok. O higienie podczas mieszania nawet nie wspominam,.
  • Odpowiedz
Kremufka2137
Kremufka2137
04.06.2026, 19:38:28 via Android
  • 0
@mirko_anonim: jak będzie stało w temp pokojowej to po jakimś pół roku +- może się zepsuć, trochę tak wylałem w zeszłym roku
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim 04.06.2026, 19:21:40
  • 1
✨️ Prowadzenie podwójnego życia – moja nowa pasja Ⓘ
Siemka,
od pół roku znalazłem sobie nowe hobby, jakim jest prowadzenie podwójnego życia.

Mam żonę od 5 lat, ale nasz związek jest praktycznie pozbawiony jakichkolwiek perspektyw. Nie chciałem kończyć tego z dnia na dzień, ale jednocześnie czułem, że muszę coś zmienić. Postanowiłem więc zacząć żyć po swojemu, bez ciągłego tłumaczenia się z tego, co robię. Żeby było łatwiej, całkowicie oddzieliłem jedno życie od drugiego.

Zacząłem
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

adamsowaanon
adamsowaanon
04.06.2026, 19:47:23 via Wykop
  • 4
@mirko_anonim: i myślisz że komornik taki gupi i ci tego nie znajdzie przy rozwodzie?
  • Odpowiedz
wielkifanrapu
wielkifanrapu
04.06.2026, 21:12:51 via Wykop
  • 7
@mirko_anonim: weź rozwód bo z tego co czytam to żyjesz w ukryciu przed samym sobą a nie przed żoną
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim 04.06.2026, 19:21:10
  • 0
✨️ Jak dbać o ubrania, by służyły dłużej? Ⓘ
Jak kupowac i pielegnowac ubrania zeby starczaly na dluzej? Wiekszosc rzeczy po 6-12 mcach nie nadaje sie nawet na szmaty.

#zakupy #ubrania #moda #tekstylia #mampytanie

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

troglodyta_erudyta
troglodyta_erudyta
04.06.2026, 19:33:58 via Android
  • 1
@mirko_anonim: kupować ubrania lepszej jakości.
PS. To prawda.
  • Odpowiedz
Cztero0404
Cztero0404
04.06.2026, 20:46:09 via Wykop
  • 0
Jak kupowac i pielegnowac ubrania zeby starczaly na dluzej? Wiekszosc rzeczy po 6-12 mcach nie nadaje sie nawet na szmaty.


@mirko_anonim: Tak totalnie szczerze to zawsze widząc takie pytania zastanawia mnie co robicie z ubraniami, naprawdę. Bo sam posiadam dość sporo ubrań które zostały kupione dawno temu na przykład z sieci sklepów cropp czyli podobno sieci sklepów mającej według niektórych fatalną jakość a wczoraj miałem na sobie t-shirt który ma
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim 04.06.2026, 19:21:07
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

frubel77
frubel77
frubel77
04.06.2026, 20:20:17 via Wykop
  • 8
@mirko_anonim: Aplikacje dobre na ruchanie jesli nie masz brzydkiej mordy. Oosbiscie wolałem z nich korzystac niz chodzic na k---y, jakos bardziej kreci ze wyrwales normalna kobiete a nie prostytutke ? Poza tym około połowa spotkan konczyła sie ruchaniem na pierwszej randce.
  • Odpowiedz
centerario
centerario
04.06.2026, 20:45:41 via Wykop
  • 6
@mirko_anonim: no ale musisz mieć znajomych albo psychikę, żeby podbijać na żywo gdzie odrzucenie bardziej boli. A apki to o tyle problem, że na 1 babę przypada x chłopów, ogólnie to fakt, jako przeciętniak nie znajdziesz baby na apkach i jest to strata czasu
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim 04.06.2026, 19:21:01
  • 1
✨️ Jak efektywnie uczyć się języków obcych w 30 minut dziennie? Ⓘ
Czy 30 minut nauki języka to wystarczajaco?
Mój plan nauki wyglada tak:
-15 minut słówek na #memrise
-10 minut oglądania lub słuchania jakiegoś podcastu dla uczących się
-5 minut gadania do kamery
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wielkifanrapu
wielkifanrapu
19 godz. i 31 min temu via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: mówienie i jeszcze raz mówienie
  • Odpowiedz
razdwatrzy55
razdwatrzy55
razdwatrzy55
8 godz. i 2 min temu via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: naprawdę nie masz więcej czasu na słuchanie? Przecież na pewno coś gotujesz lub ogarniasz kuchnie, wywieszasz pranie, samo śniadanie i kolacja to już więcej nizn10min
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim 01.06.2026, 07:15:52
  • 1
✨️ Koniunkcja Sfer w twórczości Sapkowskiego i Moorcocka Ⓘ
Czy ktoś wie/pamięta/słyszał jak Sapkowski tłumaczy istnienie Koniunkcji Sfer zarówno w Wiedźminie oraz w Sadze O Erlyku (vel Białym Wilku) z Melnibone autorstwa Moorckocka? Bo Legendami Arturiańskimi czy niemieckim folklorem ciężko to wyjaśnić.
#sapkowski #wiedzmin #moorcock #heheszki

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
▶︎ Obserwuj nasz tag #mirkoanonim
mirko_anonim - ✨️ Koniunkcja Sfer w twórczości Sapkowskiego i Moorcocka Ⓘ
Czy ktoś wi...

źródło: elrykzmelnibone

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirko_anonim
mirko_anonim
Autor
02.06.2026, 06:23:01 via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @jast i w tej europejskiej astrologii i astronomii z innych planet poprzyłaziły różne istoty tak jak u Moorcocka i Sapkowskiego?

@z-a-k: nie, a co? Potrzebujesz poradnika jak radzić sobie z niepełnosprawnością?

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
Autor
02.06.2026, 08:42:27 via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @jast bardzo ale to bardzo naciagane porównanie. Czy stosuje je sam Sapkowski by wyjaśnić dlaczego jest tyle podobieństw między jego książkami a Moorcockiem w tym kontekście?

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
Autor
02.06.2026, 13:49:44 via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @jast: i rozumiem, że celtycka mitologia, okultyzm, alchemia sa pełne szczupłych białowłosych albinosów Białych Wilków z mieczami i mających czarodziejki za kochanki? BTW nazywasz się Sapkowski? Bo pytam jak Sapkowski to tłumaczy. Andrzeju, nie denerwuj się. Jescze nie rzuciłem dowcipem typu "Pseudonim W.T.K. osoby tłumaczącej wydanie Amberto skrót od Wiedźmin To Kalka". Tego typu humor zachowam na później.

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
Autor
03.06.2026, 08:42:13 via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @jast widzę, że nie przyszedłeś tu rzeczowo rozmawiać, tylko rzucać inwektywami bo ktoś zauważył, że dziwnie wiele elementów naraz wygląda jak u Moorcocka. To nie są pojedyncze "generic tropes" z legend ludowych Celtów i alchemików tylko całe pakiety które szybciej mają źródło w twórczości Moorcocka niż w Szmaragdowej Tablicy czy wedyjskiej astrologii.

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim 02.06.2026, 13:46:00
  • 0
✨️ Decyzja o powrocie na studia po 10 latach Ⓘ
Siemka, po 10 latach od skończenia licbazy, dojrzałem do decyzji o pójściu na studia (a dokładniej wreszcie pozwala mi na to moja sytuacja finansowa).

Nie jestem niestety zajawkowiczem (tzn mam swoje hobby majsterkowiczowskie ale nic z czego dałoby się zarobić bez charyzmy i szczęścia na yt), z matematyki byłem w liceum średniakiem (tzn zdałem te 10 lat temu rozszerzona na 55%), z fizyki natomiast
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirko_anonim
mirko_anonim
Autor
03.06.2026, 08:03:31 via mirko.proBOT
  • 0
bezwzględny-mentor-56: @mirko_anonim: elektrotechnika to ogólny kierunek inżynierski związany z szeroko pojętą elektryką. Moje otoczenie z którym studiowałem skończyło różnie - branża automotive, inżynierzy R&D, projektanci w biurach, kierownicy budowy (po zdaniu uprawnień budowlanych), sektor energetyczny i praca w OSD jak PGE, PSE, Tauron, Enea etc., kosztorysanci i tak dalej i tak dalej. Obecnie trend jest raczej taki, że w energetykę się pakuje duże pieniądze, podejrzewam, że w najbliższych latach
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 11
  • Strona 1 z 11
  • >
  • Mirko Anonim to miejsce w którym możesz swobodnie wyznać swoje problemy, przemyślenia lub inne sprawy, którymi nie chcesz dzielić się używając swojego publicznego pseudonimu. ✍️ Skorzystaj z formularza na stronie aby dodać wpis
  • https://mirko.pro/mirko-anonim
  • kontakt@mirko.pro

Osiągnięcia

  • Mikroblogger
    od 11.07.2023

    Mikroblogger
  • VIP
    od 04.12.2023

    VIP
  • Rocznica
    od 15.03.2026

    Rocznica

Autorskie tagi

  • #biedanonim
  • #mirkoanonim

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking