Wszystko
Najnowsze
Archiwum
649
Zniszczenie wartości złotówki

Od 2015r. PKB Polski uległo podwojeniu. A mimo to za przeciętną wypłatę można kupić znacznie mniej jedzenia, ceny rachunków, mieszkań czy wynajmu urosły bardziej niż zarobki, a od przyszłego roku mało kogo będzie stać na ogrzewanie. Dlaczego jak jest? tl;dr wysoka min. + niski II próg podatkowy.
z- 209
- #
- #
- #
- #
- #
- #

Zimny-jak-lod
- 24
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...

konto usunięte via Wykop
- 21
@Zimny-jak-lod: przemyslenia typu 19 latek odkrywa swiat
janburner
via iOS- 14
@Zimny-jak-lod to o czym piszesz to przekleństwo, ale też błogosławieństwo w drugą stronę, czyli przyzwyczajania się do bólu. Zamknęli cię w więzieniu: koszmar, chcesz się powiesić, a po pół roku radość, bo dali gołąbki na obiad. Umarł ktoś bliski, czujesz rozpacz, ciągle płaczesz, a po pół roku pozostaje tylko miłe wspomnienie po tej osobie.
- 177
źródło: temp_file5537664143120357100
PobierzCzy ta kobieta naruszyła warunki L4 na zwolnieniu lekarskim?
- Naruszyła 18.6% (515)
- Nie naruszyła 78.5% (2174)
- Napiszę w komentarzu 3.0% (82)
@freedomseeker: ZUS się będzie z każdym kłócił, bo nie oni płacą za procesy. Tzn oni, ale na finale to my płacimy.
@freedomseeker wszystko zależy co było na zwolnieniu, jak miała siedzieć w domu to naruszyła
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@tomwick55:
Mały, ale wariat.
Czy samo bycie manletem dyskwalifikuje z możliwości praca na bramce w klubie? Jakie są wymagania w ogóle?
Mały, ale wariat.
@tomwick55: tak, a co do predyspozycji to duży chłop, polecam kanał trener paweł, tam dowiesz się szczegółów. Ale luz jak do klubu się nie dostaniesz to do ochrony do biedry biorą bez względu na wzrost, do służb też
- 15
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@hyperlink "content creator" kvrwa nie wytrzymam xD
- 13
Zagraniczne korporacje tworzą w Polsce oddziały i nie płacą u nas podatków, następnie ściągają tysiące ludzi zza granicy aby pracowały za niższe stawki i zamiast Polaków ( #januszebiznesu to akurat też)
Następnie wszystkie zyski transferują do krajów macierzystych.
#polska #praca #korposwiat #pracbaza
Następnie wszystkie zyski transferują do krajów macierzystych.
#polska #praca #korposwiat #pracbaza
@Nighthuntero: Popularny błąd. Korporacja nigdy nie będzie płaciła większych podatków niż musi. Duże korporacje nie płacą CITu ale płacą grube miliony w opodatkowaniu pensji (60%) oraz pompują pieniądze na rynek w postaci wynagrodzeń oraz kupna usług lub najmu biur.
- 0
@Nighthuntero: Imigrantów ściągają sami Polacy, a nie żadna korporację. Januszexy, bo potrzebują areczków
@JasnyBanan: Mówię ci mordo, w korpo sami Polacy pracują, wcale nie jest tak, że powoli stanowią oni 50% biura
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@BobrowieckiHuop: rel, ponad 50 cv wysłane, nawet żadnej wiadomości typu sory, ale wybraliśmy kogoś innego, dziękujemy za udział w rekrutacji, to chyba ogłoszenia widmo wszystko
- 1
@Felixu biurowa i praca w laboratoriach bo huop studenciak były
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Zimny-jak-lod: W finale szkolnego pucharu w piłce nożnej w 6 klasie podstawówki strzeliłem decydującą bramę po krótkim słupku i dzięki temu wygraliśmy cały turniej. Puchar miał wędrować i każdy z nas miał trzymać go przez miesiąc w domu. Ale kiedy przyszła moja kolej, wszyscy już o tym zapomniel i tak puchar został u mnie. Mam go do dziś.
@Zimny-jak-lod: Zawsze wspominam dzieciństwo, bo miałem wspaniałe. Byłem wolnym człowiekiem, miałem znajomych i przyjaciół, kochającą rodzinę, mnóstwo zainteresowań i zwyczajnie dobrze szło mi w życiu. Zwykły spacer czy mecz na podwórku wydają się we wspomnieniach, jak sceny z cudzego życia. Wyprawy do Dziadków, zabawki, piłka nożna, szkolne psoty, nawet siedzenie na komputerze było fajne. Najgorszy dzień z lat 0-16 był lepszy niż najlepszy w ostatnich latach.
Dzisiaj niewolnik, przegryw i
Dzisiaj niewolnik, przegryw i
- 97
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 33
@BlackpillRAW: Ja dorosłem i zostałem wrakiem człowieka
@Big_Bocchers: Kolega pracował w Lisnerze na Podolanach i nawet chwalił
- 0
@Ejber_z_Fyrtla: Nauczyłbym się, bo głupi nie jestem. Ale tu zgaduje że chodzi o "doświadczenie"...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@mielonkazdzika: Taa, że niby przypadkiem wpadło Ci takie pytanie do głowy i nie masz z tym nic wspólnego ;)
@mielonkazdzika: Masakra, nawet ciężko mi to sobie wyobrazić jak musisz czuć sie wyalienowany w tej odwróconej normalności.
- 0
- 446
@SmokStarodawny: uwaga gryzie
@SmokStarodawny: pasuje też do pań w dziekanacie, kiedy przerywamy im pyszną kawusię (piątą w tej godzinie xD)
10 lat robię w sprzedaży. Różne firmy, różne miasta i miejsca. I zawsze to samo. Brak wyniku, tłumaczenie się czemu tak słabo i co zrobisz by było lepiej. I tak każdy, codziennie od 10 lat.
Za komuny każdy wyrabiał powyżej normy, za kapitalizmu każdy robi poniżej i trzeba dawać mu kary z premii
#przemyslenia #praca #pracbaza
Za komuny każdy wyrabiał powyżej normy, za kapitalizmu każdy robi poniżej i trzeba dawać mu kary z premii
#przemyslenia #praca #pracbaza
@Schwarzfahrer: A ja wyrobisz normę, to podniosą Ci normę.
- 7
@Worm91: jak jest dobrze to zasługa zarządu, jak jest źle to wina pracowników
@nieznamniepamietam: Te chłopaki już dawno sprzedały swoje bitcoiny, a nie holdowali do dzisiaj czy ostatniego roku. Coś tam zarobili, ale życia im to nie zmieniło.
@nieznamniepamietam: Ja myślałem że kolejny scam i olałem temat
5
"Żeby się wypalić, trzeba płonąć". Najbardziej cierpią ambitni i perfekcjoniści

Chroniczne zmęczenie, brak energii i motywacji do pracy oraz utrata poczucia sensu jej wykonywania - to główne objawy wypalenia zawodowego. Tego stanu mogło doświadczyć aż 64 proc. Polaków - wynika z badania przeprowadzonego we wrześniu 2025 r. przez prof. Uniwersytetu Warszawskiego, Dominikę Maison
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
Jak tam testerzy się czujecie, że jesteście pierwsi do odstrzału? Nawet support jest bardziej potrzebny. A testerzy to wykonują taką robotę że małpę byś tego nauczył
#praca #pracbaza #pracait #programowanie #programista15k #testowanieoprogramowania
#praca #pracbaza #pracait #programowanie #programista15k #testowanieoprogramowania
@4mmc-enjoyer: Ale trzeba mieć smutne życie żeby takie wysrywy pisać w środku nocy
@4mmc-enjoyer: małpę przebranzowisz na testerów automatyzujących?( ͡° ͜ʖ ͡°)
Testerzy mają największą wiedzę domenowa i u mnie w robocie trzymają się najdłużej xd
Testerzy mają największą wiedzę domenowa i u mnie w robocie trzymają się najdłużej xd
- 5
Źle zaczyna się dziać na rynku pracy. A dlaczego? Bo jednym z pierwszych objawów jest wzmożony ruch chętnych nawet na najbardziej szeregowe stanowiska w budżetówce. Znajomy pracuje w urzędzie miejskim już od 20 lat (całkiem nieźle się tam już usadowił) i widzi tą prawidłowość. W okresach dobrej koniunktury na rynku pracy wakaty na szeregowe stanowiska potrafią wisieć nawet rok i więcej. Ale gdy tylko zaczyna robić się źle to pojawia się nagły
- 11
Skończyłem studia inżynierskie na kierunku logistyka, pracowałem w korpo i doprowadzili mnie do takiego stanu że zrobiłem właśnie prawo jazdy na C+E :l
#praca #ciezarowki #korposwiat
#praca #ciezarowki #korposwiat
@Toxicowski: no i zajebiście, masz full stack czy jak to zwą :)
- 5






























