Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko156
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
khamoon
khamoon

khamoon

Dołączył 16 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3059
  • Znaleziska 2913
  • Mikroblog 146
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 1

4

Nauczyciele protestują. Zawieszamy wszystkie wycieczki szkolne

Nauczyciele protestują. Zawieszamy wszystkie wycieczki szkolne

Na razie Gdańsk, ale zaraz będzie pożar.

pojke2
z
wbijamszpile.pl
dodany: 06.11.2025, 12:35:08
  • 5
  • #
    szkolastandard
  • #
    polska
  • #
    licbaza
  • #
    4konserwy
  • #
    polityka
  • #
    gdansk
khamoon
khamoon
khamoon 06.11.2025, 13:37:45 via Wykop
  • 1
@grimhzr: Może i tak, ale obecny protest ma sens. To tak, jakby właściciel sklepu zadecydował, że kasjer nie dostanie za dzisiaj pensji, bo klientów było mało. Nie wina nauczyciela matematyki, że akurat klasa ma dzisiaj wycieczkę. On się stawił do pracy. Zresztą w tym czasie mógłby np. sprawdzić zaległe sprawdziany, zamiast robić to po nocach. Nauczyciele i tak się często nie wyrabiają ze sprawdzaniem prac, czekanie 3 tygodnie na ocenę

25

Kontrowersje wokół zadań domowych. "Marnotrawstwo publicznych pieniędzy"

Pokaż treści 18+

Kontrowersje wokół zadań domowych. "Marnotrawstwo publicznych pieniędzy"

Dyrektor szkoły Danuta Kozakiewicz została wskazana, jako ekspertka pod oficjalnym dokumentem przygotowanym na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dotyczył on prac domowych. Szkopuł w tym, że nie brała udziału w jego tworzeniu

ocynkowanyodpornynahejt
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 05.11.2025, 12:22:28
  • 6
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    edukacja
khamoon
khamoon
khamoon 05.11.2025, 12:51:22 via Wykop
  • 4
Likwidacja obowiązkowych prac domowych to była skrajnie idiotyczna decyzja. Miałem nadzieje, że to szybko odkręcą. Szczególnie, że już jest coraz większa świadomość wśród rodziców, że jest to powszechnie krytykowana decyzja. Ale ten rząd będzie pewnie będzie się woził z "konsultacjami" i "raportami" do końca kadencji. Ktoś chce celowo ogłupiać nasz naród, czy to już przedsmak dalszych postępów lewactwa (lewacy chcą przecież czynnego prawa wyborczego dla 7 latków, a Ci pewnie by głosowali
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

khamoon
khamoon
khamoon 06.11.2025, 09:22:42 via Wykop
  • 1
@bodzar: Oczywiście, że źle stosowane prace domowe robią szkody. Możliwe, że w niektórych szkołach z jakimś nie nadającym się nauczycielem był to poważny problem. Nie przypominam sobie jednak czegoś takiego z mojej edukacyjnej kariery, ani nie było z tym źle u mojego syna. Prace domowe były raczej zadawane rozsądnie i nie było 1h prac domowych dziennie od nauczyciela techniki czy muzyki.
Porównuję po prostu sytuację sprzed likwidacji prac domowych do

6

Wprowadzenie euro jest już nieuniknione. Premier potwierdził gotowość do zmiany

Wprowadzenie euro jest już nieuniknione. Premier potwierdził gotowość do zmiany

Przygotowania do tego momentu trwały latami. Sprawa nabrała tempa od lipca, gdy Rada Unii Europejskiej wydała zgodę na przyjęcie Bułgarii do strefy euro. Szef bułgarskiego rządu zapewnia, że przygotowania są już dopięte na ostatni guzik.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 05.11.2025, 20:24:01
  • 7
  • #
    waluty
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    polityka
khamoon
khamoon
khamoon 05.11.2025, 21:49:38 via Wykop
  • -2
@luke-mat: Chciałbym, by tak było. Ale podejrzewam, że niestety nie byłoby żadnych masowych protestów. To przecież tylko kwestia suwerenności narodu i perspektyw finansowych na dekady na przód, naród ma to w dupie. To nie kwestia aborcji. Do tego jest ogromna rzesza kompletnych ignorantów w Polsce, którzy chcą euro bo EU tak chce, a wg. tych matołów EU zawsze powinno mieć priorytet względem Polski.

354

ZUS: kto nie złoży wniosku do 2027, straci lata pracy

ZUS: kto nie złoży wniosku do 2027, straci lata pracy

Miliony Polaków zyskają dłuższe urlopy i wyższe odprawy ale tylko jeśli zdążą z wnioskiem do ZUS. Od 2026 roku staż pracy będzie liczony na nowych zasadach. Dla wielu to szansa, ale też biurokratyczny koszmar, który potrwa co najmniej dwa lata.

iza-anna
z
gazetaprawna.pl
dodany: 04.11.2025, 18:33:08
  • 94
  • #
    zus
  • #
    kodekspracy
  • #
    prawo
  • #
    polska
  • #
    biurokracja
  • #
    praca
khamoon
khamoon
khamoon 05.11.2025, 18:57:11 via Wykop
  • 1
Chodzi wyłącznie o kasę. Jak się czlowiek nie zgłosi z dokumentami to będzie można na nim zaoszczędzić.

@bregath: Dokładnie, tylko o to chodzi. To jak z 800+, jak nie złożysz wniosku w odpowiednim momencie, to na ileś miesięcy świadczenie przepada. Wyliczone tylko i wyłącznie jako pułapka na ludzi dająca "oszczędności". Podobne pułapki są wbudowane np. w dopłaty do kredytu BK2%. Jak po kilku latach człowiek na złoży wniosku (skomplikowanego i

3318

Psy, które rozszarpały człowieka, pozostaną przy życiu decyzja z Zielonej Góry

Pokaż treści 18+

Psy, które rozszarpały człowieka, pozostaną przy życiu decyzja z Zielonej Góry

Prokurator tłumaczy: psy są niewinne. Owczarki belgijskie, które zabiły mężczyznę w Zielonej Górze, wcześniej dokonały poważnych ataków, spędzą 3 miesiące w domu tymczasowym "dla agresywnych psów" - zapewne na koszt podatnika (chyba, że sąd wyda wyrok i właściciel będzie musiał pokryć ich pobyt).

stop_agresji_psow
z
gazetalubuska.pl
dodany: 05.11.2025, 13:37:34
  • 473
  • #
    pies
  • #
    atakpsa
  • #
    zielonagora
  • #
    agresywnypies
  • #
    pogryzienie
khamoon
khamoon
khamoon 05.11.2025, 15:43:59 via Wykop
  • 6
@lomppl1: Teraz jeszcze będą kroić rodziców, bo ich nastoletnie dziecko zdjęło kask rowerowy. Eldorado będą mieli.

Kij z psami zjadającymi żywcem człowieka przez 2h, walić też Sebusiów jadących 350km/h gdzie można max 140. To za trudne dla policji. Ważne jest by złapać tych groźnych przestępców jadących 70 w "zabudowanym" czy karać rodziców, co chcą "mordować" "własne" dzieci pozwalając im jeździć na rowerach bez zbroi, homologowanych pasów itd.

I tak dobrze,

1354

Obowiązkowe OC dla właścicieli psów? Agresywne czworonogi atakują coraz częściej

Obowiązkowe OC dla właścicieli psów? Agresywne czworonogi atakują coraz częściej

W ubiegłym roku odnotowano około 35 tysięcy ataków psów na ludzi i inne zwierzęta. W innych krajach już dawno wprowadzono obowiązkowe ubezpieczenia OC czy obowiązek stosowania kagańca i krótkiej smyczy.

dwaplusdwatocztery
z
tuwroclaw.com
dodany: 04.11.2025, 10:31:59
  • 291
  • #
    psiarze
  • #
    szacunek
  • #
    spokoj
khamoon
khamoon
khamoon 05.11.2025, 12:07:22 via Wykop
  • 0
co do zasady owczarki jako grupa nie są zaliczane do psów agresywnych.

@FMWFMW: I to jest błąd, powinny być. To bardzo agresywne psy. Miałem jednego i wychodziłem z nim na spacery, a także miałem przejścia z drugim, który był wręcz chory psychicznie i strasznie agresywny. Na szczęście właściciele byli odpowiedzialni i zawsze wychodził z domu w kagańcu. Co i tak nie przeszkodziło mu mnie poranić, gdy się na mnie rzucił

18

Kto potrącił 12-letniego chłopca? Policja szuka świadków [VIDEO]

Kto potrącił 12-letniego chłopca? Policja szuka świadków [VIDEO]

Do potrącenia chłopca doszło 1 września br., o godz. 8:55. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu na skrzyżowaniu ulic Ofiar Katyna i Wyzwolenia. Fragment filmu w poniedziałek (3 listopada) opublikowała rzeszowska policja.

reiz
z
xrzeszow.pl
dodany: 03.11.2025, 13:36:23
  • 7
  • #
    rzeszow
  • #
    podkarpacie
  • #
    policja
  • #
    wypadek
  • #
    polskiedrogi
khamoon
khamoon
khamoon 03.11.2025, 13:50:07 via Wykop
  • -6
Miał chłopak szczęście, że trafił na jeszcze sensowny samochód, zwykłe kombi. Bo jakby był to tak modny teraz krowo-czołg drogowy zwany SUV, to dostałby maską i zderzakiem w twarz i głowę. Wtedy byłyby spore szanse na tragiczny finał.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

409

Cyfrowe euro ma zjednoczyć Europę, również Polskę

Cyfrowe euro ma zjednoczyć Europę, również Polskę

Cyfrowe euro ma zjednoczyć Europę zapowiedź Christine Lagarde

Otokrypto
z
otokrypto.pl
dodany: 02.11.2025, 06:51:32
  • 162
  • #
    euro
  • #
    finanse
  • #
    wiaodmosci
  • #
    cbdc
khamoon
khamoon
khamoon 02.11.2025, 20:06:53 via Wykop
  • 2
kiedyś już o tym czytałem...

@konradpra: Świetna książka. Zajdel obok Lema i jeszcze mało znanego Bohdana Peteckiego to absolutni geniusze prozy sci-fi. I dodajmy do tego jeszcze współczesnego Jacka Dukaja.

1355

AI i śmierć internetu

AI i śmierć internetu

Internet wypełniają kłócące się ze sobą boty w mediach społecznościowych, piszące słabej jakości artykuły w portalach. Ponad połowa interakcji w sieci to interakcje między botami, a na fałszywe filmy publikowane na platformach nabiera się coraz więcej prawdziwych ludzi. Czy ten szlam zabije internet

Vegasik69
z
youtube.com
dodany: 30.10.2025, 19:32:27
  • 324
  • #
    ai
  • #
    internet
  • #
    youtube
  • #
    arte
  • #
    ciekawostki
  • #
    komputery
khamoon
khamoon
khamoon 31.10.2025, 15:40:10 via Wykop
  • 0
@ni0bi: W pełni się zgadzam. Dałoby się zrobić to tak, że jest klucz prywatny ukryty w krzemie, klucz publiczny jest dołączony do urządzenia (kamery) a także opublikowany w bazie danych takich urządzeń (do dyspozycji wszystkich, w tym sądów). Nagrywany filmik byłby podpisywany cyfrowo z użyciem tych kluczy. Wtedy byłyby mechanizmy do sprawdzania, czy dany filmik pochodzi z danego urządzenia (i nie był modyfikowany), a także czy ogólnie dany filmik pochodzi

18

Słowacja wprowadza limit prędkości na chodnikach i dla pieszych też do 6km/h :)

Słowacja wprowadza limit prędkości na chodnikach i dla pieszych też do 6km/h :)

Parlament Słowacji przyjął zmianę prawa: w miastach na chodnikach będzie obowiązywał limit 6 km/h. Ograniczenia prędkości obejmują rowerzystów, rolkarzy, użytkowników hulajnóg elektrycznych, jak również pieszych od 1 stycznia 2026 :)

Kantor_wymiany_mysli_i_wrazen
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 30.10.2025, 08:05:05
  • 13
  • #
    slowacja
  • #
    rowerzysci
  • #
    hulajnogi
  • #
    prawo
  • #
    policja
khamoon
khamoon
khamoon 30.10.2025, 08:24:09 via Wykop
  • 9
Plus za to, że nie zakazali rowerów na chodnikach, ba, nawet hulajnóg, co jest niebywałe. Ale limit wybrali kompletnie idiotyczny, jakby ktoś chciał sabotować to prawo. Powinno być 12-15km/h i nie powinno w ogóle tyczyć się pieszych (jak ktoś się spieszy na autobus podjeżdżający na przystanek, to i 15km/h może przekroczyć).
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

14

"bezpieczeństwo" rowerzysty jadącego zgodnie z przepisami

"bezpieczeństwo" rowerzysty jadącego zgodnie z przepisami

Tak, w warszawie rowerzyści nie mogą korzystać z buspasa, a przepisowa jazda prawym pasem wygląda tak:

staszaiwa
z
youtube.com
dodany: 28.10.2025, 13:31:11
  • 20
  • #
    rower
  • #
    polskiedrogi
  • #
    samochody
  • #
    samochodoza
  • #
    rowerzysci
khamoon
khamoon
khamoon 28.10.2025, 14:19:22 via Wykop
  • -6
Facet jest totalnym matołem i szkodnikiem.

Pozwolę sobie odpowiedzieć na jego pytanie:
" Dlaczego jadę rowerem po chodniku?"
Bo tam jest miejsce roweru. Przepisy są debilne. Prawo w tym kraju stanowi klika totalnych kretynów przemieszana ze skorumpowanymi psychopatami i nie są w ogóle zainteresowani tworzeniem prawa racjonalnego. Społeczeństwo powinno mieć w dupie absurdalne przepisy, nie mamy żadnego wpływu na tworzenie prawa (ludzie dalej będą głosować na POPiS), więc pozostaje nieposłuszeństwo obywatelskie. Rowery
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

khamoon
khamoon
khamoon 28.10.2025, 14:56:34 via Wykop
  • -2
@Wycu91: Nie robisz "źle". Naprawdę uważa Pan, że rower powinien jechać po pokazanej na filmiku arterii miejskiej? Po autostradach? Bo drogach ekspresowych? Gdzie rower bardziej pasuje, na szybkiej wielopasmowej trasie, gdzie różnica pomiędzy prędkością szybkiego roweru (powiedzmy 30km/h) a samochodami (realnie pewnie 90km/h) wynosi z 60km/h, czy na chodniku, gdzie różnica prędkości to może 25km/h?
Najlepiej byłoby mieć drogi rowerowe, ale nie wszędzie są i nie wszędzie będą. Na wsi
khamoon
khamoon
khamoon 29.10.2025, 12:43:54 via Wykop
  • 1
@Hellicon: Ale najwyraźniej znaczna część społeczeństwa uważa, że rowerzyści powinni jeździć po ulicach między samochodami, jeśli nie ma zrobionej specjalnie drogi rowerowej. Albo mają prowadzić rowery pieszo. Moim zdaniem to idiotyzm. Nie dość, że powoduje korki i frustrację i być może realne problemy jakimś ludziom (bo z czymś nie zdążą), to jeszcze sami rowerzyści serwują sobie hiperwentylację spalinami.

Służbiści zamordyści mówią, że prawo zakazuje jazdy rowerem po chodniku, więc np.
khamoon
khamoon
khamoon 29.10.2025, 12:48:58 via Wykop
  • -1
Na Trasie Łazienkowskiej jest zakaz i nie pisz, że jej nie ma bo śmigają tutaj jak miło a w nocy robią sobie wyścigi

@dybligliniaczek: To świetnie, że nadal jest zakaz. Tak powinno być. Powinien być też na Sikorskiego. I nie powinno to oznaczać, że rowerzysta musi kilka kilometrów prowadzić rower pieszo, bo akurat nie ma drogi rowerowej.

A co do Trasy Łazienkowskiej, to mój błąd. Nie ma jej prawobrzeżnej części,

408

Czynsze za mieszkania w UK pochłaniają już 44% przeciętnego wynagrodzenia

Czynsze za mieszkania w UK pochłaniają już 44% przeciętnego wynagrodzenia
ross-flow
z
fxmag.pl
dodany: 27.10.2025, 13:40:42
  • 116
  • #
    nieruchomosci
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    praca
  • #
    ekonomia
khamoon
khamoon
khamoon 27.10.2025, 14:37:03 via Wykop
  • 1
Czynsz za wynajęte mieszkanie to suma wartości raty kredytowej płaconej za to mieszkanie i jakiegoś dochodu rentierskiego

@tenloginnieistnieje: Ta teoria nie uwzględnia tego, że jest mnóstwo właścicieli mieszkań, którzy wcale nie muszą za nie spłacać kredytu. Albo mogą mieć raty jeszcze z czasów, gdy 1m^2 w stolicy kosztował bardziej 5000zł.

Jeżeli za wynajem mieszkania płacisz więcej, niż wynosiłaby rata kredytu na powiedzmy 25 lat za podobne mieszkanie, to znaczy, że

312

Rząd zdecydował, prawo jazdy od 17 lat, kaski na rower do 16 roku życia.

Rząd zdecydował, prawo jazdy od 17 lat, kaski na rower do 16 roku życia.

Prawo jazdy w tak młodym wieku za zgodą rodziców, rozumiem, że jak taki siedemnastolatek kogoś skrzywdzi na drodze, to rodzicie za to odpowiedzą? czy nie no, tyle to nie?

ocynkowanyodpornynahejt
z
rmf24.pl
dodany: 17.10.2025, 12:30:32
  • 214
  • #
    polska
  • #
    informacje
  • #
    rower
  • #
    motoryzacja
  • #
    dzieci
  • #
    wydarzenia
khamoon
khamoon
khamoon 17.10.2025, 22:55:52 via Wykop
  • 3
@radzioso532: Dokładnie. Nie pamiętam szczegółów, ale zdaje się w Holandii albo w Australii badania pokazały ok 70% spadek zainteresowania wśród dzieci i młodzieży jeżdżeniem na rowerze po tym, jak wprowadzili nakaz kasków. Sam już miałem w domu sytuację, że syn chciał na rower, ale jak mu kazaliśmy kask założyć, to stwierdził, że w takim razie nie chce. Te kaski są okropne i tak naprawdę prawie nic nie dają, nie chronią
khamoon
khamoon
khamoon 18.10.2025, 16:56:54 via Wykop
  • 0
Bo jesteś idiotą, który sam nie jeździ w kasku?


@kolejne_juz_konto:
I od razu mocne obrażanie. Może po prostu potrafię jeździć na rowerze? Ładnych kilka dekad mam na karku, a jakoś nigdy nie uszkodziłem sobie głowy w ten sposób. W ogóle nigdy nie zrobiłem sobie na nim poważnej krzywdy, poza kontuzją kolana z powodu jeżdżenia za dużych dystansów. A latami jeździłem do pracy rowerem (czasem blisko 20km w jedną stronę), z
khamoon
khamoon
khamoon 18.10.2025, 17:41:15 via Wykop
  • 0
@kolejne_juz_konto:

Minusują Ci, którzy nie mają dzieci i/lub nie mają wiedzy jak się je wychowuje


Albo Ci, co potrafią jeździć na rowerze i pilnują, by ich dzieci też potrafiły. Ale zamordyści totalitaryści muszą wszystkich ułożyć według swojego widzimisię.

3032

Stop Agresji Psów - powstaje strona z danymi o atakach w Polsce

Stop Agresji Psów - powstaje strona z danymi o atakach w Polsce

Edukuj, informuj, uświadamiaj. Powstaje strona internetowa dokumentująca listę pogryzień w danym roku: rok, opis rasy, krótka notka, link. Udostępniaj, informuj, liczby mówią same za siebie. Dziękuję.

konto usunięte
z
agresywnypies.pl
dodany: 17.10.2025, 10:43:21
  • 286
  • #
    pies
  • #
    pogryzienieprzezpsa
  • #
    pogryzienia
  • #
    amstaff
  • #
    owczarekniemiecki
khamoon
khamoon
khamoon 17.10.2025, 14:29:54 via Wykop
  • 40
@Reinspired: Przecież prawie nikt nie zbiera, konsekwencji nie ma żadnych. U mnie na osiedlu (Warszawa) po drodze do przedszkola praktycznie codziennie jakiś psiarz nasra na chodnik. Wielkie kupy od wielkich psów przeważnie, leżą tygodniami, aż zaschną. Straszna patologia z tymi psiarzami.

1365

Areszt dla właściciela psów ze strzelnicy, które pogryzły na śmierć 46-latka

Areszt dla właściciela psów ze strzelnicy, które pogryzły na śmierć 46-latka

Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym dla 53-letniego mężczyzny, którego trzy owczarki pogryzły w minioną niedzielę 46-letniego kierowcę ciężarówki. Pokrzywdzony w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

wadowice24
z
bumber.pl
dodany: 17.10.2025, 11:07:59
  • 121
  • #
    prokuratura
  • #
    areszt
  • #
    psy
  • #
    pogryzienia
khamoon
khamoon
khamoon 17.10.2025, 14:11:18 via Wykop
  • 2
@Njal:

nie ma takiego prawa, ja mówie o faktach a ty jakieś swoje wymysły.


Pan mówi setkach tysięcy stron parującego gówna zwanego prawem, a my o sprawiedliwości.

358

No kurde rzeczywiście!

Pokaż treści 18+

No kurde rzeczywiście!

Kurde! Ała, jak mnie wszystko boli!

krzychuu3
z
streamable.com
dodany: 16.10.2025, 17:22:12
  • 91
  • #
    trzecieoko
  • #
    wypadek
khamoon
khamoon
khamoon 17.10.2025, 14:01:17 via Wykop
  • 0
@projektant_doktorant: Sugerujesz, że jest odbicie lustrzane filmiku? Przecież ruch jest na nim lewostronny, więc albo flip filmiku, albo to nie USA, tylko GB, Japonia, Australia itp.
khamoon
khamoon
khamoon 17.10.2025, 14:04:51 via Wykop
  • 16
@grim1234:

Hulajnogarz - głupek.


Już nie przesadzajmy. Dlaczego głupek? Przecież ten SUV z taką prędkością wyjechał zza płota, że nawet ostrożnego pieszego by skosił. Nie ma takiej prędkości na hulajnodze, która by uratowała człowieka w tej sytuacji, nie miał szans. Musiałbyś przed każdym wyjazdem z posiadłości stawać kilka metrów wcześniej, schodzić z hulajnogi, wychylać pomału głowę zza rogu, patrzeć czy nic nie jedzie, wracać się i jechać dalej.
100% winy

555

Kierowca spłonął w elektryku Xiaomi, oczywiście nie dąło się otworzyć drzwi

Kierowca spłonął w elektryku Xiaomi, oczywiście nie dąło się otworzyć drzwi

Tyle w temacie bezpieczeństwa elektryków, kilka sekund na uratowanie się, blokada drzwi. Ku przestrodze

iggy_p
z
youtube.com
dodany: 14.10.2025, 03:22:36
  • 272
  • #
    samochody
khamoon
khamoon
khamoon 14.10.2025, 10:59:35 via Wykop
  • 8
@mbn-pl: Z tego co rozumiem, to chowane klamki są optymalizacją oporów powietrza. Jak konkurujesz ze spalinowymi zasięgiem, to nawet klamki Ci przeszkadzają, bo może zabierają 1km dodatkowego zasięgu. Lusterka też by chętnie zlikwidowali na rzecz kamer (fatalny pomysł). Ale zgadzam się, co do innych producentów to jest to raczej kopiowanie i moda, styl "nowoczesnego" samochodu. Ja wolałbym 1km zasięgu mniej i za to móc otworzyć z zewnątrz bez problemu. Jak

611

Pieski chcą się tylko pobawić...

Pieski chcą się tylko pobawić...

Filmik pokazujący, jak niebezpieczne są stada zdziczałych, bezpańskich psów. Starsi może pamiętają, a młodsi niechaj zobaczą. Nagranie z Meksyku, ale dobrze oddaje realia polskich wsi i małych miasteczek te kilkanaście lat temu...

patryk-wuwuw
z
streamable.com
dodany: 12.10.2025, 06:30:10
  • 122
  • #
    bekazpsiarzy
  • #
    smiesznypiesek
  • #
    psiarze
  • #
    pies
khamoon
khamoon
khamoon 13.10.2025, 13:06:48 via Wykop
  • 0
@Blackorange: mnie goniła wataha psów jakieś 10 lat temu, jechałem rowerem ulicą Augustówka, w środku Warszawy, tuż obok elektrociepłowni Siekierki. Pedałowałem ile sił w nogach i uciekłem, a mogłobyć naprawdę źle, bo to były duże psy. Raczej nie bezpańskie, tylko wychodzące sobie swobodnie z czyichś działek. Więc niekoniecznie tak dawno temu...

799

Bezpieczna droga samochodem do szkoły

Pokaż treści 18+

Bezpieczna droga samochodem do szkoły

Po raz kolejny dzieci w samochodach są ważniejsze, niż dzieci piesze. Policja robi wszystko, by można było zaparkować pod samym wejściem szkoły podstawowej. Utrudnianie ruchu to pojęcie nieznane służbom w okolicy ul. Astronautów w Warszawie. Samochody są po prostu święte. Chcesz wesprzeć moją działa

maria_kiribati
z
youtube.com
dodany: 12.10.2025, 07:02:17
  • 217
  • #
    stopcham
  • #
    konfitura
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
khamoon
khamoon
khamoon 12.10.2025, 15:57:49 via Wykop
  • -1
@3mortis: Jedyny sensowny post tutaj, w tym zalewie ludzi, którzy pewnie najchętniej zakazaliby rodzenia dzieci, albo jak już egoisto zrobiłeś sobie "bąbelka", to zasuwaj z nim do szkoły 15km piechotą, strać pracę, zniszcz życie osobiste. Naprawdę można zwątpić z ludzkość czytając taki wątek na wykopie. I wszyscy plusują to chamstwo.

Debil robi z siebie celebrytę poprzez nękanie ludzi odwożących dzieci do szkoły. Kretyn, który chciałby albo zakazania wszystkim (poza nim
khamoon
khamoon
khamoon 12.10.2025, 16:12:14 via Wykop
  • 0
@Brut_all: Każdy może sobie pozwolić nie pracować? Albo wysupłać gdzieś dodatkowe 2h dziennie na dostarczenie dziecka do szkoły (bo taka może być łatwo różnica między transportem indywidualnym, a kołchozowozem)? Co Pan wygaduje?
khamoon
khamoon
khamoon 12.10.2025, 17:45:45 via Wykop
  • 0
@Brut_all: Jak Pan żyje, że może takie rzeczy wypisywać? Całe życie pracuje Pan w jednej pracy? U mnie np. w ciągu ostatnich miesięcy poleciało ponad 100 osób, jest kryzys w branży, nikt nie zna dnia i godziny. Projekt się skończy i może znowu mnóstwo głów polecieć, w tym moja. Mam się już szykować do sprzedaży mieszkania, którego nawet nie urządziłem jeszcze do końca, nie mówiąc o spłaceniu, bo zmienię pracę?

1273

Pierwszy raz w historii Polski mamy więcej 80-latków niż rocznych dzieci

Pierwszy raz w historii Polski mamy więcej 80-latków niż rocznych dzieci

Pampersy dla seniorów sprzedają się o wiele lepiej niż te dla dzieci. Tak jest od trzech lat w Japonii - to efekt dramatycznego spadku urodzeń i starzenia się społeczeństwa. Polska biegnie tą samą drogą. W połowie stulecia 80-latków może być nad Wisłą nawet trzy razy więcej niż małych dzieci.

SilesianPill
z
forsal.pl
dodany: 10.10.2025, 09:55:24
  • 660
  • #
    demografia
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    ciekawostki
  • #
    nieruchomosci
khamoon
khamoon
khamoon 10.10.2025, 13:11:30 via Wykop
  • 1
@4mja: Zgoda, ale powinno mieć zastosowanie tylko do kobiet. Karanie 95% mężczyzn w ten sposób to jak karanie tym bezpłodnych - to nie ich wina i nic nie mogą na to poradzić. Przecież badania wyraźnie pokazują, że zdecydowana większość mężczyzn chce założenia rodziny i dzieci. Problem polega na tym, że tylko malutki odsetek z nich ma 190cm+ wzrostu i jest super przystojna, a tego teraz oczekują nawet paskudne i spasione
khamoon
khamoon
khamoon 10.10.2025, 13:27:04 via Wykop
  • 19
@Sisal35: Nie, zabraknie ludzi, którzy utrzymają emerytów i infrastrukturę, kiedy młodych zabraknie. Kolaps społeczeństwa, zapaść służby zdrowia, straszliwa nędza starszych ludzi, brak rozwoju infrastruktury i inwestycji w przyszłość - to jest to, co nas czeka. Imigracja absolutnie nic nie pomoże, tylko pogorszy, bo trzeba mieć nie po kolei w głowie, by wierzyć, że ludzie z Afryki, hindusi czy muzułmanie będą ochoczo pracować na nasze pokolenia emerytów. Co najwyżej przyjadą masowo,
khamoon
khamoon
khamoon 10.10.2025, 13:34:26 via Wykop
  • 0
@big_mateo: Rozumiem co masz na myśli z portalami randkowymi, ale mimo wszystko trzeba próbować. Ja 7 lat temu znalazłem moją obecną partnerkę właśnie na sympatii, a chadem zdecydowanie nie jestem (<180cm). Ale fakt, że było ciężko, prawie nikt nie odpisuje, jak odpisze to zaraz ghostowanie, baby ze zrytymi łbami, wymagania nie z tej ziemi. Ale czasem można szczęśliwie trafić. Wbrew propagandzie wojny płci naprawdę istnieją jeszcze sensowne kobiety, tylko jest
khamoon
khamoon
khamoon 10.10.2025, 13:40:51 via Wykop
  • 4
Czyli dzieci powinno się mieć aby były naszymi służącymi na starość?

@PruderyjnyPejoratyw: Głownie by życie kręciło się dalej, by gatunek trwał, krąg życia, satysfakcja ze spełnienia głębokiej biologicznej potrzeby, a także by kochać kogoś jak nikogo innego w życiu. Ale między innymi też by dzieci mogły się zaopiekować Panem, gdy będzie Pan już stary i schorowany, ot życie. Dlaczego zaraz niewolnictwo? Swoim rodzicom też Pan nie pomoże, jak im zdrowie
khamoon
khamoon
khamoon 10.10.2025, 14:32:01 via Wykop
  • 0
@big_mateo: Wiem jak jest, niektórzy nie mają za bardzo szansy. Nie ma większej niesprawiedliwości "społecznej", niż nierówność w atrakcyjności seksualnej. Dlatego pilnowanie szczątkowego "socjalizmu seksualnego", jak np. ścisłej monogamii, jest dla społeczeństwa o niebo ważniejsze, niż jakieś redystrybucje pieniędzy i socjal. Niestety świat zachodni poszedł na maksymalny dziki turbo kapitalizm w kwestii seksualności i dlatego wymieramy, muzułmanie nas zjedzą, ehh...

Jeśli Pan naprawdę ma aż tak nie wyjściową twarz, to
khamoon
khamoon
khamoon 10.10.2025, 15:42:15 via Wykop
  • 6
@PruderyjnyPejoratyw:

Satysfakcja ze spełnienia głębokiej biologicznej potrzeby brzmi tak egoistycznie, że już bardziej się nie da. My chcemy kochać, więc spowadzamy sobie kogoś do kochania. Egoizm w czystej postaci


To już przesada. To co nie jest egoizmem? Kariera? Samorealizacja (gdzie egoizm jest niejako wbudowany w nazwę)? Podróże i wrażenia (czyli hedonizm w czystej postaci)? Psiecko ("sprowadzamy sobie kogoś do kochania")?
Dla przykładu, jak ojciec tonie ratując swoje dziecko przed utonięciem (kilka przypadków
khamoon
khamoon
khamoon 11.10.2025, 13:18:53 via Wykop
  • 0
@Sisal35: Rolnik się w ogóle nie dokłada do utrzymywania emerytów, rencistów i służby zdrowia, bo płaci KRUS. To programiści i inni "niepotrzebni" utrzymują rolników, a nie na odwrót (w sensie finansowym, nie żywnościowym). A rzemieślnictwo w dzisiejszych czasach jest bladym cieniem swojej świetności. Jak taki rzemieślnik ma konkurować z chińczykami zatrudniającymi np. hindusów. U nich problem demograficzny uderzy znacznie później, więc kiedy u nas społeczeństwo będzie umierać nadal będziemy zalewani
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Strona 4 z 6
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 11.10.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 31.07.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking