Czy rower Madani Reatini to dobry wybor do rekreacyjnej jazdy na trasy 3-40km? Asfalt, lekkie leśne drogi. Tylko naprawde szukam taniego roweru do 2k, więc pedalarze co robią po 500km dziennie proszę bez polecania rowerów za 5-40 tysięcy.

https://madani-sports.eu/pl/23-486-rower-madani-reatini-ciemnozielony.html#/3-rozmiar_ramy-l_19/39-rodzaj_opony-innova_pro_225

#rower
SashaKrymin - Czy rower Madani Reatini to dobry wybor do rekreacyjnej jazdy na trasy ...

źródło: obraz

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#rower #szosa: Na przykładzie Squirta choć to zły przykład bo producent lojalnie podaje przebieg na jednym smarowaniu 30-300 mil myślę, że jak mnie nie zaleje albo inny drastyczny syf 200km bez żadnego hałasu da radę. Czy da rade 500? Nie wiem ale wątpię.

A teraz odwieczny temat czy smar fabryczny nadaje się do jazdy. Jest spore ale to naprawdę duże grono kolarzy co twierdzą, że taki smar
4x80 - #rower #szosa: Na przykładzie Squirta choć to zły przykład bo producent lojaln...

źródło: download

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kumple kupilem takie spodenki w decathlonie i sa w porzadku, co prawdda ciezko mi tak usiasc, zeby idealnie na siodelku pasowalo i taki milimetr z jednej strony brakuje tej gabki, no, ale dyskomfortu nie odczuwam z tego powodu
chce kupic drugie na zmiane, czasami chce walic dluzsze trasy czy warto jakies drozsze kupic? te niby 3-5h
prosze o polecienie czegos, czy moze druga taka sama para
https://www.decathlon.pl/p/spodenki-rowerowe-szosowe-meskie-van-rysel/_/R-p-347635

#rower
Milegodniawszystkim - kumple kupilem takie spodenki w decathlonie i sa w porzadku, co...

źródło: picture

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Milegodniawszystkim: Oceny ma dobre, bo swego czasu był mega hype (z 2 lata temu) a jak sobie popatrzysz na jeżdżących obecnie, to rzadki widok. Raso, Rapha (Core jest w przyzwoitej cenie), Attiq, Quest a nawet tego Decathlona jak weźmiesz coś z wyższej serii.
  • Odpowiedz
Babka wjechała mi w tylne koło samochodem, wymieniłem wygiętą obręcz ale teraz zacisk obciera mi o tarczę lecz nie w miejscu klocków i nie wiem czy idzie to wyregulować, odgiąć czy prościej będzie zeszlifować mocniej to miejsce na zacisku, poradzicie coś?
Myślałem że to tarcza wygięta bo jej nie wymieniałem ale o klocki o dziwo nie obciera z tego co widzę a ten ślad tarcia o zacisk jest dookoła całej tarczy #
EjniaKK - Babka wjechała mi w tylne koło samochodem, wymieniłem wygiętą obręcz ale te...

źródło: 1000008841

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#rower #upal #pogoda
Ma ktoś doświadczenie w jeździe rowerem w 34-35 stopniach? Trasa 100km od rana do 17 godziny, gdzie pewnie o 15 już będzie koniec trasy, bo zaczynam od ~9. Trochę lasu będzie ;_; Krem biorę, izotoników masa, a i bez robienia czasówki, spokojna jazda.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemano

Posiada ktoś i może podzielić się wrażeniami z użytkowania i serwisu TT-X42 od serapha? Zastanawiam się nad zakupem i nie wiem czy warto, mało jest recenzji w internecie jak już coś jest to sponsorowane albo ktoś dopiero dostał i pierwsze wrażenia.
TT-X42.
Pozdrawiam cieplutko

#szosa #rower #kiciochpyta #kolarstwo #aliexpress
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nagiel:
Miałem tylko ramę. O osprzęcie się nie wypowiem, bo znam. Opinie są OK i w sumie mnie to nie dziwi, bo to żadna technologia kosmiczna, więc trudno tu coś zepsuć. Elektroniczne przerzutki jest łatwiej zrobić niż mechaniczne i chyba nawet taniej, bo mniej ruchomych części.
  • Odpowiedz
#rower #gravel

Zamówiłem właśnie pierwszego gravela Kross Esker 5.0 2025 na hydraulice, napęd 1x12, sztyca karbon i napęd Shimano GRX za niecałe 5000 zł.
Totalnie jestem amatorem, więc nie wiem, czy rower przychodzi bez pedałów? Nie mam SPD, więc macie coś do polecenia, co od razu mogę zamówić?
niemalipy881 - #rower #gravel

Zamówiłem właśnie pierwszego gravela Kross Esker 5.0 2...

źródło: rower-kross-esker-50-grx-1x12-szary-grafit-polysk-gen2-2026

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niemalipy881: jak Ci nie podejdzie to najwyżej sprzedasz. Warto poświęcić trochę czasu żeby dopasować rower do swojego ciała. Jazda na rowerze ma Ci sprawiać przyjemność. Będzie git, pozdrówki
  • Odpowiedz
Cześć, mam taki problem, ze podczas jazdy męczą mi się nadgarstki.
Mam taką kierownicę, że się dość na niej opieram, a dodatkowo nadgarski idą do środka a palce (chwyt) na zewnątrz - tak jak bym chwytał obręcz od wewnątrz..
Dla wygodniejszej jazdy chwytam bliżej środka, tak delikatnie. Zastanawiam się czy rozwiązaniem jest kupno takich uchwytów jak Ergon GP2 albo jakieś z rogami? Coś polecacie?
Czy możę siodełko niżej?

#rower #
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ethize: masz rower na którym pozycja jest taka że powinieneś siedzieć niemalże pionowo, żaden ciężar nie powinien spoczywać na nadgarstkach, wszystko powinno być tak ustawione że jak puszczasz kierownice to w sumie nie robi ci to żadnej różnicy i nie masz problemów z utrzymaniem równowagi

w pierwszej kolejności skontroluj ustawienie siodełka, w internecie masz mase materiałów na ten temat

- wysokość
  • Odpowiedz
#rower Pomocy, jaki bagażnik do Rockrider EXPL 100? taki o: https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-expl-100/_/R-p-336908
on ma jakieś gwinty przy osi koła na ramie, chyba do bagażnika, ale już na rurkach trójkąta u góry nie widzę (jakieś są od wewnętrznej strony dziurki są ale wątpię, żeby to było do bagażnika)
chat gpt zamiast pomóc wprowadza w błąd...

Rozumiem, że do takiego jak poniżej potrzebuję obejmy na ramę dokupić, żeby te górne zaczepy przykręcić?
https://www.centrumrowerowe.pl/bagaznik-rowerowy-tylny-eyen-larch-pd53885/
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hejo, czy poleci ktos jakis zajebsity serwis w krakowie? Mam canyona graila z kierownicą tzw. double decker i od kilku tygodni cos mi stuka w momencie szarpniecia kierownicy, nie mam pojecia o co chodzi, wyczyscilem stery, chuje muje, wszystko porobilem i dalej to samo.
chce oddac do serwisu canyona w krakowie, ale termin maja na 15 lipca dopiero wiec fajnie :D

#canyon #rower #krakow
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fiodooor:
Ja miałem zmienić górę sterów i mostek jak typ z reddita ale ostatecznie kupiłem nowy rower a canyon stoi i się kurzy.
Wiec najlepsze rozwiązanie to n+1 xD
  • Odpowiedz
  • 2
@HBVST: Słuszna uwaga, zdjęcia mam, ale aparat to była kieszeń, a kieszeń to było udko, a udko to było w ruchu od 3 godzin ( ͡° ͜ʖ ͡°) następnym razem ogarnę logistykę wcześniej
  • Odpowiedz
Hej, jestem tu od ponad 19 lat, ale głównie jako osoba przeglądająca, a to mój pierwszy wpis. W ten weekend zrobiłem jako pierwszy w Polsce potrójny Everesting - czyli na rowerze wjeżdzałem i zjeżdzałem z jednej górki pokonując przewyższenie 26 544m, przejeżdżając prawie 800km spalając 31k kalorii co w sumie zajęło mi to 95h brutto. Były burze, były upały 30 stopni, były niebezpieczne sytuacje.
Relacja z wyścigu: https://wyscig3xeverest.pl
Jednak, aby to miało większy sens
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam okularów kolarskich. Z wkładką korekcyjną. Tylko chodzi mi o wkładkę która jest spora i zajmuje sporo miejsca w porównaniu z samym okularem. Zazwyczaj są wkładki ale są tak małe że mimo iż widzę w miarę możliwości dobrze to cały czas kątem oka widzę ramkę. Wkurzające strasznie, albo jak się rozglądam na boki czasem do tyłu to kątem oka niewiele widzę poza ramkami. Może znacie jakiś produkt który by spełniał te warunki?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@AVOIDME: teoretycznie nie dużo. Wada wzroku chyba już mocno mi się nie pogłębia więc chyba można się zastanawiać nad tym. Tylko ta firma czy coś jeszcze znasz?
  • Odpowiedz