Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko132
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
khamoon
khamoon

khamoon

Dołączył 16 lat i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3088
  • Znaleziska 2941
  • Mikroblog 147
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 1

18

Adam Abramowicz: Przedsiębiorcy mają dość. Za chwilę zostaną tylko korporacje

Adam Abramowicz: Przedsiębiorcy mają dość. Za chwilę zostaną tylko korporacje

Czy kończy się era B2B w Polsce? To pytanie wraca dziś coraz częściej w rozmowach przedsiębiorców, freelancerów, specjalistów IT, konsultantów i właścicieli firm. Nowe uprawnienia Państwowej Inspekcji Pracy, zapowiedzi większych kontroli oraz coraz ostrzejsza debata wokół samozatrudnienia

Biznesowy
z
youtube.com
dodany: 9 godz. i 36 min temu
  • 14
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
khamoon
khamoon
khamoon 6 godz. i 8 min temu via Wykop
  • 2
przez brak np ozusowania pozostają totalnie nieproduktywne i ostatecznie spowalniają cała gospodarkę


@TenXen47: Człowieku, co Ty bredzisz? Na JDG płaci się przecież ZUS i to nie mało. 3200zł miesięcznie to za mało dla Ciebie? Oczywiście do tego dochodowy.
A ten tekst o produktywności to nawet ciężko komentować, bo nie ma za grosz sensu. Kiedy jest niby większa produktywność? Jak człowiek odwala pańszczyznę za g---o-płacę na etacie w zagranicznym korpo (w

449

CEO i deweloperzy potwierdzają: AI przynosi zwykle zgównowacenie oprogramowania

CEO i deweloperzy potwierdzają: AI przynosi zwykle zgównowacenie oprogramowania

Choć narzędzia AI zwiększają produktywność, to prowadzą do obniżenia jakości bazy kodu, wzrostu błędów i generują znaczne obciążenia konserwacyjne dla zespołów. AI tworzy również nierealistyczne oczekiwania biznesowe i niespójne przyrosty produktywności w różnych kulturach organizacyjnych.

klocus
z
newsletter.pragmaticengineer.com
dodany: 11.06.2026, 08:59:39
  • 210
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ai
  • #
    technologia
  • #
    chatgpt
  • #
    programowanie
  • #
    programista15k
khamoon
khamoon
khamoon 12.06.2026, 21:49:52 via Wykop
  • -1
@xc-d: Właśnie dlatego ludzie wymyślili języki programowania, bo w naturalnym się kijowo opisuje działanie programu. Spróbuj precyzyjnie opisać w języku polskim lub angielskim jakąś logikę, np. algorytm rozwiązywania równań kwadratowych (w teorii każdy z nas to robił w liceum), a potem porównaj to do kodu C/C++ czy jakimś Pythonie i powiedz co jest czytelniejsze, bardziej precyzyjne i zwięzłe. Matematykę też byś chciał opisywać językiem naturalnym? Pisane słownie twierdzenie Pitagorasa będzie
khamoon
khamoon
khamoon przedwczoraj, 20:18:47 via Wykop
  • -1
nie dlatego, tylko dlatego że w naturalnym języku nie dało się wydawać komend komputerowi


@xc-d: Tak, ogólnie masz rację. Chociaż parser podzbioru języka naturalnego dałoby się napisać i w latach 60-tych czy 70-tych, gdy powstawały jedne z pierwszych języków programowania. Ale już wtedy był dobry przykład wypracowywany przed tysiąclecia dość dobitnie przemawiający za używaniem specjalizowanych języków zamiast naturalnego, a mianowicie matematyka i ogólnie nauki ścisłe. Ponadto pierwsze języki, jak np.

320

W bloku na Ursynowie pękają ściany, mieszkańcy obawiają się katastrofy

W bloku na Ursynowie pękają ściany, mieszkańcy obawiają się katastrofy

Jeden z bloków mieszkalnych na warszawskim Ursynowie jest w fatalnym stanie. Ściany pękają, z sufitu spada tynk. Mieszkańcy budynku przy ul. Hiszfelda każdego dnia boją się o swoje bezpieczeństwo.

kubaowo
z
rdc.pl
dodany: 12.06.2026, 10:05:10
  • 127
  • #
    warszawa
  • #
    ursynow
  • #
    budownictwo
  • #
    nieruchomosci
khamoon
khamoon
khamoon 12.06.2026, 18:57:45 via Wykop
  • 0
Ktoś wiem może jaki to jest dokładnie adres? Hirszfelda 1 lub 2? Pytam, bo ciekawi mnie w jakiej odległości od tunelu jest ten blok, a jak rozumiem to przez ten tunel się zaczęło walić. Wg. mapy numery 1 i 2 są mniej więcej 80m od tunelu.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

khamoon
khamoon
khamoon 12.06.2026, 19:03:25 via Wykop
  • 1
@khamoon: Ok, nieważne, Hirszfelda 2, ChatGPT wiedział. W najbliższym punkcie około 60m od tunelu.

970

Polska wymiera najszybciej od dekad. Dane są alarmujące

Polska wymiera najszybciej od dekad. Dane są alarmujące

W 2025 roku Polska zanotowała najmniej urodzeń od zakończenia II wojny światowej. Dane GUS niepokoją.

Otokrypto
z
otokrypto.pl
dodany: 07.06.2026, 12:37:04
  • 726
  • #
    demografia
  • #
    finanse
  • #
    polska
khamoon
khamoon
khamoon 07.06.2026, 21:48:37 via Wykop
  • -5
@Qullion: Ja moją dwójkę dzieci miałem jeszcze wynajmując mieszkanie(a). Mój przyjaciel podobnie, choć trochę lepiej, dorobił się dwóch synów kiedy już miał kawalerkę, którą komuś wynajmował, a sam mieszkał z dziewczyną w innym wynajmowanym. Dopiero potem sprzedali kawalerkę i kupili obecne. Inny przyjaciel miał farta w życiu, rodzice mu dali mieszkanko jak tylko poszedł na studia, nigdy nie wynajmował, teraz ma segment i trójkę dzieci. Moi rodzice dorobili się własnego
khamoon
khamoon
khamoon 07.06.2026, 22:13:18 via Wykop
  • 7
Większość młodych ludzi jakich znam mają dzieci z wpadki,(kolejny powód dlaczego edukacja seksualna powinna istnieć, jak widać mało kto nie potrafi wpisać durex w google).


@ChaoticNeutralGodd: I naprawdę uważasz, że wpadkę zaliczyli dlatego, że nie wiedzą skąd się biorą dzieci albo że istnieją p----------y? Serio? Prawie każdy nastolatek teraz wie doskonale o jednym i drugim. Mój 12 letni syn to doskonale wie. Po prostu wolą s--s bez gumki, bo jest
khamoon
khamoon
khamoon 07.06.2026, 22:24:45 via Wykop
  • 5
problemem nie jest niechęć do posiadania dzieci przez pary (czy to przez sytuację mieszkaniową czy ogólnie finansową) ale brak tychże par. Nie ma małżeństw i poważnych związków = nie ma dzieci.


@Parmenides69: Zgadzam się. To jest problem kulturowy. Poważne zaburzenia normalnego rytmu łączenia się w pary, połączone z konsumpcjonizmem, kultem podróży, ciągłym połączeniem paradoksu wyboru z FOMO (nie zrobię z nim dzieci, bo a ba ja wiem, czy to najlepsze,

69

Od września zmiany w zadaniach domowych. Nauczycielki oburzone

Od września zmiany w zadaniach domowych. Nauczycielki oburzone

Po zmianach nauczyciele będą zobligowani sprawdzać je wszystkim. Płaku płaku "fizycznie niemożliwe" biedne oj biedne pracować trzeba będzie a się nie chce. To może trzeba zmienić pracę?

Buckshot_00
z
kobieta.onet.pl
dodany: 01.06.2026, 22:26:08
  • 71
  • #
    szkola
  • #
    edukacja
  • #
    polska
  • #
    zadaniadomowe
khamoon
khamoon
khamoon 05.06.2026, 21:29:26 via Wykop
  • 1
Czyli zamiast poprawić totalny sabotaż polskiej edukacji, jakim był zakaz prac domowych, to postanowili to skopać jeszcze bardziej. Nie mam już wątpliwości, że to najgorszy rząd jakiego kiedykolwiek doświadczyłem w tym kraju, a trochę dekad już tu żyję.

Nie dość, że prace będą nadal nieobowiązkowe i nie można stawiać za nie ocen (tylko za całokształt, co jest idiotyzmem), to jeszcze upewnili się, że żaden nauczyciel nie będzie nigdy tych prac domowych zadawał.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

14

W Polsce relikt w postaci czerwonego paska nadal jest świętością

W Polsce relikt w postaci czerwonego paska nadal jest świętością

Dzięki lodom w małej Pszczynie chwilowo nie ma już w Polsce podziału na prawicę i lewicę, są nowe obozy.

miekki_am
z
onet.pl
dodany: 04.06.2026, 20:08:30
  • 13
  • #
    szkola
  • #
    edukacja
  • #
    dzieci
  • #
    polska
  • #
    nauka
  • #
    polityka
khamoon
khamoon
khamoon 04.06.2026, 20:57:51 via Wykop
  • 26
Onet niezawodnie staje po stronie zła :) To już drugi pokaz zepsucia i degrengolady redaktorów tego szmatławca dzisiaj na wykopie.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

806

Onet/Newsweek: Bycie grubą kobietą jest dobre, chudnięcie to narzędzie opresji

Onet/Newsweek: Bycie grubą kobietą jest dobre, chudnięcie to narzędzie opresji

Onet jak zwykle w formie. Bycie grubą kobietą jest czymś zupełnie normalnym, nie warto się odchudzać i mniej jeść. Za to bycie szczupłym to poważne zagrożenie i narzędzie opresji XD

Miguelos
z
onet.pl
dodany: 03.06.2026, 14:32:03
  • 225
  • #
    polska
  • #
    odchudzanie
  • #
    zdrowie
  • #
    p0lka
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    rozowepaski
khamoon
khamoon
khamoon 04.06.2026, 15:03:46 via Wykop
  • 0
@jadwiga-wojcik: Nie zgodzę się. Ja przeczytałem, niby jest mowa o chorobliwym odchudzaniu, ale tak naprawdę krytyka dotyczy influencerów fitness i ogólnie treści promujących zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. A do tego oczywiście jest absurdalne wiązanie tego z opresją kobiet i robieniem ze wszystkich kur domowych. To jest naprawdę daleko posunięty poziom odklejenia, ktoś mówi zadbaj o zdrowie, ogarnij otłuszczenie wątroby, a pani redaktor widzi w tym "opowieść podręcznej". A na
khamoon
khamoon
khamoon 04.06.2026, 15:21:04 via Wykop
  • 2
Widzisz to co chcesz widzieć i tyle.


@Marco_Inaros: Ja przeczytałem cały artykuł i zobaczyłem to samo, co @Mario7400. Artykuł jest straszną propagandą, jest ewidentnie polityczny i totalnie bzdurny. A do tego zjawisko, jakie niby opisuje, czyli powrót promowania "heroin chic", jest bzdurą, nic takiego nie wraca. Po prostu pojawił się Ozempic, więc celebryci średnio tracą na wadze i psują narrację o tłuszczo-fobii, ale kto zdrowy i racjonalny w

2568

Adwokat od "trumny na kółkach" zatrzymany!

Adwokat od "trumny na kółkach" zatrzymany!

Paweł K., adwokat od "trumny na kółkach", został zatrzymany przez policję - ustaliły "Fakty" TVN.

Endrula83
z
tvn24.pl
dodany: 07.05.2026, 16:25:22
  • 332
  • #
    prawo
  • #
    policja
  • #
    wypadek
  • #
    wydarzenia
  • #
    polskiedrogi
  • #
    polska
khamoon
khamoon
khamoon 07.05.2026, 18:31:07 via Wykop
  • 12
@Miszczu_wszystkiego: Może męczyło go sumienie i w ten sposób chciał się rozgrzeszyć choć trochę? Liczył na potwierdzenie od publiki, że to nie jego wina naprawdę, kobiety po prostu były nieodpowiedzialne i nie dbały o zdrowie, to był zwykły wypadek i mogły wyjść z niego cało, tak jak on. Co najmniej, jakby jechały bez zapiętych pasów i to one miały śladowe ilości we krwii. Może faktycznie był tak odklejony, że nie

15

Schudłeś źle? To się dopiero zacznie!

Schudłeś źle? To się dopiero zacznie!

Leki takie jak Ozempic i Wegovy miały być przełomem w walce z nadwagą. Nowe badanie pokazuje jednak, że dla części ludzi samo schudnięcie nie wystarczy. Jeśli zrobiłeś to nie tak, możesz zostać oceniony jeszcze surowiej niż ktoś, kto nie schudł wcale.

lucaxio
z
grubasfit.pl
dodany: 07.05.2026, 09:54:05
  • 17
  • #
    ozempic
  • #
    odchudzanie
  • #
    chudnijzwykopem
  • #
    zdrowie
  • #
    psychologia
  • #
    ciekawostki
khamoon
khamoon
khamoon 07.05.2026, 12:34:41 via Wykop
  • 1
@lucaxio: Hmm, z artykułu niekoniecznie wynika toksyczność. Była mowa o ocenie, wcale niekoniecznie o jakimś "bullyingu". Toksyczność moim zdaniem byłaby wtedy, gdyby ktoś demotywował osobę próbująca schudnąć, dokuczał jej, obrażał itd. Jestem bardzo przeciwny czemuś takiemu (nie ma co obrażać osoby grubej, ona dobrze wie, że jest gruba i prawdopodobnie ma na tym tle kompleksy).
Ale czy jest coś złego w tym, że na pytanie co jest bardziej imponujące i
khamoon
khamoon
khamoon 07.05.2026, 15:51:09 via Wykop
  • 1
Ta samokontrola to ciągłe doświadczanie uczucia głodu. No fajnie, zamiast to uczucie głodu częściowo wyłączyc lekami, to trzeba cierpieć, bo to uszlachetnia :)


@Mario7400: Nie chodzi o uszlachetnianie cierpieniem i jakieś umartwianie w imię silnej woli. Bardziej o to, że bez opanowania tego uczucia raczej nie uda się pokonać otyłości. Liczymy na to, że w trakcie, gdy przyjmujemy leki zmniejszające łaknienie nam się będzie żołądek kurczył i w rezultacie po

487

Wolne Rzeki o obecnej suszy i pożarach lasów

Wolne Rzeki o obecnej suszy i pożarach lasów

A Lasy Państwowe występują o pozwolenie na odstrzał bobrów i niszczenie bobrowych tam. Dramat.

pasta_alla_carbonara
z
youtube.com
dodany: 06.05.2026, 18:04:24
  • 85
  • #
    klimat
  • #
    las
  • #
    susza
  • #
    pogoda
  • #
    polska
  • #
    wolnerzeki
khamoon
khamoon
khamoon 07.05.2026, 00:29:53 via Wykop
  • 2
@lubieDuzeiGrubeKredki: Co masz na myśli? Kontrolę pogody za pomocą HARM itp. technologii, czy coś źle zrozumiałem?

858

Żona Pawła Kozaneckiego zabrała głos: "Zatrzymajcie nagonke, cierpią dzieci"

Żona Pawła Kozaneckiego zabrała głos: "Zatrzymajcie nagonke, cierpią dzieci"

Poszukiwany listem gończym adwokat Paweł Kozanecki nie stawił się do odbycia kary więzienia. Głos w tej sprawie zabrała jego żona, również adwokatka, która przekonuje, że mężczyzna się nie ukrywa i padł ofiarą brutalnej nagonki.

thorgoth
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 05.05.2026, 14:06:51
  • 149
  • #
    kryminalne
  • #
    policja
  • #
    prawo
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
khamoon
khamoon
khamoon 05.05.2026, 14:23:01 via Wykop
  • 300
Mógł naprawić tą sytuację już 1000x. Wystarczyło nagrać kolejny filmik i okazać trochę pokory. Przyznać, że zachował się jak dupek próbując odsuwać od siebie winę i twierdzić, że te dwie kobiety same się prosiły o śmierć bo nie chciało im się być bogate i kupić auta za chociaż marne 300tys. Pokazać chociaż trochę ludzkich odruchów i że ruszyło go to, że spowodował śmierć dwóch osób. Ale chyba niczego takiego nie zrobił, prawda?
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

237

GeForce RTX 3060 12GB wraca do sprzedaży

GeForce RTX 3060 12GB wraca do sprzedaży

NVIDIA wznawia produkcję RTX 3060, by uzupełnić braki i obniżyć ceny kart graficznych. Do sprzedaży ma wrócić w okolicach czerwca/lipca 2026 roku.

matixrr
z
benchmark.pl
dodany: 05.05.2026, 09:17:44
  • 175
  • #
    kartygraficzne
  • #
    informatyka
  • #
    technologia
  • #
    komputery
  • #
    pcmasterrace
  • #
    gry
khamoon
khamoon
khamoon 05.05.2026, 12:31:04 via Wykop
  • 14
@Tommy__: Ja nadal na tym gram. Niedawno ukończyłem Resident Evil 9 z wielką przyjemnością i płynnością.
Ale są dwa warunki:
- nie więcej jak 1440p z DLSS quality lub 1080p native
- żadnego Path-Tracing

Do path tracingu jest dużo za słaba, ale prawda jest taka, że do PT to nadają się obecnie tylko 4090, 5080 i 5090, wszystko inne jest dużo za wolne. A do grania bez PT takie 3060
khamoon
khamoon
khamoon 05.05.2026, 14:17:31 via Wykop
  • 1
Ostatnio grałem w pragmate z pt na 4070 super i działo to dobrze od 40 do 60 fpsow w 1440p dlss quality.


@tubkas12: Pragmata jest jednak wyjątkiem, jak na razie chyba rekord optymalizacji jeśli chodzi o PT. Jeszcze w to nie grałem, ciekawi mnie, czy tak dobrze radzi sobie tylko w tych ciasnych korytarzach bazy, czy też na tych bardziej otwartych przestrzeniach także daje radę.
Z innymi grami raczej tak

0

Apollo 13 rynku pracy: Dlaczego AI potrzebuje empatii?

Apollo 13 rynku pracy: Dlaczego AI potrzebuje empatii?

Artykuł przedstawia rewolucję AI na rynku pracy przez pryzmat analogii do misji Apollo 13. Autor argumentuje, że w dobie masowej automatyzacji zadań rutynowych, kluczową wartością człowieka stają się kompetencje miękkie zawarte w modelu 5C. Tekst ...

dobre-panstwo
z
dobrepanstwo.org
dodany: 05.05.2026, 12:52:25
  • 1
  • #
    ainarynkupracy
  • #
    kompetencje5c
  • #
    augmentacjapracy
  • #
    zadaniarutynowe
  • #
    ailiteracy
khamoon
khamoon
khamoon 05.05.2026, 13:10:47 via Wykop
  • 1
"W epoce AI to człowiek dostarcza kontekst i podejmuje decyzje etyczne, których algorytm nie potrafi sformułować"

Każdy współczesny LLM bez problemu formułuje etyczne uzasadnienia i może podejmować takie decyzje. Było przecież wiele takich eksperymentów, gdzie różne modele AI pytano o problem wagonika i inne dylematy etyczne. Ja bym AI tutaj nie zaufał, ale pozory są i to wystarczy korpo-decydentom. Inna sprawa, że 95% ludzi też bym nie zaufał.

Ogólnie artykuł to jakieś
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

305

Jacek Dukaj i jego książki | Fantastyka, która nie bierze jeńców

Jacek Dukaj i jego książki | Fantastyka, która nie bierze jeńców

Głośno jest o występie Jacka Dukaja w Kanale Zero. Warto jednak po prostu zapoznać się z jego książkami, bo to ekstraklasa światowa, jeśli chodzi o fantastykę.

bukins
z
ksiazki-fantasy.pl
dodany: 03.05.2026, 19:26:29
  • 114
  • #
    fantastyka
  • #
    scifi
  • #
    sciencefiction
  • #
    ksiazki
  • #
    dukaj
  • #
    nauka
khamoon
khamoon
khamoon 03.05.2026, 20:10:54 via Wykop
  • 25
@scriptum_nox: "Perfekcyjna Niedoskonałość". Ale to nie jest książka dla każdego. Jest trudna na początku (rzuca czytelnika w niezrozumiały świat bez żadnego wyjaśniania), ale potem już się czyta jak lekką prozę przygodową. No i najbardziej doceni to ktoś, kto się fascynuje filozofią i nauką. Ale ogólnie genialne i mimo wszystko to jedna z lżejszych jego książek.
khamoon
khamoon
khamoon 03.05.2026, 23:15:44 via Wykop
  • 2
"Perfekcyjna niedoskonałość" - ciekawe ale niedokończone bo miała to być trylogia :(


@Nazh: Miała być trylogia, ale tak trochę pół-serio. Sam Dukaj pisał, że kolejne tomy mogą powstać dopiero, jak fizyka poczyni jakieś rewolucje i będzie miał jak to dalej rozwinąć. A sama książka się wcale nie urywa, stanowi ładnie zamkniętą całość, ma totalnie odjechany filozoficznie finał. W każdym bądź razie nie zgodzę się, że "niedokończona", zupełnie to nie razi.
khamoon
khamoon
khamoon 03.05.2026, 23:17:23 via Wykop
  • 2
napisał coś nie SF, i już nie znęca się tak nad czytelnikiem. ta książka to "po piśmie"


@syn_admina: Ciekawa i długa książka, ale to traktat filozoficzny o tym, jak człowiek przejdzie w erę post-piśmienną, gdzie ludzie nie będą już potrafili czytać i jak to zmieni człowieka. To nie jest beletrystyka.

371

Komórki odpornościowe pamiętają otyłość nawet po schudnięciu

Komórki odpornościowe pamiętają otyłość nawet po schudnięciu

Nowe badanie wykazało, że komórki układu odpornościowego zachowują trwałe zmiany wywołane otyłością nawet po utracie wagi. To biologiczny mechanizm, który może wyjaśniać efekt jojo i dlaczego tak trudno utrzymać wyniki odchudzania na dłuższą metę.

real_scoria
z
sciencealert.com
dodany: 02.05.2026, 23:05:10
  • 147
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    nauka
  • #
    biologia
  • #
    badania
khamoon
khamoon
khamoon 03.05.2026, 22:13:13 via Wykop
  • 2
to czemu ja nie przybieram?


@osetnik: Są różne genetyczne kombinacje i są ludzie, którzy nigdy nie utyją. Moja siostra w pewnym momencie chciała utyć i specjalnie była na diecie dla kulturystów z ogromną ilością kalorii i białek i nic to nie dało. Można im zazdrościć, choć tak naprawdę oznacza to niestety właśnie mniej sprawny organizm, bo nie potrafi zmagazynować energii na później nawet jak dostaje mnóstwo żarcia. Ale w dzisiejszych
khamoon
khamoon
khamoon 03.05.2026, 22:43:29 via Wykop
  • 4
Ciekawe czy taka wewnętrzna niechęć właśnie jest sekretem osób szczupłych


@kate_kate: Niektórych osób szczupłych pewnie tak. A u innych apetyt jest nadal wielki, po prostu ciało nie przyswaja tak skutecznie pokarmu. Pani chyba wylosowała najlepszy wariant, po prostu brak chorego łaknienia by żreć non-stop, jak u mnie, zazdroszczę :)
khamoon
khamoon
khamoon 03.05.2026, 22:57:46 via Wykop
  • 1
a główna polecana metoda leczenia otyłości to: Głoduj Więcej


@noHuman: A jaką inna metodę mamy? Jest ozempic (i dobrze), ale to pewnie nie jest najlepsza metoda. Po prostu jak ktoś nauczył ciało przez lata by żreć wszystko jak popadnie i zajadać codziennego stresa, to niestety z dnia na dzień tego nie naprawi. Będzie potrzeba lat wyrzeczeń i samokontroli, a ciało będzie walczyło z Tobą i próbowało wrócić do otyłości. To

589

Hałas w miastach to nowy smog. Zabija powoli

Hałas w miastach to nowy smog. Zabija powoli

Sytuacja jest dramatyczna. Poziom hałasu w miastach przekracza wszelkie normy, a władze wydają się być głuche na ten pro

WiadomosciWarszawa
z
forsal.pl
dodany: 03.05.2026, 16:21:36
  • 227
  • #
    halas
  • #
    miasto
khamoon
khamoon
khamoon 03.05.2026, 21:27:50 via Wykop
  • 9
@monty16k: Problemem są tylko niektórzy motocykliści, nie wszyscy. Jest mnóstwo tych porządnych, co nie hałasują dużo bardziej niż samochód. Jak zwykle pojawiają się głosy, by ukarać tych porządnych, a debile psychopaci i tak będą gazować o północy by pokazać, że są kozaki (przy aplauzie i wzdychaniu glonojadowych lambadziar, bo oni tacy męscy i pewni siebie).

Widziałem kiedyś badania na ten temat, które przyglądały się zjawisku hałasowania motocyklami czy samochodami i

936

Polscy faceci żyją o 8 lat krócej od kobiet. Będzie Narodowa Strategia Zdrowia

Polscy faceci żyją o 8 lat krócej od kobiet. Będzie Narodowa Strategia Zdrowia

Statystyki są bezlitosne: mężczyźni w Polsce żyją znacznie krócej, rzadziej się badają i częściej umierają na uleczalne choroby. Rząd ogłasza start prac nad specjalną strategią, która ma w końcu potraktować męskie zdrowie priorytetowo i wyciągnąć nas z ogona Europy.

Kruk_
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 02.05.2026, 22:40:00
  • 148
  • #
    polska
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    mezczyzni
  • #
    niebieskiepaski
  • #
    ciekawostki
khamoon
khamoon
khamoon 03.05.2026, 19:03:44 via Wykop
  • 2
@Project_Yi: Dokładnie, tylko szczucie na tych głupich debilnych mężczyzn, co raka leczą zawsze wódą i do lekarzy nie chodzą nigdy. Ani słowa o tym, że stres wykańcza ludzi (a mężczyźni przeważnie biorą na klatę 95% tego stresu i chronią rodzinę), że stres związany z katastrofalna sytuacją na "rynku matrymonialnym" też zabija (tak, to też jest stres i to permamentny), że alimenty mordują bez litości, że rozwody doprowadzają do samobójstw. A

1484

Koniec alimentów?! Rząd chce przewrócić rozwody do góry nogami

Koniec alimentów?! Rząd chce przewrócić rozwody do góry nogami

Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje nowe przepisy dotyczące alimentów i opieki naprzemiennej, które mają wzmocnić rolę obu rodziców i zmienić model wychowania po rozstaniu. Projekt zakłada, że piecza współdzielona stanie się podstawowym modelem opieki po rozwodzie.

Instynkt
z
superbiz.se.pl
dodany: 02.05.2026, 17:32:13
  • 393
  • #
    p0lka
  • #
    madki
  • #
    dzieci
  • #
    zwiazki
khamoon
khamoon
khamoon 03.05.2026, 12:36:59 via Wykop
  • 1
nie wiem za co cię zminusowali skoro to totalna prawda.


@Qullion: Tak, to jest prawda. Ale wydźwięk wypowiedzi @graf_zero jest taki wg mojej interpretacji, że lepiej jednak odbierać dzieci zawsze ojcom. A za to jest minus. Tak, opieka naprzemienna to jest koszmar (dla ojca i dla dziecka), wiem, bo sam tak żyję od kilku lat. Ale jest to nadal nieskończenie lepsze od alienacji rodzicielskiej, a taka jest właśnie alternatywa.
khamoon
khamoon
khamoon 03.05.2026, 12:39:23 via Wykop
  • 0
Ale największy problem to fakt że żaden z rodziców nie może zmienić miejsca zamieszkania, czy wprowadzić dużych zmian do życia - bo musi mieć to uzgodnine


@khamoon: Tak, to jest fatalne. Jestem uwiązany w gównianym miejscu, musiałem kupić mieszkanie, jaki mi się nie podoba, by być w stanie syna do szkoły wozić. Oczywiście zawsze to matka decyduje, ojciec ma g---o do gadania. Dla sędziny liczy się tylko dobro innej paniusi

5

Czym jest "alpejski rozwód"? Kobiety zachwycone, mężczyźni ostrzegają!

Czym jest "alpejski rozwód"? Kobiety zachwycone, mężczyźni ostrzegają!

Ostatnio sieć obiegło nowe, niepokojące hasło: "alpejski rozwód". I choć brzmi absurdalnie, jego geneza i współczesne zastosowanie budzą poważne obawy.

PIAN--A_A--KTYWNA
z
kobieta.onet.pl
dodany: 22.04.2026, 06:28:22
  • 6
  • #
    zwiazki
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    logikaniebieskichpaskow
khamoon
khamoon
khamoon 22.04.2026, 07:23:56 via Wykop
  • 0
Gdzie tam jest zachwyt kobiet i ostrzegający mężczyźni?


@kasiknocheinmal: To w końcu autor, czy wrzucający? Bo autor artykułu dał tą frazę "Kobiety zachwycone, mężczyźni ostrzegają!" na samym początku pod zdjęciem, wrzucający tylko to powtórzył.

919

Menedżer zadań miał kiedyś 80 KB i działał błyskawicznie

Menedżer zadań miał kiedyś 80 KB i działał błyskawicznie

Dzisiejszy Menedżer zadań w Windowsie to narzędzie, które potrafi pokazać niemal wszystko o systemie. Problem w tym, że przez lata urósł razem z nim. Jak przypomina Dave Plummer, inżynier odpowiedzialny za jego pierwotną wersję, pierwszy Task Manager zajmował zaledwie około 80 KB.

ochucki
z
pixelnerd.pl
dodany: 13.04.2026, 07:18:33
  • 179
  • #
    windows
  • #
    komputery
  • #
    informatyka
  • #
    microsoft
  • #
    oprogramowanie
  • #
    software
khamoon
khamoon
khamoon 13.04.2026, 09:27:37 via Wykop
  • -1
@Quassar: Dlaczego ktoś Pana zaminusował? Przecież SysInternals to świetne narzędzie, jedna z pierwszych rzeczy jakie "instaluję" na świeżo postawionym Windowsie, oczywiście z opcją "replace task manager". A zaraz po nim TotalCommander/DoubleCommander, by zastąpić kolejny windowsowy badziew, jakim jest explorer.
Oryginalny windowsowy task manager to crap. I dodam, że jak dla mnie, to SysInternals też kompromituje Linuxa. Nie znalazłem niczego dorastającego mu do pięt na pingwinowym systemie (ale przyznaję, nie sprawdziłem
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 11.10.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 31.07.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking