Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Geomemnon

Geomemnon

Dołączył 16 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 16697
  • Znaleziska 12886
  • Mikroblog 3811
  • Obserwujący 10
  • Obserwowane 66
piotrsnow
piotrsnow
22.06.2026, 09:16:05
  • 0
Mam pytanie, przyjaciółka trafiła do psychiatryka z atakiem manii, chcę ją iść odwiedzić. Czy ja mogę jej zanieść jakieś żarcie czy cokolwiek? Jak to tam wygląda? To jest Babińskiego w Krakowie, może ktoś ma doświadczenia?

#psychiatria
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Geomemnon
Geomemnon 22.06.2026, 09:35:17 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

672

Stawki lekarzy w praktyce, czyli jak to wygląda od środka

Stawki lekarzy w praktyce, czyli jak to wygląda od środka

Gdyby ktoś nie wiedział skąd sie biorą takie kwoty u medyków i skąd ta cała patologia. Oryginał podlinkowany niżej.

enterprize
z
streamable.com
dodany: 16.06.2026, 15:39:50
  • 129
  • #
    lekarz54k
  • #
    zarobki
  • #
    heheszki
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    szpital
  • #
    patologiazmiasta
Geomemnon
Geomemnon 17.06.2026, 20:40:44 via Wykop
  • 0
@wrth: @vostok @Par-excellence Tylko zwykłemu lekarzowi tak do działań izb lekarskich jak zwykłemu obywatelowi do tego co robi partia ta czy inna, można głosować, można nie głosować. W wyborach do izb głosy oddaje około 20% lekarzy, a władze Naczelnej Izby Lekarskiej są wybierane przez ludzi izb lekarskich, nie bezpośrednio. Więc to że "izby" coś podpowiadają rządowi, to nie jest głosowanie bezpośrednie, tylko "lekarze-politycy". Procent całości.
Geomemnon
Geomemnon 18.06.2026, 15:22:27 via Wykop
  • 0
@Par-excellence: no nie xD
Nie porównój odpowiedzialności obywatelskiej z przymusowym związkiem zawodowym.
Jak w Polsce głosuje 50% i wygrywa PiS znaczy że popiera to 70% obywateli? Srogie piguły milordzie xD
Nie ma nawet realnej możliwości zapoznania się z agendą danych kandydatów do izb bo nie ma realnej "kampanii" takich osób, nie można więc zagłosować za działaniem X czy Y bo nie wiadomo kto takie rzeczy by chciał robić, tym bardziej
Geomemnon
Geomemnon 19.06.2026, 06:57:24 via Wykop
  • 0
@Par-excellence: ale ja jestem za tym żeby ktoś w końcu zrobił porządek, zakazał kontraktów, podnajmowania kontraktów spólkom, tylko gdzie lekarz do decyzji ministerstw i NFZ, daleka droga, jak Ci się to nie podoba czemu nie idziesz do polityki sam to zmienić, przecież każdy może, jak sam mówisz
Geomemnon
Geomemnon 19.06.2026, 08:08:03 via Wykop
  • 0
@Par-excellence: tylko to politycy ustanawiają prawo a nie lekarze kolego, a każdy komu się nie podoba może startować i o to walczyć, w tym wystawić się na "niechęć" bądź co bądź wpływowych osób
kwasixx
kwasixx
kwasixx
18.06.2026, 14:48:11
  • 0
Cześć. Przez ponad rok chodzę do psychiatry na NFZ. Po kilku miesiącach brania stałej dawki leków powiedział, że nie muszę już przyjeżdżać na wizyty tylko dzwonić po receptę. Powiedzcie mi czy przy wizytach prywatnie też jest szansa, że po jakimś czasie będzie można dzwonić tylko po receptę lub wizyty będą rzadziej na przykład co 3 miesiące? Wiadomo, że lekarz prywatnie chce zarobić, ale jestem ciekawy jak to u Was wygląda?

#depresja
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Geomemnon
Geomemnon 18.06.2026, 15:24:30 via Wykop
  • 0
@kwasixx: tu już wszystko zależy od lekarza, natomiast to że ktoś będzie wysyłał recepty za darmo po telefonie to raczej nie licz.
Łatwiej by Ci było poprosić o zaświadczenie o stabilnym stanie i kontynuacji leczenia u lekarza rodzinnego, wtedy recepty łatwiej, szybciej i za darmo ogarniesz a wizyta u psychiatry raz na pół roku jako dupochron rodzinnego. Jak masz miłego lekarza w PZP na NFZ po co chcesz płacić?
  • Odpowiedz
Geomemnon
Geomemnon 18.06.2026, 15:57:43 via Wykop
  • 0
@kwasixx: możesz iść do prywatnego, ustawić leczenie i potem do PZP na NFZ kontynuować, jak będziesz się dobrze czuł i miał kopię dokumentacji na swoje leczenie (i nie będzie to leczenie klonazepamem na lekką depresję) to nie powinno być problemu z kontynuacją leczenia bez zmian u innego lekarza
  • Odpowiedz

3166

Lekarze na zamkniętej grupie sprzeciwiają się ujawnieniu zarobków po PESEL

Na grupie Porozumienie Rezydentów OZZL ponure nastroje... https://t.co/gkS4TV5zT5

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 16.06.2026, 19:16:07
  • 364
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
Geomemnon
Geomemnon 17.06.2026, 06:52:13 via Wykop
  • -2
@Kismeth: 10 lat temu było jakieś 13 uczelni medycznych, teraz jest ich 33. Dużo więcej lekarzy się kształci już, to duża zmiana

1772

28 letni lekarz bez specjalizacji jest koordynatorem SOR i w rok zarabia 1.6mln

28 letni lekarz bez specjalizacji jest koordynatorem SOR i w rok zarabia 1.6mln

28-letni lekarz i radny zostal bez specjalizacji koordynatorem SOR. Jak to możliwe w takim wieku? Ktoś powinien zostac za to ukarany, i to nie powinien byc szpital lecz konkretne osoby. Nie pozwólmy by ta sprawa ucichła lecz trzeba jej się dokładnie przyjrzeć

danielbr3
z
wyborcza.pl
dodany: 13.06.2026, 13:26:42
  • 199
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    finanse
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    prawo
Geomemnon
Geomemnon 13.06.2026, 17:12:40 via Wykop
  • 3
@pusty_chlebak: tu jest grubsza sprawa niż bycie lekarzem, żeby szefować SOR trzeba być co najmniej lekarzem systemu, rezydent 2 roku anestezjologii absolutnie takim nie jest, to wbrew przepisom, jakiś gruby wał tu się dzieje

1851

Lekarz rodzinny zarobił 760k rocznie

Lekarz rodzinny zarobił 760k rocznie

"Maciej Bonna - lekarz rodzinny, Chojnice. Przychód 760k."

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 12.06.2026, 20:33:05
  • 367
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    zarobki
Geomemnon
Geomemnon 13.06.2026, 12:33:26 via Wykop
  • 0
@Arnie123: typie NFZ płaci od świadczenia a nie za godzinę. NFZ wylicza ile wolno udzielić świadczeń danego rodzaju na rok, jak przekroczysz to nie płacą albo płacą ułamek wartości wyceny

502

Wyszedł z SOR w Kielcach i zmarł chwilę później. Partnerka mówi o dramacie

Wyszedł z SOR w Kielcach i zmarł chwilę później. Partnerka mówi o dramacie

51-letni Rafał trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Kielcach po nagłym zasłabnięciu. Kilka godzin później został wypisany do domu. Chwilę po powrocie zmarł na klatce schodowej. Partnerka mężczyzny mówi o ignorowanych objawach i zapowiada walkę o wyjaśnienie sprawy

freedomseeker
z
fakt.pl
dodany: 09.06.2026, 11:19:32
  • 71
  • #
    kielce
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    sor
  • #
    zdrowie
  • #
    szpital
Geomemnon
Geomemnon 09.06.2026, 16:17:19 via Wykop
  • 1
@MiedzygalaktycznyMors: po co, wiadomo że wizyta na SOR daje nieśmiertelność na minimum tydzień

Geomemnon
Geomemnon 09.06.2026, 17:20:14 via Wykop
  • -1
@hrumque: dlatego chodzę na SOR ale nie rozmawiam z lekarzami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1326

Rejestratorkia kpiła z Pacjenta? "Tak nie powinno się traktować ludzi"

Rejestratorkia kpiła z Pacjenta? "Tak nie powinno się traktować ludzi"

- Bardzo zaniepokoiłem się, kiedy zobaczyłem cztery nieodebrane połączenia z przychodni. (...) Zapytałem grzecznie w rejestracji o powód telefonu i wtedy pani rejestratorka na mnie naskoczyła. Zaczęła krzyczeć, że powinienem wiedzieć, po co do mnie dzwonili. Kpiła, że co ze mnie za pacjent...

cepheus
z
nowiny24.pl
dodany: 09.06.2026, 08:39:41
  • 100
  • #
    polska
  • #
    rzeszow
  • #
    podkarpacie
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    nfz
Geomemnon
Geomemnon 09.06.2026, 16:12:42 via Wykop
  • 0
@5only: szczególnie antybiotyki, morfina, benzo czy środki którymi można ludzi pozabijać w miligramach, weź się do myślenia w ciszy a nie w internecie wypowiadasz
symulacjaszczescia
symulacjaszczescia
03.06.2026, 18:01:06
  • 2
https://oczaminni.com/2022/09/08/niezgoda-na-p-----c/

@pomelobezkaca2

Kobita poszła na oddział psychoanalizy usłyszała prawdę i postanowiła złożyć skargę na lekarza.

#psychiatria #zaburzeniaosobowosci
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Geomemnon
Geomemnon 04.06.2026, 07:36:07 via Wykop
  • 0
@symulacjaszczescia: narcyzm aż się wylewa z tej baby, nic dziwnego że jej nie zakwalifikowali, tyle błędów w myśleniu w jednym artykule, tyle pychy, zero samokrytyki chociaż pozornie próbuje taką pokazać
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
26.05.2026, 10:34:16
  • 0
✨️ Doświadczenia z długoterminowym leczeniem depresji Ⓘ
Czy jest tutaj ktos kto bierze leki przeciwdepresyjne/przeciwlekowe dluzej niz np. 10 lat?
Ja od okolo 20 roku zycia mam doswiadczenia z roznymi lekami. Najpierw okres testowania, potem czas znalezienia zlotego srodka. Tylko za kazdym razem byl ten sam schemat: braTelem i bylo dobrze, potem schodzilem i bylo zle.
Czy ja naprawde potrzebuje tych lekow brac do konca zycia zeby normalnie funkcjonowac?
Teraz jestem 3 miesiace po
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Geomemnon
Geomemnon 26.05.2026, 10:43:17 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: trochę jakbyś pytał czy trzeba do końca życia brać insulinę na cukrzycę znając konsekwencje odstawienia leków.
Jak nie działa terapia a bez leków słabo - czekaj na wejście terapii psychodelikami, one pomagają (w teorii/dotychczasowych badaniach) na dłużej po jednorazowym podaniu.
  • Odpowiedz

1273

Pensje lekarzy rosną szybciej niż inflacja i zjadają pieniądze szpitali

Pensje lekarzy rosną szybciej niż inflacja i zjadają pieniądze szpitali

Inflacja 3,6%, pensja lekarza na kontrakcie wzrosła o 8,5% (2,3x raza więcej). Pensje już teraz pochłaniają 90% wydatków w szpitalach a będzie tylko gorzej. Ustawa PiSu wymusza ciągły wzrost zarobków lekarzy, szybszy niż inflacja

Sabr
z
rp.pl
dodany: 20.05.2026, 10:38:58
  • 332
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    ekonomia
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
  • #
    sluzbazdrowia
Geomemnon
Geomemnon 20.05.2026, 15:29:49 via Wykop
  • -4
@Przegrywultimate: usługi obce to wszystko włącznie z cateringiem
Jeden lekarz miał fakturę 300k i teraz każdemu łatwo widły w ręce złapać. C--j nie robota xD
Pierwszy porządek trzeba by było zrobić z podnajmowania kontraktów SOR, kardiologii, kardiologii interwencyjnej, chirurgii, ortopedii spółkom zewnętrznym które ciągną dziki hajs a szpital ma z tego marny procent
Sinti
Sinti
18.05.2026, 14:25:44
  • 0
tl;dr takie tam losowe przemyślenie o schizofrenii, #gownowpis dla chętnych, ale taguje jak wściekły bo moderacja i tak ma to w dupie, to znaczy że wolno i co mi niby zrobicie

wiem że #schizofrenia to prawdziwa i straszna choroba, współczuje wszystkim chorym - ale czasami jak obserwuje osoby cierpiące na zaawansowane formy schizo w necie (nie będę przytaczał kogo ofc, ale wiadomo różne popularne odklejone osoby), to niemogę
Sinti - tl;dr takie tam losowe przemyślenie o schizofrenii, #gównowpis dla chętnych, ...

źródło: 0afac7a42e0e52704afa5d96dd028bca

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Geomemnon
Geomemnon 18.05.2026, 16:00:10 via Wykop
  • 1
@Sinti: z daleka i pewnego punktu widzenia zielony kokos, zielona piłka i zielony balonik mogą wyglądać tak samo, ale mitomania, uporczywe zaburzenia urojeniowe i schizofrenia to nie są te same rzeczy, tylko miejscami podobne.
  • Odpowiedz
Geomemnon
Geomemnon 18.05.2026, 17:29:49 via Wykop
  • 1
@Sinti: nie bardzo widzę sens w tym co piszesz, mam rozumieć, że jak spostrzegłeś coś co uznałeś za wzór i masz gdzieś czy jest oparty na rzeczywistości czy tylko na Twoim postrzeganiu jej wycinka? Bo jak tak to srogie piguły milordzie, samemu masz zaburzoną ocenę wzorów...

w innym o halucynacjach o tym jak za halucynacje w ai odpowiadają konkretna grupa neuronów (H neurons, hallucination - associated neurons) a nie cały
  • Odpowiedz
uwusny_przegrywek
uwusny_przegrywek
18.05.2026, 04:18:47
  • 54
uwusny_przegrywek

źródło: 1000019371

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Geomemnon
Geomemnon 18.05.2026, 09:15:53 via Wykop
  • 4
@JestemFrenem: @uwusny_przegrywek
Geomemnon - @JestemFrenem: @uwusny_przegrywek

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Geomemnon
Geomemnon 18.05.2026, 09:54:48 via Wykop
  • 0
@JestemFrenem: pytaj pana AI który robił xD
  • Odpowiedz
gofuckmyself
gofuckmyself
12.05.2026, 15:52:40
  • 0
Polećcie magika, najlepiej kobietę, która przyjmuje w więcej niż jeden dzień w tygodniu, wizyta umawiana przez znany lekarz #psychiatria #psychiatra #trojmiasto
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Geomemnon
Geomemnon 12.05.2026, 16:27:46 via Wykop
  • 0
@gofuckmyself: offtop ale ile razy chcesz w tygodniu do psychiatry przychodzić?
  • Odpowiedz
Geomemnon
Geomemnon 12.05.2026, 16:52:02 via Wykop
  • 0
@gofuckmyself: 2 dni? Mieszkasz poza Polską? Może opcje online mają sens?
  • Odpowiedz
Geomemnon
Geomemnon 13.05.2026, 08:38:16 via Wykop
  • 0
@gofuckmyself: a dlaczego znany lekarz? Jakbyś podzwonila po PZP to pewnie ktoś się znajdzie kto przyjmuje więcej razy w tygodniu
  • Odpowiedz
Geomemnon
Geomemnon 14.05.2026, 14:12:21 via Wykop
  • 1
@gofuckmyself: spoko, powodzenia
  • Odpowiedz
Dastamit
Dastamit
Dastamit
14.05.2026, 10:36:48
  • 2
Czy da się jakoś potwierdzić że to ADHD po reakcji na leki ? A nie np rozwalenie sobie układu dopaminowego przez smartfona, gry itp ?

Moja reakcja na metylofenidat
- po godzinie od wzięcia łapie mnie chwilowa senność, kiedyś to było raz dziennie a teraz zdarza się to częściej tak jakby ciutke wzrosła mi tolerancja. Idealna dawka była wtedy gdy tej senności nie było.
- gdy jestem zdenerwowany a wezmę metylo to
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Geomemnon
Geomemnon 14.05.2026, 12:18:17 via Wykop
  • 1
@Dastamit: pogadaj z psychiatrą o bupropionie, też działa na dopaminę
  • Odpowiedz
Geomemnon
Geomemnon 14.05.2026, 12:37:35 via Wykop
  • 3
@Dastamit: bardziej na dopaminę. Zejście nie jest trudne, chyba że ktoś jest płatkiem śniegu.
Trudno zejść to z paroksetyny czy duloksetyny
  • Odpowiedz
Famine
Famine
10.05.2026, 16:51:24
  • 0
Czy rodzinny lekarz może mi zmienić prochy nasenne przepisane przez psychiatrę? Chce zmienić ketrel na cokolwiek z krótszym okresem półtrwania

#psychiatria #medycyna #kiciochpyta
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Geomemnon
Geomemnon 11.05.2026, 04:00:46 via Wykop
  • 0
@Famine: chlorprothixen poproś, powinien być krótszy
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 13
  • Strona 1 z 13
  • >
  • Czy mamy jakieś malutkie szanse chociaż na puszczenie Slayera?

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 12.07.2014

    Komentator
  • Rocznica
    od 07.06.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 16.09.2014

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia