Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko206
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
ApageZ

ApageZ

Dołączył 10 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3247
  • Znaleziska 2959
  • Mikroblog 288
  • Obserwujący 5
  • Obserwowane 2

306

Szyba spadła z najwyższego budynku UE! Trzy samochody zniszczone w Warszawie

Szyba spadła z najwyższego budynku UE! Trzy samochody zniszczone w Warszawie

W nocy z niedzieli na poniedziałek warszawskie niebo znów zafundowało mieszkańcom nieprzyjemną niespodziankę. Z Varso Tower najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej wypadła duża szyba i runęła w dół na ulicę Chmielną.

konkarne
z
ipolska24.pl
dodany: 22.06.2026, 11:08:15
  • 82
  • #
    warszawa
  • #
    polska
  • #
    nieruchomosci
  • #
    budownictwo
  • #
    wypadek
  • #
    fuszerka
ApageZ
ApageZ 23.06.2026, 18:56:37 via Wykop
  • 0
Przypomniała mi się opowieść, jak to na początku lat 70. na terenie Komendy Wojewódzkiej MO, przy ul.Mogilskiej 109 w Krakowie, ktoś zaparkował swoją nowiutką Dacię 1300. I wtedy, z nowiutkiego wieżowca wypadło nowiutkie okno. Nie wiem z którego piętra, ale efekt był podobno taki, że samochód rozmnożył się przez podział. To musiał być ciekawy widok.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

63

Szef Vivaldi składa obietnicę: Nigdy nie wprowadzimy AI do przeglądarki

Szef Vivaldi składa obietnicę: Nigdy nie wprowadzimy AI do przeglądarki

Firma skupi się na prywatności, personalizacji interfejsu i klasycznych funkcjach.

matixrr
z
pcmag.com
dodany: 23.06.2026, 08:20:14
  • 22
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    internet
  • #
    informatyka
  • #
    programista15k
  • #
    komputery
ApageZ
ApageZ 23.06.2026, 18:40:32 via Wykop
  • 0
Nigdy to bardzo długo. Powiedziałbym, że to głupia obietnica bez pokrycia.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

712

Nawrocki: Polska nie będzie rozwiązywać kryzysu demograficznego migracją

Nawrocki: Polska nie będzie rozwiązywać kryzysu demograficznego migracją

Prezydent Karol Nawrocki mówił w poniedziałek, że w całej Europie nastąpiła eksplozja bezdzietności, a błędem państw zachodnich było uleganie presji migracyjnej. To nie jest i nie będzie polska droga, będzie nią postawienie na polską rodzinę i systemy prawne walczące z kryzysem demograficznym do

Modernizator_Wykopu
z
dziennik.com
dodany: 22.06.2026, 14:26:22
  • 293
  • #
    demografia
  • #
    dzieci
  • #
    polska
  • #
    zwiazki
  • #
    gospodarka
  • #
    polityka
ApageZ
ApageZ 22.06.2026, 20:34:50 via Wykop
  • 1
Myślałem że Duda był najgorszym prezydentem


@Immoderate: Ja miałem podobne przemyślenia, kiedy prezydentem został Wałęsa. Później życie niejeden raz pokazało mi, jak bardzo można się pomylić.
ApageZ
ApageZ 22.06.2026, 20:35:59 via Wykop
  • -3
To fajnie, że prezydent ogłosił swoje życzenia.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

250

A gdy bóg nas opuści - powieść Wojtka Boratyńskiego od ekipy Fantazmatów

A gdy bóg nas opuści - powieść Wojtka Boratyńskiego od ekipy Fantazmatów

Dziś mamy dla was nie antologię, lecz wydaną pośmiertnie powieść autora, który opublikował opowiadanie w drugim tomie Fantazmatów. Spiski, zdrady, magia i religia to wszystko łączy się w ostatniej książce Wojtka Boratyńskiego, która dziś, cztery lata po jego śmierci, zostaje oddana w wasze ręce.

Fantazmaty
z
fantazmaty.pl
dodany: 18.06.2026, 09:38:50
  • 26
  • #
    fa
  • #
    fantastyka
  • #
    ksiazki
  • #
    czytajzwykopem
  • #
    rozrywka
  • #
    zainteresowania
ApageZ
ApageZ 18.06.2026, 15:11:50 via Wykop
  • -1
Ta opowieść udowadnia, że największe potwory nie czają się w jaskiniach czy ciemnych lasach, lecz zasiadają na tronach i kryją się w świątyniach."


A ja myślałem że to fantastyka...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

689

Wysyłasz CV a potem tracisz czas. Postanowiłem sprawdzić, czy da się to zmienić.

Wysyłasz CV a potem tracisz czas. Postanowiłem sprawdzić, czy da się to zmienić.

Brakowało mi w polskim internecie miejsca, gdzie można byłoby znaleźć opinie o procesach rekrutacyjnych. Dlatego postanowiłem zudować coś takiego sam. Kandydaci też mają głos i głęboko wierzę, że ten feedback może poprawić jakość procesu rekrutacyjnego w PL

pewnie_tak_albo_pewnie_nie
z
wykop.pl
dodany: 13.06.2026, 12:06:35
  • 166
  • #
    praca
  • #
    korposwiat
  • #
    pracbaza
  • #
    rekrutacja
  • #
    it
  • #
    rozmowakwalifikacyjna
ApageZ
ApageZ 14.06.2026, 15:00:54 via Wykop
  • 2
@pewnie_tak_albo_pewnie_nie: Może z czasem uda Ci się zaprosić tych bardziej sensownych pracodawców do współpracy i zachęcania kandydatów uczestniczących w ich procesach rekrutacyjnych do podzielenia się swoją opinią na Twoim portalu.
Gdyby rozwijać projekt w tę stronę starać się wypracować odpowiednią renomę, gdzie dobra ocena wystawiona pracodawcy będzie dawała mu pewien prestiż, mogłoby to być dla firm wartościowe i przyciągać do nich dobrych kandydatów na pracowników.
Wyobrażam to sobie jako odpowiednik
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

21

Krowom niebo do pyska [fabularyzowany film dokumentalny z 1976 r.]

Krowom niebo do pyska [fabularyzowany film dokumentalny z 1976 r.]

W satyrycznej formie przedstawiony problem "sugranu" - nowej wysokowartościowej paszy powstałej ze zmieszania suszu z serwatką. Krytyczny ton spowodował zakaz rozpowszechniania (film miał premierę dopiero w 1980 r.). Przed kamerą Piotr Fronczewski jako kontroler i Wojciech Pokora jako urzędnik.

Lifelike
z
35mm.online
dodany: 11.06.2026, 19:57:19
  • 5
  • #
    film
  • #
    filmpolski
  • #
    piotrfronczewski
  • #
    prl
  • #
    ciekawostki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
ApageZ
ApageZ 12.06.2026, 17:46:52 via Wykop
  • 1
Staropolskie pozdrowienie:
-Nie da się i już.
-Na wieki wieków.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1010

Był Kleksem i Frankiem Kimono. Fronczewski kończy 80 lat.

Był Kleksem i Frankiem Kimono. Fronczewski kończy 80 lat.

8 czerwca legenda kina obchodzi 80. urodziny.

RetorykaPisowska
z
kultura.onet.pl
dodany: 08.06.2026, 05:28:30
  • 99
  • #
    polska
  • #
    film
  • #
    seriale
  • #
    kino
  • #
    ciekawostki
  • #
    kleks
ApageZ
ApageZ 08.06.2026, 16:32:55 via Wykop
  • -4
Nie wiem jak to za komuny przeszło...


@marcinst: Nie ma krytyki ustroju, Partii, przyjaciół ze wschodu... Tzw. "komuna" była, wbrew pozorom, w wielu aspektach bardziej tolerancyjna niż dzisiejsze czasy.
ApageZ
ApageZ 08.06.2026, 20:45:52 via Wykop
  • 1
Jasne, n-------i wg KC były spoko.


@marcinst: To złożony temat. Żeby nie rozwlekać: to nagranie pochodzi gdzieś z początku lat 70. Wtedy problem narkotyków w Polsce był marginalny; między innymi dlatego to mogło "przejść".
A poza tym - pisałem o tolerancji ogólnie, a nie tolerancji w temacie narkotyków. To też jest złożony temat.
Zamordyzm oczywiście miał się wtedy świetnie, ale dotyczył głównie kwestii politycznych. Poza tym panowała duża swoboda.

250

O tym jak się ćpało w schyłkowej komunie i latach 90.

Pokaż treści 18+

O tym jak się ćpało w schyłkowej komunie i latach 90.

Mroczna strona transformacji w Polsce lat 90. Narkotyki, kompot i rapowa kultura marginesu. Przewodnik po narkotykowej k

testa_di_moro
z
kmag.pl
dodany: 07.06.2026, 16:29:15
  • 105
  • #
    narkotykizawszespoko
  • #
    warszawa
  • #
    polska
  • #
    lata90
  • #
    cpanie
  • #
    cpuny
ApageZ
ApageZ 08.06.2026, 16:40:18 via Wykop
  • 0
polska a--------a za prlu była najlepsza w europie


@ANON_EK: Trudno się dziwić. To było jedno z ćwiczeń w starych, uniwersyteckich podręcznikach do chemii.

971

Polska wymiera najszybciej od dekad. Dane są alarmujące

Polska wymiera najszybciej od dekad. Dane są alarmujące

W 2025 roku Polska zanotowała najmniej urodzeń od zakończenia II wojny światowej. Dane GUS niepokoją.

Otokrypto
z
otokrypto.pl
dodany: 07.06.2026, 12:37:04
  • 736
  • #
    demografia
  • #
    finanse
  • #
    polska
ApageZ
ApageZ 07.06.2026, 22:15:59 via Wykop
  • 15
Breaking News! (sarkazm)
To było widać na wykresach demograficznych już prawie 30 lat temu. Szkoda, że przez ten czas żadna partia będąca przy władzy nie miała czasu, aby zająć się tą sprawą.
Nadchodzącej fali starych ludzi z wyżu demograficznego z lat 70. i 80., którzy przy bezrobociu po roku 2000 dobijającym do 20% i głodowych stawkach nie zdecydowali się na dzieci nie powstrzymają już żadne cuda. W tym momencie jest za późno
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1118

Nie tylko Kapela. Na liście stypendystów ministerstwa są inne kwiatki

Nie tylko Kapela. Na liście stypendystów ministerstwa są inne kwiatki

Artyści nie chcą głosowych emerytur, więc rząd próbuje rozwiązać ten problem. Ale skąd wziąć pieniądze, gdy jest się twó

starnak
z
telepolis.pl
dodany: 07.06.2026, 08:40:11
  • 197
  • #
    kapela
  • #
    artysci
  • #
    emerytury
  • #
    podatki
ApageZ
ApageZ 07.06.2026, 12:42:24 via Wykop
  • -1
@starnak: Znalazłem błąd w opisie znaleziska: "Ale skąd wziąć pieniądze, gdy jest się twó". Zapewne chodziło o "Ale skąd wziąć pieniądze, gdy jest się tfu".

  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ApageZ
ApageZ 07.06.2026, 12:55:32 via Wykop
  • 1
Czy za piosenki AI też są dopłaty?


@DJUltraWies: Dobry pomysł. Można by to nazwać np. "kreatywnością automatyczną", "kreatywnością wspomaganą", albo "twórczością sztucznie inteligentną".
Chociaż nie, te nazwy odpadają, bo można je dopasować do wielu prac stworzonych przez ludzi ;-)
ApageZ
ApageZ 07.06.2026, 12:59:45 via Wykop
  • 4
partie są do wykonania


@Herkus_Monte: Może autorowi chodziło o to, że wszystkie partie powinny skonać? ;-)

285

Dyskietka ma 54 lata. Kiedyś 80 KB mieściło się na 8 calach

Dyskietka ma 54 lata. Kiedyś 80 KB mieściło się na 8 calach

Dyskietka oficjalnie skończyła 54 lata, licząc od dnia przyznania patentu dwóm inżynierom IBM w 1972 roku. U.S. patent number 3668658A dotyczył rozwiązania opisanego jako magnetic record disk cover, czyli osłona dla magnetycznego dysku zapisującego dane.

ochucki
z
pixelnerd.pl
dodany: 07.06.2026, 07:56:36
  • 103
  • #
    komputery
  • #
    informatyka
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    ibm
ApageZ
ApageZ 07.06.2026, 12:37:48 via Wykop
  • 1
Wyciskali 100% ze sprzętu


@ochucki: Hm, biorąc pod uwagę zagospodarowanie teoretycznie niedostępnych dla użytkownika zasobów i opracowanie wielu rozwiązań nieprzewidzianych przez projektantów komputerów, to wykorzystanie sprzętu można ocenić na co najmniej 130, a może nawet więcej procent ;-)

35

Dwa paradoksy nawigowania po orbitach

Dwa paradoksy nawigowania po orbitach

Kilka nieoczywistych ciekawostek o podróżach.

Ranger
z
youtube.com
dodany: 05.06.2026, 06:20:39
  • 6
  • #
    nauka
  • #
    fizyka
  • #
    ciekawostki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
ApageZ
ApageZ 06.06.2026, 18:24:06 via Wykop
  • 0
Pierdoły


@WesolyRomek3: To po co tu wszedłeś i zawracasz głowę? Idź oglądać Fame MMA albo Eurowizję ;-)

332

KLESZCZ W MIKROSKOPIE ELEKTRONOWYM

KLESZCZ W MIKROSKOPIE ELEKTRONOWYM

Jak wygląda kleszcz pod mikroskopem elektronowym? W tym filmie zajrzymy do świata niewidocznego gołym okiem. Zobaczysz aparat gębowy przypominający harpun, niezwykły narząd Hallera służący do wykrywania ofiar, przetchlinki, pola porowate oraz pofałdowany oskórek, dzięki któremu kleszcz może wielokro

Twoja_tata
z
youtube.com
dodany: 03.06.2026, 21:55:55
  • 118
  • #
    mikroskop
  • #
    owady
  • #
    ciekawostki
  • #
    kleszcze
  • #
    pajaki
ApageZ
ApageZ 04.06.2026, 18:10:03 via Wykop
  • 0
Nie wyłączyłem napisów na YT, i czytam: "Niektóre gatunki, jak kleszcz członkowy..."
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ApageZ
ApageZ 04.06.2026, 18:28:59 via Wykop
  • 0
Jest coś takiego, koledze się kiedyś


@motylbezskrzydel: Au, boli na samą myśl o tym.
Tutaj dowcip zasadza się na tym, że Autor mówi o kleszczu łąkowym, a napisy mają swoje własne zdanie ;-)
stary_grat
stary_grat
03.06.2026, 10:35:11
  • 2160
no chyba tu kogoś p------o jak ja mam przejść z wuzkiem z dzieckiem do przedszkola sie spieszymy? #samochodoza
stary_grat - no chyba tu kogoś p------o jak ja mam przejść z wuzkiem z dzieckiem do p...

źródło: image

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ApageZ
ApageZ 03.06.2026, 20:21:14 via Wykop
  • 0
Masakra. Przecież to waży ze trzy tony. A później się ludzie dziwią, że chodniki takie nierówne ;-)
  • Odpowiedz

350

Od dziś mandat dla rodzica za brak kasku u dziecka. Nawet na wrotkach i deskorol

Od dziś mandat dla rodzica za brak kasku u dziecka. Nawet na wrotkach i deskorol

3 czerwca 2026 roku - to dzień, który wprowadza wiele zmian w prawie o ruchu drogowym w Polsce. Te dotkną nie tylko kierowców, ale także nieletnich użytkowników jednośladów oraz ich rodziców. Mandat w niektórych sytuacjach może okazać się najniższym wymiarem kary.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 03.06.2026, 07:20:03
  • 207
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    policja
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    ciekawostki
ApageZ
ApageZ 03.06.2026, 18:00:35 via Wykop
  • 4
Z puntu widzenia statystyki pewnie ma to sens. Ja jednak cieszę się, że dorastałem w czasach, kiedy było nieco więcej wolności.

A z trochę innej beczki - Ostatnio miałem wypadek na rowerze. Kierowca samochodu niespodziewanie zaczął cofać w poprzek drogi, żeby - jak się okazało - wjechać na swoją posesję; niestety nie zwracał przy tym specjalnej uwagi co się dzieje po bokach. Prawie udało mi się zatrzymać. Prawie. Zabrakło mi metra, może
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ApageZ
ApageZ 03.06.2026, 18:39:56 via Wykop
  • 2
Z fartem... to coś hiphop rap recydywa? wyjaśnij staruszkowi


@WesolyRomek3: Tym razem to nie jest ani kmina ani grypsera.
Słowo pochodzi od niemieckiego "fahrt". Dosłownie oznacza ono jazdę albo podróż, ale w środowisku kupieckim również powodzenie w interesach oraz szczęśliwy traf. Do polszczyzny trafiło za pośrednictwem jidysz (w sumie to nic dziwnego...).
Pozdrawiam. Z fartem ;-)
ApageZ
ApageZ 03.06.2026, 20:08:08 via Wykop
  • 2
Kask powoduje też to, że kierowcy zachowują wobec takiego rowerzysty mniejszy odstęp przy wyprzedzaniu,


@fraktalka89: O, to ciekawe. Dzięki za link!
Sterax33
Sterax33
Sterax33
02.06.2026, 03:21:03
  • 2205
Matko Boska chcą zniszczyć psieciebiorców sól ziemi xDDDDDD oni przecież mają koszta.
#gospodarka #antykapitalizm #januszebiznesu
Sterax33 - Matko Boska chcą zniszczyć psieciebiorców sól ziemi xDDDDDD oni przecież m...

źródło: 7557

Pobierz
  • 187
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ApageZ
ApageZ 02.06.2026, 18:07:25 via Wykop
  • 0
polscy restauratorzy będą musieli dopłacać do interesu


@GigaWykopek: ...jeszcze więcej.
  • Odpowiedz
ApageZ
ApageZ 02.06.2026, 18:08:56 via Wykop
  • 0
g---o byś zrobił i to wiesz xD


@mwmichal: do fontanny ;-)
  • Odpowiedz

317

Chińczyk płakał jak projektował. UOKiK ostrzega przed bezczelną podróbką znaku C

Chińczyk płakał jak projektował. UOKiK ostrzega przed bezczelną podróbką znaku C

Ponad 16% zabawek w polskich sklepach nie przeszło testów bezpieczeństwa. Importerzy masowo walą w pręta, stosując logo łudząco podobne do unijnego certyfikatu CE, żeby upchnąć rodzicom toksyczny plastik napakowany ftalanami i borem. Sprawdź, jak nie dać się naciągnąć na bubla.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 01.06.2026, 11:05:47
  • 86
  • #
    polska
  • #
    wykop
  • #
    wiadomosci
  • #
    afera
  • #
    informacje
ApageZ
ApageZ 01.06.2026, 19:45:22 via Wykop
  • 1
Czy KTOKOLWIEK widział gdzieś ten China export? Bo ja nigdzie.


@graf_zero: Jakieś 25 lat temu była to popularna "ozdoba" na obudowach komputerów PC. Teraz przewija się tu i tam na produktach "made in china".

1055

Regulacja i naprawa okien.

Regulacja i naprawa okien.

Było wstawiane 10 lat temu, ale warto przypomnieć. Dzięki filmikowi naprawiłem sobie okno. W moim przypadku (klamki nie dało się ustawić pionowo) - winny był maleńki kawałek plastiku od ułamanego zaczepu rolety, który blokował jeden z górnych przesuwów.

makrofag74
z
youtube.com
dodany: 28.05.2026, 13:27:49
  • 55
  • #
    okna
  • #
    naprawa
  • #
    diy
  • #
    zrobtosam
ApageZ
ApageZ 30.05.2026, 11:28:10 via Wykop
  • 1
Nie miałbym nic przeciwko, gdyby na główną trafiały tylko filmiki tworzone przez ekspertów w swojej dziedzinie.


@srubok: Ale o co chodzi, przecież tak właśnie jest. Wykop jest pełen ekspertów od polityki.

221

Silniki Leona Kuźmickiego. Polak, który zrobił furorę na Wyspach.

Silniki Leona Kuźmickiego. Polak, który zrobił furorę na Wyspach.

Jak wybitny polski konstruktor, ocalały z sowieckiego łagru, zrewolucjonizował brytyjską inżynierię motoryzacyjną? Historia Leona Kuźmickiego to zapomniany przez wielu rozdział motoryzacji. Polak budował silniki dla takich marek jak Chrysler, Norton czy Humber.

portal_przemyslowy
z
polskiprzemysl.com.pl
dodany: 26.05.2026, 10:33:43
  • 53
  • #
    motoryzacja
  • #
    ciekawostki
  • #
    samochody
  • #
    mechanikasamochodowa
  • #
    polska
  • #
    historia
ApageZ
ApageZ 28.05.2026, 19:33:23 via Wykop
  • 0
Jarosław Kaczyński


@taatatko: Niewątpliwie Kaczyński jest pod pewnymi względami wybitny, ale tutaj słowo-klucz, to "pracował".
ApageZ
ApageZ 28.05.2026, 21:46:47 via Wykop
  • 0
Pan Jarosław Kaczyński pracuje umysłowo...


@taatatko: W tym zdaniu bliskie prawdy wydaje się być to ostatnie słowo. Przedostanie - niestety już niekoniecznie.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 12
  • Strona 1 z 12
  • >

Tomasz

  • Liverpool
  • onufrij@op.pl

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 13.08.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 23.12.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking