Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko118
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
HaPe
HaPe

HaPe

Dołączył 6 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 5116
  • Znaleziska 3447
  • Mikroblog 1669
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 2

1361

Lekarz z Głubczyc zarobił 1 mln 15 tys. zł w rok

Lekarz z Głubczyc zarobił 1 mln 15 tys. zł w rok

Bartosz Rudziński- lekarz ,radny powiatu Głubczyce Przychód z działalności lekarskiej - 1,015,923.93 PLN

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 20.06.2026, 09:42:51
  • 99
  • #
    polska
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    zarobki
  • #
    zdrowie
HaPe
HaPe
HaPe 20.06.2026, 19:54:10 via Wykop
  • 3
@nomysza6666: nieźle, jesteś w 30% najlepiej zarabiających na etacie, pracujesz w jakiej wielkości ośrodku?
HaPe
HaPe
HaPe 22.06.2026, 15:49:49 via Wykop
  • 0
nie wiem, korpo dla duzej, swiatowej firmy.


@nomysza6666: chodziło mi o wielkość miasta
HaPe
HaPe
HaPe 23.06.2026, 11:46:11 via Wykop
  • 0
@nomysza6666: W Warszawie średnia pensja jest znacznie wyższa od ogólnokrajowej, no ale zapewne młody jesteś więc to nie są złe zarobki

422

Dr n. med. Marcin Socha, który pracuje w roli chirurga pokazuje przelew za maj

Dr n. med. Marcin Socha, który pracuje w roli chirurga pokazuje przelew za maj

Doktor Marcin Socha pokazał przelew, który wpłynął na jego konto za pracę w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kwota to 4 621,40 zł.

sloniasek
z
biznes.o2.pl
dodany: 18.06.2026, 21:32:31
  • 116
  • #
    chirurg
  • #
    wyplata
HaPe
HaPe
HaPe 19.06.2026, 16:42:21 via Wykop
  • 1
Stary numer, znam to z własnego życia, prawie dwie dekady temu pracowałem w poznańskim Bridgestonie, wynagrodzenie tam składało się z podstawy i 30% premii, którą otrzymywał każdy kto chodził do pracy, nie brał L4 powyżej 1 dnia, jak były protesty to oczywiście związkowcy pokazywali paski wypłat osób, które nie otrzymały premii.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

WykopowyEntuzjasta
WykopowyEntuzjasta
15.06.2026, 08:34:31
  • 4
Ciekawi mnie, jak zostaną zagospodarowane te wszystkie małe miejscowości Polski powiatowej za 30-40 lat. Dużo jeżdżę rowerem po Mazowszu i te małe miejscowości wyglądają, jakby miały jutro zniknąć (np. Nowe Miasto nad Pilicą, Mogielnica). Będzie jakiś rządowy program równania miejscowości z ziemią i siania w ich miejsce buraków? No bo zostawienie takiej infrastruktury (chociażby ściekowej) samej sobie to spore zagrożenie biologiczne.
#demografia
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

HaPe
HaPe
HaPe 15.06.2026, 14:34:50 via Wykop
  • 0
@WykopowyEntuzjasta: W Chinach i Japonii są dobrowolne przenoszenia całych wiosek zamieszkanych głównie przez starsze osoby do ośrodków w których taniej dla państwa dostarczyć wszelkiej maści usługi, w Polsce będzie pewnie podobnie, część miejscowości przetrwa bo przeprowadzi się do niej ludność z mniejszych ośrodków.

pustostany się rozsypią bo dotychczasowi właściciele nic z tym nie pozwolą zrobić.


@PfefferWerfer: Wydaję ci się, obecnie nawet największe rudery są wartę kilkadziesiąt tys. zł,
  • Odpowiedz
HaPe
HaPe
HaPe 15.06.2026, 16:35:39 via Wykop
  • 0
Podatek od nieruchomości w kwocie 200 PLN rocznie? Straszne xD


@PfefferWerfer: od czegoś, co jest nic nie warte, to bardzo dużo, dochodzi jeszcze koszt ogłoszenia na otodom 80 zł na 1 msc lub 120 zł na 2 msc, daje to łącznie 800 zł w skali roku, pomnóż sobie to przez kilka lat i już masz ładne kilka tys zł.

Trzymanie zawalonej chałupy byleby podtrzymać urojenia o tym że kiedyś na starość sobie
  • Odpowiedz
HaPe
HaPe
HaPe 15.06.2026, 17:12:06 via Wykop
  • 0
Koszt ogłoszenia na otodom to już 280 PLN za miesiąc kolego


@PfefferWerfer: faktycznie podrożało, w przypadku działek budowlanych są niższe ceny - 170 zł msc

Zwłaszcza że większość tych budynków to jakieś tam rodzinne powiązania typu dom/mieszkanie dziadków albo inne wspomnienia.


@PfefferWerfer: to może inaczej zobacz, że już jest pelno ogłoszeń na otodom z cenami mieszkań/domów za grosze z perspektywy kogoś kto mieszka w dużym mieście, z czasem
  • Odpowiedz
HaPe
HaPe
HaPe 15.06.2026, 17:51:12 via Wykop
  • 0
No to sobie będą wisiały, bo te kilkadziesiąt tysięcy to więcej niż rynek wycenia, a poniżej tego to właściciel uznaje że woli zatrzymać ruinę. Proste - lepiej mieć ruinę niż oddać za 1000 PLN.


@PfefferWerfer: to już trzeba mieć jakiś kapitał by pozwolić by kilkanaście czy kilkadziesiąt tys. zł sobie leżało odłogiem, agencje nieruchomości nie będą chciały pośredniczyć w sprzedaży takiej nieruchomości z nierealną ceną bo jeszcze więcej płacą za
  • Odpowiedz
HaPe
HaPe
HaPe 15.06.2026, 20:34:37 via Wykop
  • 0
No przecież nieruchomości nie mają gołodupcy z komornikiem na głowie.


@PfefferWerfer: mają osoby z zwykłą pracą, czy bez oszczędności, którym np. wpadła nieruchomość po dziadkach i nie pogardzą 50-200 tys. zł nowej gotówki

Ja tam akurat miałem dwóch czy trzech zainteresowanych właśnie z FB i grup ogłoszeniowych gdzie było za darmo.


@PfefferWerfer: Banner też jest dość skuteczny, co prawda będą dzwonić wszystkie sąsiady by dowiedzieć się za ile
  • Odpowiedz

5

Dlaczego dzietność spada wszędzie na całym świecie

Dlaczego dzietność spada wszędzie na całym świecie

Materiał Financial Times o czynnikach wpływających na dzietność na całym świecie. Mowa jest tu zmniejszającym się procencie ludzi w związkach, rzadszym spotykaniu się ludzi w świecie rzeczywistym, wykluczających się poglądów między płciami, czy wpływie powszechnego internetu mobilnego i portali sp

znin
z
youtube.com
dodany: 12.06.2026, 15:05:12
  • 8
  • #
    demografia
  • #
    technologia
  • #
    polska
  • #
    swiat
  • #
    zwiazki
  • #
    logikarozowychpaskow
HaPe
HaPe
HaPe 14.06.2026, 19:31:07 via Wykop
  • 0
W końcu udało się osiągnąć jakieś apogeum świadomości egzystencji, gdzie dziecko się kalkuluje nie tylko na wygodę, ale od strony etycznej przez pryzmat szczęśliwego dzieciństwa


@ChaoticNeutralGodd: Zgadza się to ludzie bardziej zadowoleni z życia posiadają więcej dzieci w krajach rozwiniętych.

Tym bardziej, że postępuje AI i automatyzacja, więc nie będzie potrzeba rak do pracy, a urodzenie człowieka, by jego przyszłość była pod znakiem zapytania bezrobocia np. jest etycznie ryzykowne.


@

1723

W Polsce trwają masowe, ale ciche zwolnienia. "Tego nie ma w statystykach"

W Polsce trwają masowe, ale ciche zwolnienia. "Tego nie ma w statystykach"

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że na polskim rynku pracy nie ma żadnych znaczących zmian. Ani nie ogłasza się masowo zwolnień grupowych, ani rekrutacji. Po cichu dochodzi jednak do bardzo znaczącej rewolucji na rynku pracy.

VoxClamantisInDeserto
z
next.gazeta.pl
dodany: 14.06.2026, 16:01:51
  • 651
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    kryzys
HaPe
HaPe
HaPe 14.06.2026, 19:15:50 via Wykop
  • -2
Myślałem że to mit, ale jak jechałem przez Polskę powiatową to faktycznie kontrast niezły. Większość aut 10-15 letnie i do kontrastu BMW za pół bańki co jakiś czas.


@glass3: W dużych miastach są jeszcze większe kontrasty, ostatnio zrobiłem sobie tour po przed wojennej willowej dzielnicy Poznania Sołacz, gdzie na jednej ulicy masz nieremontowaną od wojny wille z mieszkaniami komunalnymi, a za płotem jest świeżo wyremontowana posiadłość o wartości w okolicach

2963

Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok

Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok

Wojciech Homenda - lekarz, radny miasta Słupsk. Dochod z indywidualnej praktyki lekarskiej 1 334 692 zł

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 14.06.2026, 09:25:28
  • 295
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    lekarz
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    zarobki
HaPe
HaPe
HaPe 14.06.2026, 18:55:54 via Wykop
  • 1
@KochanekAdmina: Tylko, że na wolnym rynku w prywatnych placówkach aż tyle lekarze nie dostają, chyba, że jakieś znane nazwiska.

2623

29 letni Radny KO Dawid Kacprzyk zarobił jako lekarz w rok 1.6 miliona zł

Dawid w 2024 powiedział, że przyjmuje tylko na NFZ i nie realizuje wizyt prywatnych. Działacz Koalicji Obywatelskiej w kampanii mówił, że konieczne jest zwiększenie nakładów finansowych na służbę zdrowia xD

ubijakitopiel
z
x.com
dodany: 10.06.2026, 09:57:35
  • 260
  • #
    bekazpo
  • #
    nfz
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    polityka
HaPe
HaPe
HaPe 10.06.2026, 13:00:58 via Wykop
  • 19
@M7RoyalMadrid: System jest zły, że na takie coś pozwala, tutaj była niszowa specjalizacja, stąd tak ogromne zarobki, parę msc. temu zatrzymano w Poznaniu ordynatora jednego z oddziałów szpitala na ul. Lutyckiej, który za "jedyne" 80 tys. zł stworzył fikcyjną historię choroby przestępcy, dzięki czemu ten nie poszedł do więzienia, podawano w mediach, że jego zarobki wynosiły 100 tys. zł dlatego tak dużo bo brał masę dyżurów, na szczęście zastosowano wobec
HaPe
HaPe
HaPe 11.06.2026, 14:08:48 via Wykop
  • 0
bo chętnych kiedyś za dużo nie było


@BornToDie69: zawsze medycyna była w top5 obleganych kierunków, na którą było się najtrudniej dostać
PrzodownikPracyZaGrosze
PrzodownikPracyZaGrosze
10.06.2026, 04:17:36
  • 6
Praktycznie od początku ewolucji Homo Sapiens, kiedy na świat przychodziło dziecko to opiekowała się nim matka, babka, dziadek, ojciec, brat, kuzyn, kolega z drzewa obok, a później z chatki obok i jeszcze pół wsi.

Po rewolucji przemysłowej, gdzie przeciętny prol musi z---------ć po 12h nie ma on nawet czasu porządnie się wysrać, a gdzie tutaj jeszcze wychować dziecko, jak trzeba spłacać klitke w bloku za milion banknotów.
A w tej klitce dwoje
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

HaPe
HaPe
HaPe 10.06.2026, 14:14:46 via Wykop
  • 0
Praktycznie od początku ewolucji Homo Sapiens, kiedy na świat przychodziło dziecko to opiekowała się nim matka, babka, dziadek, ojciec, brat, kuzyn, kolega z drzewa obok, a później z chatki obok i jeszcze pół wsi.


@PrzodownikPracyZaGrosze: Są badania nt. na podstawie obecnie żyjących ludzi w systemie gospodarki zbieracko-łowieckiej i najwięcej faktycznie zajmuję się matka, starsze rodzeństwo inni członkowie rodzinny, ojciec jest na samym końcu.
  • Odpowiedz

1676

Trzy osoby zginęły. Sprawczyni miała trafić do więzienia, ale tak się nie stało

Trzy osoby zginęły. Sprawczyni miała trafić do więzienia, ale tak się nie stało

Jak w tytule, sąd po raz kolejny odroczył wykonanie kary. Najpierw odroczył, bo miała staż stomatologiczny, a teraz bo stan zdrowia nie pozwala XD co tu się odwala? W powiązane wrzucę artykuł z tvn24, gdzie sprawa jest szerzej opisana, ale tam jest Paywall.

Krmtzzz
z
radiolodz.pl
dodany: 10.06.2026, 09:27:47
  • 86
  • #
    wypadek
  • #
    polskiedrogi
  • #
    samochody
  • #
    motocykle
HaPe
HaPe
HaPe 10.06.2026, 14:06:01 via Wykop
  • 0
Najlepsze jest to, że żeby pewien znany Sebastian nie uciekł, a potem wyraził przykładną skruchę, to dzisiaj zapewne też pozostając na wolności przeciągał by odbycie kary więzienia.


@JanPustostan: Oczywiście bogate osoby mają narzędzia by przeciągać sprawę, tylko takie życie w niepewności nie jest dobre dla zdrowia psychicznego.

Nie jest tak, że wszystkie takie sprawy czy nawet ich większość jest zamiatanych pod dywan, wbrew powszechnie panującej tu opinii Polska jest krajem

658

Dronowanie terrorystów z IDF

Dronowanie terrorystów z IDF

Libański ruch oporu przyjął taktykę z frontu Ukraińskiego. Kompilacja z 1,5 miesiąca. Enjoy :)

renegatt
z
x.com
dodany: 10.06.2026, 06:49:12
  • 160
  • #
    izrael
  • #
    palestyna
  • #
    zydzi
  • #
    wojna
  • #
    zbrodniarzewojny
HaPe
HaPe
HaPe 10.06.2026, 13:50:24 via Wykop
  • 0
Nie znam się, ale patrząc po tym jakie kto ponosi straty to film ma zadanie jedynie propagandowe, nie chce bronić Izraela, ale to Hezbolach tutaj jest terrorystą, szkoda, że cierpią na tym zwykli Libańczycy nie popierający jego działań.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

20

Porsche, prawie 500K zł różnicy w cenie za inny sterownik silnika.

Porsche, prawie 500K zł różnicy w cenie za inny sterownik silnika.

Pomiędzy Porsche Taycan 4, a Turbo S różnica w cenie to prawie pół mln. zł, po za kilkoma wizualnymi różnicami jak większe felgi, inne zderzaki, auta niczym technicznie się nie różnią po za inny sterownikiem silników, firma MapEV za jedyne 13500 zł wgra do zwykłej wersji mapy od Turbo S 940KM.

HaPe
z
elektrowoz.pl
dodany: 08.06.2026, 14:39:59
  • 26
  • #
    motoryzacja
  • #
    porsche
  • #
    volkswagen
  • #
    samochody
  • #
    samochodyelektryczne
HaPe
HaPe
HaPe
Autor
09.06.2026, 06:51:37 via Wykop
  • -2
@mbn-pl: Czytam regularnie, a co?
HaPe
HaPe
HaPe
Autor
09.06.2026, 06:55:05 via Wykop
  • 3
@FeyNiX: u kitajców jest to samo w elektrykach.
HaPe
HaPe
HaPe
Autor
09.06.2026, 13:30:54 via Wykop
  • 0
tylko u kitajcow wersja bieda kosztuje 200k a wersja premium 300k xD


@testovirondepot: na pewno tak zostanie, Japońskie i Koreańskie auta też były kiedyś znacznie tańsze od europejskich
HaPe
HaPe
HaPe
Autor
10.06.2026, 13:18:20 via Wykop
  • -1
@mbn-pl: nie ma to dużego przełożenia, bardziej ma regularnie pisany i zwracanie uwagi na błędy
HaPe - @mbn-pl: nie ma to dużego przełożenia, bardziej ma regularnie pisany i zwracan...

źródło: 5286

Pobierz

8

Tesla wyżej niż Mazda, Nissan, Porsche w rankingu przeżywalności. Na 6. miejscu,

Tesla wyżej niż Mazda, Nissan, Porsche w rankingu przeżywalności. Na 6. miejscu,

Portal iSeeCars przeprowadził badanie ponad 174 milionów (!) samochodów [wystawionych w internecie] i doszedł do wniosku

HaPe
z
elektrowoz.pl
dodany: 08.06.2026, 16:27:10
  • 17
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    ciekawostki
HaPe
HaPe
HaPe
Autor
08.06.2026, 19:40:04 via Wykop
  • 7
@Sikor12: "Średni wiek zezłomowanego w 2025 roku samochodu osobowego wynosił 22,4 roku. Średni przebieg takiego samochodu - przynajmniej jeśli wierzyć danym z CEPiKu - to 263 400 km."
HaPe
HaPe
HaPe
Autor
08.06.2026, 19:47:13 via Wykop
  • 5
@Sikor12: Średnio osobowe auto w Polsce robi poniżej 10 tys. km., kolego nie opieraj się na tym co widzisz w swoim środowisku bo to jest bardzo niemiarodajne.
HaPe
HaPe
HaPe
Autor
09.06.2026, 13:38:00 via Wykop
  • 0
samochody tej marki są względnie nowe, bo je robią od niedawna


@kasztan00: od 2012 r., pierwsze modele S i X były bardzo wadliwe, najnowsze model 3 i Y są bez usterkowe, o wiele lepiej wykonane, bez wad wieku dziecięcego, tesla nie wymaga wizyt w serwisie
HaPe
HaPe
HaPe
Autor
10.06.2026, 13:09:59 via Wykop
  • 0
A i tak wypada poniżej średniej wyznaczanej przez auta spalinowe.


@kasztan00: zobaczymy za kilka lat, jak sprawdzone modele Y i 3 będą wypadać.

Aż strach pomysleć, jaki to byłby paździerz, gdyby stosowano w Teslach standardowe silniki benzynowe lub diesle własnej
PanieAreczku
PanieAreczku
08.06.2026, 15:45:51
  • 10
#demografia #nieruchomosci

Wiecie co jest najlepsze w posiadaniu potomstwa? Że będzie kto miał odziedziczyć cały ten majątek, który zbuduje przez życie. Kolejne pokolenie #wygryw będzie mogło żyć sobie z ciężkiej pracy i patrzeć z góry na #przegryw . To jest piękne, ten cykl życia.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

HaPe
HaPe
HaPe 08.06.2026, 15:50:41 via Wykop
  • 4
Powtarzasz bajki, do systemu znacznie więcej wpłacają osoby najlepiej zarabiające i to dzięki nim to wszystko się kręci, tylko 10% najlepiej zarabiających odpowiada za 50% wpływów podatku dochodowego.
  • Odpowiedz

30

Nawet 5000 Euro kary rocznie za pustostan inwestycyjny w Salzburgu.

Nawet 5000 Euro kary rocznie za pustostan inwestycyjny w Salzburgu.

Leerstandsabgabe Salzburg 2026: Abgabenhöhe, Ausnahmen, Meldepflichten und Handlungsoptionen für Eigentümer. Jetzt infor

san-san
z
brandauer-rechtsanwaelte.at
dodany: 02.06.2026, 20:44:55
  • 11
  • #
    nieruchomosci
  • #
    gospodarka
  • #
    demografia
  • #
    ekonomia
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • #
    mieszkanie
HaPe
HaPe
HaPe 02.06.2026, 20:55:02 via Wykop
  • 1
bo sprawia to przykrość że oni mają a ja nie


@PanieAreczku: frustrację i zazdrość
HaPe
HaPe
HaPe 02.06.2026, 16:51:54
  • 0
Wymieniał ktoś progi w seicento w ciągu ostatnich kilku lat? Jaki to jest koszt? Stoję przed dylematem czy je wymieniać czy złomować auto.
#blacharstwo #motoryzacja #seicento #fiat #mechanikasamochodowa
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

HaPe
HaPe
HaPe
Autor
02.06.2026, 17:05:00 via Wykop
  • 0
Ale progi zewnętrze czy wewnętrzne?


@Zaklad_Gospodarki_Odpadami: Nie mam pojęcia, wewnętrzne nie widać dopiero w wypadku demontażu zewnętrznego poszycia? Też w seicento? W jakiej wielkości ośrodku te ceny? Daleko od dużych miast?
  • Odpowiedz
HaPe
HaPe
HaPe
Autor
02.06.2026, 17:27:36 via Wykop
  • 0
lepiej sobie to na nity p-------c


@Rustyyyy: w sensie, że ja mam to we własnym zakresie zrobić? Przejdzie przegląd coś takiego na nity?

@Zaklad_Gospodarki_Odpadami dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
  • Odpowiedz
HaPe
HaPe
HaPe
Autor
02.06.2026, 17:45:25 via Wykop
  • 0
Z doświadczenia Ci powiem a miałem 3 sejcenta że jak nigdy nie były robione tam progi to na bank masz wewnętrzną podłużnice zgnitą


@Zaklad_Gospodarki_Odpadami: Spotkałem się z opinią, że rdzewienie zależy też od przebiegu auta, moje ma tylko 82 tys. km, 1998 r. może nie będzie tak tam źle.
  • Odpowiedz
HaPe
HaPe
HaPe
Autor
02.06.2026, 18:02:45 via Wykop
  • 0
@Zaklad_Gospodarki_Odpadami: Tak się zastanawiam, ile jeszcze ładować w seicento? Auto stało 4 lata nie uruchamiane i na razie wpakowałem 1 tys. zł tylko w jego uruchomienie, dojdą progi, które mogą kosztować nawet 2 tys. zł jeszcze parę bzdetów za 1-2 tys. zł i finalnie mogę władować 5 tys. zł, a najtańsze takie są za 1,5 tys. zł, ale to po samych zdj. widać ze w o wiele gorszym stanie.
  • Odpowiedz
HaPe
HaPe
HaPe
Autor
02.06.2026, 18:03:48 via Wykop
  • 0
@trzaichlac69: nie sprawdzałem, z zewnątrz nie widać, mechanik mi mówił, że są do wymiany, chociaż laweciarz, który mi je przewoził mówił, że są ok.
  • Odpowiedz
HaPe
HaPe
HaPe
Autor
02.06.2026, 18:51:33 via Wykop
  • 0
@Rustyyyy: Dzięki za rady.

A najlepiej to pokaż nam te progi, bo może mówimy o końcówkach progów które szybko idzie zrobić na pół porządnie


@Rustyyyy: Tak, pokaże, tylko auto zostało u mechanika, ukradli mi tablice i nie mogę się nim poruszać.
  • Odpowiedz
HaPe
HaPe
HaPe
Autor
02.06.2026, 19:46:01 via Wykop
  • 0
podstawowe pytanie to co w ogóle masz w tym seicento, jak to 0.9 w biedawersji


@Pangia: biedawersja 0.9, która nie tylko nie ma klimy, ale również radia, z nim jest taki problem, że przez 4 lata stał nieuruchamiany, przez ten czas skradziono mu tablice, "zahaczyło" o niego inne auto, zbijając lampę, okradziono go po przez wyrwanie zamku w drzwiach, elektryka padła i tylko, żeby mógł dojechać na SKP trzeba wrzucić
  • Odpowiedz
HaPe
HaPe
HaPe
Autor
02.06.2026, 19:55:29 via Wykop
  • 0
żeby tam pół podłogi nie było do spawania


@trzaichlac69: mechanik, który wymieniał pompę paliwa mówił, że podłoga jest zdrowa, mimo to wymiana progów pewnie będzie kosztować równowartość auta.
  • Odpowiedz
HaPe
HaPe
HaPe
Autor
02.06.2026, 20:21:22 via Wykop
  • 0
Z czymś takim jak na filmie poniżej - pianka + szpachla, przejdzie to przegląd w dzisiejszych czasach?

https://www.youtube.com/watch?v=13W6KJDsOmU
HaPe - Z czymś takim jak na filmie poniżej - pianka + szpachla, przejdzie to przegląd...
  • Odpowiedz

5

Pojawia się nowa tendencja, zgodnie z którą zamożniejsi mężczyźni i kobiety

Pojawia się nowa tendencja, zgodnie z którą zamożniejsi mężczyźni i kobiety

częściej decydują się na posiadanie dzieci niż osoby o niższych dochodach i niższym wykształceniu. Korzyści płynące z posiadania dzieci i rodziny stają się przywilejem osób zamożniejszych, a tendencja ta prawdopodobnie będzie się utrzymywać.

robert-kuzba
z
ifstudies.org
dodany: 01.06.2026, 18:52:35
  • 12
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    zwiazki
  • #
    demografia
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    ciekawostki
HaPe
HaPe
HaPe 02.06.2026, 16:55:59 via Wykop
  • 0
Brak kredytu hipotecznego w ogóle to gwarancja niskich cen nieruchomości mieszkalnych.


@LaurenceFass: Tak było przez większość lat 90-tych, ceny za m2 były najniższe w stosunku do średniej krajowej, a mimo to były najmniej dostępne, budowało się wtedy 3 razy mniej niż obecnie.
HaPe
HaPe
HaPe 02.06.2026, 17:09:32 via Wykop
  • 0
Mniej niż obecnie?


@LaurenceFass: zdecydowanie, pod liczbą mieszkań są zarówno mieszkania i domy, do 1992 r. byly jeszcze budowane mieszkania z wielkiej płyty przerz spółdzielnie.

Może mieszkań, ale lata '90 to okres wielkiej budowlanej kiedy masowo wyrastały kolosy 200-300 m2, budowa domu była tak tania.


@LaurenceFass: Jednego i drugiego, opierasz się na tym co ci się wydaję, czy ktoś ci powiedział?
HaPe - >Mniej niż obecnie?

@LaurenceFass: zdecydowanie, pod liczbą mieszkań są zarów...

źródło: liczba_mieszkaC584_wybudowanych_w_Polsce_na_przestrzeni_lat

Pobierz
HaPe
HaPe
HaPe 02.06.2026, 17:30:42 via Wykop
  • 0
Może liczbowo bo dom jednorodzinny to też 70m2


@LaurenceFass: tak, też mi się wydaję że domy jednorodzinne budowało się wtedy większe niż obecnie.

Z mieszkaniami przyznałem wcześniej, druga połowa lat '90 budowano już bardzo mało.


@LaurenceFass: Weź pod uwagę jeszcze, że w latach 90-tych w dorosłość wchodziły roczniki liczące po 600 tys. ludzi obecnie liczą one tylko po 400 tys.

357

Syn Trumpa wziął ślub z córką bankiera Epsteina. Prezydent USA nie dotarł

Syn Trumpa wziął ślub z córką bankiera Epsteina. Prezydent USA nie dotarł

Najstarszy syn Donalda Trumpa, Donald Jr  w weekend poślubił Bettinę Anderson, córkę bankiera podejrzanego o współpracę z Jeffreyem Epsteinem. Prezydent Stanów Zjednoczonych, ani jego żona Melania, która dla Donalda Jr jest macochą, nie wzięli udziału w uroczystości.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 30.05.2026, 05:41:48
  • 83
  • #
    usa
  • #
    epstein
  • #
    afera
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    polityka
HaPe
HaPe
HaPe 30.05.2026, 08:40:39 via Wykop
  • 25
a was dzieciaki rozgrywa wojną z gejami, transami i uchodźcami.


@Danuel: Dokładnie, to że w takich Niemczech już prawie połowa nowonarodzonych dzieci ma pochodzenie imigranckie to drobny szczegół.
HaPe
HaPe
HaPe 30.05.2026, 17:07:06 via Wykop
  • 0
Dokładnie, to że w takich Niemczech już prawie połowa nowonarodzonych dzieci ma pochodzenie imigranckie to drobny szczegół.


@HaPe: Co k---a? Tak 120%. No i po co bredzisz jełopie.


@GodEmperorWasRight: Zazwyczaj nie odpisuję takim
HaPe
HaPe
HaPe 30.05.2026, 18:41:58 via Wykop
  • 0
Ale już manipulujesz bo napisałeś "że prawie połowa nowonarodzonych dzieci" a teraz piszesz o "pochodzeniu migracyjnym".


@GodEmperorWasRight: napisałem dokładnie to:

w takich Niemczech już prawie połowa nowonarodzonych dzieci ma pochodzenie imigranckie


@GodEmperorWasRight :Wiem, że nawet anonimowo nie stać cię na przyznanie się do błędu.

637

JSW wypłaca wysokie odprawy. Górnicy dostaną po 170 tys. zł

JSW wypłaca wysokie odprawy. Górnicy dostaną po 170 tys. zł

Jastrzębska Spółka Węglowa rozpoczęła realizację programu osłonowego, w ramach którego odchodzący pracownicy otrzymują jednorazowo 170 tysięcy złotych. Z programu korzystało już ponad pół tysiąca zatrudnionych, o czym węglowa spółka poinformował w czwartek 28 maja.

Lokator87
z
superbiz.se.pl
dodany: 28.05.2026, 14:32:21
  • 80
  • #
    polska
  • #
    biznes
  • #
    gospodarka
  • #
    jsw
  • #
    gornictwo
  • #
    praca
HaPe
HaPe
HaPe 30.05.2026, 12:56:17 via Wykop
  • -2
Banda bandytów dzieli się tym, co uda się siłą zabrać innym


@Cyb_pl: kto tu jest bandytą ten kto grozi paleniem opon i rozróbami czy ten kto ulega szantażowi?

325

Ogromny kryzys w branży transportowej! Firmy padają jak muchy

Ogromny kryzys w branży transportowej! Firmy padają jak muchy

Kryzys w branży transportowej pogłębia się z miesiąca na miesiąc. W ciągu zaledwie kwartału działalność zakończyło niemal tyle firm, ile przez cały poprzedni rok.

Tumurochir
z
obserwatorlogistyczny.pl
dodany: 28.05.2026, 06:43:01
  • 154
  • #
    bekaztransa
  • #
    zycietruckera
  • #
    transport
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    ciezarowki
HaPe
HaPe
HaPe 30.05.2026, 12:50:57 via Wykop
  • 0
poprostu świadomość ludzi podskoczyła


@Rolss: nie żadna świadomość tylko bezrobocie znacząco spadło, przez co ludzie nie są skazani na jedną firmę, na początku wieku nie było by to możliwe przy 20% bezrobociu.
HaPe
HaPe
HaPe 30.05.2026, 12:54:11 via Wykop
  • 0
@eSUBA94: Kapitalizm ma to do siebie, że są dołki i górki, w każdej branży.

37

Rośnie problem. GUS alarmuje: Polska wymiera

Rośnie problem. GUS alarmuje: Polska wymiera

Mamy 1.06 dzietności. Ile stawiacie w 2026 roku?

Wouxus
z
money.pl
dodany: 27.05.2026, 13:31:12
  • 51
  • #
    polska
  • #
    dzietnosc
  • #
    demografia
  • #
    ekonomia
  • #
    dzieci
  • #
    gospodarka
HaPe
HaPe
HaPe 29.05.2026, 15:46:53 via Wykop
  • 0
@Arhi: Sam, żeś to wymyślił czy to jakaś z szurskich teorii? W najbardziej rozwiniętych gospodarkach samo rolnictwo zatrudnia 2% siły roboczej w PL jest to ponad 3 razy więcej.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 18
  • Strona 1 z 18
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 25.05.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 18.04.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 24.03.2023

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking