Wpis z mikrobloga

@cppguy: Ja jestem w fajnym projekcie i zespole. Najlepszy zespół w jakim robiłem, ale finansowo między tym co mam, a tym co mi oferują w innych firmach to już jest duża różnica. Jak już się uda przejść jakąś rekrutacje i będę miał ofertę na stole z innej firmy to jeszcze raz podejmę próbę negocjacji w obecnej firmie i jak nie dadzą tyle co chcę to zwijam klocki :(
Atmosfera taka,
  • Odpowiedz
@sikalafou: nie przywiązuj się za bardzo do kumpli i atmosfery
znam takich typów, którzy siedzą 10 lat w jednej firmie "bo jest atmosfera"
robią przy tym dla janusza za 1/3 stawki rynkowej
kumple i wspomnienia "atmosfery" nie pomogą ci na emeryturze, taka prawda :D
  • Odpowiedz
@kkr4vn: Nie musisz mi mówić, sam znam takich dokładnie o których wspomniałeś. 10 lat w jednej firmie i programista z 11 k pensji brutto podczas gdy u konkurencji płacą już prawie 3 x tyle xD
Daleko mi do tego, ale faktycznie po raz pierwszy trafiłem do naprawdę fajnego zespołu bez żadnych minusów.
  • Odpowiedz
@sikalafou: Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć ze angielskiego wymagają na poziomie aby się dogadać, słyszałem o przypadkach o zatrudnieniu pracownika do angielskojęzycznego zespołu który średnio rozmawiał po angielsku i dostał szkolenie z angielskiego finansowane przez firmę, więc głowa do góry.
  • Odpowiedz
@sikalafou: jestem w podobnej sytuacji tylko z jeszcze mniejsza stawka. Teraz myślę że chyba za mało powiedziałem na rozmowie rek. bo właśnie taką stawke
  • Odpowiedz
@sikalafou: a możesz powiedzieć coś jeszcze, technologie w których robisz, jakie masz doświadczenie i ile proponuje konkurencja.

ja mam 5 lat jako fullstack java, zarabiam 100/h(ale to od 2 lat tyle zarabiam), powiedziałbym że zarabiam dużo ale wszędzie widzę że stawki poleciały w kosmos co wydaje mi się jakąś abstrakcją, mój już były kolega w zespole dostał teraz 220zł/h w jakimś holenderskim startupie i mówi że robi teraz jeszcze mniej niż w poprzedniej(a mojej obecnej) pracy.

Sam zacznę szukać pracy w
  • Odpowiedz