Wpis z mikrobloga

Zaraz skończę medycynę. Dostałem się tam tylko dlatego, że zawsze uważałem się za zbyt głupiego żeby tam dostać. Potem poznałem moją byłą i stwierdziłem, że skoro taka kretynka tam się dostała to i ja się dostanę. No i się dostałem, skończyłem i teraz czas na poważne pytanie w kwestii pracy, rozwoju i przyszłości.


#it #programista15k #medycyna #szpital #lekarz #programowanie
  • 31
@-PPP-: Żeby nim zostać trzeba dostać się na taką specjalizację co daje możliwość prywaty, potem 7 lat robić za 20zł netto. Potem możesz sobie wynająć gabinet i robić prywatę. Połowę z tych 200zł bierze przychodnia z reszty płacisz podatki i wychodzi netto 70zł. Pacjentów też nie masz jednego za drugim przez 8h. Przychodnia to 2-3h i 8 pacjentów to sukces. Mam wyjabene w cos takiego.

Jaki język programowania?
@gracilis: ale #!$%@? głupoty, znajomi skończyli studia i zanim dostaną się na specjalizację robią za 130-150zł/h jako POZ w dowolnej przychodni. A w niektórych to nawet oferują im za darmo mieszkanie lub paliwo na dojazd.
@gracilis:

Jaki język programowania?


Niemiecki. Jak pójdziesz na radiologie do małego szpitala to będziesz się relatywnie #!$%@?ł, piszesz 10 opisów CT dziennie i płacą 8k euro brutto. Jako programista musiałbyś się pomęczyć o takie zarobki. ;-)

Wytrzymałem pół roku i spieprzyłem do Uniklinik bo mi wstyd było tak się #!$%@?ć całymi dniami.
@gracilis: Zależnie od specjalizacji do kasy z konsultacji robisz jeszcze operacje za które wpadają na pewno lepsze sumki

ale z tym gabinetem który bierze 50%? Nie za dużo trochę?

A nawet gdyby to zazwyczaj umawia się 3 pacjentów na godzinę, to i tak masz te minimum 210 /h xd
@gracilis: Na początek poucz się Pythona, zobacz jak Ci się to widzi w trakcie i jeśli załapiesz to odpowiesz sobie na pytanie w co dokładniej chcesz iść, np strony internetowe to następne pewnie ogarniesz Javascript, jak inna działka np zechcesz robić sterowniki do sprzętu medycznego to pewnie następne ogarniesz jakieś C/C++
@gracilis: no tak, miałem na myśli raczej prywatne operacje, w prywatnym szpitalu / klinice.

Ale wiadomo że pewnie takich operacji jest promil przy reszcie, niemniej nawet na NFZ słyszałem że zarabia się kosmiczne stawki, tylko na kontraktach a nie tych umowach standardowych, o których wspominasz (po prostu jak szpital serio potrzebuje bo nie ma nikogo innego to weźmie Cię za prawdziwą rynkową sumę)
to ja wole dostawać 100zł za być w it niż jeżdżenie do szpitala na jakimś #!$%@?


@gracilis: to ciekawie że zdałeś sobie sprawę z tego dopiero pod koniec studiów z medycyny

Powodzenia z tym programowankiem, tu w IT faktycznie kasa jest łatwa, na pewno dużo łatwiejsza niż za gmeranie przy ludzkim życiu
@gracilis: kozacko musi być być lekarzem i programować, kosisz gruby hajs w IT i masz #!$%@? jajca bo w razie czego do zawodu lekarza zawsze można wrócić, ten zawód nie ma prawa umrzeć nigdy
@-PPP-: Nie można wrócić do zawodu lekarza, a w każdym razie nie jest to takie proste. Jeśli nie praktykujesz przez zbyt długi czas, to automatycznie tracisz uprawnienia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CamusVevo: @gracilis: akurat podstawy R powinien znać każdy kto pisze cokolwiek naukowego. Jak studiowalem biotech to męczyli nas dwa lata pisaniem bzdur w R. Chociażby po to żeby wiedzieć jak podkręcać cyferki żeby p wyszło niższe niż 0.05. ( ͡° ͜ʖ ͡°)