Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko184
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Mamiser

Mamiser

Dołączył 9 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 22892
  • Znaleziska 10500
  • Mikroblog 12392
  • Obserwujący 5
  • Obserwowane 15

105

Przeciętny amerykanin płaci o 15% większe podatki bo najbogatsi ich nie płacą

Przeciętny amerykanin płaci o 15% większe podatki bo najbogatsi ich nie płacą

Czyli dlaczego w latach 80 w USA był dobrobyt a teraz jest lipa

cristo4o
z
youtube.com
dodany: 3 godz. i 56 min temu
  • 25
  • #
    podatki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    ciekawostki
  • #
    usa
Mamiser
Mamiser 1 godz. i 41 min temu via Wykop
  • 1
wiadome bo jak "bogaci' będą płacic wieksze podatki to nagle przecietny amerykanin bedzie płacił te 15% mniej xDDDD no k---a ze wy sie nie wstydzicie pisać takich bzdur
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Lujaszek
Lujaszek
3 godz. i 48 min temu
  • 4
Kupię tylko PS5Pro po zawyżonej cenie, kupię GTA6 koniecznie już jutro, ultimate edition za 100 dolców, by mieć ten garaż, kajak i lepsze fryzury.
No ale nie będzie płyty, a po co mi płyta, OLED trzeba jeszcze kupić.
Już w listopadzie usiądę na kanapie.
I spełnię swoje marzenie z wielkim napisem "Frajer" na czole.

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mamiser
Mamiser 3 godz. i 14 min temu via Wykop
  • 0
@donatien-de-sade: "Pirat" na czole a na szyji "Alpha"
  • Odpowiedz
Mamiser
Mamiser 1 godz. i 57 min temu via Wykop
  • 1
@Mamiser: no to poczekaj aż zaczną wymagać połączenia z serwerem XD


@donatien-de-sade: w piracie?
  • Odpowiedz
oscarus
oscarus
3 godz. i 25 min temu
  • 0
Ostatnia prosta
#gry #gta #gta6
oscarus - Ostatnia prosta
#gry #gta #gta6

źródło: 60163

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mamiser
Mamiser 3 godz. i 16 min temu via Wykop
  • 1
@oscarus: pxe a co to?
  • Odpowiedz

258

Arbitraż podatkowy: Dlaczego pielęgniarka płaci wyższe podatki, niż influencer?

Arbitraż podatkowy: Dlaczego pielęgniarka płaci wyższe podatki, niż influencer?

Polski milioner oddaje proporcjonalnie mniejszą część swojego dochodu na podatki i składki niż pielęgniarka na etacie. Nie dlatego, że oszukuje. Dlatego, że system mu na to pozwala, a nawet do tego zachęca. Ten mechanizm ma nazwę: arbitraż podatkowy.

czabata666
z
adam.jura-czarnecki.pl
dodany: 10 godz. i 21 min temu
  • 76
  • #
    podatki
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    konfederacja
Mamiser
Mamiser 5 godz. i 44 min temu via Wykop
  • -1
@chwed: wiadome, państwo naprawia się dużymi podatkami których nie da się uniknąć, wtedy na pewno będzie dobrze.
scriptum_nox
scriptum_nox
przedwczoraj, 18:09:38
  • 391
Jestem jedyną osobą przed trzydziestką, która uważa, że smartfony zepsuły podróżowanie?
Kiedyś człowiek się można było zgubić i trzeba było sobie poradzić. Dzisiaj nawet nie trzeba pamiętać, gdzie się zostawiło auto.
Wygodniej, ale jakoś mniej ciekawie. Kiedy ostatnio widzieliście turystę z mapą?

W sumie niby nikt nie zabrania, no ale jednak...

#podroze #nostalgia #technologia #podrozujzwykopem
scriptum_nox - Jestem jedyną osobą przed trzydziestką, która uważa, że smartfony zeps...

źródło: 1000022918

Pobierz
  • 239
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mamiser
Mamiser wczoraj, 12:28:19 via Wykop
  • 0
@scriptum_nox: zdradze ci sekret, nie trzeba ze soba brac telefonu. nikt tego nie sprawdza
  • Odpowiedz
mercatoneun0s
mercatoneun0s
przedwczoraj, 12:25:49
  • 8
Zaczynam się zastanawiać jaka przyszłość czeka portal Wykop.pl w kontekście nadchodzącego konfliktu polsko-ukraińskiego, czy wręcz otwartej wojny (czego wykluczyć nie można).

Myślicie, że portal będący głównym ośrodkiem ukraińskiej propagandy na Polskę będzie mógł dalej funkcjonować? :)

Czy może smutni panowie wejdą do serwerowni i wyciągną wtyczkę?

#ukraina #polska #moderacja
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mamiser
Mamiser przedwczoraj, 12:38:09 via Wykop
  • 1
@mercatoneun0s: konfilktu Polsko-Ukrainskiego i otwartej wojny xDDDD
  • Odpowiedz

568

Koniec bezkarności nielegalnych migrantów. PE przegłosował ostre zakazy

Koniec bezkarności nielegalnych migrantów. PE przegłosował ostre zakazy

Parlament Europejski poparł w środę nowe przepisy dotyczące odsyłania obywateli państw trzecich, którzy przebywają na terytorium Unii Europejskiej bez prawa pobytu. Celem zmian jest przyspieszenie i ujednolicenie procedur powrotów migrantów.

Riolet
z
bankier.pl
dodany: 18.06.2026, 15:33:12
  • 105
  • #
    imigranci
  • #
    uniaeuropejska
Mamiser
Mamiser 19.06.2026, 18:55:56 via Wykop
  • 1
przecież to nie są żadne ostre zakazy
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mamiser
Mamiser 19.06.2026, 20:58:00 via Wykop
  • 0
@robert_przylbica: w hiszpanii chyba 500.000 nielegalnych zalegalizowali

1259

Dawid Kacprzyk ma kontrakt w drugim szpitalu od 5 lutego 2026

Dawid Kacprzyk ma kontrakt w drugim szpitalu od 5 lutego 2026

Szpital Południowy nie był jedynym miejscem pracy. Okazuje się, że Szpital Południowy nie był jedyną placówką, z którą lekarz jest związany kontraktem. Pan Dawid Kacprzyk współpracował z Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim od 5 lutego 2026 r. W 2026 r przepracował łącznie 732 godziny.

Caracas
z
fakt.pl
dodany: 18.06.2026, 19:09:22
  • 90
  • #
    praca
  • #
    polityka
  • #
    medycyna
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    lekarz100k
Mamiser
Mamiser 19.06.2026, 14:46:01 via Wykop
  • 1
Moim zdaniem powinnismy podniesc podatki i skladkie zdrowotna ktorej nie nazywamy podatkiem, dzieki czemu sluzba zdrowia bedzie dzialala lepiej bo teraz jest nie dofinansowana.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mamiser
Mamiser 19.06.2026, 14:47:38 via Wykop
  • 0
@fifka85: a po co ma sie tlumaczyc?
Mamiser
Mamiser 19.06.2026, 14:56:27 via Wykop
  • 0
@fifka85: ale to problem partii rzadzacej nie jego, zreszta przeciez my wszyscy wiemy o co tam chodzi tylko prokurator tego nie wie
perfumowyswir
perfumowyswir
19.06.2026, 13:10:22
  • 19
#gielda #peroniarz
perfumowyswir - #gielda #peroniarz

źródło: IMG_1515

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mamiser
Mamiser 19.06.2026, 13:36:47 via Wykop
  • 9
@breakdown1: i po krachu gość sprzeda papier, po czym zacznie stawiać shorty żeby się odkuć a tu ath xD, klaśik
  • Odpowiedz

457

Nie ma odwrotu. Nowy 15% podatek w ryczałcie uderzy w przedsiębiorców w 2027

Nie ma odwrotu. Nowy 15% podatek w ryczałcie uderzy w przedsiębiorców w 2027

Od 2027 roku część przedsiębiorców i wynajmujących zapłaci nowy 15-proc. podatku. To więcej niż biedni lekarze

FlyinCat
z
ksiegowosc.infor.pl
dodany: 18.06.2026, 11:00:55
  • 134
  • #
    przedsiebiorczosc
  • #
    lekarz100k
  • #
    nfz
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    afera
Mamiser
Mamiser 18.06.2026, 18:45:27 via Wykop
  • 6
@Jacolex: jakim oszustwom?
Mamiser
Mamiser 19.06.2026, 13:34:20 via Wykop
  • 0
@Mamiser: Projekt przewiduje również znaczące zmiany dotyczące właścicieli znaków towarowych oraz innych praw własności


@Jacolex: no tak, ale to nie jest żadne oszustwo
sforce
sforce
18.06.2026, 09:54:25
  • 0
#gielda co jest największym przegrywem roku? Smrodivo czy Kruk?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mamiser
Mamiser 18.06.2026, 10:20:37 via Wykop
  • 0
@ChineseMobilePhones: tomek to wam jeszcze pokaze
  • Odpowiedz
Mamiser
Mamiser 18.06.2026, 12:04:03 via Wykop
  • 1
@Mamiser: tak, tak, czytam to już od dwóch lat.

Kiedyś będzie miał rację, może za kolejne dwa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ChineseMobilePhones: zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje dobra godzinę.
  • Odpowiedz

453

Rząd planuje podwyżkę akcyzy na alkohol. Szukają kasy na podwyżki dla lekarzy?

Rząd planuje podwyżkę akcyzy na alkohol. Szukają kasy na podwyżki dla lekarzy?

Rząd wraca do pomysłu wyższej akcyzy na alkohol. Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt nowelizacji ustawy o podatku

markus2
z
rmf24.pl
dodany: 16.06.2026, 15:09:52
  • 95
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    wydarzenia
Mamiser
Mamiser 16.06.2026, 23:09:12 via Wykop
  • -1
@lorafenus: a co rzad traci na sztywnych cenach?

705

Coraz więszy atak na środowiska męskie w mediach

Coraz więszy atak na środowiska męskie w mediach

Machina systemowa ruszyła z pełną mocą, a celem jesteśmy my-wolni, myślący mężczyźni, polskie rodziny i resztki klasy średniej. Właśnie ukazał się obrzydliwy paszkwil wymierzony w nas wszystkich. W rządowej telewizji wyemitowano materiał, w którym w bezczelny i zmanipulowany sposób przedstawiono man

ZolniezMordoru
z
wykop.pl
dodany: 15.06.2026, 11:10:34
  • 107
  • #
    niebieskiepaski
  • #
    zwiazki
  • #
    prawamezczyzn
  • #
    redpill
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
Mamiser
Mamiser 15.06.2026, 16:00:01 via Wykop
  • 4
@Njal: są prawicowymi szurami dla lewicy która wszystko co jej się nie podoba nazywa faszyzmem
Mamiser
Mamiser 15.06.2026, 16:12:20 via Wykop
  • 2
@Mamiser: tak sobie wmawiajcie


@Njal: przecież to ty prawicowy szuryzm sobie wmówiłeś i to napisałeś na wykopie.

301

Strzelanina w Białej Podlaskiej. Prawdopodobnie jedna osoba nie żyje.

Pokaż treści 18+

Strzelanina w Białej Podlaskiej. Prawdopodobnie jedna osoba nie żyje.

Na parkingu za pawilonami na ul. Terebelskiej w Białej Podlaskiej padły strzały. Prawdopodobnie został zastrzelony mężczyzna

b45ezno9hvpv
z
slowopodlasia.pl
dodany: 15.06.2026, 09:02:56
  • 169
  • #
    strzelanina
  • #
    policja
  • #
    zabojstwo
  • #
    bialapodlaska
  • #
    lubelskie
  • #
    kryminalne
Mamiser
Mamiser 15.06.2026, 15:56:23 via Wykop
  • -3
mnie to rozwala że wszyscy szczują na ukrów a nie ma żadnej nagonki i prześwietlania Białorusinów


@CrytekPL: bo nagonkę generuje kreml

2683

Przyszła lekarka spowodowała wypadek- zginęły 3 osoby. Nie trafi do więzienia

Przyszła lekarka spowodowała wypadek- zginęły 3 osoby. Nie trafi do więzienia

Sąd w Zgierzu najpierw, 8 lipca 2025 roku, wstrzymał wykonanie kary, a 16 września odroczył jej wykonanie na okres trzech miesięcy. Wskazał, że musi ona odbyć staż zawodowy w tym okresie. Tym razem sąd zgodził się na odroczenie kary na rok po opinii biegłego lekarza psychiatry.

vingrosz
z
tvn24.pl
dodany: 10.06.2026, 06:55:29
  • 370
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    medycyna
  • #
    prawo
  • #
    majtczak
  • #
    mordercy
Mamiser
Mamiser 14.06.2026, 17:20:35 via Wykop
  • 0
Bo jej życie się załamanie, a tak nie wolno. Ci motocykliści już nie mają życia, więc wszystko jest ok.


@armiakrolewska: czyli tak jak we francji z terrorystami z włoch
Mamiser
Mamiser 14.06.2026, 17:21:23 via Wykop
  • 0
@UjogromemGoNazwali: przecież nikt nie cofnął wyroku.


@editores: jak wyrok nie jest wykonywany.
Mamiser
Mamiser 14.06.2026, 17:23:22 via Wykop
  • 0
@Chosen_Fox: Przecież prawdopodbnie za 3 miesiące pójdzie pierdzieć na te 5 lat. Po co robicie jakaś nagonkę dziwną. Polskie prawo przewiduje możliwość odroczenia kary i nie tylko "przyszli lekarze" z tego korzystają.


@Substytut: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Mamiser
Mamiser 14.06.2026, 17:24:43 via Wykop
  • 0
@roman999: przecież w unii europejskiej pobłażanie prawdziwym przestępcom to norma
Mamiser
Mamiser 14.06.2026, 17:29:50 via Wykop
  • 0
@JanuszStuleja: wasz chłopski rozum nie ogarnia, że ona wciąż ma wyrok.


@editores: który nie został wykonany. czyli wyrok fasadowy
Mamiser
Mamiser 14.06.2026, 17:32:00 via Wykop
  • 0
@Boloo2000: przede wszystkim by siedział w więzieniu przed wyrokiem
Mamiser
Mamiser 14.06.2026, 17:32:34 via Wykop
  • -1
Pozbawienie wolności - to nie kara odczłowieczenia czy zabrania jakiś praw


@Substytut: XDDDDDDDDDDDDDDDDDD dokładnie tak jest kara pozbawienia wolności to kara pozbawienia praw do wolności.
Mamiser
Mamiser 14.06.2026, 22:08:26 via Wykop
  • 0
@Mamiser: Ale bedzie wykonany. Kazdy ma prawo do odroczenia.


@editores: odroczony wyrok pozbawienia wolnosci tak samo jak kara wiezienia w zawieszeniu nie jest de facto karą pozbawienia wolności. to fikcja.
Mamiser
Mamiser 14.06.2026, 22:09:04 via Wykop
  • 0
@Mamiser: Każdy ma prawo do odroczenia. Sa nawet urlopy podczas wykonywania wyroku.

Ludzie byliby chyba w szoku, gdyby się dowiedzieli że mordercy jeżdza z rodziną na wakacje i maja wolne na święta.


Chodzi o to, zeby ktoś kto ma 20 lat więzienia całkiem nie zdziczał i po wyjściu na wolność miał po co żyć.


@editores: no i na tym polega problem, kat ma
Mamiser
Mamiser 14.06.2026, 22:11:27 via Wykop
  • -1
Dobrze wiesz o co mi chodziło xD, nie zgrywaj debila


@Substytut: to ty zgrywasz debila, jest dokładnie tak jak napisałem.
Mamiser
Mamiser 15.06.2026, 12:09:26 via Wykop
  • 0
@Mamiser: okazało się, że wieszanie ludzi kie rozwiązywało żadnego problemu.


@editores: o czym ty piszesz
Mamiser
Mamiser 15.06.2026, 12:10:09 via Wykop
  • 0
@Mamiser: nie. To nie jest fikcja. Ma wciąż wyrok.


@editores: no ma wyrok fasadowy.
Mamiser
Mamiser 15.06.2026, 14:04:20 via Wykop
  • 0
@Mamiser: o karze śmierci


@editores: w kontekście jakiej sprawy?
Mamiser
Mamiser 15.06.2026, 14:04:38 via Wykop
  • 0
@editores: wskaż te bzdury
Mamiser
Mamiser 15.06.2026, 15:28:58 via Wykop
  • 0
@Mamiser: Kobieta ma wyrok i pójdzie do więzienie. To nie żaden „fasadowy” wyrok.


@editores: na razie ta kobieta to ma wyrok który nie został wykonany i to trwa dalej czyli nie jest wykonywany. czyli stan faktyczny tego wyroku to fasada,maska i taki jest stan faktyczny. kobieta nie odbywa kary, wyrok nie jest realizowany mimo że został wydany, ogloszony. itd. a stan faktyczny jest zupełnie inny, kobieta dalej może
Mamiser
Mamiser 15.06.2026, 15:29:29 via Wykop
  • 0
@Mamiser: pisałeś, że kary są za niskie.


@editores: pisałem że ofiara ma mniejsze prawa niż kat i taka jest prawda.
Mamiser
Mamiser 15.06.2026, 15:48:18 via Wykop
  • -1
@Mamiser: a jakie prawa chciałbyś przyznać ofierze? wakacje w tropikach?


@editores: zależy od przestępstwa
Mamiser
Mamiser 15.06.2026, 15:48:50 via Wykop
  • -1
@editores: nie masz argumentów to kończysz i tak jest prawda.

445

Europosłanka rządzącej partii Podemos w Hiszpanii: "Chcemy podmiany populacji"

Europosłanka rządzącej partii Podemos w Hiszpanii: "Chcemy podmiany populacji"
piotr-szczerek
z
streamable.com
dodany: 15.06.2026, 11:14:11
  • 92
  • #
    emigracja
  • #
    hiszpania
  • #
    polityka
Mamiser
Mamiser 15.06.2026, 15:20:26 via Wykop
  • 17
@mimmo: oczywiscie to komunisci czyli sekta polityczna
Mamiser
Mamiser 15.06.2026, 15:21:35 via Wykop
  • 2
@PolakRodakAfrykaner: idol wykopków. Kiedyś komuch dziś fan lgbwtów.


@Pytalski_malopolan: kiedyś sekciarz dzisiaj tak samo
OperatorPompy
OperatorPompy
14.06.2026, 22:06:06
  • 3
Ciekawe czy Trump z tym pokojem to na serio, czy to tylko tak na chwilę, żeby IPO SpaceX dobrze zdumpowało ulicy akcje + żeby UFC w Białym Domu się odbyło w dobrej atmosferze xD
#gielda
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mamiser
Mamiser 14.06.2026, 23:05:18 via Wykop
  • 0
@Skipi1111: gdzie wady
  • Odpowiedz
Ragnar_Lodbrok
Ragnar_Lodbrok
14.06.2026, 22:21:20
  • 12
Jestem pazerny jak prosie. Zawsz przy wzroście jest korekta, nigdy nie idzie pionowo w górę cały czas. A ja i tak w-------ę się na górce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gielda
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mamiser
Mamiser 14.06.2026, 23:04:45 via Wykop
  • 1
@Ragnar_Lodbrok: ja zawsze kupuje na gorce i o dziwo jestem na plusie
  • Odpowiedz
MakiawelicznyAltruista
MakiawelicznyAltruista
MakiawelicznyAltruista
14.06.2026, 11:45:28
  • 1
Nie rozumiecie, że nie chodzi o żadne FIRE, bo sami nie wiedzielibyście co ze sobą zrobić. Czytałem już wasze dyskusje o FIRE i jedyny wasz pomysł to było wyjechać do Tajlandii na stałe lub na trochę.

W tej całej zabawie chodzi o to, żeby nie było już komisji. Tymczasem ja się kręcę cały czas koło 300 k i wiem, że czekają mnie niedługo kolejne komisje i dywaniki. Znów będę musiał pójść pod drzwi
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mamiser
Mamiser 14.06.2026, 11:54:32 via Wykop
  • 3
@MakiawelicznyAltruista: nie czytalem za dlugie
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 17
  • Strona 1 z 17
  • >
  • to są moje poglądy a co?

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 20.06.2020

    Komentator
  • Rocznica
    od 29.08.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking