
Przeciętny amerykanin płaci o 15% większe podatki bo najbogatsi ich nie płacą

Czyli dlaczego w latach 80 w USA był dobrobyt a teraz jest lipa
z- 25
- #
- #
- #
- #

Czyli dlaczego w latach 80 w USA był dobrobyt a teraz jest lipa
z

Polski milioner oddaje proporcjonalnie mniejszą część swojego dochodu na podatki i składki niż pielęgniarka na etacie. Nie dlatego, że oszukuje. Dlatego, że system mu na to pozwala, a nawet do tego zachęca. Ten mechanizm ma nazwę: arbitraż podatkowy.
z
źródło: 1000022918
Pobierz
Parlament Europejski poparł w środę nowe przepisy dotyczące odsyłania obywateli państw trzecich, którzy przebywają na terytorium Unii Europejskiej bez prawa pobytu. Celem zmian jest przyspieszenie i ujednolicenie procedur powrotów migrantów.
z
Szpital Południowy nie był jedynym miejscem pracy. Okazuje się, że Szpital Południowy nie był jedyną placówką, z którą lekarz jest związany kontraktem. Pan Dawid Kacprzyk współpracował z Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim od 5 lutego 2026 r. W 2026 r przepracował łącznie 732 godziny.
z
Od 2027 roku część przedsiębiorców i wynajmujących zapłaci nowy 15-proc. podatku. To więcej niż biedni lekarze
z@Mamiser: tak, tak, czytam to już od dwóch lat.
Kiedyś będzie miał rację, może za kolejne dwa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rząd wraca do pomysłu wyższej akcyzy na alkohol. Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt nowelizacji ustawy o podatku
z
Machina systemowa ruszyła z pełną mocą, a celem jesteśmy my-wolni, myślący mężczyźni, polskie rodziny i resztki klasy średniej. Właśnie ukazał się obrzydliwy paszkwil wymierzony w nas wszystkich. W rządowej telewizji wyemitowano materiał, w którym w bezczelny i zmanipulowany sposób przedstawiono man
z
Na parkingu za pawilonami na ul. Terebelskiej w Białej Podlaskiej padły strzały. Prawdopodobnie został zastrzelony mężczyzna
z
Sąd w Zgierzu najpierw, 8 lipca 2025 roku, wstrzymał wykonanie kary, a 16 września odroczył jej wykonanie na okres trzech miesięcy. Wskazał, że musi ona odbyć staż zawodowy w tym okresie. Tym razem sąd zgodził się na odroczenie kary na rok po opinii biegłego lekarza psychiatry.
zBo jej życie się załamanie, a tak nie wolno. Ci motocykliści już nie mają życia, więc wszystko jest ok.
@Chosen_Fox: Przecież prawdopodbnie za 3 miesiące pójdzie pierdzieć na te 5 lat. Po co robicie jakaś nagonkę dziwną. Polskie prawo przewiduje możliwość odroczenia kary i nie tylko "przyszli lekarze" z tego korzystają.
@JanuszStuleja: wasz chłopski rozum nie ogarnia, że ona wciąż ma wyrok.
Pozbawienie wolności - to nie kara odczłowieczenia czy zabrania jakiś praw
@Mamiser: Każdy ma prawo do odroczenia. Sa nawet urlopy podczas wykonywania wyroku.
Ludzie byliby chyba w szoku, gdyby się dowiedzieli że mordercy jeżdza z rodziną na wakacje i maja wolne na święta.
Chodzi o to, zeby ktoś kto ma 20 lat więzienia całkiem nie zdziczał i po wyjściu na wolność miał po co żyć.
Dobrze wiesz o co mi chodziło xD, nie zgrywaj debila
@Mamiser: Kobieta ma wyrok i pójdzie do więzienie. To nie żaden „fasadowy” wyrok.

@PolakRodakAfrykaner: idol wykopków. Kiedyś komuch dziś fan lgbwtów.
Komentator
od 20.06.2020
Rocznica
od 29.08.2025
Regulamin
Reklama
Kontakt
O nas
FAQ
Osiągnięcia
Ranking