Wpis z mikrobloga

Zadzwonili do mnie z agencji rekrutacyjnej, że znaleźli dla mnie oferte pracy w mojej miejscowości, a że nie jest specjalnie duża to znalazłem tą oferte pracy po 2 minutach.

Wysłałem odrazu CV bezpośrednio do tej firmy przez pracuj
Kobita przez telefon powiedziała, że chciałaby jutro przeprowadzić ze około półgodzinną rozmowę w sprawie tej oferty.

Podpowiedzcie proszę, bo nie jestem za bardzo wtajemniczony:
- Jest sens z nią rozmawiać, jeżeli wysłałem CV bezpośrednio do tej firmy?
- Rozumiem, że ta agencja coś sobie potrąca, tzn. aplikując bezpośrednio jest szansa, że zapłacą mi więcej?
- Czy prawdopodobnie miałbym potem i tak drugą rozmowę z docelową firmą z ogłoszenia?

Z góry dzięki za odpowiedzi!
#praca #informatyka #programista15k #pracbaza
  • 6
  • Odpowiedz
- Rozumiem, że ta agencja coś sobie potrąca, tzn. aplikując bezpośrednio jest szansa, że zapłacą mi więcej?

- Czy prawdopodobnie miałbym potem i tak drugą rozmowę z docelową firmą z ogłoszenia?


@Yomaszeq:

1. Raczej nie, zależy jaką mają umowę.
2. Napewno tak
  • Odpowiedz
@hoszin: Oni chyba nie zatrudniają, tylko pośredniczą w szukaniu kandydatów. Agencja to jakieś Arche consulting. Na stronie mają napisane:
"Jeśli spełnisz wymagania naszego Klienta, przedstawimy mu Twoją Kandydaturę."

@hoszin: @seniorwykopek: Tak naprawdę to poprostu moje pytania sprawdzają się do tego, czy coś stracę jeśli będę przechodził rekrutacje przez ich firmę?
  • Odpowiedz
@Yomaszeq: Przez pośrednika zazwyczaj łatwiej jest zdobyć robotę bo znają proces, mi czasem podsuwają pytania jakie mogą być na finalnej rozmowie. A czy jest gorzej to zależy od umowy jaką ma pośrednik.
  • Odpowiedz
@Yomaszeq: raczej nie ugrasz lepszej kasy jak uderzysz bezpośrednio. Zależy jaka umowa jest miedzy agencja a firma docelowa, ale jak już masz umówiona rozmowę to maja pewnie Cię zaznaczonego w systemie ze jesteś od agencji
  • Odpowiedz