Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
Cześć, napisałem prosty skrypt do symulowania przebiegu #kredythipoteczny

Można sobie zmodyfikować wartości pod swój kredyt, dodać przewidywane zmiany WIBOR i ew planowane nadpłaty (comiesięczne i pojedyncze w przyszłości) i skrypt wypluje +- ile zapłacicie w danym scenariuszu odsetek i za ile pozbędziecie się kredytu

Skrypt jest prosty, wartości są przybliżone (np nie uwzględnia ostatniej raty) więc mogą się nieco różnić od harmonogramu z banku (różnice raczej po przecinku) ale może dać jako takie pojęcie o sytuacji

Dzięki skryptowi można np sprawdzić czy warto przechodzić dzisiaj na oprocentowanie stałe (ustawiacie marżę zgodnie z waszą umową, WIBOR tak by sumarycznie dawało to procent stały, a następnie dodajecie sobie jakąś zmianę wiboru na za 60 miesięcy - po 5 latach stałego oprocentowania; potem to samo symulując zmiany wiboru wg uznania)

No i możecie się poczuć jak haker zmieniając kod źródłowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale bez obaw wszystko po polsku i z komentarzami

Po wprowadzeniu wartości klikacie "run" po prawej na górze i skrypt wypisze wartości dla całej symulacji, a następnie wyliczenia dla poszczególnych rat

https://pl.kotl.in/Ykui6p3v7

#ekonomia #mieszkanie #programowanie #programista15k
p.....k - Cześć, napisałem prosty skrypt do symulowania przebiegu #kredythipoteczny 
...

źródło: comment_1646749565Vw5lDcRAWygq8J4KqMpiKW.jpg

Pobierz
  • 40
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 52
@nitro_zeus: @keton22: @ChestNoot: naprawdę nie rozumiem chłopaki. Napisałem przydatne narzędzie, wystawiłem zmienne po polsku żeby ktoś bez znajomości angielskiego, kto pierwszy raz widzi kod źródłowy, mógł sobie łatwo zmodyfikować wartości, a wy nawet nie skorzystaliście tylko się czepiacie?

Mi by było wstyd szczerze mówiąc, skoro jedyne co potraficie tutaj wytknąć to to, ze zmienna jest intencjonalnie po polsku zamiast po angielsku
naprawdę nie rozumiem chłopaki. Napisałem przydatne narzędzie


@powaznyczlowiek: bo nie jesteś programistą - w takim sensie biznesowym. to jest jednak jakaś podstawa podstaw w biznesie i sporo osób wyśmieje taki kod, bo zalatuje pierwszym projektem studenciaka co uczy się C na laborkach.

pierwszy raz widzi kod źródłowy, mógł sobie łatwo zmodyfikować wartości


po to się robi GUI, a nie pokazuje kod źródłowy po polsku, dla nietechnicznych to tak samo odrzucające jak
Hej @powaznyczlowiek! Najpopularniejsze obecnie tagi w gorących to:

Ostatnie 6h:
[65%] # ukraina
[50%] # wojna
[37%] # rosja


Ostatnie 12h:
[66%] # ukraina
[52%] # wojna
[39%] # rosja


Ostatnie 24h:
[78%] # ukraina
[60%] # wojna
[49%] # rosja


Jeśli chcesz możesz mnie zawołać ponownie za 30 minut, ale tego wpisu już nie będę komentował. Zapraszam Cię również na tag #conamirko gdzie ostrzegam o możliwych pustych
@powaznyczlowiek: Ale pisz sobie kod jak chcesz, po prostu wypuściłem powietrze nosem jak zobaczyłem polskie znaki na screenie w nazwie zmiennych.

@Dorodny_Wieprz W sumie to nie masz racji, bo architektura aplikacji jest na tyle ważna dla klienta że nie będzie musiał czekać/płacić znacznie więcej za dodanie/zmianę funkcjonalności.