Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Na miejscu programisty 15k, pracy zdalnej i możliwości przeniesienia się gdziekolwiek - jaki kraj byście wybrali żeby stosunek kosztów i jakości życia nie był gorszy niż w Polsce? Patrząc na to co się dzieje od 2019 praktycznie coraz bardziej myślę o przeprowadzce w jakieś bardziej bezpieczne miejsce ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#programista15k #wojna
  • 10
@bluberr: Moja żona mówi, że zgodziła by się wyjechać tylko tam gdzie jest cieplej - czyli włochy, hiszpania, południowa francja, może portugalia, chorwacja słabiej.

Kolega wyjechał na pół roku na Maltę, ale mówi, że po pół roku już nic nowego nie bylo do odkrywania, rutyna i wrócił do Krakowa. Nie wiem co teraz ma w głowie.
@bluberr: nie ma aktualnie sensu się przeprowadzać, serio. chyba że ktoś jest gotowy wziąć na siebie dodatkowe koszty aby cieszyć się życiem w innym lepszym kraju. za półdarmo nic nie znajdziesz
Jedynie sezonowo na zime można się wynieść, ale wiosna-jesień są bardzo spoko


@zibizz1: o tak, mam kilku znajomych biznesmenow ktorzy praktykuja "pół roku minus 1 dzień" poza polską w ciepłych krajach :D zajebista sprawa. oczywiście nie każdy może sobie na coś takiego pozwolić