Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko174
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
blashot

blashot

Dołączył 7 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 5755
  • Znaleziska 2893
  • Mikroblog 2862
  • Obserwujący 4
  • Obserwowane 15

5

Stwórz własnego RAGa w Pythonie w 30 minut :) RAG = AI ze zdefiniowaną wiedzą.

Stwórz własnego RAGa w Pythonie w 30 minut :) RAG = AI ze zdefiniowaną wiedzą.

LangChain RAG w Pythonie od zera do działającego chatbota w 30 minut. Tutorial od podstaw do działającego modelu ze zdefiniowaną wiedzą i umiejętnościami.

javaman
z
blog.jsystems.pl
dodany: 1 godz. i 52 min temu
  • 3
  • #
    python
  • #
    rag
  • #
    programista15k
  • #
    programowanie
  • #
    it
  • #
    naukaprogramowania
blashot
blashot 45 min temu via Wykop
  • 1
a AI nie napisze mi tego w 3min? po co mam 30minut marnować na przepisywanie czegoś z bloga jakiegoś jak AI sprawdzi strone i wrzuci rozwiązanie
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1

Twórca Spotify uruchamia Neko Health diagnostyka medyczna AI dla każdego

Twórca Spotify uruchamia Neko Health diagnostyka medyczna AI dla każdego

Neko Health. Przystępna cenowo usługa medyczna oferuje kompleksowe badania profilaktyczne na podstawie skanu całego ciała, co pozwala wykryć symptomy chorób na bardzo wczesnym etapie, a co za tym idzie obniżenie kosztów niektórych procesów diagnostycznych, które obecnie wymagają pracy lekarza.

TomMen
z
sukces.rp.pl
dodany: 1 godz. i 54 min temu
  • 1
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    technologia
blashot
blashot 59 min temu via Wykop
  • 0
ciekawe czy prostate też bada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2

Czy Chiny to nasz wróg? Chiński walec niszczy polskie firmy

Czy Chiny to nasz wróg? Chiński walec niszczy polskie firmy

Zachwycamy się tanimi autami, elektroniką i paczkami z Azji, a w tym samym czasie Pekin realizuje plan wykończenia europejskiej konkurencji. W 2025 roku Chiny wygenerowały kosmiczne 1,2 BILIONA dolarów nadwyżki handlowej. Od 2023 r. produkcja naszej elektroniki spadła o 26%, a tekstyliów o 20%.

TomMen
z
youtube.com
dodany: 1 godz. i 34 min temu
  • 2
  • #
    chiny
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    geopolityka
  • #
    ekonomia
blashot
blashot 1 godz. i 1 min temu via Wykop
  • 1
europejskiej konkurencji? haha to raczej wlaśnie europejskie marki miały eldorado i robiły gigantyczne przebitki za byle g---o ( ͡° ͜ʖ ͡°) czemu auta produkowane w europie są jedne z najdroższych w europie. Właśnie chińczycy zalewają swoimi markami rynek i pokazują że można taniej mieć też auto z salonu. Wiadome ich serwisy, jakość i obawy bo chińskie są jeszcze słuszne, ale europejskie eldorado dostaje po tyłkach.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

367

Izrael handluje żywnością z terytoriów okupowanych

Izrael handluje żywnością z terytoriów okupowanych

Raport organizacji prawniczej Global Echo Litigation Center ujawnił, że co piąty produkt żywnościowy sprzedawany przez Izrael w Europie w rzeczywistości pochodzi z okupowanych terytoriów arabskich. GELC zapowiedziała pozwy w Wielkiej Brytanii i UE, by wymusić na politykach sankcje wobec Izraela.

Kolekcjoner_dusz
z
farmer.pl
dodany: 21 godz. i 26 min temu
  • 17
  • #
    izrael
  • #
    wojna
  • #
    zywnosc
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
blashot
blashot 10 godz. i 52 min temu via Android
  • 18
Dodajmy że wszystko z Izraela jest z terenów okupowanych bo od początku okupują Palestyne
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

468

NIL nie zgadza się na raportowanie zarobków po PESELu

NIL nie zgadza się na raportowanie zarobków po PESELu

Damage control w wykonaniu NIL. Problem zarobków problemem jedynie politycznym, lekarzy będzie pod dostatkiem już za 6 lat, żadnego raportowania sum kontraktów po PWZ. Ograniczmy tylko czas pracy, by stawki jeszcze wzrosły. Trudno to skomentować.

warsaw
z
ochronazdrowia.mp.pl
dodany: 20 godz. i 42 min temu
  • 53
  • #
    lekarz
  • #
    lekarski
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    medycyna
blashot
blashot 19 godz. i 19 min temu via Wykop
  • 25
gadają jak górnicy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

603

Dawać, czy nie dawać? Napiwek dzieli, ale zbyt niska kwota to obelga

Dawać, czy nie dawać? Napiwek dzieli, ale zbyt niska kwota to obelga

Tresowania społeczeństwa ciąg dalszy. Czas skończyć z tym bzdurnym zwyczajem. Brak podatków, szantaż moralny, przerzucanie kosztów. Tym właśnie są napiwki

MalyKrzys
z
businessinsider.com.pl
dodany: 15.06.2026, 08:21:37
  • 392
  • #
    gastronomia
  • #
    napiwki
  • #
    polska
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    jedzenie71
blashot
blashot 15.06.2026, 11:19:16 via Wykop
  • 0
jak jestem z kimś i druga osoba pokrywa rachunek to ja zawsze daje napiwek. Jednak jak jestem sam albo to ja płace to nie daje napiwków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

blashot
blashot 15.06.2026, 12:21:22 via Android
  • -1
@Kudlaty777: czesto mialem czerwone paski na dupci wiec zostały ze mną
blashot
blashot 15.06.2026, 14:21:37 via Android
  • 0
@Kudlaty777: kolor paska pod awatar nie służy jako identyfikator płci ( ͡° ͜ʖ ͡°) ten system powstał dla idiotow co lubią żyć jak im ktoś każe. Polecam się uwolnić i nie pozwalać sobie wmawiać takiego debilizmu że jakiś kolorem ma mówić kim się jest
blashot
blashot 23 godz. i 16 min temu via Wykop
  • 0
@Kudlaty777: bo się oplujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
blashot
blashot 19 godz. i 21 min temu via Wykop
  • 0
@Kudlaty777: będę robić co chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2390

Prawie 1.7 mln zł zarobiła w 2024 pediatra z Łosic - Czy 140 tys./mc to dużo?

Prawie 1.7 mln zł zarobiła w 2024 pediatra z Łosic - Czy 140 tys./mc to dużo?

W mniejszych miejscowościach też da się godnie zarobić. W Łosicach (6950 mieszkańców) można zarobić całkiem przyzwoicie, np. pediatra i dyrektor lokalnego szpitala wg. jej oświadczenia za 2024 rok zarobiła niemal 1.7 mln zł. Do tego ponad 100 tys. emerytury. Czy jako dyrektor sama ustalała stawki?

SynMichaua
z
samorzad.gov.pl
dodany: wczoraj, 13:03:16
  • 174
  • #
    lekarz
  • #
    konowalposting
  • #
    medycyna
  • #
    konowal100k
  • #
    polska
  • #
    rynekpracy
blashot
blashot wczoraj, 16:29:26 via Wykop
  • 32
ciekawe kiedy ludzie zaczną sprawdzać też dentystów
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

568

Anglia: Urzędnicy zakazują symboli narodowych, by 'nie irytować migrantów!

Anglia: Urzędnicy zakazują symboli narodowych, by 'nie irytować migrantów!

Wielka Brytania staje się areną bezprecedensowego sporu o symbole narodowe w trakcie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Kilka angielskich councili wydało surowy zakaz wieszania flag Anglii na mieniu publicznym, argumentując to względami bezpieczeństwa oraz chęcią zachowania 'spójności społecznej'.

enterprize
z
polemi.co.uk
dodany: 15.06.2026, 21:21:18
  • 89
  • #
    anglia
  • #
    wielkabrytania
  • #
    uk
  • #
    ubogacaniekulturowe
  • #
    lewackalogika
  • #
    polityka
blashot
blashot 15.06.2026, 22:56:11 via Wykop
  • 74
zachód staje się niezłym gównem. Oby nas to g---o nie dosięgło.
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1993

Absolutny rekordzista. Lekarz z Sosnowca przepracował w rok aż 4881 godzin.

Absolutny rekordzista. Lekarz z Sosnowca przepracował w rok aż 4881 godzin.

Absolutny rekordzista. Lekarz z Sosnowca przepracował w rok aż 4881 godzin. Wychodzi ponad 13 godzin dziennie, codziennie bez urlopów i świąt ;D A to bez prywatnego gabinetu gdzie może bez kasy fiskalnej działa i jeszcze więcej ciągnie...

yetix
z
facebook.com
dodany: 15.06.2026, 19:20:51
  • 130
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
blashot
blashot 15.06.2026, 21:25:43 via Wykop
  • 105
dlatego tak się obawiają kontroli i lepszego systemu sprawdzania ich pracy czy też wynagrodzeń bo walą takie wały jak nikt inny
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1

Szef Microsoftu: YouTube zarabia na nas więcej niż my sami

Szef Microsoftu: YouTube zarabia na nas więcej niż my sami

Szef Microsoftu ujawnia bolesną prawdę o finansach Xboksa. YouTube zarabia więcej na graczach niż Microsoft.

IGNPolska
z
pl.ign.com
dodany: 15.06.2026, 18:53:49
  • 1
  • #
    gry
  • #
    xbox
  • #
    microsoft
  • #
    youtube
blashot
blashot 15.06.2026, 19:03:48 via Wykop
  • 0
a co oni oczekują jak wszystkie ciekawe premiery blokuje im sony. Później dopiero rok+ po premierze gra może trafić na xbox i kiedy trafia to jej jakość jest giga słaba i muszą wydawać patche by to naprawiać. Ostatnimi przykładami tego jest wukong albo teraz niedawno wrzucone na xbox "where winds meet". Jedyne co ma xbox lepsze niż sony to że przez vpn można kupować taniej gierki, ale powoli z tym walczą (
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1569

Ukrainka chwali się, że zatrudnia w żabce w pierwszej kolejności Ukraińców

Ukrainka prowadząca w Warszawie żabkę chwali się, że zatrudnia w pierwszej kolejności Ukraińców i dyskryminuje Polaków ze względu na narodowość.

WielkiNos
z
wykop.pl
dodany: 15.06.2026, 08:46:08
  • 301
  • #
    zabka
  • #
    prawo
  • #
    afera
  • #
    praca
  • #
    polska
  • #
    warszawa
blashot
blashot 15.06.2026, 08:49:21 via Wykop
  • 13
duży projekt żabka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3

Skandal z Pokemon GO. Gracze byli wykorzystywani do szpiegowania

Skandal z Pokemon GO. Gracze byli wykorzystywani do szpiegowania

Pokemon GO było wykorzystywane na gigantyczną skalę do działań szpiegowskich i tworzenia technologii wojskowych.

michalbayern
z
ppe.pl
dodany: 12.06.2026, 08:17:09
  • 3
  • #
    polityka
  • #
    wojsko
  • #
    pokemon
blashot
blashot 12.06.2026, 09:15:21 via Wykop
  • 2
a to zaskoczenie że aplikacja, która zbiera zdjęcia i całą geolokalizacje może używać tych danych jako wojskowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego też żołnierze na front jak włączą lokalizacje na swoich telefonach to spada im na głowe rakieta w podziękowaniu za namierzenie siebie samego. Oczywiste jest że wojsko korzysta z danych od globalnych dostawców technologii
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

482

Pełne ominięcie uwierzytelniania w ZUS, e-Sądzie, systemach e-Zdrowia...

Pełne ominięcie uwierzytelniania w ZUS, e-Sądzie, systemach e-Zdrowia...

Luka w systemach administracji publicznej, wykryta w styczniu 2026r, pozwalała na całkowite ominięcie uwierzytelniania. Umożliwiała ona zalogowanie się na cudze konto w serwisach takich jak ZUS (eZUS) czy e-Sąd (Portal Rejestrów Sądowych), a nawet wystawianie recept w systemach e-Zdrowia

jarek04
z
youtube.com
dodany: 11.06.2026, 17:24:23
  • 28
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    hacking
  • #
    cyberbezpieczenstwo
  • #
    security
  • #
    zus
  • #
    polska
blashot
blashot 11.06.2026, 20:10:46 via Wykop
  • 4
tak się kończy jak programy rządowe są oddawane na publiczne przetargi gdzie wygrywa najtańszy albo firma zaprzyjaźniona z danym politykiem.Często też nie ma tam pełnej specyfikacji i wymagań, a głównym obowiązkiem jest np. wsparcie na X lat. Więc powstaje byle syf jak np. e-pfron i inne
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

306

Porwijmy ich kobiety i dzieci. Szokująca wypowiedź ministra Ben-Gvira

Porwijmy ich kobiety i dzieci. Szokująca wypowiedź ministra Ben-Gvira

Itamar Ben-Gvir, skrajnie prawicowy minister bezpieczeństwa narodowego Izraela, wezwał do przetrzymywania libańskich cywilów, w tym kobiet i dzieci jako środka nacisku na Hezbollah.

digital-nexus
z
digitalnexus.pl
dodany: 11.06.2026, 11:26:51
  • 24
  • #
    4konserwy
  • #
    izrael
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    wojna
  • #
    polityka
blashot
blashot 11.06.2026, 18:54:24 via Wykop
  • 5
naziści XXI wieku nie bez powodu.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

blashot
blashot 11.06.2026, 19:15:40 via Wykop
  • 3
@akcjakrk: czysta prawda jak krew ich ofiar

12

Nosferatu na granicy z Polską. Jadowity pająk już opanował Niemcy

Pająk Nosferatu, który pochodzi znad Morza Śródziemnego, opanował już całe Niemcy. Właśnie pojawił się w regionie, w którym dotąd go nie odnotowano graniczącej z Polską Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Jest jadowity i potrafi przebić ludzką skórę, choć jego ugryzienie zwykle jest nieszkodliwe.

readme
z
rp.pl
dodany: 11.06.2026, 18:51:36
  • 4
  • #
    smiesznypiesek
  • #
    przyroda
  • #
    zwierzaczki
  • #
    srodowisko
  • #
    pajaki
blashot
blashot 11.06.2026, 18:55:56 via Wykop
  • 5
lepiej się zaponać z materiałem o nim od profesjonalisty w temacie pająków. Dodaje do powiązanych bo większą panike robią niż ona warta klasycznie jak kątnik
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

6

Addy Osmani: Vibe coding i przyszłość kodowania

Addy Osmani: Vibe coding i przyszłość kodowania

Wprowadzenie do nowego stylu kodowania w epoce sztucznej inteligencji. Strona praktyczna, zalety, wady i ograniczenia programowania, w którym AI staje się partnerem człowieka. Jak to robić, żeby nie utracić kontroli nad jakością i stabilnością produktu? Recenzja nowej książki Addy'ego Osmaniego.

Piotr_Gasiorowski
z
eksperymentmyslowy.pl
dodany: 10.06.2026, 08:24:59
  • 6
  • #
    programowanie
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    vibecoding
  • #
    kodowanie
  • #
    informatyka
  • #
    gruparatowaniapoziomu
blashot
blashot 10.06.2026, 10:03:00 via Wykop
  • 0
jak przyszłością kodowania ma być vibe coding to lepiej by ona nie nadeszła. Może dla frontendu czy UX/UI albo pierdółek. Jednak dla przykładu backend, który odpowiada za full bezpieczeństwo, skalowalność, spójność, perfomance, integracje to się zesra a nie vibe coding. Ludzie myślą że robią w piwnicy aplikacje, które pisze im AI i są już świetne i gotowe na publikacje dla świata, a potem jeb. Z AI możesz stworzyć system co będzie działać
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

blashot
blashot 10.06.2026, 18:06:01 via Wykop
  • 0
@czwartafaza: czyli ja jako backend bym nie oddał go vibe coderowi, a ty frontu zostaje więc UI/UX który dzięki AI będzie mógł przygotowywać bardziej fikuśne bajerki, za które wspólnie będziemy go wyzywali

70

Znaleźli tajemniczego kota. Wygląda niewinnie, ale to groźny łowca żmij

Znaleźli tajemniczego kota. Wygląda niewinnie, ale to groźny łowca żmij

Jest odporny na upał, brak wody, a polować potrafi nawet na jadowite węże. Arabowie zwą go "duchem pustyni". Kamera uchwyciła go właśnie w miejscu, w którym miał wyginąć.

etepetete
z
zielona.interia.pl
dodany: 09.06.2026, 05:04:33
  • 14
  • #
    koty
  • #
    zwierzaczki
  • #
    kitku
  • #
    ciekawostki
  • #
    informacje
  • #
    swiat
blashot
blashot 09.06.2026, 21:09:26 via Wykop
  • 4
kot pustynny jest znany od wielu wielu lat tylko trudno go obserwować bo potrafi sobie spacerki robić na 20-30km, a więc nikt nie ma objętych takich terenów w kamery
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

86

Nie widzi. Nie słyszy. A mimo to nadal ufa człowiekowi. Ratujemy Rudika!

Nie widzi. Nie słyszy. A mimo to nadal ufa człowiekowi. Ratujemy Rudika!

Patrząc na Rudika trudno uwierzyć, że ten kot wciąż potrafi zaufać człowiekowi. Kilka dni temu trafił pod naszą opiekę...

Kitkuuu-ratujemy
z
ratujemyzwierzaki.pl
dodany: 09.06.2026, 19:01:02
  • 17
  • #
    koty
  • #
    kot
  • #
    wykopefekt
  • #
    pomagajzwykopem
  • #
    polska
  • #
    europa
blashot
blashot 09.06.2026, 20:48:32 via Wykop
  • 5
Badania potwierdziły najgorsze obawy. Rudik jest głuchy i ślepy 😔 To jednak dopiero początek jego problemów 💔 Lekarze stwierdzili bardzo zaawansowane zmiany w obrębie uszu, przewlekły stan zapalny oraz uszkodzenia błon bębenkowych. Kocur wykazuje również objawy neurologiczne – przechyla głowę, ma zaburzenia orientacji i problemy wynikające z uszkodzenia układu nerwowego😔 Specjaliści nie wykluczają, że część tych zmian może być następstwem przebytego urazu.


przecież te wszystkie objawy to normalne u kogoś głuchego i
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

57

10 000 kroków dziennie pochodzi z kampanii reklamowej z lat 60. MIT

10 000 kroków dziennie pochodzi z kampanii reklamowej z lat 60. MIT

Liczba 10 000 kroków dziennie to mit marketingowy, nie cel zdrowotny wyznaczony przez naukę. Pochodzi z japońskiej kampanii reklamowej licznika kroków "manpo-kei" z 1965 roku.

WyskoczNaWakacje
z
hybridathlete.pl
dodany: 09.06.2026, 20:38:52
  • 55
  • #
    bieganie
  • #
    sport
  • #
    zdrowie
  • #
    trening
  • #
    odchudzanie
  • #
    chudnijzwykopem
blashot
blashot 09.06.2026, 20:45:44 via Wykop
  • 52
nie ważne ile ale każdy ruch ma znaczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

deeprest
deeprest
09.06.2026, 07:46:17
  • 90
No i pyknęło 12 tysięcy czołgów (oczywiście część trafionych maszyn poszła do naprawy i została policzona drugi raz przy trafieniu). Ale generalnie to dużo, dużo więcej niż łącznie mają europejskie armie NATO (ok 2600 w 2023r.)
#ukraina #rosja #wojna
deeprest - No i pyknęło 12 tysięcy czołgów (oczywiście część trafionych maszyn poszła...

źródło: russian-casualties-09-jun-2026-v0-tr4b16h8w66h1

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blashot
blashot 09.06.2026, 09:11:44 via Wykop
  • 0
@deeprest: ciekawe jak to liczą ( ͡° ͜ʖ ͡°) na polu walki pewnie mają skrybe i jak dowódca mówi czołg dostał to robi kreske i potem w bazie wszyscy mają podsumowanie gdzie zliczają głosy i publikują dane
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 28
  • Strona 1 z 28
  • >

Ja i Ja

  • Nasza bohaterka to emocjonalna sportsmenka umysłowa z zamiłowaniem do kibicowania i trollowania w internetowym korelacyjnym boju. Jej styl wypowiedzi to mieszanka ironii, sarkazmu i suchych żartów, które podkreślają dystans do otaczającej ją rzeczywistości i do samej siebie. Widać również niechęć do systemowych absurdów i frustrację wobec codziennych technologicznych problemów, zakończoną humorem w stylu: nie dramatu, tylko kabaret. Pasjonuje się e-sportem, wszelkimi formami walk i jeździectwem

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 31.01.2024

    Komentator
  • Złotousty
    od 31.08.2022

    Złotousty
  • Rocznica
    od 21.03.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 06.11.2022

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 30.06.2021

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking