Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko174
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
blashot

blashot

Dołączył 7 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 5766
  • Znaleziska 2904
  • Mikroblog 2862
  • Obserwujący 4
  • Obserwowane 15

587

Napoje 1,5l mogą kosztować ponad 10 zł. Rząd wraca z podwyżką opłaty cukrowej

Napoje 1,5l mogą kosztować ponad 10 zł. Rząd wraca z podwyżką opłaty cukrowej

Opłata cukrowa w Polsce ponownie w górę. Tym razem niektóre komponenty opłaty mogą wzrosnąć aż dziesięciokrotnie

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 22 godz. i 7 min temu
  • 223
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
blashot
blashot 20 godz. i 34 min temu via Wykop
  • 41
często przechodze obok takich napojów to widze jak jedna paleta stoi ponad miesiąc nawet nim zostanie całkiem wyczyszczona ( ͡° ͜ʖ ͡°) ludzie mają w dupie kupować coca cole za 10zł + kaucje. To samo dzieje się już z woda mineralną. Często jak była promocja na cisowianke to nawet nie było szans wziąć zgrzewke, a teraz? to tak jakby dopiero wystawili palety z magazynu ( ͡° ͜
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

6

Koniec monopolu ChatGPT. Nowy układ sił na globalnym rynku AI

Koniec monopolu ChatGPT. Nowy układ sił na globalnym rynku AI

Rynek asystentów AI dojrzewa: udział ChatGPT spada poniżej 50%, rosną Gemini i Claude, a twórcy aplikacji szukają nowych

android_com_pl
z
android.com.pl
dodany: wczoraj, 09:02:03
  • 3
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    technologia
  • #
    ai
  • #
    ciekawostki
  • #
    chatgpt
  • #
    swiat
blashot
blashot wczoraj, 09:50:35 via Wykop
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

5

Circle K i BP z zarzutami. Koncerny sztucznie zawyżały ceny paliw przy użyciu AI

Circle K i BP z zarzutami. Koncerny sztucznie zawyżały ceny paliw przy użyciu AI

Konsumenci w Kalifornii pozwali znane sieci paliwowe, zarzucając im wykorzystanie sztucznej inteligencji do nielegalnej koordynacji cen benzyny. Do praktyk mających naruszać prawo antymonopolowe doszło w stanie już i tak dotkniętym wyjątkowo wysokimi cenami paliw, podbijanymi przez wojnę na BW.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: wczoraj, 08:22:27
  • 2
  • #
    swiat
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    wykop
  • #
    afera
blashot
blashot wczoraj, 08:57:48 via Wykop
  • 2
ciekawe bo na Circle K w moim mieście jest zawsze najtańsze paliwo o jakies nawet 10-20gr do Orlenu i innych koncernów ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc jak Circle K zawyżało to ciekawe jak tam orlenik, który dostarcza paliwo reszcie
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

8

Sztywne limity pensji lekarzy to broń obosieczna. Nie będzie miał kto nas leczyć

Sztywne limity pensji lekarzy to broń obosieczna. Nie będzie miał kto nas leczyć

Wprowadzenie sztywnych limitów wynagrodzeń może prowadzić do niezamierzonych konsekwencji. Najbardziej doświadczeni specjaliści mogą ograniczać swoją aktywność w publicznym systemie ochrony zdrowia, przechodzić do sektora prywatnego lub podejmować pracę za granicą - mówi dr Tomasz Kopiec

freedomseeker
z
strefabiznesu.pl
dodany: przedwczoraj, 19:10:25
  • 14
  • #
    szpital
  • #
    lekarz
  • #
    lekarz100k
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
blashot
blashot przedwczoraj, 19:54:48 via Wykop
  • 5
obstawiam że za granicą dostaną mniej niż teraz pobierają ( ͡° ͜ʖ ͡°) po prostu ciężko teraz utracić takie źródełko im będzie.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

470

Szef MSZ Ukrainy Andrij Sybiha grozi Polsce.

Szef MSZ Ukrainy Andrij Sybiha grozi Polsce.

Sybiha zapowiedział "symetryczne" reakcje na działania uznane za nieprzyjazne

etepetete
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 21.06.2026, 14:47:42
  • 187
  • #
    polityka
blashot
blashot 21.06.2026, 19:42:58 via Wykop
  • 44
takie w--------e za odebranie orderów ( ͡° ͜ʖ ͡°) ciekawe jakie by mieli w--------e jak Polska by przestała opłacać im starlinki, które już dawno powinna przestać im sponsorować.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

62

W imieniu Polaków nadajemy: Obywatelski order dla Zełenskiego.

W imieniu Polaków nadajemy: Obywatelski order dla Zełenskiego.

Co tu się właśnie odwaliło!? Grupa podszywająca się pod "głos" wszystkich obywateli Polski nadaje "pseudo order", w imieniu obywateli RP. Podpisano przez: Jerzy Wójcik Joanna Mosiej-Sitek Bartosz Kramek Zbigniew Jankowski Natalia Panczenko Szymon Szymankiewicz

Wumakudu
z
onet.pl
dodany: 21.06.2026, 16:59:04
  • 63
  • #
    polityka
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    wydarzenia
blashot
blashot 21.06.2026, 19:05:27 via Wykop
  • 20
najlepszym orderem dla ukraińców byłoby przywrócenie wiz do UE
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2022

Kontrakty lekarzy do sprawdzenia. Rzecznik Praw Pacjenta skierował sprawę do NIK

Kontrakty lekarzy do sprawdzenia. Rzecznik Praw Pacjenta skierował sprawę do NIK

Rzecznik Praw Pacjenta wskazał Najwyższej Izbie Kontroli, aby w 2027 r. przyjrzała się m.in. płacom i pracy medyków na kontraktach B2B. - I nie chodzi o spór z lekarzami, a o sprawdzenie, czy organizacja pracy nie wpływa negatywnie na pacjentów, w tym na dostępność i bezpieczeństwo leczenia - wyjaśn

airaG
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 21.06.2026, 16:22:12
  • 63
  • #
    nik
  • #
    zdrowie
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
blashot
blashot 21.06.2026, 18:14:58 via Wykop
  • 7
2027 bo teraz szambo wybilo a do 2027 ludzie zapomną o tym temacie i będą żyć tak dalej.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

16

Reakcja na ruch Nawrockiego. Byli prezydenci Ukrainy oddają odznaczenie

Reakcja na ruch Nawrockiego. Byli prezydenci Ukrainy oddają odznaczenie

Trzej byli prezydenci Ukrainy zdecydowali się zrzec Orderu Orła Białego najwyższego polskiego odznaczenia państwowego.

CipakKrulRzycia
z
onet.pl
dodany: 20.06.2026, 21:02:55
  • 14
  • #
    ukraina
  • #
    polityka
  • #
    polska
blashot
blashot 20.06.2026, 23:22:57 via Android
  • 2
a niech oddają. Dziwne że je dostali jak ciągle sprawa ekshumacji na wołyniu nie została wyjaśniona i zawsze utrudniają bo się obawiają prawdy. Jeszcze za pomoc niech zaczną tak chetnie zwracać. Bo dziwnie MIG nagle już nie chcą kiedy polska powiedziala że chce w zamian technologie dronowa. Oby jeszcze przywrócili im wizy do krajów uni
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

26

Zełenski miał przyjechać do Polski. Decyzja Nawrockiego zmienia wszystko?

Zełenski miał przyjechać do Polski. Decyzja Nawrockiego zmienia wszystko?

Wołodymyr Zełenski planował przyjazd na konferencję odbudowy Ukrainy w Gdańsku, ale po decyzji Karola Nawrockiego o odebraniu mu Orderu Orła Białego może się z tego wycofać. Jak ustaliła Wirtualna Polska, w Kijowie liczono, że wizyta otworzy drogę do kompromisu z Warszawą. - Myślę, że teraz nie przy

WirtualnaPolska
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 20.06.2026, 08:28:53
  • 50
  • #
    nawrocki
  • #
    zelenski
  • #
    orderorlabialego
  • #
    ukraina
blashot
blashot 20.06.2026, 08:31:48 via Wykop
  • -1
jak on jest co chwile w Polsce bo z niej lata też do innych krajów
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3

Microsoft wkrótce pozwoli niektórym użytkownikom zablokować Copilotowi analizę

Microsoft wkrótce pozwoli niektórym użytkownikom zablokować Copilotowi analizę

Firma Microsoft rozszerza zabezpieczenia przeciwwrażliwości Purview, uniemożliwiając Copilot i innym połączonym usługom analizę oznakowanych plików.

konto usunięte
z
neowin.net
dodany: 19.06.2026, 21:01:11
  • 3
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    oprogramowanie
  • #
    komputery
blashot
blashot 19.06.2026, 21:57:16 via Wykop
  • 0
jakby linux opracował że gry z anti cheat można tam odpalać bez problemów to już dawno by człowiek pożegnał windowsa :(
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

30

AI nie zwiększa produktywności programistów, a tylko ich bardziej obciąża

AI nie zwiększa produktywności programistów, a tylko ich bardziej obciąża

Zamiast oszczędzać czas, generowany przez sztuczną inteligencję kod zmusza programistów do spędzania długich godzin na jego sprawdzaniu, debugowaniu i poprawianiu błędów.

matixrr
z
leaddev.com
dodany: 19.06.2026, 19:37:45
  • 25
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    programowanie
  • #
    programista15k
  • #
    pracait
  • #
    informatyka
blashot
blashot 19.06.2026, 19:47:12 via Wykop
  • 17
to raczej zależy od zadania i jego złożoności
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

273

Stwórz własnego RAGa w Pythonie w 30 minut :) RAG = AI ze zdefiniowaną wiedzą.

Stwórz własnego RAGa w Pythonie w 30 minut :) RAG = AI ze zdefiniowaną wiedzą.

LangChain RAG w Pythonie od zera do działającego chatbota w 30 minut. Tutorial od podstaw do działającego modelu ze zdefiniowaną wiedzą i umiejętnościami.

javaman
z
blog.jsystems.pl
dodany: 18.06.2026, 15:32:58
  • 84
  • #
    python
  • #
    rag
  • #
    programista15k
  • #
    programowanie
  • #
    it
  • #
    naukaprogramowania
blashot
blashot 18.06.2026, 16:40:20 via Wykop
  • 85
a AI nie napisze mi tego w 3min? po co mam 30minut marnować na przepisywanie czegoś z bloga jakiegoś jak AI sprawdzi strone i wrzuci rozwiązanie
  • 10
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

4

Twórca Spotify uruchamia Neko Health diagnostyka medyczna AI dla każdego

Twórca Spotify uruchamia Neko Health diagnostyka medyczna AI dla każdego

Neko Health. Przystępna cenowo usługa medyczna oferuje kompleksowe badania profilaktyczne na podstawie skanu całego ciała, co pozwala wykryć symptomy chorób na bardzo wczesnym etapie, a co za tym idzie obniżenie kosztów niektórych procesów diagnostycznych, które obecnie wymagają pracy lekarza.

TomMen
z
sukces.rp.pl
dodany: 18.06.2026, 15:31:41
  • 2
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    technologia
blashot
blashot 18.06.2026, 16:26:21 via Wykop
  • 0
ciekawe czy prostate też bada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

9

Czy Chiny to nasz wróg? Chiński walec niszczy polskie firmy

Czy Chiny to nasz wróg? Chiński walec niszczy polskie firmy

Zachwycamy się tanimi autami, elektroniką i paczkami z Azji, a w tym samym czasie Pekin realizuje plan wykończenia europejskiej konkurencji. W 2025 roku Chiny wygenerowały kosmiczne 1,2 BILIONA dolarów nadwyżki handlowej. Od 2023 r. produkcja naszej elektroniki spadła o 26%, a tekstyliów o 20%.

TomMen
z
youtube.com
dodany: 18.06.2026, 15:51:19
  • 6
  • #
    chiny
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    geopolityka
  • #
    ekonomia
blashot
blashot 18.06.2026, 16:24:13 via Wykop
  • 3
europejskiej konkurencji? haha to raczej wlaśnie europejskie marki miały eldorado i robiły gigantyczne przebitki za byle g---o ( ͡° ͜ʖ ͡°) czemu auta produkowane w europie są jedne z najdroższych w europie. Właśnie chińczycy zalewają swoimi markami rynek i pokazują że można taniej mieć też auto z salonu. Wiadome ich serwisy, jakość i obawy bo chińskie są jeszcze słuszne, ale europejskie eldorado dostaje po tyłkach.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

452

Izrael handluje żywnością z terytoriów okupowanych

Izrael handluje żywnością z terytoriów okupowanych

Raport organizacji prawniczej Global Echo Litigation Center ujawnił, że co piąty produkt żywnościowy sprzedawany przez Izrael w Europie w rzeczywistości pochodzi z okupowanych terytoriów arabskich. GELC zapowiedziała pozwy w Wielkiej Brytanii i UE, by wymusić na politykach sankcje wobec Izraela.

Kolekcjoner_dusz
z
farmer.pl
dodany: 17.06.2026, 19:59:09
  • 20
  • #
    izrael
  • #
    wojna
  • #
    zywnosc
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
blashot
blashot 18.06.2026, 06:33:25 via Android
  • 22
Dodajmy że wszystko z Izraela jest z terenów okupowanych bo od początku okupują Palestyne
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

592

NIL nie zgadza się na raportowanie zarobków po PESELu

NIL nie zgadza się na raportowanie zarobków po PESELu

Damage control w wykonaniu NIL. Problem zarobków problemem jedynie politycznym, lekarzy będzie pod dostatkiem już za 6 lat, żadnego raportowania sum kontraktów po PWZ. Ograniczmy tylko czas pracy, by stawki jeszcze wzrosły. Trudno to skomentować.

warsaw
z
ochronazdrowia.mp.pl
dodany: 17.06.2026, 20:43:47
  • 59
  • #
    lekarz
  • #
    lekarski
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    medycyna
blashot
blashot 17.06.2026, 22:06:06 via Wykop
  • 31
gadają jak górnicy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

614

Dawać, czy nie dawać? Napiwek dzieli, ale zbyt niska kwota to obelga

Dawać, czy nie dawać? Napiwek dzieli, ale zbyt niska kwota to obelga

Tresowania społeczeństwa ciąg dalszy. Czas skończyć z tym bzdurnym zwyczajem. Brak podatków, szantaż moralny, przerzucanie kosztów. Tym właśnie są napiwki

MalyKrzys
z
businessinsider.com.pl
dodany: 15.06.2026, 08:21:37
  • 393
  • #
    gastronomia
  • #
    napiwki
  • #
    polska
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    jedzenie71
blashot
blashot 15.06.2026, 11:19:16 via Wykop
  • 0
jak jestem z kimś i druga osoba pokrywa rachunek to ja zawsze daje napiwek. Jednak jak jestem sam albo to ja płace to nie daje napiwków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

blashot
blashot 15.06.2026, 12:21:22 via Android
  • -1
@Kudlaty777: czesto mialem czerwone paski na dupci wiec zostały ze mną
blashot
blashot 15.06.2026, 14:21:37 via Android
  • 0
@Kudlaty777: kolor paska pod awatar nie służy jako identyfikator płci ( ͡° ͜ʖ ͡°) ten system powstał dla idiotow co lubią żyć jak im ktoś każe. Polecam się uwolnić i nie pozwalać sobie wmawiać takiego debilizmu że jakiś kolorem ma mówić kim się jest
blashot
blashot 17.06.2026, 18:09:08 via Wykop
  • 0
@Kudlaty777: bo się oplujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
blashot
blashot 17.06.2026, 22:03:57 via Wykop
  • 0
@Kudlaty777: będę robić co chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2533

Prawie 1.7 mln zł zarobiła w 2024 pediatra z Łosic - Czy 140 tys./mc to dużo?

Prawie 1.7 mln zł zarobiła w 2024 pediatra z Łosic - Czy 140 tys./mc to dużo?

W mniejszych miejscowościach też da się godnie zarobić. W Łosicach (6950 mieszkańców) można zarobić całkiem przyzwoicie, np. pediatra i dyrektor lokalnego szpitala wg. jej oświadczenia za 2024 rok zarobiła niemal 1.7 mln zł. Do tego ponad 100 tys. emerytury. Czy jako dyrektor sama ustalała stawki?

SynMichaua
z
samorzad.gov.pl
dodany: 17.06.2026, 13:03:16
  • 177
  • #
    lekarz
  • #
    konowalposting
  • #
    medycyna
  • #
    konowal100k
  • #
    polska
  • #
    rynekpracy
blashot
blashot 17.06.2026, 16:29:26 via Wykop
  • 33
ciekawe kiedy ludzie zaczną sprawdzać też dentystów
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

574

Anglia: Urzędnicy zakazują symboli narodowych, by 'nie irytować migrantów!

Anglia: Urzędnicy zakazują symboli narodowych, by 'nie irytować migrantów!

Wielka Brytania staje się areną bezprecedensowego sporu o symbole narodowe w trakcie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Kilka angielskich councili wydało surowy zakaz wieszania flag Anglii na mieniu publicznym, argumentując to względami bezpieczeństwa oraz chęcią zachowania 'spójności społecznej'.

enterprize
z
polemi.co.uk
dodany: 15.06.2026, 21:21:18
  • 91
  • #
    anglia
  • #
    wielkabrytania
  • #
    uk
  • #
    ubogacaniekulturowe
  • #
    lewackalogika
  • #
    polityka
blashot
blashot 15.06.2026, 22:56:11 via Wykop
  • 74
zachód staje się niezłym gównem. Oby nas to g---o nie dosięgło.
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2075

Absolutny rekordzista. Lekarz z Sosnowca przepracował w rok aż 4881 godzin.

Absolutny rekordzista. Lekarz z Sosnowca przepracował w rok aż 4881 godzin.

Absolutny rekordzista. Lekarz z Sosnowca przepracował w rok aż 4881 godzin. Wychodzi ponad 13 godzin dziennie, codziennie bez urlopów i świąt ;D A to bez prywatnego gabinetu gdzie może bez kasy fiskalnej działa i jeszcze więcej ciągnie...

yetix
z
facebook.com
dodany: 15.06.2026, 19:20:51
  • 130
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
blashot
blashot 15.06.2026, 21:25:43 via Wykop
  • 106
dlatego tak się obawiają kontroli i lepszego systemu sprawdzania ich pracy czy też wynagrodzeń bo walą takie wały jak nikt inny
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 28
  • Strona 1 z 28
  • >

Ja i Ja

  • Nasza bohaterka to emocjonalna sportsmenka umysłowa z zamiłowaniem do kibicowania i trollowania w internetowym korelacyjnym boju. Jej styl wypowiedzi to mieszanka ironii, sarkazmu i suchych żartów, które podkreślają dystans do otaczającej ją rzeczywistości i do samej siebie. Widać również niechęć do systemowych absurdów i frustrację wobec codziennych technologicznych problemów, zakończoną humorem w stylu: nie dramatu, tylko kabaret. Pasjonuje się e-sportem, wszelkimi formami walk i jeździectwem

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 31.01.2024

    Komentator
  • Złotousty
    od 31.08.2022

    Złotousty
  • Rocznica
    od 21.03.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 06.11.2022

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 30.06.2021

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking