Wpis z mikrobloga

Tak z obserwacji wykopu. Dlaczego jeśli mamy #programista15k to każdy na wykopie przytakuje głową. A jeśli ktoś napisze, że zarabia tyle samo albo więcej w jakiejkolwiek dziedzinie to zaczyna się, że albo kłamie, albo niemożliwe, a jak możliwe to po co komu ten produkt/usługa chyba debilom i jakieś tam wyśmiewanie. Ogólnie dlaczego nic tak wiele lat sie w tym kraju nie zmienia w mentalności :( ja tam się ciesze z każdego sukcesu kogoś objętnie czy mentalnego czy materialnego i lubię kibicować. Staram się też uczyć czegoś od tych którym dobrze idzie)

#przemyslenia #przemysleniazdupy #mirkokoksy #mikrokoksy #silownia #fullborsukworkout
  • 38
@Kasahara: mentalność polaka-robaka skażonego wieloletnim życiem pod butem komunizmu. A i historycznie wcześniej wcale nie było lepiej - przez okupację, zabory i demokrację szlachecką. No i ogólnie po transformacji się to trochę zmieniało, ale przez ostatnie lata, zainspirowani przez rząd, znów zaliczyliśmy woltę w stronę robactwa i cieszenia się, że "somsiad ma gorzej hehe"
@dictionaryman: u mnie konsultacja trwa do rozwiązania problemu. Czasem zajmuje 5 minut, czasem dłuższy okres czasu, bo np. dorobienia badań, zmiana czegoś. Wyceniam po zapoznaniu się ze sprawą. Ale do 1000 PLN jak coś skomplikowane (np. powikłania po dopingu) a jakieś pierdoły o o wiele mniej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kasahara: Zamiast się cieszyć, że komuś znajomemu dobrze idzie i mu kibicować to zawiszczą, zazdroszczą i chcą go ściągnąć do swojego poziomu - a nie swój podwyższyć. Tak to już jest... Miałem taką gadkę niedawno z kumplem który zaczyna biznesy w PL robić...
@Kasahara: mi pasuje to, że ludzie myślą, że wykopki myślą, że tylko programiści zarabiają 15k i więcej, sam staram się to forsować i mówić, że tylko idąc w IT da się tu godnie żyć

a dzięki temu przez brak chętnych + osób z odpowiednim wykształceniem, zarobki w mojej branży rosną z roku na rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kasahara: Bo IT to duży rynek z wielkimi zarobkami, w innych branżach ciężko to zgeneralizować. I nieliczni z jakiejś branży zarabiają bardzo dużo, dlatego ciężko to ogarnąć umysłem. Np ile kucharzy zarabia ponad 15tys? Albo ile brukarzy zarabia ponad 15tys? Albo dlaczego jeden kierowca szambiarki ma 5tys a inny jest w stanie wyciągnąć 30tys. Sklep internetowy, zakład pogrzebowy, firma budowlana. Zazwyczaj trzeba być sterem i okrętem i mieć do tego smykałkę.
@Kasahara: z tych programista15k to się na wykopie zrobił mem i to na dodatek szkodliwy. To jest dokładnie takie samo gówno jak tag przegryw tylko, że ładnie opakowane. IMO to ma realny wpływ na nastrój osoby, która to czyta. Wchodzisz na wykop i co drugi wpis o zarobkach to programista15k, jak zarabiasz mniej to znaczy że się #!$%@? i ogólnie jesteś debil. Jeszcze między tym się przewijają posty typu ze 1
@Kasahara: wrzuć jakiś przykład takiego posta.

Ja jestem programista sporo więcej jak 15k, ale mój kuzyn który obrabia elemwnty CNC potrafi miesięcznie wyciągnąć 3x tyle co ja już po odjęciu kosztów.
Potem tylko decyduje ile zostawia w firmie na inwestycje i gdzie z żoną i córką uderzają na wakacje.

Nie będę bawił się w udowadnianie. Było udowadnianie na Mirko kilka tygodni temu.