Nie chodzi absolutnie
Technofeudalny Bóg

Technofeudalny Bóg powstał za pełnym błogosławieństwem algorytmicznego władcy. Jego kod rzekł: "Twórz, konsumuj, podziwiaj", więc oto jest muzyka ku chwale systemu.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Technofeudalny Bóg powstał za pełnym błogosławieństwem algorytmicznego władcy. Jego kod rzekł: "Twórz, konsumuj, podziwiaj", więc oto jest muzyka ku chwale systemu.
zGdy pracuje się na uniwersytecie, nie sposób uniknąć rozmowy o różnicach pokoleniowych. To najczęściej właśnie w metaforyce pokoleniowej opisujemy siebie nawzajem, definiujemy oraz oceniamy. Moim zdaniem ta metaforyka ma liczne pułapki poznawcze oraz nie chwyta rzeczywistości społecznej...
z"Potrzebujemy nowego materializmu" - twierdzi w swojej najnowszej książce profesor Szymon Wróbel. Skąd bierze się ta potrzeba? Na czym miałaby polegać nowość "nowego materializmu"? W jaki sposób miałby on opisywać materię, świat i człowieka?
zPracodawcy wzywają do powrotu do biur? A on pokazuje badania: "praca zdalna to dla gospodarki wynalazek porównywalny ze sztuczną inteligencją!"
zByło inaczej, niż sądzimy. Historia ludzkości to rozpadanie się wielkich obszarów kulturowych na coraz mniejsze jednostki. Gdy grupa osób decydowała się żyć inaczej, odłączała się. Zawsze mamy wybór.
zKręgi libkowe desperacko starają się utrzymać status quo, w którym świat jest taki, jaki był 20 lat temu, czyli taki, w którym są "rozsądnym centrum", które chroni społeczeństwo przed radykałami z prawa i z lewa.
z"The Humanisphere: Anarchist Utopia" autorstwa Josepha Déjacque to dzieło, które przedstawia wizję utopijnego społeczeństwa anarchistycznego, wolnego od hierarchii, państwa i kapitalistycznych struktur wyzysku. Déjacque, będący jednym z prekursorów anarchokomunizmu, rozwija w książce koncepcję...
zFrancuski podżegacz do buntu Joseph Déjacque przeżył krótkie życie, które charakteryzowała dzika i piękna walka z władzą, życie pełne intensywnej pasji do wolności i prawdziwej walki klasowej. W przeciwieństwie do wielu pionierskich postaci ruchu anarchistycznego, Déjacque był z klasy robotniczej.
zAnarchiści używali terminu "libertariański", ażeby opisać siebie i swoje idee począwszy od lat pięćdziesiątych XIX wieku. Rewolucyjny anarchista Joseph Dejacque wydawał Le Libertaire, Journal du Mouvement social w Nowym Jorku między 1858 a 1861 rokiem [Max Nettlau, Krótka historia anarchizmu].
zźródło: 456119126_3905880496401942_6891709561263130379_n
PobierzDzisiaj wiele osób zdaje się powtarzać nam do znudzenia, że kapitalizm to natura ludzka. Jak to więc się dzieje, że pracując w kapitalizmie wiele z nas wcale nie czuje się spełnione? Nie czujemy, że żyjemy w zgodzie z własną naturą - przeciwnie, często czujemy, że działamy skrajnie wbrew...
zPani wie, że pani nic nie kupi tego dnia? Pani wie o tym? Choinki pani też nie kupi - mówił Ryszard Petru w programie Debata Dnia w Polsat News. XD
zW 1883 francuski socjalista Paul Lafargue wydał krótką książkę zatytułowaną "Prawo do lenistwa". W niej krytykuje on dążenia zachodnioeuropejskiego proletariatu do osiągnięcia prawa do pracy oraz do zmuszenia nierobów i wyzyskiwaczy do ciężkiej harówki.
zWykopowicz
od 24.06.2024
Komentator
od 15.07.2021
Król Wykopaliska
od 31.10.2021
Rocznica
od 12.10.2024
Mikroblogger
od 12.05.2021
Koder
od 07.03.2023
Kałasznikow
od 22.01.2024
Wykop.pl
Bo Lewica przez liberałów została zrównana do roli odklejeńców, zajmujących się LGBT, aborcją, skrajnym feminizmem, anty-męską propagandą i promowaniem multi-kulti. Dla przeciętnego Polaka słowo "lewicowiec" jest równoznaczne z powyższymi terminami.
W Polsce nie istnieją w dyskusji
źródło: hq720
Pobierz