Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko109
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
vitaminc
vitaminc

vitaminc

Dołączył 7 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 8736
  • Znaleziska 8645
  • Mikroblog 91
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 2

326

Kolejny cios w rosyjski łańcuch paliwowy. Płonie kluczowa baza w Krasnodarze

Kolejny cios w rosyjski łańcuch paliwowy. Płonie kluczowa baza w Krasnodarze

Ukraińskie drony znów trafiły w serce rosyjskiej logistyki paliwowej. W nocy z 24 na 25 czerwca 2026 roku w rejonie Krasnodaru zapłonęła baza dystrybucji paliw w Poltavskiej. To już trzeci atak na ten sam obiekt w ciągu miesiąca.

digital-nexus
z
digitalnexus.pl
dodany: 25.06.2026, 19:19:55
  • 35
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    pozar
vitaminc
vitaminc
vitaminc przedwczoraj, 09:18:27 via Wykop
  • 4
Czy nie dałoby się jednorazowo wysadzić wszystkie rafinerie i terminale eksportowe? Rafinerii jest raptem około 30, a terminali eksportowych kilkanaście. Wysadzić 45 obiektów to chyba nie jest jakieś niewykonalne zadanie. Tym bardziej, że raczej są dość łatwopalne :)
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

vitaminc
vitaminc
vitaminc przedwczoraj, 13:05:56 via Wykop
  • 0
@heinrich-von-spychow: Ale ja nie mam na myśli pojednyczego trafienia, no i pewnie da sie rozpoznac które miejsca będą trudniejsze do naprawienia.
vitaminc
vitaminc
vitaminc przedwczoraj, 13:09:27 via Wykop
  • -1
@EmilioEstevez: A co gry mają do tego?
`

723

Martwy internet: AI generuje 21% filmów na YouTube i 60% na TikToku

Martwy internet: AI generuje 21% filmów na YouTube i 60% na TikToku

Ponad połowa TikToka to już odmóżdżający AI slop, a najgorzej jest tam, gdzie powinno być najbezpieczniej - w treściach dla najmłodszych.

matixrr
z
antyweb.pl
dodany: 25.06.2026, 15:35:29
  • 128
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    youtube
  • #
    tiktok
  • #
    internet
  • #
    informatyka
vitaminc
vitaminc
vitaminc przedwczoraj, 09:12:52 via Wykop
  • 40
Przydałby się taki przełącznik w portalach social media. Treści AI, włącz/wyłącz
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3579

Będziemy zdy--ać w kolejkach? Rząd tnie kierunki lekarskie!

Będziemy zdy--ać w kolejkach? Rząd tnie kierunki lekarskie!

To nie żart. Ministerstwo Zdrowia wyhamowuje tempo rozwoju studiów lekarskich. Resort nie planuje już ani dalszego zwiększania liczby miejsc, ani nowych kierunków. W kolejnych latach limity mogą nawet zacząć spadać. "Nie ma potrzeby". Czy przyjdzie nam zdy--ać w kolejkach do lekarzy milionerów?

Z_dupy_strzelec
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 25.06.2026, 08:21:04
  • 442
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarz500k
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    polska
vitaminc
vitaminc
vitaminc 25.06.2026, 11:54:23 via Wykop
  • 2
@altruistyczny: Absolwenci medycyny na 100 tys. mieszkańców (ok.)
Polska 26
Średnia UE 15,5
np Niemcy 12-13

835

Ortopeda z Nowego Tomyśla zarobił 987 tys. zł w rok

Ortopeda z Nowego Tomyśla zarobił 987 tys. zł w rok

Marek Ratajczak - lekarz, przewodniczący rady miejskiej w Nowym Tomyślu. Łączny dochód z działalności lekarskiej: 987,191.68 PLN

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 24.06.2026, 17:16:04
  • 15
  • #
    polska
  • #
    zarobki
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarski
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
vitaminc
vitaminc
vitaminc 25.06.2026, 09:41:54 via Wykop
  • 1
Powinien zmienić branże. Do zarobków influencerów i youtuberów to mu jeszcze daleko.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

252

Kampania influencerów od Polymarketu to oszustwo.

Kampania influencerów od Polymarketu to oszustwo.

Viralowe klipy, w których influencerzy wygrywają grubą kasę na PolyMarkecie, były scamem sponsorowanym przez firmę. Śledztwo WSJ pokazuje, jak Polymarket używał fejkowej domeny poimarket.com, gdzie pojawiały się spreparowane kontakty, które na prawdziwej platformie generowałyby straty żędu $100k.

BArtus
z
youtube.com
dodany: 24.06.2026, 08:04:33
  • 29
  • #
    polymarket
  • #
    bazarek
  • #
    scam
  • #
    oszustwo
  • #
    januszebiznesu
  • #
    coffezilla
vitaminc
vitaminc
vitaminc 25.06.2026, 07:54:40 via Wykop
  • 1
A które reklamy influencerów to nie oszustwo?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1304

"System jest zwyrodniały". Donald Tusk zapowiada kontrole zarobków lekarzy

"System jest zwyrodniały". Donald Tusk zapowiada kontrole zarobków lekarzy

Jest kolejny ruch premiera po medialnych doniesieniach w sprawie rekordowych zarobków niektórych lekarzy.

Pasterz30
z
rmf24.pl
dodany: 17.06.2026, 10:51:47
  • 283
  • #
    konowaly
  • #
    lekarze
  • #
    medycyna
  • #
    nfz
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
vitaminc
vitaminc
vitaminc 18.06.2026, 10:10:59 via Wykop
  • 2
@11Sauger18v: Ale nie ma limitów przecież, przez ostatnie 15 lat powstało pełno uczelni państwowych i prywatnych. O jakich limitach piszesz? Sprawdź sobie ile było uczelni prywatnych i państwowych w 2000, albo 2010 roku, a ile jest teraz.
vitaminc
vitaminc
vitaminc 18.06.2026, 10:12:42 via Wykop
  • 0
@mco111: Po prostu trzeba znaleźć kozła ofiarnego za to, że w większości szpitali rząd przestaje płacić za zabiegi, które szpitale wykonywały.
vitaminc
vitaminc
vitaminc 18.06.2026, 10:28:26 via Wykop
  • 1
Kontrole to p---------e wała. Rozwiązanie jest dużo prostsze. Limit zarobków, praca w publicznej służbie zdrowia na UOP, zakaz konkurencji dla lekarzy pracujących w NFZ, zwiększenie limitów na studia i specjalizacje. Za kilka lat ograniczenie czasu pracy docelowe do pełnego etatu jeżeli będzie wystarczająca kadra


@Chris_Karczynski: Limit zarobków, to będzie brakować pracowników w szpitalach, bo i bez tego brakuje. Liczba kończących studia medyczne akurat od lat mocno rośnie przez co też
vitaminc
vitaminc
vitaminc 18.06.2026, 11:07:10 via Wykop
  • 0
@BeLpHeR: Tylko jak Ci hydraulik coś spierniczy, bo partacz nic nie umie, to co najwyżej Ci mieszkanie zaleje. Jak ktoś Cie źle zoperuje,to już ciutkę gorzej. Nikt nie pilnuje liczby lekarzy, możesz nawet iść na prywatne studia, możesz jechać na ukrainę, będziesz płacił czesne, na 100% zostaniesz lakarzem. Skąd ten mit o limitach? To funkcjonuje identycznie jak każde inne studia w Polsce. Jesteś zdolny, bez problemu je kończysz, jesteś mniej
vitaminc
vitaminc
vitaminc 18.06.2026, 11:11:14 via Wykop
  • 0
@mco111: No tak to właśnie wygląda. Kasa do szpitali przestała płynąć, no to przecież nie mogą ludzie pomyśleć, że to wina rządu.
vitaminc
vitaminc
vitaminc 24.06.2026, 14:13:24 via Wykop
  • 0
@Chris_Karczynski: Specjaliści cyberbezpieczeństwa, Zarządzający funduszami, Eksperci M&A, Specjaliści badań klinicznych, Eksperci ds. rozwoju leków, Specjaliści energetyki jądrowej, Inżynierowie projektów offshore, Adwokaci i radcowie prawni obsługujący duże firmy, Konsultanci w największych firmach doradczych, Inżynierowie lotniczy itd itp W Polsce milionerów, którzy dobrze zarabiają, bo się w czymś wyspecjalizowali jest całkiem sporo. Czasami nawet na dużo prostszych rzeczach wystarczy się wyspecjalizować.
vitaminc
vitaminc
vitaminc 24.06.2026, 14:19:34 via Wykop
  • 0
@sukisuki: Tak to jest, gdy kończą się argumenty.

1369

70% Polaków żąda jawności wynagrodzeń w służbie zdrowia

70% Polaków żąda jawności wynagrodzeń w służbie zdrowia

Polski system ochrony zdrowia właśnie zderzył się ze ścianą społecznych oczekiwań. Gdy miliony pacjentów miesiącami czekają na wizytę u specjalisty, wieści o rekordowych kontraktach medyków elektryzują opinię publiczną szybciej niż nagłe spadki na giełdzie technologicznej. Najnowszy sondaż nie pozos

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 24.06.2026, 11:54:43
  • 87
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
vitaminc
vitaminc
vitaminc 24.06.2026, 13:19:39 via Wykop
  • 0
@sirdam: To chyba w innych branżach też tak jest że robota państwowa, a osoba wystawia FV za usługi. Obojętnie czy to PKP czy szpital. W tym to akurat nie ma niczego złego. W branży IT przecież też sporo ludzi tak pracuje, że zamiast umowy o prace jest fv.
vitaminc
vitaminc
vitaminc 24.06.2026, 13:20:39 via Wykop
  • -7
@wujek_stiopa: Ale to wszyscy mają w Polsce mieć jawne przychody, żeby było transparentnie?
vitaminc
vitaminc
vitaminc 24.06.2026, 13:44:45 via Wykop
  • -3
@Veni: A dlaczego tylko publicznym? I co to w zasadzie wniesie, że każdy będzie wiedział, że sprzątaczka Nowak zarabia 5tys a dyrektor Kowalski 500 tys?
vitaminc
vitaminc
vitaminc 24.06.2026, 14:06:09 via Wykop
  • 1
@Veni: Jak na mój gust, to za takie sytuacje powinien być odpowiedzialny po prostu dyrektor szpitala, urzędu, szkoły, kopalni itd. Jeśli wypłaca 500 tys sprzątaczce, to powinien być w najlepszym przypadku zwolniony, przy pierwszej kontroli wydatków szpitala, a przy tak rażącym zawyżeniu wyceny, to wręcz sądzony za niegospodarność. Po co kombinować, jak są prostsze i skuteczne rozwiązania.

963

Polska powinna postawić na medyczną AI, zanim zabraknie lekarzy

Polska powinna postawić na medyczną AI, zanim zabraknie lekarzy

Pacjenci coraz częściej oceniają empatię sztucznej inteligencji wyżej niż realnych lekarzy, a poziom błędów wyspecjalizowanych modeli medycznych spada do pojedynczych cyfr. Autor przekonuje, że to państwo, a nie korporacje, powinno odpowiadać za wdrożenie AI w polskiej medycynie.

real_scoria
z
innpoland.pl
dodany: 23.06.2026, 12:09:18
  • 143
  • #
    medycyna
  • #
    ai
  • #
    polska
  • #
    technologia
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarze
vitaminc
vitaminc
vitaminc 24.06.2026, 11:34:31 via Wykop
  • 0
@ukradlem_ksiezyc: Akurat rząd to szczególnie. W innych zawodach zatrudnia się po umiejętnościach. W tym zawodzie, nie dość że kompetencji brak, to decyzje zawsze będą nie pod dobro kraju, tylko pod siebie. Przy AI nie liczył by się własny interes. Przy AI decyzje byłyby na podstawie wiedzy, a nie tego co dyrektor partii nakazuje zagłosować.
vitaminc
vitaminc
vitaminc 24.06.2026, 11:35:40 via Wykop
  • 4
@K-S-: To w zasadzie po prostu pielęgniarka by wystarczyła. Po co wymyślać kolejny twór.
vitaminc
vitaminc
vitaminc 24.06.2026, 13:24:25 via Wykop
  • 0
@K-S-: No ale to chyba dobrze, że coś ją nauczą? Czemu długie studia? Standardowa długość. Wolałbyś, żeby zdobywanie wiedzy wszędzie się kończyło na szkole średniej?
vitaminc
vitaminc
vitaminc 24.06.2026, 13:40:04 via Wykop
  • 0
@BeLpHeR: Tak, zgadza się, głównym limitem są umiejętności. Z tym w zasadzie dla Ciebie limity na zostanie medykiem nie istnieją i nikt mi nie udowodni, że jak ktoś jest zdolny, to mu ktoś uniemożliwia zostanie lekarzem. Jako pacjent niekoniecznie bym chciał, żeby nawet dziecko niedorozwinięte umysłowo mogło zostać lekarzem i potem mnie leczyło/operowało. Są profesje gdzie dla dobra innych ludzi jakaś selekcja jest konieczna i taki limit jest czymś pozytywnym,
vitaminc
vitaminc
vitaminc 24.06.2026, 13:51:34 via Wykop
  • -1
@K-S-: W przypadku zawodów medycznych ludzie się kształcą całe życie, bo jest sporo nowości, a wiedza jest znaaacznie szersza niż to co na samych studiach. 6 lat nie wystarcza. W zasadzie po 6 latach to nadal mało co się wie. Akurat tu kszłałcenie się zdecydowanie się nie kończy na samych studiach, tylko jest procesem ciągłym.

2798

Większość lekarzy nie chce zakazu łączenia pracy w sektorze publicznym i prywatn

Większość lekarzy nie chce zakazu łączenia pracy w sektorze publicznym i prywatn

Pełny zakaz pracy jednocześnie w publicznym systemie i w prywatnej popiera jedynie 15 proc. lekarzy. Ograniczyło by to możliwości okradania Polaków. Większe poparcie mają rozwiązania porządkujące. Jakie? Przede wszystkim wzrost wynagrodzeń w sektorze publicznym. Jeszcze im mało!!!

danielbr3
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 17.06.2026, 10:20:59
  • 278
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
  • #
    finanse
  • #
    medycyna
  • #
    praca
  • #
    korposwiat
vitaminc
vitaminc
vitaminc 18.06.2026, 06:51:18 via Wykop
  • 0
@sukisuki: Ale jaki to ma sens takie ograniczenia? Czy jak ktoś pracuje w sektorze publicznym np w wodociągach, to jaki ma sens zabraniania mu pracy prywatnie np jako hydraulik?
Dla mnie z zarobków lekarzy aferę robi państwo, żeby ukryć, jak bardzo ostatnio obcinają budżety dla szpitali na leczenie. Chodzi o to, żeby ludzie byli oburzeni na lekarzy, a nie na rządzących za sytuację.
vitaminc
vitaminc
vitaminc 18.06.2026, 10:46:09 via Wykop
  • -1
@sukisuki: Trochę dziwnie to brzmi co napisałeś.Szpital jest po to, żeby np Ciebie wyleczyć. Sprzet po to jest tam kupowany. Nie dla lekarza, tylko chodzi o Ciebie i innych pacjentów. Jeśli ktoś kieruje do szpitala, to po to, żeby Cię zdiagnozować, operować itp.
To tak jakbyś widział coś absurdalnego, w tym że chodzisz prywatnie na zajęcia z gry na skrzypcach, bo chcesz się dostać do państwowej szkoły muzycznej. W tym
vitaminc
vitaminc
vitaminc 18.06.2026, 11:00:26 via Wykop
  • 0
No tak to się wydaje oczywiste ale zazwyczaj do tego bierze się pod uwagę sytuację całej branży i nikt raczej nie będzie płacił specjaliście od np budownictwa 100 tys zł miesięcznie w sytuacji kiedy jest mało zleceń i firmy zwalniają oraz bankrutują.


A w przypadku rynku lekarskiego jest przecież zupełnie na odwrót. Mniej kasy z NFZ, lobby, limity na studiach i ciągły płacz że mało i mało zarobków mimo iż już sam

4813

Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa

Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa

Skoro możemy kontrolować czas pracy kierowców i wielu innych, aby dbać o nich i wszystkich w koło, to powinniśmy się upewnić, że ludzie, którzy decydują o naszym życiu w momencie największej słabości są wyspani. Przy okazji można ukrócić patologie w stylu Kacprzyka. anty-patologia, pro-jakość

RandomBits
z
markdownpastebin.com
dodany: 15.06.2026, 11:53:58
  • 435
  • #
    konowalograf
  • #
    patologie
  • #
    ochronazdrowia
  • #
    polska
vitaminc
vitaminc
vitaminc 16.06.2026, 10:32:48 via Wykop
  • 1
@LudzieToDebile: Czyli jak pracuje ktoś zdalnie, to to już nie jest praca? Bo to chyba dużo ludzi tak pracuje.
vitaminc
vitaminc
vitaminc 16.06.2026, 10:36:27 via Wykop
  • 0
@pepepanpatryk: No ale jak ograniczać liczbę godzin pracy, to może już wszystkim od razu, w każdym zawodzie i zobaczysz jak to się skończy. Szczególnie w tych zawodach, gdzie trudno jest wykształcić dobrego specjalistę, bo nie każdy jest w stanie być super matematykiem, stolarzem, kierowcą, czy lekarzem.

383

NFZ zapłacił 52,8 mln zł za leczenie Polaków w Czechach. Zaćma i stomatologia

NFZ zapłacił 52,8 mln zł za leczenie Polaków w Czechach. Zaćma i stomatologia

NFZ zapłacił 52,8 mln zł za leczenie Polaków w Czechach. Zaćma i stomatologia to cel. Krótsze kolejki, lepsze soczewki

PIAN--A_A--KTYWNA
z
rynekmedyczny.poradnikzdrowie.pl
dodany: 12.06.2026, 07:00:01
  • 85
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarz
  • #
    czechy
vitaminc
vitaminc
vitaminc 14.06.2026, 16:11:40 via Wykop
  • -1
@krzysztof-j: a myslisz ze tam albo w innym kraju to sa gorsze pensje dla scecjalistow w tym i innych zawodach? Gdyby gdzies bylo lepiej, to ludzie by sie tam leczyli bo taniej, a jakoś wszystkich ciągnie do polski nawet jak za dojazd samolotem musza placic?

1852

Lekarz rodzinny zarobił 760k rocznie

Lekarz rodzinny zarobił 760k rocznie

"Maciej Bonna - lekarz rodzinny, Chojnice. Przychód 760k."

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 12.06.2026, 20:33:05
  • 367
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    zarobki
vitaminc
vitaminc
vitaminc 14.06.2026, 09:21:50 via Wykop
  • 0
@mysweetwillowdream: Ponad 160 tysięcy osób w Polsce osiąga dochód przekraczający 500 tys. zł rocznie brutto. Ponad 1 milion złotych rocznie: ok. 73,5 tys. podatników. Od 500 tys. do 1 miliona złotych rocznie: ok. 90 tys.

519

Zarzuty za naklejki na aucie za złe parkowanie

Zarzuty za naklejki na aucie za złe parkowanie

Mieszkaniec Płocka (Mazowieckie) nakleił na nieprawidłowo zaparkowanym aucie dwie naklejki, uszkadzając lakier samochodu i powodujac straty w wysokosci 5000zl. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Może mu za to grozić nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dorodny_Wieprz
z
tvn24.pl
dodany: 12.06.2026, 21:02:32
  • 381
  • #
    stopcham
  • #
    samochody
  • #
    samochodoza
  • #
    konfitura
  • #
    polskiedrogi
  • #
    polska
vitaminc
vitaminc
vitaminc 14.06.2026, 09:18:29 via Wykop
  • 1
@mvmxks: Przecież mandaty za parkowanie to akurat najczęsiciej są wystawiane, tak jak mandaty za prędkość.

2683

Przyszła lekarka spowodowała wypadek- zginęły 3 osoby. Nie trafi do więzienia

Przyszła lekarka spowodowała wypadek- zginęły 3 osoby. Nie trafi do więzienia

Sąd w Zgierzu najpierw, 8 lipca 2025 roku, wstrzymał wykonanie kary, a 16 września odroczył jej wykonanie na okres trzech miesięcy. Wskazał, że musi ona odbyć staż zawodowy w tym okresie. Tym razem sąd zgodził się na odroczenie kary na rok po opinii biegłego lekarza psychiatry.

vingrosz
z
tvn24.pl
dodany: 10.06.2026, 06:55:29
  • 370
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    medycyna
  • #
    prawo
  • #
    majtczak
  • #
    mordercy
vitaminc
vitaminc
vitaminc 14.06.2026, 09:16:24 via Wykop
  • 0
@wtryskow: Ale czemu śmieszny wyrok? Przecież jak spowodujesz wypade śmiertelny, to raczej takie typowe wartości lat kary.

1636

Oświadczenie majątkowe z 2022 losowego radnego lekarza, tu z Zielonej Góry.

Oświadczenie majątkowe z 2022 losowego radnego lekarza, tu z Zielonej Góry.

Uczcie się dzieci, olejcie inne zawody, które składają się tylko na lekarskie Bizancjum. 7 lat praktyki lekarskiej (w 2022): wynagrodzenie: 1.674.299 zł dieta radnego: 46.453 zł oszczędności: 2.000.000 zł nieruchomości: 12 średnia wartość: 435.416 zł

MichuTop
z
x.com
dodany: 13.06.2026, 21:41:52
  • 200
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
vitaminc
vitaminc
vitaminc 14.06.2026, 09:13:07 via Wykop
  • 1
@Sikor12: ale w jakim kraju specjalistyczne zawody są marnie platne?

1349

Radny Ursusa anestezjolog rocznik 1997 zarobił w 2025 1,6 mln zł

Radny Ursusa anestezjolog rocznik 1997 zarobił w 2025 1,6 mln zł

Średnio miesięcznie ponad 130k. Nie ma sensu więcej komentować. Należą się podwyżki.

DeoLawson
z
x.com
dodany: 09.06.2026, 20:27:35
  • 211
  • #
    medycyna
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    korposwiat
  • #
    polska
vitaminc
vitaminc
vitaminc 10.06.2026, 18:09:45 via Wykop
  • 0
@dzaro-dzaroslawski no to zostań anetezjologiem.

4680

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

W przyszłych latach nie jest planowane zwiększanie liczby miejsc na studiach medycznych ani otwieranie nowych kierunków lekarskich. Po rozmowach z MNiSW, które odbyły się w ubiegłym tygodniu, podtrzymaliśmy stanowisko, że nie ma potrzeby dalszego zwiększania limitu przyjęć na studia lekarskie.

cepheus
z
edukacja.rp.pl
dodany: 10.06.2026, 13:13:06
  • 550
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    nfz
  • #
    medycyna
  • #
    lekarze
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
vitaminc
vitaminc
vitaminc 10.06.2026, 17:58:34 via Wykop
  • 2
@fittrenerka: co jak co ale akurat uczelni medycznych to mega dużo przybylo przez ostatnie 20 lat.

335

Będzie łatwiej dostać się na medycynę na UJ. Znika matematyka

Będzie łatwiej dostać się na medycynę na UJ. Znika matematyka

Wynik z matematyki na maturze nie będzie brany pod uwagę przez komisję rekrutacyjną na medycynę na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Do tej pory oprócz chemii i biologii, był. Wielu odpadało, a brakuje lekarzy więc przymkną oko na słabszą matmę. Dobrze to czy źle?

Poludnik20
z
gazetaprawna.pl
dodany: 07.06.2026, 06:53:41
  • 182
  • #
    lekarz
  • #
    uniwersytetjagiellonski
  • #
    medycyna
  • #
    uj
vitaminc
vitaminc
vitaminc 08.06.2026, 10:58:09 via Wykop
  • 1
ce w mówieniu ilu jest studentów na medycynę. Na pierwszym miejscu są po prostu możliwości przerobowe samej uczelni i ich pracowników.


@real_scoria: Do tego nie trzeba matematyki na studiach, wystarczy chodzić na matematykę w podstawówce, nie wspominając o szkole średniej.

675

Weryfikacja wieku w mediach społecznościowych - początek końca wolnego internetu

Weryfikacja wieku w mediach społecznościowych - początek końca wolnego internetu

Pod hasłem "ochrony dzieci" wiele krajów - m.in. Australia, Brazylia, Francja, Niemcy, Polska - wdraża lub rozważa weryfikację wieku w social mediach. W praktyce może to oznaczać koniec anonimowego internetu: najpierw dowód do konta, potem ograniczenia stron, aplikacji i VPN. Każdy komentarz = dowód

crystal-cheney
z
mullvad-net.translate.goog
dodany: 04.06.2026, 06:43:05
  • 206
  • #
    prywatnosc
  • #
    dziecko
  • #
    inwigilacja
  • #
    rodzice
  • #
    polska
  • #
    wolnyinternet
vitaminc
vitaminc
vitaminc 05.06.2026, 08:19:35 via Wykop
  • 0
@LadySandra: ale internet od lat 90-tych to zwykli ludzie zepsuli. Troszke sie zmienił poziom
vitaminc
vitaminc
vitaminc 05.06.2026, 08:31:13 via Wykop
  • -8
Ja mam mieszane uczucia. Bo z jednej strony dzieci nie powinny miec dostepu do wszystkiego. Nie sprzedaje sie im alkoholu i nikt nie twierdzi ze to atak na wolność. A druga sprawa, to może gdyby internet byl mniej anonimowy, to jego jakość by wzrosła, mniej hejtu, zanim ktos coś napisze to sie zastanowi, bo nie bedzie anonimowy. Jak z kims rozmawia na zywo, to co innego mowi, niz jak sobie pisze anonimowo
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

vitaminc
vitaminc
vitaminc 05.06.2026, 09:14:34 via Wykop
  • -6
@eobardthawne: No ale jak mam podpaść rządowi? No i niby co mają zbierać? Że czytam blogi motoryzacyjne? W normalnym życiu poza internetem też nie jestem anonimowy i to nie jest ograniczenie mojej wolnosci. Prowadzac dzialalnosc praktycznie codziennie gdzieś sie identyfikuje, a nie dzialam anonimowo. Nie wstydze sie tego co robie publicznie ani tego co robie z wykorzystaniem internetu. To ciągle ta sama osoba i ten sam świat.

69

Od września zmiany w zadaniach domowych. Nauczycielki oburzone

Od września zmiany w zadaniach domowych. Nauczycielki oburzone

Po zmianach nauczyciele będą zobligowani sprawdzać je wszystkim. Płaku płaku "fizycznie niemożliwe" biedne oj biedne pracować trzeba będzie a się nie chce. To może trzeba zmienić pracę?

Buckshot_00
z
kobieta.onet.pl
dodany: 01.06.2026, 22:26:08
  • 71
  • #
    szkola
  • #
    edukacja
  • #
    polska
  • #
    zadaniadomowe
vitaminc
vitaminc
vitaminc 04.06.2026, 07:42:03 via Wykop
  • 1
@kwanty: tak, szczególnie nauczyciel od wf ma duzo sprawdzianów do poprawiania w domu. W mojej szkole nauczyciel jak robił sprawdzian 10 minutowy z fizyki, to na tej samej lekcji wszyscy znali juz oceny, więc to na luzie nawet w przerwie miedzy lekcjami da sie ogarnąc jak ktos nie chce na lekcji.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 03.04.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 20.10.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking