Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko176
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
dariusz_
dariusz_

dariusz_

Dołączył 1 rok i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 318
  • Znaleziska 309
  • Mikroblog 9
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 2

1034

Lekarz milioner zasiada w Okręgowej Radzie Lekarskiej obok obecnego prezesa NLR!

Lekarz milioner zasiada w Okręgowej Radzie Lekarskiej obok obecnego prezesa NLR!

Teraz okazuje się, że lekarz udzielał się nie tylko w tzw. dużej polityce (jest radnym warszawskiej dzielnicy Ursus), ale także w samorządzie lekarskim. Od marca 2026 r. zasiada w Okręgowej Radzie Lekarskiej w Warszawie jako jeden z 46 jej członków, obok obecnego prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej

Caracas
z
portal.abczdrowie.pl
dodany: 16 godz. i 30 min temu
  • 71
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    praca
  • #
    afera
dariusz_
dariusz_
dariusz_ 10 godz. i 2 min temu via Wykop
  • 1
W TVn przypominają, że za pisu też tak było. Żałosne. I tak powiedzą następni, że tak, kradną ale inni też kradli! A ja wszystko prywatnie, bo inaczej się nie da.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

555

Pracownicy mają dość presji. Spokojna praca cenniejsza niż podwyżka

Pracownicy mają dość presji. Spokojna praca cenniejsza niż podwyżka

Firmy coraz wyraźniej stawiają na wyniki finansowe, rozwój i innowacje, spychając dobrostan pracowników na dalszy plan. Pracownicy dostrzegają rosnącą presję i coraz częściej wskazują, że ważniejsza od wyższych zarobków jest dla nich spokojniejsza, mniej stresująca praca.

VoxClamantisInDeserto
z
pulshr.pl
dodany: przedwczoraj, 04:52:13
  • 159
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    pracbaza
  • #
    gospodarka
  • #
    stres
dariusz_
dariusz_
dariusz_ 22 godz. i 40 min temu via Wykop
  • 4
@PIAN--A_A--KTYWNA: nie pisz tak bo
Ciebie zminusują. Jak pisałem że dziękuję za awans z podwyżką 10% ale zadaniami razy dwa to się za głowę Wykopki łapali, że jak to zawsze lepiej więcej zarabiać. Nawet w 2 progu podatkowym, bo to zawsze parę PLN więcej.

483

Koledzy Dawida Kacprzyka z rady dzielnicy: Nie wyglądał na przepracowanego

Koledzy Dawida Kacprzyka z rady dzielnicy: Nie wyglądał na przepracowanego

Koledzy Dawida Kacprzyka z Rady dzielnicy Ursus w rozmowie z Interią są zszokowani jego zarobkami i dziwią się, że mógł spędzać na dyżurach kilkanaście godzin i wywiązywać się z obowiązków samorządowca. - Nie wyglądał jak minister Szumowski w pandemii - ironizują.

ocynkowanyodpornynahejt
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 15.06.2026, 15:11:43
  • 41
  • #
    polityka
  • #
    zarobki
  • #
    lekarze
dariusz_
dariusz_
dariusz_ 15.06.2026, 19:20:57 via Wykop
  • 1
Teraz wiem dlaczego nie ma miejsca na podniesienie drugiego progu podatkowego.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

593

Chatbot zmyślił precedensy. Prawnicy złożyli je do sądu i zapłacili grzywnami

Chatbot zmyślił precedensy. Prawnicy złożyli je do sądu i zapłacili grzywnami

W sądzie w Missisipi czterech adwokatów złożyło pisma z fikcyjnymi precedensami wygenerowanymi przez chatboty AI. Sędzia anulowała sprawę, ukarała wszystkich grzywnami od tysiąca do trzech i pół tysiąca dolarów i zawiesiła dwóch na dwa lata w tym sądzie.

real_scoria
z
spidersweb.pl
dodany: 14.06.2026, 08:26:37
  • 91
  • #
    ai
  • #
    prawo
  • #
    technologia
  • #
    usa
  • #
    chatbot
dariusz_
dariusz_
dariusz_ 14.06.2026, 16:26:00 via Wykop
  • 16
Że też tego nie sprawdzili. Miałem podobną sytuację, pisałem pozew o zaskarżenie decyzji PINB i ChatGPT znalazł mi piękne przykłady orzeczeń NSA potwierdzających moją tezę. Wszystko wyglądało aż za dobrze, żeby było prawdziwe. Na szczęście sprawdziłem, takich spraw po prostu nie było.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zakrentas
Zakrentas
Zakrentas
11.06.2026, 04:40:35
  • 375
Dlaczrgo na wykopie tak popularny jest pogląd, że szeregówka "ma wszystkie wady mieszkania i domu"? Taki komentarz dostał wczoraj ponad 1000 plusów.

A moim zdaniem szeregówka ma szereg zalet:
-brak sąsiadów nad głową i pod podłogą;
-własny ogródek do grillowania, opalania się, postawienia basenu, zabawy w dziećmi, posadzenia pomidorków itd.;
-garaż i podjazd: zawsze jest gdzie zaparkować, można sobie umyć, posprzątać samochód, wnieść zakupy spod samych drzwi do domu;
Zakrentas - Dlaczrgo na wykopie tak popularny jest pogląd, że szeregówka "ma wszystki...

źródło: 18211

Pobierz
  • 293
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dariusz_
dariusz_
dariusz_ 12.06.2026, 06:57:37 via Wykop
  • 3
Wady i zalety to kwestia teoretyczna. Co Was obchodzą poglądy Wykopu? Najważniejsze jest mieć gdzie mieszkać na swoim, nie płacić czynszu do spółdzielni i żyć w zdrowiu.

11 lat temu kupiłem szeregówkę. Dziś nie byłoby mnie już na nią stać, choć zarabiam w sumach bezwzględnych około trzy, cztery razy więcej niż wtedy. Problem w tym, że ceny nieruchomości pod dużym miastem również wzrosły mniej więcej trzykrotnie.

Wtedy kupiłem ją bez większego problemu, posiłkując się
  • Odpowiedz

2508

Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.

Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.

Hydraulik, kierowca, krawcowa płacą pełny ZUS bez żadnych ulg. Artysta dostaje dopłatę od państwa, specjalną komisję 160 osób i osobny status zawodowy. Koszt dla podatnika: do 400 mln zł rocznie. Czym różnią się nieregularne dochody artysty od nieregularnych dochodów spawacza?

futanari
z
wykop.pl
dodany: 02.06.2026, 03:25:47
  • 306
  • #
    zus
  • #
    artysci
  • #
    polska
  • #
    podatki
  • #
    emerytura
  • #
    pieniadze
dariusz_
dariusz_
dariusz_ 02.06.2026, 05:42:56 via Wykop
  • -1
Wystarczy nie kraść. Wystarczy stworzyć odpowiednie regulacje.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

716

Kolejki na gastroskopię się wydłużają. Szpitale przesuwają terminy.

Kolejki na gastroskopię się wydłużają. Szpitale przesuwają terminy.

Nawet dwa lata oczekiwania na gastroskopię i ponad 1400 dni na kolonoskopię takie terminy słyszą dziś pacjenci w publicznych szpitalach. Placówki tłumaczą, że muszą ograniczać badania z powodu finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia.

epicentrum_chaosu
z
medonet.pl
dodany: 14.05.2026, 16:56:02
  • 188
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
dariusz_
dariusz_
dariusz_ 14.05.2026, 20:02:54 via Wykop
  • 2
Dobrze, płacicie prywatnie. Zawsze jak piszę, że płacę z podatków na NFZ, że drugi próg jest niski, to zaczynają się uporczywe wyjaśnienia, że większy podatek tylko od nadwyżki, że i tak się opłaca zarabiać więcej niż mniej. Jak lubicie podatki, to teraz macie składki bez pokrycia.
Nawiasem mówiąc, niedawno zamieniłem 1300 zł na komplet badań bez kolejki. I wcale mi się to nie podoba, bo płacę już sporą składkę. Ale „wykopki” napiszą,
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

493

Czarzasty: Pół miliona zalegalizowanych migrantów w Hiszpanii to wzór i szansa

Czarzasty: Pół miliona zalegalizowanych migrantów w Hiszpanii to wzór i szansa

Czarzasty przekonywał po spotkaniu z przedstawicielami hiszpańskiego parlamentu, że Polska powinna wzorować się na Hiszpanii DLACZEGO TO ZOSTALO USUNIETE

raziel-raziel
z
wykop.pl
dodany: 12.05.2026, 18:56:02
  • 70
  • #
    moderacja
dariusz_
dariusz_
dariusz_ 13.05.2026, 04:36:03 via Wykop
  • 2
Produkcja wyborców lewicy naszym kosztem. To, co im obiecują, jest proste: Polacy będą na was pracować, a wy się rozmnażajcie. No i głosujcie na nas!
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3778

Psiarze terroryzują biznes, bo nie są wpuszczani do kawiarni

Psiarze terroryzują biznes, bo nie są wpuszczani do kawiarni

Wściekli psiarze dodają fejkowe opinie kawiarni, która nie wpuszcza psów. Kilkanaście jednogwiazdkowych opinii w ciągu godziny. Niżej post na facebooku, który rozpoczął gownoburzę.

Average-CottonWorld-Enjoyer
z
maps.app.goo.gl
dodany: 10.05.2026, 07:46:44
  • 574
  • #
    psiarze
  • #
    terroryzm
  • #
    polska
  • #
    gastronomia
  • #
    patologiazmiasta
dariusz_
dariusz_
dariusz_ 10.05.2026, 15:43:17 via Wykop
  • 8
@patryk-wuwuw: Wiesz, co ludzie odwalają z psami? Ostatnio byłem na Malcie. Sami lokalsi są ok, ale turyści... Piesek w wózku — nikt się nie dziwi. Ale w restauracji pies przy stole — nikt się nie dziwi, ale! Pies na stole i je z talerza — bez reakcji obsługi. Gdzie są granice?

673

8 proc. w 2026, 20 proc. w 2027. Podatek opakowaniowy uderzy w każdy paragon

8 proc. w 2026, 20 proc. w 2027. Podatek opakowaniowy uderzy w każdy paragon

Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta (ROP) to podatek od opakowania. W teorii ma on na celu zmniejszenie negatywnego wpływu odpadów na środowisko naturalne oraz przeniesienie kosztów gospodarowania odpadami z samorządów na producentów.

VoxClamantisInDeserto
z
msn.com
dodany: 10.05.2026, 08:02:46
  • 140
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    podatki
  • #
    finanse
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
dariusz_
dariusz_
dariusz_ 10.05.2026, 14:36:47 via Wykop
  • -8
Nie szukaj tu zrozumienia tematu, wykopkom zakupy robi mama.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

5

Rzad martwi się, że macie bezpieczne oszczędności

Rzad martwi się, że macie bezpieczne oszczędności

Zaproponuje wam indywidualne Konta Oszczędnościowe, gdzie jak zarobicie to nie będzie podatku Belki. No, chyba że wszystko stracicie. Ja nie znam się na inwestowaniu i mam oszczędności w bezpiecznych instrumentach, nie mam zamiaru ryzykować.

dariusz_
z
money.pl
dodany: 10.05.2026, 07:56:03
  • 11
  • #
    finanse
dariusz_
dariusz_
dariusz_
Autor
10.05.2026, 10:04:55 via Wykop
  • 0
@PfefferWerfer: to samo mówili o OFE, "trzeba mieć fantazję" itp. Czytaliście artykuł? Niech sobie będzie IKO dobrowolne, ale narracja jest taka, ze to tragedia narodowa, że ludzie trzymają sobie oszczędności na bezpiecznych, własnych zasadach. Trzeba coś z tym zrobić. Wiec gotowanie żaby się zaczyna, powoli.
dariusz_
dariusz_
dariusz_
Autor
10.05.2026, 10:10:11 via Wykop
  • -1
@reaction_c:Ja mam świadomość, że się nie znam. Ale wiem też, że sporo zacznie "inwestować" i potem będzie, że ich oszukali. Mało takich historii? Inwestowanie jest dobre dla dużych graczy z dostępem do informacji przed leszczami. Zobaczcie, co się dzieje za oceanem, kto zna szybciej zmienne decyzje Trumpa, zarabia miliony. Reszta sobie może analizować sytuację, ale po fakcie.

643

Kopiuj, wklej, kopiuj, wklej, kopiuj, wklej. Tak się mieszka pod Warszawą

Kopiuj, wklej, kopiuj, wklej, kopiuj, wklej. Tak się mieszka pod Warszawą

Mała podwarszawska wieś liczy już 15 tys. mieszkańców, a wieczorem nie ma wody.

testa_di_moro
z
architektura.muratorplus.pl
dodany: 08.05.2026, 18:21:41
  • 338
  • #
    deweloperka
  • #
    budownictwo
  • #
    warszawa
  • #
    nieruchomosci
  • #
    polska
  • #
    architektura
dariusz_
dariusz_
dariusz_ 09.05.2026, 10:57:40 via Wykop
  • -1
Co się ludziom dziwić? Gdzieś mieszkać muszą, pracują, kupują. Ktoś to buduje, ktoś to nadzoruje. Nadzoruje! Po to mamy właściwe urzędy, aby dbały o równowagę i zapewnienie, że na tych osiedlach jednak żyć się da. Prawda? Np. w Pucku: https://www.rmf24.pl/regiony/trojmiasto/news-skandal-lapowkarski-w-pucku-wsrod-zatrzymanych-inspektor-nad,nId,8080658
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dariusz_
dariusz_
dariusz_ 09.05.2026, 10:59:07 via Wykop
  • 1
@Celtowie: bo w Europie przejmują się migrantami, a nie obywatelami którzy kupują mieszkania za własne zarobione pieniądze.
dariusz_
dariusz_
dariusz_ 09.05.2026, 11:04:45 via Wykop
  • 5
@NocnyAtakPterodaktyla: lekarze i IT zarabiają sporo więcej. Ale nie wszyscy się budują, widzisz tylko ten procent, który rzuca się w oczy. Reszta to niewidoczna biedota.

442

Emerytura po 15 latach dla wszystkich służb mundurowych ? MON zapowiada zmiany

Emerytura po 15 latach dla wszystkich służb mundurowych ? MON zapowiada zmiany

Szykują się duże zmiany w przepisach dotyczące możliwości przejścia na emeryturę po 15 latach służby (obecnie 25). Chodzi o tysiące osób, które objąłby skrócony staż pracy. Obecnie na emeryturę po 15 latach pracy mogą przejść m.in. funkcjonariusze Policji, którzy służbę rozpoczęli przed 2013 rokiem.

airaG
z
forsal.pl
dodany: 05.05.2026, 07:52:10
  • 81
  • #
    polska
  • #
    policja
  • #
    emerytura
  • #
    zus
  • #
    pieniadze
  • #
    wydarzenia
dariusz_
dariusz_
dariusz_ 05.05.2026, 19:28:11 via Wykop
  • 1
A czytaliście czego dotyczą zmiany czy tylko nagłówek i gównoburza?
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dariusz_
dariusz_
dariusz_ 05.05.2026, 19:29:47 via Wykop
  • 8
@dzordz1984: nie no, czytać o zmianach, nie ma czasu, zostawiam komentarz o zlodziejach i nara...

982

Mamy armię 40-letnich emerytów. "System żyje swoim życiem"

Mamy armię 40-letnich emerytów. "System żyje swoim życiem"

Emerytów mundurowych jest już w Polsce niemal tyle samo, ile wynosi liczebność polskiej armii. Wielu funkcjonariuszy kończy pracę grubo przed pięćdziesiątką, a ich świadczenia są czasami wyższe niż pensja. Zdaniem dr. Tomasza Lasockiego z Politechniki Warszawskiej to jednak wcale nie "mundurówka" je

airaG
z
onet.pl
dodany: 05.05.2026, 11:58:19
  • 204
  • #
    polska
  • #
    zarobki
  • #
    emerytura
  • #
    sluzbymundurowe
  • #
    zus
  • #
    pieniadze
dariusz_
dariusz_
dariusz_ 05.05.2026, 16:44:11 via Wykop
  • 0
To jak? Już wykopki stoją pod jednostkami i korzystają z promocji emerytalnej? Nie? Dziwne, bo jak jest akcja 6 piw + 12 gratis w biedrze to kolejki z wózkami się ustawiają. Skoro jest super i ma być lepiej,to w kamasze aź się prosi.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

898

Musimy przywrócić obowiązkowe szkolenie wojskowe. Europoseł PiS wprost

Musimy przywrócić obowiązkowe szkolenie wojskowe. Europoseł PiS wprost

A gotowanie żaby trwa. Nigdy nie zapominajcie, którzy z nich czują się upoważnieni do dysponowania waszym czasem, życiem i wolnością

steamy_capybara_bath
z
polsatnews.pl
dodany: 01.05.2026, 19:09:09
  • 301
  • #
    wojsko
  • #
    obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • #
    polska
  • #
    pobor
  • #
    polityka
dariusz_
dariusz_
dariusz_ 03.05.2026, 08:27:38 via Wykop
  • -7
Panika na wykopie. Będą do wojska brać. Jest mowa o szkoleniach, nie o służbie zasadniczej. Szkoleniach, a tu panika, ale czego oczekiwać kiedy dziś większość nie umie nawet zrobić sobie kanapki, bo kanapki są z żabki.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dariusz_
dariusz_
dariusz_ 04.05.2026, 15:56:06 via Wykop
  • 0
Nie chcecie, wiem. Ale nie rozpaczajcie, że dają dobre warunki, w tym emerytalne, tym co chcą. Inaczej musieliby was brać na siłę. A szczerze mówiąc nikt tam pewnie nie chce użerać się z przymusowym poborowym.

969

Emerytów mundurowych w PL tyle ile wynosi liczebność polskiej armii.

Emerytów mundurowych w PL tyle ile wynosi liczebność polskiej armii.

Emerytów mundurowych jest już w Polsce niemal tyle samo, ile wynosi liczebność polskiej armii. Wielu funkcjonariuszy kończy pracę grubo przed "50", a ich świadczenia są czasami wyższe niż pensja.

gnijacy_wypok
z
archive.ph
dodany: 03.05.2026, 20:54:45
  • 242
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
dariusz_
dariusz_
dariusz_ 04.05.2026, 10:37:19 via Wykop
  • -1
@wypok_wypok: idziesz do wojska policji. I masz.
dariusz_
dariusz_
dariusz_ 04.05.2026, 10:47:45 via Wykop
  • -3
Ej, panikarze, serio? Wczoraj był wpis o szkoleniach wojskowych i nagle wysyp komentarzy: ‘mnie to nie interesuje, niech idzie, kto chce’. No to jak nikt nie chce, to czym mają was zachęcić? Pojawia się info o dobrych emeryturach i co? Znowu płacz, że skandal, że za dużo dają. Zdecydujcie się w końcu, czy mundurowka to dobra opcja czy zla. Jak dobra, to brać!
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1329

Wchodzi podatek od smartfonów

Wchodzi podatek od smartfonów

Marta Cienkowska minister potwierdza wprowadzenie tzw. opłata reprograficzna 1-3% na nowoczesne urządzenia i nośniki służące do kopiowania i odtwarzania treści, smartfony, tablety itd. Kasa trafi do "artystów". I cyk pora na majóweczkę.

fabek
z
businessinsider.com.pl
dodany: 01.05.2026, 19:42:25
  • 296
  • #
    polska
  • #
    podatki
  • #
    finanse
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
dariusz_
dariusz_
dariusz_ 02.05.2026, 13:20:10 via Wykop
  • 0
Nie "Mamy to!" tylko "Mamy Was!"
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

481

Nowa opłata staje się faktem. Obejmie m.in. smartfony

Nowa opłata staje się faktem. Obejmie m.in. smartfony

"Polscy twórcy latami czekali na tę decyzję. Dziś z satysfakcją ogłaszam: mamy to!" - napisała w mediach społecznościowych minister kultury i dziedzictwa narodowego Marta Cienkowska. W ten sposób oznajmiła, że podpisała rozporządzenie dotyczące nowelizacji opłaty reprograficznej.

VoxClamantisInDeserto
z
zero.pl
dodany: 01.05.2026, 12:08:42
  • 191
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    podatki
  • #
    smartfon
  • #
    kultura
  • #
    gospodarka
dariusz_
dariusz_
dariusz_ 02.05.2026, 08:39:57 via Wykop
  • 4
Dostali już w pandemii kasę za nic, teraz stałe wpływy z nowego podatku. Niezły układ! Tfórcy, trzeba hołote zmusić do płacenia, jak za głupi aby docenić te wybitne dziela.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

434

Nawrocki zawetowal ustawę o łatwiejszych rozwodach

Nawrocki zawetowal ustawę o łatwiejszych rozwodach

Prezydent zawetował nowelizację Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego dotyczącą pozasądowych rozwodów. Ustawa miała pozwolić na szybki rozwód poza sądem w przypadku małżeństw, które spełniają określone warunki m.in. nie mają małoletnich dzieci.

motvik
z
businessinsider.com.pl
dodany: 30.04.2026, 17:09:08
  • 207
  • #
    bekazprawakow
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    prawo
  • #
    nawrocki
  • #
    rozwod
dariusz_
dariusz_
dariusz_ 01.05.2026, 07:04:28 via Wykop
  • -3
@towarzysz-eko: ale co utrudnia, skoro nic się nie zmienia? I bardzo dobrze, może aplikację do tego? Trzeba było myśleć wcześniej. Starzy maja wyskakiwać z kasy na wesele, a młodzi po pierwszej kłótni o serial na wieczór rozwód w apce, cyk i po sprawie. Przypadek znany z mojego otoczenia, bez tej apki jeszcze ale i tak szybko poszlo. Chłop dał co miał na dobry start dzieci, oszczędności wielu lat pracy, no
dariusz_
dariusz_
dariusz_ 01.05.2026, 07:07:06 via Wykop
  • 3
@kamil564712: proste, ale cięższe do ogarnięcia dla niedojrzałej gorącej głowy.

818

"Podatek od smartfonów" zatwierdzony.

"Podatek od smartfonów" zatwierdzony.

Minister Marta Cienkowska podpisała rozporządzenie dotyczące opłaty reprograficznej, potocznie nazywanej "podatkiem od smartfonów". Jest to rekompensata dla twórców za kopiowanie ich dzieł na własny użytek przez użytkowników urządzeń takich jak smartfony czy tablety. Konsumenci jej nie odczują.

epicentrum_chaosu
z
onet.pl
dodany: 30.04.2026, 18:43:34
  • 162
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ekonomia
dariusz_
dariusz_
dariusz_ 01.05.2026, 06:55:01 via Wykop
  • 2
Opłata reprograficzna jest oderwana od realiów streamingu, gdzie i tak już płacimy za dostęp do kultury. A podali źródło, skąd mogę skopiować te wybitne dzieła?
Twórcy już byli wspierani publicznymi środkami w czasie pandemii, nawet tacy, o których nigdy nie słyszałem, więc dlaczego mam na nich płacić?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dariusz_
dariusz_
dariusz_ 01.05.2026, 06:56:01 via Wykop
  • 0
@izera-grom: no i załatwiłeś nam opłatę, dzięki!
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 15.09.2025

    Rocznica
  • Komentator
    od 31.10.2025

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking