Właśnie dotarła informacja do mojej pracy, że zwolniony dyscyplinarnie dwa lata kolega za rzekome molestowanie koleżanki jest niewinny. Koleżanka z borderem pomówiła go, bo nie zwracał na nią uwagi. Dostał zwolnienie, ona sama odeszła po pół roku. Sąd przez prawie 2 lata badał sprawę i w poniedziałek ogłosił wyrok całkowicie korzystny dla niego. Pracodawca (korpo) trzęsie gaciami bo wpłynął pozew cywilny od prawnika kolegi, poza żądaniem zadośćuczynienia finansowego jest pijarowo bolesne żądanie
Ujawniono w Senacie kwity na policyjną maszynkę do pieniędzy! W Senacie ruszyła petycja z linku o patologicznym systemie statystyk. KGP zmusza do norm (min. 50% mandatów za prędkość), a RPO alarmuje o limitach legitymowań na patrol. Dokumenty obnażające dojenie kierowców na 823 mln zł w petycji!
@tajkus: Pomijając bubel prawny jaki to jest akurat odcinkowe fajnie pokazują jak powinien wyglądać ruch gdyby wszyscy przestrzegali przepisów. Na tych odcinkach ustawiam tempomat na górny limit i lece lewym wyprzedzając wszyskich jadących wolniej. Nie ma praktycznie nikogo kto z--------a i pogania. Owszem czasem trafi się ktoś, kto zjedzie na lewy i się wlecze ale to sporadycznie.
Ten sam efekt trafiłem bez odcinkowego w Trójmieście, kiedy światła były przewidywalne i
Jestem jedyną osobą przed trzydziestką, która uważa, że smartfony zepsuły podróżowanie? Kiedyś człowiek się można było zgubić i trzeba było sobie poradzić. Dzisiaj nawet nie trzeba pamiętać, gdzie się zostawiło auto. Wygodniej, ale jakoś mniej ciekawie. Kiedy ostatnio widzieliście turystę z mapą?
@scriptum_nox: Z telefonem też można się zgubić, nie wszędzie to dobrze działa. Nie wszystko na każdej mapie jest zaznaczone i w sumie więcej frajdy jak taką perełkę znajdziesz, za to marnujesz mniej czasu na szukanie rzeczy oczywistych.
Pawło Klimkin, były szef resortu dyplomacji Ukrainy, skomentował kryzys w relacjach polsko-ukraińskich. W kontekście sporu wokół UPA polityk uznał, że część polskiego społeczeństwa mitologizuje wspólną historię polsko-ukraińską. Ocenił też, że podobnie postępuje Rosja.
Posłanka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Pępek wepchnęła się w szpitalu w Żywcu na badania poza kolejką. Dzięki pomocy osoby pracującej w szpitalu, również należącej do KO, polityk czekała na badanie trzy tygodnie. Czas oczekiwania w normalnym trybie to ponad dwa lata.
To jest niesamowite, że amerykański "zoning" nie pozwala na postawieniu małego sklepiku osiedlowego na rogu osiedla ale za to tuż obok osiedla może stać gigantyczny ai data center który będzie huczał 24/7
@SzubiDubiDu: Żeby tylko huczał, do tego dochodzą kopcące na potęgę silniki diesla, kolosalne zużycie wody - nawet nielegalnie chociaż bez da się chłodzić ale tak taniej itp.
Zgodnie z prawem hulajnogą elektyczną można jeździć po chodniku, gdy na jezdni maksymalna prędkość jest powyżej 30 km/h. Rowerem, gdy 50 km/h. Ktoś wie dlaczego?
Policjanci ze śródmiejskiej komendy zatrzymali dzisiaj rano 31-letniego obywatela Polski. Jest on podejrzewany o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu u 37-letniego obywatela Stanów Zjednoczonych. Był notowany za kradzieże i włamania oraz posiadanie narkotyków.
@Rafixo: Tam by się nawet dwóch bez problemu zmieściło, ale przy drzewie jeden odobił żeby nie jechać po krzakach, a drugi no cóż, nie jechał jak najbliżej krawędzi i nie miał obu rąk na kierownicy. Słabe miejsce.
Parlament Europejski przegłosował nowe regulacje dla roślin edytowanych genetycznie techniką NGT. Produkty klasy NGT1 trafią do sklepów bez żadnego oznaczenia. Przepisy wejdą w życie w połowie 2028 roku, a Polska jako prezydencja UE ma wpływ na ich ostateczny kształt.
10 czerwca 52-letni kierowca wjechał na chodnik i śmiertelnie potrącił chłopca (9 l.) i jego ojca (48 l.). Miał on epilepsję, w ogóle nie powinien był siadać za kierownicą. W szpitalu zeznał, że nie pamięta wypadku. Sąd odrzucił areszt, a dziś w wyniku następstwa choroby, mężczyzna zmarł
@KingaM: Zazwyczaj ma też system który gwarantuje, że jak kierowca ciśnie pedał gazu, to systemy odpuszczają uznając, że kierowca wie lepiej co robi. Ma to sens, nie chciałabyś ratując się przed kolizją walczyć z systemem korygującym tor jazdy czy zacząć gwałtownie hamować ponieważ system uznał, że zaraz się rozbijesz. Może się zdarzyć na zakręcie kiedy wydaje się, że jedziesz na czołówkę czy na autostradzie kiedy auto zmienia pas, ale dla
Chciałbym ostrzec wszystkich, którzy rozważają zakup nowego samochodu marki JAECOO lub OMODA, a w szczególności zakupy w salonie Dynamica w Krakowie (ul. Wadowicka 3). Kupiłem fabrycznie nowe Jaecoo 8 (rok produkcji 2026). Samochód miał być bezpiecznym, komfortowym autem dla rodziny. Niestety, w au
Ukrainka prowadząca żabkę w Warszawie chwali się, że zatrudnia w pierwszej kolejności Ukraińców co jest niezgodną z prawem dyskryminacją ze względu na narodowość.
@WielkiNos: Ale piękny, darmowy zarobek. To jest jawna dyskryminacja i od razu można aplikować, a po odrzuceniu oczekiwać odszkodowania. Był nawet prawnik który na tym zarabiał kiedy odrzucali go z kobiecych stanowisk.
Rząd Stanów Zjednoczonych, powołując się na organy ds. bezpieczeństwa narodowego, wydał dyrektywę dotyczącą kontroli eksportu, nakazującą zawieszenie wszelkiego dostępu do modeli Fable 5 i Mythos 5 dla wszystkich obcokrajowców, zarówno przebywających w Stanach Zjednoczonych, jak i poza nimi...
@60groszyzawpis: Akurat część krajów po akcji z sankcjami na sędziów się obudziłą i wychodzi z usług Microsoftu więć coś tępych biurkratów w końcu ruszyło.
@findi: Przede wszystkim to on psuje cały krajobraz. W Czarnogórze masz fajny przykład "Dukley Gardens apartment", gdzie budynki po prostu paują do linii brzegowej. Proste zabiegi ustawienia w odpowiedni sposób, dobrane materiały, kolory i zieleń.
Zamiast tego mamy relikt minionej epoki który kojarzy się z zaschniętą, psią kupą. Takich kup już prawien nie ma, na szczęście poprawiłą się jakość karm. Hotel w tej wersji niestety powstał i przypomina wszystko
Fundamentem duńskiej polityki mieszkaniowej jest bopælspligt, czyli obowiązek zamieszkania. Zasada ta mówi, że mieszkanie lub dom powinny być zamieszkałe przez jego właściciela lub najemcę przez co najmniej 180 dni w roku. Przepis ten ma na celu wyeliminowanie zakupów inwestycyjnych.
@Foxbat: I ciągle to samo. Wystarczy zapewnić ochronę prawa własności przed złodziejami i oszustami. Jak nie można złodzieja usunąć ze swojej własności, trzeba za niego płacić rachunki i utrzymywać, to żadne prawo nie zmusi ludzi do wynajmu. Gdyby eksmisja oraz egzekwowanie zniszczenia mienia były sprawne, to temat by nie istniał. Jak ktoś Ci ukradnie telefon, to jesteś oburzony, jak ktoś komuś kradnie mieszkanie, to biedny złodziej.