Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko164
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
dsomgi00

dsomgi00

Dołączył 8 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 23608
  • Znaleziska 8871
  • Mikroblog 14737
  • Obserwujący 21
  • Obserwowane 19
KRZYSZTOF_DZONG_UN
KRZYSZTOF_DZONG_UN
21.06.2026, 16:59:33
  • 93
Kiedy urodziłeś się w rodzinie bez żadnego majątku i musisz konkurować z ludzmi mającymi na start mieszkanie

#przegryw #nieruchomosci #polska
KRZYSZTOFDZONGUN - Kiedy urodziłeś się w rodzinie bez żadnego majątku i musisz konkur...

źródło: 1000102822

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 21.06.2026, 18:40:00 via Wykop
  • 1
@przybysz_miedzygwiezdny: Bo w grze zwanej prawdziwe życie to ci co oszukują wymyślają zasady. Polityków np. nie dotyczą reguły i przepisy które dotyczą plebsu.
  • Odpowiedz
andrzej-tata-000000
andrzej-tata-000000
andrzej-tata-000000
21.06.2026, 14:29:26
  • 6
W rym tygodniu bylem 2 razy na silowni, 2 razy na rowerze i raz biegalem. Dalej mam depresje. Za malo biegam?
#depresja #przegryw #sport #mikrokoksy #bieganie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 21.06.2026, 15:19:54 via Wykop
  • 2
@andrzej-tata-000000: Przejdź na triathlon, 30h treningu w tygodniu to nie będziesz miał czasu myśleć o głupotach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
KrolWlosowzNosa
KrolWlosowzNosa
20.06.2026, 18:41:01
  • 2
Swoją drogą to rozumiem, że ci mistrzowie mają sztab ludzi zamiast danych z zegarka, ale nie wiem czego więcej można oczekiwać w amatorce, od sportowego zegarka, ponad garmina 255. Sam używam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#garmin #bieganie
KrolWlosowzNosa - Swoją drogą to rozumiem, że ci mistrzowie mają sztab ludzi zamiast ...

źródło: 1000046089

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 21.06.2026, 06:05:44 via Wykop
  • 0
@KrolWlosowzNosa: Kenijczycy to w ogóle ewenement. 90% tam nie wie co to węglowodany, nie wspominam o laktacie czy progach przemian tlenowych/beztlenowych, a i tak r-----------ą każdego. Żeby było śmieszniej, np. taki John Korir (można to sprawdzić na jego Stravie) biega wolne rozbiegania po 6:00/km - 5:30/km, a wygrał w tym roku Boston Marathon z czasem 2:00h z paroma sekundami ( ͡° ͜ʖ ͡°). Chyba jednak katorżnicze
  • Odpowiedz
PiersiowkaPelnaZiol
PiersiowkaPelnaZiol
19.06.2026, 07:48:09
  • 2
Chłop przebiegł 1500km i dalej na j----e tempo 5.30km(czaasami 5:13/15) ani sekundy niżej i tętno dalej średnia 167, a czasami mam i 195 maksymalne

Czy jest szansa że przez krzywą przegrodę nie mogę mieć lepszych wyników? Badania krwi idealne, będę robił echo serca + próby wysiłkowe vo2max by progi indywidualne ustawić.

A pytam o tę przegrodę, bo od tygodnia testuję inne oddychanie i jest mi lżej.

A
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 20.06.2026, 12:56:17 via Wykop
  • 0
@PiersiowkaPelnaZiol: Biegam wolne rozbiegania po 4:50-5:10/km na tętnie 135 i zawsze oddycham ustami, po co mam kombinować z nosem na siłe? Co do samego oddychania to oddychaj 2:2 albo 2:1 albo w ostateczności 3:1/2 jak ci wygodnie, to takie podstawowe "tryby" o których nawet Jack Daniels mówił. A co do twojego tempa to niestety trzeba połknąć gorzką pigułke i oddać się procesowi i przyjąć na klate, że nie jesteś tam
  • Odpowiedz
Mapet_Kermit
Mapet_Kermit
20.06.2026, 06:15:13
  • 16
44 680,07 - 10,56 = 44 669,51

Wystartowałem o 6:38, a gorąc już niesamowity. Miało być 39' tempa, okolice 5:20, zacząłem delikatnie, potem lekko wzmocniłem, a końcówka lekko szarpana. I ogólnie to nie skorygowałem tempa biegu do temperatury i wyszedł z tego tak na prawdę bieg progowy, więc zajechałem się okrutnie. Brawo ja ¯(ツ)/¯

#sztafeta #bieganie #biegajzwykopem

Skrypt
MapetKermit - 44 680,07 - 10,56 = 44 669,51

Wystartowałem o 6:38, a gorąc już niesam...

źródło: img_1781935772889

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 20.06.2026, 12:47:42 via Wykop
  • 1
@Mapet_Kermit: Najgorszy sezon na bieganie otwarty, niestety. Ale ciepłolubne kluchy i tak ci powiedzą, że nie jesteś wysportowany więc dlatego się pocisz i ci gorąco xD
  • Odpowiedz

747

10-krotny wzrost liczby cudzoziemców na polskim rynku pracy

10-krotny wzrost liczby cudzoziemców na polskim rynku pracy

Już 1,3 mln cudzoziemców jest ubezpieczonych w ZUS. Przez 12 lat ich liczba wzrosła 10-krotnie. Gdyby doliczyć tych robiących na czarno i w januszexach na UoD to liczba pewnie zakręci się koło 2 mln. Jak obstawiacie - ilu będzie za następne 10-12 lat?

zwyklychlopakszary
z
skarbiec.biz
dodany: 18.06.2026, 10:07:35
  • 154
  • #
    rynekpracy
  • #
    4konserwy
  • #
    biznes
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    imigranci
dsomgi00
dsomgi00 18.06.2026, 14:32:57 via Wykop
  • -15
A co myśleliście że się wydarzy przy dzietności 1.1?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

crazy88
crazy88
12.06.2026, 16:06:42
  • 0
Wdziałem ostatnio jakiś wpis na fb gdzie typ przebiegł 100km tempem 4:00 z tętnem 140. Jak to możliwe? Ja dziś przebiegłem 3km tempem 4:30 i prawie zemdlałem
#bieganie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 13.06.2026, 07:20:56 via Wykop
  • 0
@crazy88: Normalnie, lata klepania kilometrów i przesuwania progu mleczanowego.
  • Odpowiedz

566

Kolejny atak imigranta w Lublinie. Tym razem na tle religijnym!

W Lublinie doszło do ataku z udziałem 19-leniego imigranta, który zaatakował ratownika medycznego. Mężczyzna to obywatel Kazachstanu. W momencie dotarcia na Szpitalny Oddział Ratunkowy był pod wpływem alkoholu.

Akinori456
z
radiomaryja.pl
dodany: 10.06.2026, 14:26:33
  • 83
  • #
    polska
  • #
    lublin
  • #
    migranci
  • #
    uchodzcy
  • #
    wydarzenia
  • #
    religia
dsomgi00
dsomgi00 10.06.2026, 17:13:34 via Wykop
  • 0
@DuchZoliborza: Problem jest taki, że oni nie myślą w sposób jak człowiek rozumny z IQ powyżej 80 IQ. Dlatego nigdy nie dojdą do takich wniosków jak ty.
aa-aa
aa-aa
10.06.2026, 03:50:42
  • 188
Dlaczego ludzie dziękują zatrzymującym się samochodom na pasach, przecież to nie jest żaden akt łaski tylko gdyby nie ten obowiązek wprowadzony ileś tam lat temu to byłby dalej dziki zachód jak był kiedyś
  • 182
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 10.06.2026, 05:24:15 via Wykop
  • 39
@aa-aa: Ja dziękuje często, a najczęściej tym co w miare szybko jechali (nie mylić z z-------------i), ale przez durny przepis koniecznego ustąpienia pierwszeństwa pieszemu specjalnie dla mnie wyhamowali na pełnej p-----e i zmarnowali czas na to żebym ja sobie mógł przejść.
  • Odpowiedz
Mapet_Kermit
Mapet_Kermit
09.06.2026, 16:37:18
  • 15
45 807,77 - 11,60 = 45 796,17

Panie Garmin, ja wiem, że na dyszce dałem ostro w palnik, ale to już 11x eazy/long z rzędu, miej że Pan litość nade mną i daj coś zaszaleć.

#sztafeta #bieganie #biegajzwykopem

Skrypt
Mapet_Kermit - 45 807,77 - 11,60 = 45 796,17

Panie Garmin, ja wiem, że na dyszce dał...

źródło: Screenshot_20260609-183015_1

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 09.06.2026, 17:50:24 via Wykop
  • 3
@Mapet_Kermit: Jak ja bym miał Garmina słuchać to bym na zmiane biegał baze albo regeneracje, a mam normalnie w planie 3x akcent ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
bonus
bonus
08.06.2026, 16:01:19
  • 0
#bieganie #sport #buty

Mam pytanie na temat butów, może i nie biegam. Ale bardzo dużo chodzę, około 500km miesięcznie. Z tego względu kupiłem buty z dobra amortyzacją.
Hoka Clifton. Pojawił się jednak problem, ponieważ moja jedna noga zaczęła coraz bardziej uciekać i do wewnątrz, ta słynna promocja?

Zastanawiam się co zrobić mam te buty 3mc, i to był chyba zły wybór, czy powinien szukać rozwiązania w wkładce? Jeśli
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 08.06.2026, 18:00:07 via Wykop
  • 0
@bonus: Możliwe że masz stope pronującą, ale przy chodzeniu raczej nie powinna ona być na tyle uwydatniona żeby ci tak mega stopa uciekała do środka. Raczej pronacje dopiero widać przy upadaniu/naskoku na stope bo wtedy ekscentrycznie naciągasz mięśnie i stawy i widać gołym okiem jak stopa pracuje. Hoka ma chyba buty stabilizujące Arahi z tego co kojarze, ale sama w sobie pronacja też nie jest zła i ludzie trochę ją
dsomgi00 - @bonus: Możliwe że masz stope pronującą, ale przy chodzeniu raczej nie pow...

źródło: 1

Pobierz
  • Odpowiedz
skeeto666
skeeto666
skeeto666
08.06.2026, 09:53:10
  • 8
grupa o bieganiu,
3/4 kobit prawie sesje jak na onlyfans bo przebiegly 5km w tempie 45minut
pieklo kobiet nadchodzi
#bieganie #pieklokobiet
skeeto666 - grupa o bieganiu,
3/4 kobit prawie sesje jak na onlyfans bo przebiegly 5k...

źródło: image

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 08.06.2026, 10:15:24 via Wykop
  • 12
@skeeto666: Normalka. Byłem kiedyś na run clubie w moim mieście, to tak samo, same atencjuszki w nowiutkich Nikach i Asicsach po 800zł, kamizelki, okulary Oakley, połowa biegu to było nagrywanie rolki, a po wszystkim zdjęcia z piwem 0 xD. Chwilę porzucałem bekowymi tekstami po biegu i wróciłem do domu z niedosytem, bo treningiem tego nazwać nie można było ( ͡° ͜ʖ ͡°). Od tamtej pory nigdy
  • Odpowiedz
dsomgi00
dsomgi00 08.06.2026, 12:17:33 via Wykop
  • 2
@Fuzuyaku: Ja tam wolę akurat sam trenować, tymbardziej że mam taką objętość i godziny pracy że ciężko byłoby mi się z kimś zgrać. Co do biegania w butach z 2019 to na Cracovia Maratonie biegłem z paroma gościami co mieli jakieś stare Asicsy za 300zł, zwykłe spodenki jak na WF i koszulke o puchar wójta a biegli na 2:55-2:50h, więc noo, nie trzeba kolorowych karbonów za 1500zł nawet na takim
  • Odpowiedz
dsomgi00
dsomgi00 08.06.2026, 17:48:25 via Wykop
  • 2
@razdwatrzy55: Wiesz co średnia wieku na tym run clubie co byłem to tak pewnie 25-30 lat więc raczej każdy luźno.

@a__s: Ja tam dobrze pamiętam swoje początki, zrobiłem 2km wokół osiedla i wróciłem bordowy xD. Ale pierwsze 2 lata to biegałem w ogóle bez zegarka i w 1 butach, Nike Pegasusach 39 kupionych na promce za 300zł na zalando i uwaga z takim zestawem zrobiłem 1:39h w Półmaratonie
  • Odpowiedz
Pan_Szeryf
Pan_Szeryf
08.06.2026, 08:14:44
  • 0
Jakie podejście z dietą będzie lepsze jeżeli chce jak najszybciej zwiększyć wytrzymałość aerobową (dwa tygodnie czasu)?

Treningi rano dłuższy zone 2 + wieczorem interwał

#mikrokoksy #bieganie #dieta

Treść pytania

  • Jak najmocniejsze zbicie wagi 25.6% (11)
  • Lekka redukcja 41.9% (18)
  • Maintance żeby mieć glikogen na treningi 32.6% (14)

Oddanych głosów: 43

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 08.06.2026, 10:21:46 via Wykop
  • 5
@Pan_Szeryf: Jak nie biegałeś wcześniej i zaczniesz robić double days (2 biegi dziennie) z partyzanta to powodzenia. Daje max 3-4 dni i kontuzja. Jak już chcesz to tak robić to rano dałbym rower w Z2, a popołudniu bieganie interwałów. Tylko interwały też nie codziennie, max 2 dni w tygodniu. No i ten rower rano to ma być faktyczne Z2/easy, bo inaczej jakościowe treningi popołudniowe nie będą jakościowe. Reszta easy biegi.
  • Odpowiedz

971

Polska wymiera najszybciej od dekad. Dane są alarmujące

Polska wymiera najszybciej od dekad. Dane są alarmujące

W 2025 roku Polska zanotowała najmniej urodzeń od zakończenia II wojny światowej. Dane GUS niepokoją.

Otokrypto
z
otokrypto.pl
dodany: 07.06.2026, 12:37:04
  • 736
  • #
    demografia
  • #
    finanse
  • #
    polska
dsomgi00
dsomgi00 08.06.2026, 05:29:08 via Wykop
  • 17
@Marmurowy_Gargulec: Mając nawet te wszystkie rzeczy pamiętaj że możesz mieć przyprawione rogi. Spójrz na przystojnych piłkarzy, aktorów itd. których żony i tak zdradzają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
markov90
markov90
markov90
21.05.2026, 10:56:15
  • 1
#mikrokoksy #silownia #bieganie są tu jakieś chłopy 100kg+ co biegają? Do końca roku muszę zrobić pod wojsko 3 km w 13 min. I zastanawiam się czy da się to zrobić z wagą ok 100-105 kg. Czy jednak trzeba ciąć kalorie i chudnąć do 90-95 kg. Na tą chwilę mam czas ok 14,5 min i ucięcie 1,5 minuty wydaje się kosmosem
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 22.05.2026, 17:32:12 via Wykop
  • 3
@Akos: @Wilson2231 Żeby biegać jak Owca to trzeba biegać regularnie z 2-3 lata i klepać po 100km tygodniowo w bezpośrednim bloku maratońskim, także raczej bez porównania. Ja waże 80kg suchego mięśnia i też mam życiówke 2:53h więc da się będąc "napakowanym" biegać szybko.
@markov90 Tak jak ci Poemat pisze, w zależności od tego ile czasu masz w tygodniu dodaj sobie rowerek pod rozwój bazy, a akcenty (szybkie treningi)
  • Odpowiedz
dsomgi00
dsomgi00 08.06.2026, 05:18:39 via Wykop
  • 1
@masz_fajne_donice: To dobrze że wiesz lepiej ode mnie. Napakowany to jestem ja, a ci wyżej to ulane knury. W dodatku jak wspomniałem, ja robie maraton w 2:53 a oni padają na serce na 2 piętrze xD.
https://wykop.pl/wpis/78233965/wrzucam-jako-ciekawostke-jak-wyglada-sylwetka-z-te
@dsomgi00 +117
Wrzucam jako ciekawostkę jak wygląda sylwetka z teściem na poziomie 540 ng/dl. Dzisiaj jako life-time natural przebadałem się po 11 latach stażu i mam bekę jak widzę małolatów z testem po 300-500 co chodzą i p------ą, że mają przez to depreche i forma im nie idzie xDDDD. Swoją
więcej
  • Odpowiedz
Rad-X
Rad-X
07.06.2026, 10:13:43
  • 1
Czy ktoś z was czułe sutki? W sensie, czy gag z the office, gdzie gościu starł je aż do krwi przez ruchy koszulki w trakcie biegu, może być prawdziwy? xD
Jak sobie z tym radzicie w trakcie maratonów
#bieganie #kiciochpyta
Rad-X - Czy ktoś z was czułe sutki? W sensie, czy gag z the office, gdzie gościu star...

źródło: obraz

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 07.06.2026, 12:10:47 via Wykop
  • 1
@Rad-X: U mnie zależy to od koszulki. Mam lekką koszuleczke co w niej robiłem maraton/półmaratony/longi po 30km i nic mnie nie obciera, a mam trochę cięższą grubą ala koszykarska i po 15km mam przetarte suty, co prawda nie do krwi, ale robią się zaczerwienione. Także moim zdaniem dużo zależy od koszulki.
  • Odpowiedz
del855
del855
06.06.2026, 12:46:27
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 06.06.2026, 19:03:53 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
del855
del855
06.06.2026, 13:01:11
  • 5
No i zeby nie bylo, ze strzelam od sasa do lasa, to miasto z niemieckiej topki, ALE nie Monachium, czyli taki nasz mocny przedstawiciele top5 - sytuacja podobna, wciaz ponizej wyniku sprzed 5 lat, wciaz czeka na kredyty RSSO w okolicach 1% ktore go wczesniej pompowaly przez 10 lat.

#nieruchomosci #nazachodzietaniej
del855 - No i zeby nie bylo, ze strzelam od sasa do lasa, to miasto z niemieckiej top...

źródło: Zrzut ekranu 2026-06-06 145920

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 06.06.2026, 18:59:52 via Wykop
  • 2
@PanieAreczku: Fajne lokalizacje czyli jakie? Bankenviertel? Tam masz ze 20 wieżowców takich jak u nas w WWA jeden na Złotej 44 to chyba oczywiste że ceny będą z kosmosu. Ogólnie trochę śledziłem swego czasu rynek niemiecki i za dobry kwadrat w FFM trzeba dać 300-500k €.
  • Odpowiedz
del855
del855
05.06.2026, 08:09:31
  • 6
Gdzie te 36k/m2 przepowiedziana przez orzeszka a przyklepane przez midelka?

Materializuje sie scenariusz ktorego NIE DA SIE uniknac, a wyglada on tak:

- bieda bieda lat 90, upadek przemyslu, ubywanie mieszkancow
- wejscie do UE, jakies inwestycje, nawet troche korporacji i pojawiaja sie ludzmi z pieniedzmi
del855 - Gdzie te 36k/m2 przepowiedziana przez orzeszka a przyklepane przez midelka?
...

źródło: Zrzut ekranu 2026-06-05 095931

Pobierz

Co sie musi wydarzyc, zeby Lodziana przypomnieli sobie ze sa bezdomni?

  • Nie przypomna, krolowac bedzie RW 21.7% (5)
  • Przypomna, ale z cena -40% 21.7% (5)
  • Lodz - nieudany eksperyment lanlordow... 56.5% (13)

Oddanych głosów: 23

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 05.06.2026, 08:36:03 via Wykop
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 27
  • Strona 1 z 27
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 14.10.2021

    Komentator
  • Złotousty
    od 31.05.2021

    Złotousty
  • Rocznica
    od 07.03.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 22.12.2020

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 28.05.2026

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking