Wpis z mikrobloga

Przeglądam te oferty dla Juniorów i praktycznie wszędzie wymagana bardzo dobra znajomość Angielskiego, dodatkowo rekrutacja „Polski & Angielski”. Its over dla chłopa. Angielski znam pewnie w stopniu B2, ale na rozmowie rekrutacyjnej to nawet poziom rozmowy po polsku spada do b1, a co dopiero mowic po ang. Ehhh, owocuje polska szkola nauki angielskiego, gdzie wcale sie nie rozmawia na lekcjach, tylko uczy gramatyki i czytania.

#programista15k #pracbaza #pracait
  • 16
@aHmuX: Wiesz co, byłem raz na wakacjach w Londynie i powiem ci, że tam nauczyłem się więcej niż przez kilka lat w szkole. Blokuję się tylko, gdy muszę rozmawiać po angielsku przy/z polakami, bo wiem że oni już wewnętrznie kisną, gdy coś źle wymówisz, albo zapomnisz słowa, mimo że sami lepiej nie mówią. W Londku przy obcokrajowcach czułem się dużo bardziej swobodnie, bo oni mieli to totalnie w dupie.
@stanleymorison włącz sobie jakiś IT tutorial jakiegoś Polaka co gada po angielsku np. ten. Jeśli rozumiesz bez większych problemów co mówi to poćwicz sobie gadanie po angielsku o sobie, swoim hobby i nauce (nie w myślach tylko naprawdę gadaj so siebie) i możesz lecieć na rozmowę.
nieocenzurowany88 - @stanleymorison włącz sobie jakiś IT tutorial jakiegoś Polaka co ...
@stanleymorison miałem to samo, takich ludzi jest pełno, wszyscy chodziliśmy do takich samych szkół :) Rozmowy rekrutacyjne na juniorów i tak są w większości po polsku i pytają czy możemy chwilę porozmawiać po angielsku i zadają jakieś proste pytanie w stylu "co lubisz oglądać w tv" żeby sprawdzić czy ogarniasz i tyle. Jeśli nie jest to jakaś praca gdzie będziesz rozmawiał z klientami, tylko z innymi devami (i tak się głównie pisze
@stanleymorison bez chociaz silnego średniego ang jesteś skazany na pracę w januszexach, najlepiej jak masz szanse nauczyc sie na projekcie. Wez pod uwagę ze malo ludzi mowi zajebiscie po ang, większość średnio, wiec nie miej kompleksow
@stanleymorison: wez sobie przecwicz odpowiedzi na najbardziej popularne pytania po angielsku. Zawsze mnie pytali o moje hobby, co robilem w wakacje albo moja najwieksza porazka w pracy. Wszedzie to samo wlasciwie pytaja, wiec przecwicz sobie odpowiedzi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stanleymorison: Spoko ja tak samo miałem, wgl złożyłem 'dla beki' CV do dużego korpo w którym wymagali płynny angielski. Dostałem się i siedzę już rok xD

Nie było źle ponieważ rozumiałem, ale gorzej z mówieniem. Coś tam dukałem, trochę nie poprawnie ale wszyscy ogarniali o co mi chodzi. Po roku już 0 problemow praktycznie. Dalej popełniam błędy ale nikt mnie nie prosi o powtórzenie czy coś.

Jak umiesz się przedstawić, powiedzieć