Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko107
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
zzapal
zzapal

zzapal

Dołączył 13 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 7321
  • Znaleziska 7264
  • Mikroblog 57
  • Obserwujący 7
  • Obserwowane 0

389

71-latek po prostu zawrócił przed tunelem i pojechał pod prąd [VIDEO]

71-latek po prostu zawrócił przed tunelem i pojechał pod prąd [VIDEO]

Został surowo potraktowany. Mężczyzna był trzeźwy i przyznał się do popełnionych wykroczeń. Funkcjonariusze ukarali go mandatami na łączną kwotę 3100 zł, a do jego konta dopisano również 22 punkty karne.

Szoszonszyl
z
miastowo.pl
dodany: przedwczoraj, 13:09:26
  • 102
  • #
    polskiedrogi
  • #
    kierowcy
  • #
    prawojazdy
  • #
    kryminalne
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
zzapal
zzapal
zzapal 11 godz. i 2 min temu via Wykop
  • 1
Ja się tylko pytam: po co? Tunelu się przestraszył?


@winsxspl: Chciałem sprawdzić, ale niestety google maps w takim miejscu jeszcze nie ma. Natomiast pismaki nic nie wspomniały.

Ja natomiast często widzę akcje, że np. masz znak z jakimś ograniczeniem (nie ważne jakim, nawet niech to będzie SCT, płatny odcinek) a nie dają możliwości zjazdu jak nie chcesz/nie możesz tam wjechać. Nie jestem w stanie stwierdzić czy tam jest jakieś oznakowanie,

260

Dania wprowadzi zakaz pobytu dla ukraińskich mężczyzn w wieku poborowym

Dania wprowadzi zakaz pobytu dla ukraińskich mężczyzn w wieku poborowym

Kobiety w wieku poborowym dalej będą mogły przebywać w Danii legalnie, nawet jeśli nie mają pod opieką dziecka i nawet jeśli posiadają zawód istotny dla wojska np. medyczny.

sildenafil
z
gazetaprawna.pl
dodany: przedwczoraj, 07:41:44
  • 74
  • #
    ukraina
  • #
    dania
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    pobor
zzapal
zzapal
zzapal przedwczoraj, 12:12:45 via Wykop
  • 0
@Mister: Tylko widzisz... ja jestem kompletnie przeciwny poborowi, ale on jest. I mając pobór, gdy sytuacja zaczyna być taka, że jest ryzyko, że wojna do ciebie dotrze i trzeba będzie uruchomić ten pobór (bo takie jest prawo), to:
- nasi będą brani na wojnę
- a uciekinierzy nie - bo nie są obywatelami

Więc z praktycznego punktu widzenia - JEŚLI w kraju mamy pobór, to WŁAŚCIWYM jest, by w pewnym

2628

Cisowianka pozywa Skarb Państwa. Woda: 23% VAT, a COLA: 5%

Cisowianka pozywa Skarb Państwa. Woda: 23% VAT, a COLA: 5%

Producent wody Cisowianka (Nałęczów Zdrój) złożył pozew przeciwko Skarbowi Państwa i zawiadomił Komisję Europejską w sprawie absurdów w polskim systemie podatkowym. Podczas gdy państwo promuje zdrowy tryb życia, czysta woda butelkowana jest obłożona najwyższą stawką 23% VAT, a niektóre napoje z so

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 25.06.2026, 13:21:24
  • 235
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    afera
  • #
    gospodarka
zzapal
zzapal
zzapal 25.06.2026, 14:36:22 via Wykop
  • 21
@jakis_login: Ja to wręcz uważam, że nie powinno być wyjątków, niższych stawek VAT. Jeśli argumentem jest, że cena jest za wysoka na pewne produkty, to powinno to się tyczyć WSZYSTKICH produktów - i po prostu wszystkim obniżyć stawkę. Byłoby to ostre uproszczenie systemu podatkowego, mniej niepotrzebnej pracy we wszystkich sklepach i firmach usługowych, mniej kontroli (bo już nie trzeba by kontrolować czy ktoś miał prawo użyć takiej a nie innej
zzapal
zzapal
zzapal 25.06.2026, 15:24:18 via Wykop
  • 3
@jakis_login: Pamiętaj o jednym - jak nie będzie zabaw ze stawkami, to koszty okołoksięgowe będą mniejsze - bo to nie jest kwestia tylko stawki, ale i kontroli, audytów, raportowania, programowania kas, integracji, zwrotów podatków, kar itp.

To jest zysk dla wszystkich (poza pracownikami aparatu skarbowego) - bo nie trzeba wykonywać nikomu niepotrzebnej pracy! A za tą pracę każdy płaci w cenie tych "bułek". Wolę mieć jednakową stawkę na każdy produkt

1310

Butelkomaty wiecznie pełne lub zepsute, a idą wakacje.

Butelkomaty wiecznie pełne lub zepsute, a idą wakacje.

System kaucyjny czeka test, jakiego jeszcze nie było. Chodzi zarówno o wydolność automatów przyjmujących opakowania, operatora systemu, jak i obsługę urządzeń, które już teraz często są wyłączone z użytku przez to, że bywają uszkodzone lub przepełnione. Co stanie się w wakacje, gdy konsumpcja napojó

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 25.06.2026, 11:35:30
  • 261
  • #
    polska
  • #
    wykop
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    swiat
zzapal
zzapal
zzapal 25.06.2026, 13:19:35 via Wykop
  • -2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...

347

Afera wokół GTA 6 - Zamiast pudełek z grą; będzie kod do gry

Afera wokół GTA 6 - Zamiast pudełek z grą; będzie kod do gry

Zamówienia przedpremierowe GTA 6 wystartowały, ale gracze i inwestorzy mają zdecydowanie mieszane uczucia. Rockstar Games, zamiast tradycyjnego święta dla fanów, wywołał prawdziwe trzęsienie ziemi, które uderzyło rykoszetem w rynki finansowe. Decyzja o dystrybucji fizycznych wydań Grand Theft Auto 6

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 25.06.2026, 09:11:12
  • 194
  • #
    gry
  • #
    technologia
  • #
    pcmasterrace
  • #
    gta
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
zzapal
zzapal
zzapal 25.06.2026, 13:07:40 via Wykop
  • 1
no to sie po tym nie pozbierają.


@GhostDragonL32: Tu nie chodzi o to czy się pozbierają czy nie.

Z punktu widzenia biznesu - podejmują decyzję, ludzie psioczą ale kupiją i hajs się zgadza? Była to dobra

536

Lekarze niekiedy zarabiają za 2 dyżury jednocześnie (tylko B2B i nie zawsze)

Lekarze niekiedy zarabiają za 2 dyżury jednocześnie (tylko B2B i nie zawsze)

"Dyrektorzy, żeby oszczędzić to robią tak, że jeden lekarz jest na dwóch oddziałach. [...] Na UOP jest płacone raz, na B2B zależy od umowy" - Jakub Kosikowski na X oraz w Kanale Zero

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 24.06.2026, 17:57:31
  • 43
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    zarobki
zzapal
zzapal
zzapal 25.06.2026, 08:33:33 via Wykop
  • -2
Mi tu brakuje jednej kluczowej informacji. Czy to jest dyżur na zasadzie "bądź w gotowości" czy "regularna orka"? Czy może na jednym oddziale (gdzie się mało dzieje) jest w gotowości, a na drugim robi normalną pracę? W drugim przypadku nie widzę problemu - gość dostaje hajs za bycie w gotowości, mógłby sobie spać, pykać w CSa i reagować tylko jak coś się dzieje.... albo na drugim oddziale robić regularną robotę, a jak
  • 11
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zzapal
zzapal
zzapal 25.06.2026, 09:05:44 via Wykop
  • 0
@kill15you: Nie rozumiesz chyba co to znaczy być w gotowości.

Ludzie mają prace, że są w gotowości czasem i 24/7 i siedzą w domu na dupie albo sobie jeżdżą po okolicy, na rowerze, idą do kina. WCIĄŻ MAJĄC PŁACONE. Warunek jest jeden - przychodzi zgłoszenie i mają ileś tam na reakcję/dotarcie na miejsce. Bywa, że tygodniami NIC się nie dzieje (a oni nadal mają płacone).

Nie ma problemu by podczas

345

Nie "GOŚĆ" tylko "PAN POLICJANT" (czy były podstawy do legitymowania?)

Nie "GOŚĆ" tylko "PAN POLICJANT" (czy były podstawy do legitymowania?)

Miejsce: przy ul.Garbary 8 w Bydgoszczy Materiał powstał w celach edukacyjnych, aby uświadomić kierowcom, jak duże zagrożenie i chaos stwarzają nielegalne manewry samochodem po chodniku. Kontakt: gloszulicy@gmail.com 0:00 Wstęp 1:06 Jazda po ciągu pieszo-rowerowym 3:52 Rycerzyk 5:38 Straż Miejska 13

zawisza
z
youtube.com
dodany: 24.06.2026, 08:28:31
  • 65
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    wolnechodniki
  • #
    stopchamwarszawa
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    polskiedrogi
zzapal
zzapal
zzapal 24.06.2026, 18:00:12 via Wykop
  • -1
Bo widzę, że nie dociera do ciebie, że funkcjonariusz może zmyślić wykroczenie, napluć ci w twarz, zszargać nerwy a potem i tak nic nie możesz zrobić - nie masz prawa do sądu w przypadku pouczenia.


@MiKeyCo: Oczywiście, że możesz. Jeśli zmyślił, to popełnił oszustwo, poświadczył nieprawdę, fałszował dokumentację i tak dalej. Zgłaszasz to do prokuratury (nie skargę, tylko przestępstwo!), załączasz dowody i tak dalej.

1369

70% Polaków żąda jawności wynagrodzeń w służbie zdrowia

70% Polaków żąda jawności wynagrodzeń w służbie zdrowia

Polski system ochrony zdrowia właśnie zderzył się ze ścianą społecznych oczekiwań. Gdy miliony pacjentów miesiącami czekają na wizytę u specjalisty, wieści o rekordowych kontraktach medyków elektryzują opinię publiczną szybciej niż nagłe spadki na giełdzie technologicznej. Najnowszy sondaż nie pozos

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 24.06.2026, 11:54:43
  • 87
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
zzapal
zzapal
zzapal 24.06.2026, 13:01:13 via Wykop
  • -6
30% polaków ma dauna ?


@Raider0001: Ja nie chcę. Powód mam prosty - spotkałem zbyt dużo osób, które mają ból d--y tylko dlatego, że ktoś inny zarabia więcej od nich. Co gorsze - zamiast wykorzystać tę wiedzę do tego, by polepszyć swój los, to wykorzystują to by pogorszyć los temu, co się lepiej powodzi.

Tym bardziej, że ta jawność wynagrodzeń to będzie wstęp do tego, by była jawność wszędzie, w

421

Rząd Rosji uznał, że w kraju jest zbyt wielu ludzi z wyższym wykształceniem

Rząd Rosji uznał, że w kraju jest zbyt wielu ludzi z wyższym wykształceniem

W kraju jest nadwyżka osób z wyższym wykształceniem, a masowe dążenie uczniów do studiowania na uniwersytetach jest sprzeczne z potrzebami rynku pracy. Tak stwierdził rosyjski minister edukacji i nauki Walerij Falkow

darosoldier
z
centrumeuropy.pl
dodany: 22.06.2026, 19:53:59
  • 176
  • #
    rosja
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    edukacja
  • #
    europa
zzapal
zzapal
zzapal 23.06.2026, 14:43:20 via Wykop
  • 1
@Znachor_enjoyer: Nie zapominaj jeszcze o osobach z wyższym wykształceniem pracujący po prostu w sklepie czy innej obsłudze klienta. Stanowiska kompletnie niewymagające kilku lat studiów.

667

Lekarz wprost oczekuje przywilejów w kolejkach

Lekarz wprost oczekuje przywilejów w kolejkach

Czy lekarz, czy pielęgniarka, nie powinna stać w kolejce stwierdza dr Artur Płachta, członek NRL Bo jeśli ja stoję w kolejce do badania, to nie pracuję, a w tym czasie kilku pacjentów nie otrzyma pomocy. Jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie Polakówi z tego tytułu należą nam się pewne przywileje

tomasztomasz1234
z
portal.abczdrowie.pl
dodany: 23.06.2026, 07:00:40
  • 96
  • #
    polska
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarski
zzapal
zzapal
zzapal 23.06.2026, 09:35:26 via Wykop
  • 7
@lobo: Tylko widzisz... Jeśli robi w szpitalu, bo w tym szpitalu i tak ma leczenie/konsultacje od ręki, za darmo, bez kolejek, bo sobie koledzy/koleżanki pomagają nawzajem w pracy.

Natomiast zabawy by lekarz miał obsługę poza kolejnością w każdej placówce... Bez jaj. W ten sposób zaraz będziemy rozszerzać to o policjantów, strażaków, nauczycieli i tak dalej. 8 zostaniemy z wakacji grupa nieuprzywilejowanych.
zzapal
zzapal
zzapal 23.06.2026, 13:27:26 via Wykop
  • 1
a oznacza to, że wytwarzają się jeszcze dłuższe kolejki. Serio wolę aby jakiś lekarz czy pielęgniarka byli leczeni bez kolejki bo to zw


@lobo: Ja zaś bym wolał, by zarządzający placówkami tak zarządzali, że choroba jednego lekarza nie ma praktycznie żadnego wpływu na funkcjonowanie placówki.

Jak kasjerka w lidlu się rozchoruje, to nagle ileś osób nie zrobi zakupów tego dnia? No bez jaj.

1012

Szpital zwrócił Kacprzykowi pół miliona za "skorygowane faktury"

Szpital zwrócił Kacprzykowi pół miliona za "skorygowane faktury"

Dawid Kacprzyk jednak zachowa zwrócone 500 tysięcy bo Szpital Południowy zwrócił mu te pieniądze na konto

eMWu12
z
x.com
dodany: 22.06.2026, 17:06:22
  • 70
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    polityka
zzapal
zzapal
zzapal 23.06.2026, 05:53:55 via Wykop
  • 1
Jeżeli robi coś "poprawnie" to tylko, żeby uniknąć konsekwencji swoich działań, a powinien odpowiadać pewnie z kilku paragrafów


@nilphilus: Nawet jeśli, to i tak lepiej niż w przypadku przestępców z PISu co to nawet tego nie potrafią tylko idą w zaparte, uciekają, mataczą.

Mając więc taki kontekst, to oddanie pewnej części jak został złapany, nawet z intencją zwykłego wybielania się i próby uniknięcia poważniejszych konsekwencji, to nadal jawi się to
scriptum_nox
scriptum_nox
22.06.2026, 18:09:38
  • 391
Jestem jedyną osobą przed trzydziestką, która uważa, że smartfony zepsuły podróżowanie?
Kiedyś człowiek się można było zgubić i trzeba było sobie poradzić. Dzisiaj nawet nie trzeba pamiętać, gdzie się zostawiło auto.
Wygodniej, ale jakoś mniej ciekawie. Kiedy ostatnio widzieliście turystę z mapą?

W sumie niby nikt nie zabrania, no ale jednak...

#podroze #nostalgia #technologia #podrozujzwykopem
scriptum_nox - Jestem jedyną osobą przed trzydziestką, która uważa, że smartfony zeps...

źródło: 1000022918

Pobierz
  • 241
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zzapal
zzapal
zzapal 23.06.2026, 05:50:06 via Wykop
  • 0
Co niby jest takiego ciekawego w gubieniu się i szukaniu drogi powrotu, gdy goni cię czas?


@Vasek: Jeśli na wypadzie goni cię czas, to polecam spróbować tak sobie wolne zorganizować, żeby nie musieć się NIGDZIE spieszyć. To jest przepaść jeśli chodzi o odpoczynek psychiczny.
  • Odpowiedz

1064

Niemal 300 tys. zł kary dla kolejnego szpitala w Warszawie

Niemal 300 tys. zł kary dla kolejnego szpitala w Warszawie

Chorzy kierowani na oddział z przyszpitalnej poradni otrzymują odległe terminy przyjęcia. Natomiast pacjenci ze skierowaniami z prywatnego gabinetu jednego z lekarzy są czasami przyjmowani z dnia na dzień.

PIAN--A_A--KTYWNA
z
rp.pl
dodany: 22.06.2026, 07:55:46
  • 83
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarz
  • #
    warszawa
zzapal
zzapal
zzapal 22.06.2026, 13:02:32 via Wykop
  • 4
@Gozd: Szpital jako szpital powinien mieć karę, ale dalej powinny lecieć oskarżenia z kodeksu karnego na osoby odpowiedzialne za te decyzje, wliczając w to całe kierownictwo.
zzapal
zzapal
zzapal 22.06.2026, 14:00:34 via Wykop
  • 0
@Gozd: Nie ważne że jest publiczny. Robił źle, ma a to zapłacić i tyle. Z takiego głupiego usprawiedliwiania biorą się potem takie prywatne folwarki w publicznych spółkach, bo zawsze się znajdą pożyteczni idioci, którzy wszystko będą usprawiedliwiać.

380

Koniec grania bez reklam. EA wpycha banery do hitów

Koniec grania bez reklam. EA wpycha banery do hitów

EA uruchamia platformę EA Advertising i wpycha banery do największych hitów, by spłacić gigantyczny dług. Sprawdź, co to oznacza dla graczy.

IGNPolska
z
pl.ign.com
dodany: 17.06.2026, 12:38:45
  • 123
  • #
    gry
  • #
    ea
  • #
    reklamy
  • #
    kontrowersje
zzapal
zzapal
zzapal 18.06.2026, 09:24:30 via Wykop
  • 18
Ogolnie nie przeszkadzały by mi reklamy na banerach na mapie, ze tam sobie biegniesz w jakims battlefieldzie i mijasz baner McDonalda czy cos, ale reklamy w menu gry sa k------o w---------e zawsze.


@HammerWZZN: Jeszcze kilka lat temu bym się zgodził. Ale byłem np. w Szwecji, gdzie po doświadczeniach z PL pierwsze wrażenie było takie, że tam nie ma żadnych reklam, nigdzie. Oczywiście to nie prawda, są - tylko zdecydowanie mniej,
zzapal
zzapal
zzapal 19.06.2026, 15:14:57 via Wykop
  • 0
Co jest złego w tym "śmietniku"? W Japonii jest tego znacznie więcej, do tego się świeci, i wygląda to super


@niedorzecznybubr: Co kto lubi. Ja nie lubię takiego śmietnika.

Podobnie jak ludzie się zachwycają grafiti, a ja? Mogę docenić, że ktoś się postarał i jest to widoczne, ale i tak dla mnie wygląda to gorzej niż goła ściana niezależnie od tego jak się artysta nastarał.

578

ZUS przepisał przetarg z folderu Veeam. Polska cyfrowa suwerenność to fikcja

ZUS przepisał przetarg z folderu Veeam. Polska cyfrowa suwerenność to fikcja

ZUS ogłosił przetarg na backup za blisko 17 mln zł ze specyfikacją skopiowaną z folderu marketingowego Veeam, eliminując polskich dostawców. Systemowy problem: polskie instytucje piszą wymagania pod konkretnych zagranicznych dostawców.

real_scoria
z
spidersweb.pl
dodany: 17.06.2026, 09:02:14
  • 93
  • #
    polska
  • #
    technologia
  • #
    it
  • #
    prawo
  • #
    przetargi
zzapal
zzapal
zzapal 17.06.2026, 13:25:59 via Wykop
  • 6
@Jay_joshua: Brzmi strasznie. Ale jeszcze straszniejsze jest to, że taka instytucja nie wpisuje w przetargu twardego wymogu pełnej specyfikacji/dokumentacji/przekazania kodów źródłowych jak i kompatybilności z innym oprogramowaniem - tak, by ta instytucja mogła bez większego problemu w przyszłości zmienić usługodawcę z dowolnego powodu.
zzapal
zzapal
zzapal 17.06.2026, 13:33:29 via Wykop
  • 5
@ketrab86: Przecież kiedyś też policja miała taki przetarg, że tylko jedna marka spełniała kryteria... ale alfa romeo specjalnie dla tego przetargu zmodyfikowała swój samochód, żeby spełnić warunki i wygrała :D.
zzapal
zzapal
zzapal 17.06.2026, 14:50:24 via Wykop
  • -2
@SarniZleb: Można zajrzeć do Danii bo tam już od lat tak robią tam przetargi w IT.

I wiadomo, że w kolejnych latach oryginalny dostawca ma łatwiej, bo zna kod źródłowy, ale ogólnie nie ma problemu, by ktoś wskoczył na ich miejsce. Sam uczestniczyłem w takich projektach.

I to do tego stopnia, że całe CI/CD też było w ramach przetargu, więc nie ma opcji, że niby kody źródłowe przekazane, ale nie
zzapal
zzapal
zzapal 17.06.2026, 19:39:00 via Wykop
  • -1
@tellet: Nie musi być open source. Wystarczy by kody były przekazane zamawiającemu. Tylko tyle.

745

1,3 mln podpisów, a Bruksela nie ochroni gier przed wyłączeniem serwerów

1,3 mln podpisów, a Bruksela nie ochroni gier przed wyłączeniem serwerów

Europejska Inicjatywa Obywatelska Stop Killing Games zebrała 1,3 miliona podpisów i domagała się ochrony zakupionych gier po wyłączeniu serwerów. Komisja Europejska odrzuciła wniosek, proponując jedynie dobrowolne rozmowy z branżą.

real_scoria
z
spidersweb.pl
dodany: 17.06.2026, 08:46:37
  • 96
  • #
    gaming
  • #
    prawo
  • #
    ue
  • #
    internet
  • #
    technologia
zzapal
zzapal
zzapal 17.06.2026, 09:15:12 via Wykop
  • 0
@Latarenko: Przecież to jest banalne. Jeśli muzyka podlega osobnej licencji to usunąć ją - ale w taki sposób, żeby każdy mógł sobie wstawić swoją (np. kolekcje własnych MP3). Licencja na marki pojazdów? Przecież oni muszą mieć to ograne już teraz to umowy wygasają i Musa zareagować np. zmieniając znaczek czy wstawiając inne tekstury. I spokojnie - jak ktoś będzie miał zacięcie stawiania własnego serwera to i generyczne pojazdy przerobi na
zzapal
zzapal
zzapal 17.06.2026, 11:20:06 via Wykop
  • 1
ale umożliwienie uruchomienia gry, gdy wsparcie już wygaśnie (czyli np dodanie trybu offline), szczególnie w grach, gdzie ten tryb online to jest fanaberia (Hitman, Forza, the crew itd). A już na pewno niedopuszczenie do sytuacji, gdy sobie usunęli grę z biblioteki ludzi bo tak.


@Movet: Problem jest szerszy niż tylko gry.

Kamerki - w zasadzie wymagają dostępu do internetu by to skonfigurować - a jak firma zakończy wsparcie/padnie, to zostajemy ze złomem.

446

Wojsko zbiera butelki. "Absurdalne" obowiązki żołnierzy z systemem kaucyjnym

Wojsko zbiera butelki. "Absurdalne" obowiązki żołnierzy z systemem kaucyjnym

Wojsko Polskie nie chce dłużej zajmować się zbieraniem plastikowych butelek i domaga się zmian w przepisach dotyczących

darino
z
rmf24.pl
dodany: 17.06.2026, 05:29:49
  • 120
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    wojsko
  • #
    polska
zzapal
zzapal
zzapal 17.06.2026, 09:16:15 via Wykop
  • 27
Nie ma wyjątków. Niech sie przerzucą na kranówkę jak im kaucja przeszkadza.


@rordoflings: A może by tak rozwiązać problem i po prostu wycofać kaucję? :)

358

40% sprzedawanych ciężarówek do 2030 ma być ELEKTRYCZNA, biurokraci szaleją

40% sprzedawanych ciężarówek do 2030 ma być ELEKTRYCZNA, biurokraci szaleją

W tym samym roku elektryczne ciężarówki mają stanowić aż 20% całej floty ciężarowej na unijnych drogach! Żeby to osiągnąć elektryczne ciężarówki mają dostać priorytet w publicznych przetargach i programach wsparcia!

pra_bart
z
facebook.com
dodany: 16.06.2026, 12:19:53
  • 154
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    4konserwy
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    chiny
  • #
    gospodarka
  • #
    europa
zzapal
zzapal
zzapal 17.06.2026, 03:38:39 via Wykop
  • 2
Dla ciezarowek nie trzeba nic rozbudowywac. Ciezarowki i tak juz maja zbudowane miejsca w ktorych kierowcy musza sie zatrzymywac na postoj.


Pełna zgoda.

Wystarczy tam dobudowac ladowarki. Srednio ciezarowka zuzywa okolo 100kWh/100km,


Czyli
zzapal
zzapal
zzapal 17.06.2026, 07:23:13 via Wykop
  • 1
@zatyczkos: No dobra, ale to nie jest tak, że w 4.5h jazdy wyzerowaliby baterię.

1175

Rozmowa z lekarzem, który nie wie ile zarabia bo nie czytał umowy.

Rozmowa z lekarzem, który nie wie ile zarabia bo nie czytał umowy.

Ale chłop wie, że w umowie jest wpisane że musi chodzić do pracy.

alibaski
z
streamable.com
dodany: 16.06.2026, 10:57:18
  • 156
  • #
    lekarze
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
zzapal
zzapal
zzapal 16.06.2026, 15:43:27 via Wykop
  • 0
@kci83: Tylko widzisz, jak jesteś na B2B to pytanie o zarobki jest problematyczne, bo jaką kwotę podać?
- netto z FV?
- czy po wszystkich odliczeniach, kosztach itp.?

Problem z tym po odliczeniach jest taki, że to jest od razu, tylko po jakimś czasie po wpływie, to nie jest jak na UoP, że można śmiało założyć, że co wpłynęło na konto to

539

Korporacje mają czerwone dywany, małe firmy mają kontrole i kary

Korporacje mają czerwone dywany, małe firmy mają kontrole i kary

Mikrofirmy tworzą prawie 30% PKB, zatrudniają więcej ludzi niż korporacje, a mimo to niemal połowa właścicieli dokłada do biznesu. Państwo funduje im kolejne obowiązki, bo ktoś postanowił, że łatwiej prowadzić korporację z działem prawnym niż rodzinny biznes zatrudniający kilka osób.

WinoDominoISpiew
z
portal.faktura.pl
dodany: 15.06.2026, 05:48:33
  • 88
  • #
    korporacje
  • #
    mikrofirmy
zzapal
zzapal
zzapal 15.06.2026, 10:08:13 via Wykop
  • 5
@ostatni_lantianin: U mnie np. jest firma, która zatrudnia ileś tam osób. Tną płyty meblowe i robią rzeczy z tym związane.
Tak im źle się dzieje, że rok w rok występują o zwolnienie z podatków lokalnych... i co roku to zwolnienie otrzymują.

Rozumiem jednorazowo taka pomoc, ale jak robią to co roku, to IMO powinni być kopnięci w dupę i najwyżej niech padną i kto inny wypełni niszę jaka po nich
zzapal
zzapal
zzapal 16.06.2026, 02:36:40 via Wykop
  • 0
@voldi: Jeśli z takich powodów zwalniają z podatków to powinni każdego zwalniać.
zzapal
zzapal
zzapal 16.06.2026, 10:30:26 via Wykop
  • 0
@voldi: No widzisz, jeśli firma CO ROK jest w złej sytuacji finansowej i CO ROK jest zwalniana z tego powodu z podatków, to firma POWINNA UPAŚĆ niezależnie od tego czy nikogo nie zatrudnia czy zatrudnia dużo osób.

Lub innymi słowami - jeśli raz, drugi, trzeci zwolniliśmy firmę z podatków (czy daliśmy jakieś inne ulgi), a firma NADAL jest w złej sytuacji finansowej, to za którymś razem powinno być wprost powiedziane
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 21.10.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 12.06.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking