Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko197
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
majk3l

majk3l

Dołączył 11 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Doceń
  • Akcje 173546
  • Znaleziska 147275
  • Mikroblog 26271
  • Obserwujący 179
  • Obserwowane 150
slec22
slec22
14 godz. i 58 min temu
  • 1
#ryzen #pcmasterrace #gry #gaming #heheszki
5800x3d 10th Aniversary Edition be like:
No morle wyprzedał się w niecałe 5min...
slec22 - #ryzen #pcmasterrace #gry #gaming #heheszki
5800x3d 10th Aniversary Edition ...

źródło: andItsGone

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

majk3l
majk3l 8 godz. i 52 min temu via Wykop
  • 1
ość podobnie.


@slec22: spoko, ale "nowe" RTX 3060 12GB jeszcze są...

  • Odpowiedz

341

Afera - samorządy płacą nawet po 90tys zł z podatków za występ "Modelek:

Afera - samorządy płacą nawet po 90tys zł z podatków za występ "Modelek:

Lokalne samorządy płacą dziesiątki tysięcy złotych z publicznych pieniędzy. Ujawniono oficjalne koszty organizacji koncertów popularnego trio Modelki podczas tegorocznych imprez miejskich. Z oficjalnych odpowiedzi na wnioski o udostępnienie informacji publicznej wynika, że gaże formacji opłacane z

okoboji
z
wykop.pl
dodany: 15 godz. i 14 min temu
  • 104
  • #
    afera
  • #
    pieniadze
  • #
    biznes
  • #
    muzyka
  • #
    podatki
  • #
    ciekawostki
majk3l
majk3l 9 godz. i 16 min temu via Wykop
  • 18
A ja słyszałem kiedyś w radiu jak się żaliły, że chciały wykorzystać kawałek nuty Jamala w swoim utworze i on im powiedział 5 tys zł za prawa.

Aż 5 tys. No nie mogły się nadziwić jak to chciał je wykorzystać. Bo płacić to im, a nie one....乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

CukryNyskie
CukryNyskie
20 godz. i 2 min temu
  • 306
Siema Mirabelki i Mircy!

Nie ma czasu na wyjaśnienia - jesteśmy polskim producentem słodyczy, działającym od 1949 roku. Produkujemy głównie wafelki i ciastka. Był taki czas, kiedy hasło "markizy z Nysy" wywoływało większe pożądanie niż Polonez Caro. Od tego czasu sporo się zmieniło i chcielibyśmy Was zachęcić do poznania naszych produktów. Panie z Technologii nagotowały sporo smacznych hiciorków na tegoroczne lato ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Robimy dla Was #rozdajo. Wejdź
CukryNyskie - Siema Mirabelki i Mircy!

Nie ma czasu na wyjaśnienia - jesteśmy polski...

źródło: 38

Pobierz
  • 149
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

majk3l
majk3l 17 godz. i 45 min temu via Wykop
  • 1
(https://cukrynyskie.com.pl/kategoria-produktu/markizy/markizy-deserro/)


@CukryNyskie: is it down?
Bo jak tak to chyba nie macie tylu zestawów, żeby zadowolić choć 10% chętnych.

Ja czekolada i jagoda.
  • Odpowiedz

1233

AMA Andrzej Dragan zapraszam do zadawania pytań :)

AMA Andrzej Dragan zapraszam do zadawania pytań :)

Cześć,nazywam się Andrzej Dragan, jestem fizykiem teoretykiem. Lewą ręką zajmuję się też fotografią i filmem, a w poprzednim tysiącleciu aktywnie działałem na amigowej demoscenie.

andrzejdragan
z
wykop.pl
dodany: przedwczoraj, 15:47:12
  • 746
  • #
    ama
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    fizyka
  • #
    gruparatowaniapoziomu
majk3l
majk3l 17 godz. i 51 min temu via Wykop
  • 1
Ile Pan zarabia?


@DolorEstSalus: za mało.
toniemozebycprawda
toniemozebycprawda
przedwczoraj, 08:52:33
  • 0
szukam obudowy do PC w budżecie 300-400 PLN, z naciskiem na bardzo dobry przepływ powietrza. obecnie mam KRUX LEDA, ale temperatury sa masakrycznie wysokie, przy zdjęciu szkła frontowego i zostawieniu siateczki jest troche lepiej, ale chyba nie o to chodzi.
#pcmasterrace #pc #kiciochpyta
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

majk3l
majk3l przedwczoraj, 09:00:35 via Wykop
  • 1
KRUX LEDA


@toniemozebycprawda: to bardzo niska półka, słaby przewiew,

rzy zdjęciu szkła frontowego i zostawieniu siateczki jest troche
  • Odpowiedz
majk3l
majk3l przedwczoraj, 09:42:23 via Wykop
  • 1
@toniemozebycprawda: a no, to jest chłodny zestaw ogólnie, tam nic nie powinno się zbyt mocno grzać. Grafika wymaga odnowienia (właśnei pasta, pady) i wtedy będzie dużo lepiej. NAwet bez zmiany obudowy.
  • Odpowiedz
majk3l
majk3l 18 godz. i 24 min temu via Wykop
  • 1
funów


@toniemozebycprawda: nie no fun to będzie, tylko fanów nie ma. Ale to bardzo dobra buda, mocno przewiewna.

Tylko jak już ustaliliśmy - to nie wygląda na źródło twoich problemów, więc może się okazać zbędnym wydatkiem.
  • Odpowiedz

202

Łukaszenka opuszcza Białoruś przed końcem ultimatum Zełenskiego

Łukaszenka opuszcza Białoruś przed końcem ultimatum Zełenskiego

Już w sobotę rosyjskie obiekty na Białorusi mogą zostać zniszczone przez Siły Zbrojne Ukrainy. Białoruski głównodowodzący nie zamierza być wtedy jednak w kraju - o czym poinformował premiera. Gdzie i kiedy wylatuje - nie ujawnił. Media spekulują, że może to być Rosja, Oman lub ZEA.

Fire_Scout
z
centrumeuropy.pl
dodany: przedwczoraj, 08:41:11
  • 72
  • #
    lukaszenka
  • #
    polityka
  • #
    wojna
  • #
    rosja
  • #
    bialorus
  • #
    ukraina
majk3l
majk3l przedwczoraj, 15:27:45 via Wykop
  • 0
Na rękę jest nam to żeby Ukraińcy w pełni skupili się na grupowaniu kacapa.


@Sram_Rzarem: choćby ci Kacapi byli na Białorusi, prawda?
majk3l
majk3l przedwczoraj, 16:49:34 via Android
  • -2
@Sram_Rzarem: Polska nie zaatakowała kacapii.
majk3l
majk3l przedwczoraj, 16:56:14 via Android
  • -2
@Sram_Rzarem: oh rly? To skąd przyszedł atak na Kijów, Buczę? Do Czarnobyla to wjechali przez Litwę czy jak?
Czy przez Mołdawię wjechali na UA?
( ͡° ͜ʖ ͡°)

majk3l - @Sram_Rzarem: oh rly? To skąd przyszedł atak na Kijów, Buczę? Do Czarnobyla ...

źródło: 1000040511

Pobierz
majk3l
majk3l przedwczoraj, 17:48:31 via Android
  • -1
@Sram_Rzarem: To są dwa różne tematy, które propaganda celowo miesza.
1. Dostarczanie broni Ukrainie nie jest „atakiem Europy na Rosję”. Pomoc wojskowa dla państwa zaatakowanego jest dopuszczalna w prawie międzynarodowym jako wsparcie obrony, a nie jako rozpoczęcie wojny przez dostawcę. Atakiem byłoby wejście własnych wojsk, b-----------e albo bezpośrednie użycie siły przeciw Rosji — nie samo przekazanie uzbrojenia.
2. Białoruś nie musi wysłać własnych jednostek, żeby uczestniczyć w wojnie. Jeśli udostępnia
majk3l
majk3l 21 godz. i 44 min temu via Wykop
  • -1
Przypomne synus, ze kryzys z uchodzcami miales na granicy z bialorusia, kojarzysz cos?


@detokstyle: no to przypomnij właściwemu malkontentowi: @Sram_Rzarem

On chyba nie wie, że , atak zbrojny przeprowadzony z terytorium danego państwa jest w świetle prawa międzynarodowego uważany za akt agresji, co stanowi podstawę do uznania go za akt wojny. Zgodnie z Rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ nr 3314 z 1974 roku, udostępnienie własnego terytorium innemu państwu w

149

Polskie studio przesuwa premierę gry z ze strachu przed GTA VI

Polskie studio przesuwa premierę gry z ze strachu przed GTA VI

CI Games oficjalnie ucieka przed premierą GTA VI i przekłada Lords of the Fallen II na początek 2027 roku. Choć zarząd tłumaczy to szansą na uniknięcie przedświątecznego ścisku i dopracowaniem mechaniki, ulica na GPW nie uwierzyła w zapewnienia kurs akcji spółki runął dziś o ponad 8%. Czy pols

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: przedwczoraj, 13:11:32
  • 39
  • #
    gry
  • #
    technologia
  • #
    gielda
  • #
    inwestycje
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
majk3l
majk3l przedwczoraj, 17:28:23 via Android
  • -1
@Snuq: no nie. Jak gra jest dobra i dopracowana, złapie fajne recenzje to ma znacznie większe szanse na sukces niż przedwcześnie wydane guano.

Zresztą masa pracy za tym stoi i te opróźnienia są legitne, bo ile ludzie mogą robić nadgodziny w crunchu.
GabrielOcello
GabrielOcello
przedwczoraj, 08:28:51
  • 1376
Żona czekała od 9 miesięcy na kolonoskopie i gastroskopie pod znieczuleniem ogólnym termin na sierpień tego roku, a dziś telefon, że zmieniły się dofinansowania NFZ, brak kasy i musieli przenieść termin na wrzesień ale k---a 2027 roku. Więcej trzeba płacić j-----m konowałom system to wytrzyma (╯°□°)╯︵ ┻━┻

#lekarz100k #zalesie #konowalposting
  • 98
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

majk3l
majk3l przedwczoraj, 13:23:46 via Wykop
  • 0
@GabrielOcello: spokojnie, jak prywatnie to pojutrze już będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

28

GUS: Zamówienia w przemyśle w maju skoczyły o 143 proc. r/r

GUS: Zamówienia w przemyśle w maju skoczyły o 143 proc. r/r

Nowe zamówienia w polskim przemyśle wzrosły w maju o 143,3 proc. r/r to skok bez precedensu w ostatnich miesiącach. Ekonomiści PKO BP nie mają wątpliwości: za tym wynikiem stoi jeden segment rynku, czyli zamówienia wojskowe realizowane w ramach programu SAFE.

banzi
z
stockwatch.pl
dodany: przedwczoraj, 09:44:19
  • 6
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    przemysl
  • #
    finanse
  • #
    inwestycje
  • #
    gielda
majk3l
majk3l przedwczoraj, 11:05:06 via Wykop
  • 0
pompujemy statystyki rządowymi zamówieniami z długu

@LaurenceFass: a jak budujesz dom, to zawsze tylko za gotówkę?
majk3l
majk3l przedwczoraj, 13:22:13 via Wykop
  • 2
@banzi: szczególnie w naszych warunkach, gdzie te inwestycje i tak konieczne, kiedy szły z państwowej kiedy to wiecznie były ślepouliczkowe albo niedoszacowane, bez przemyślenia.

A teraz, z finansowaniem zewnętrznym zakłady będą mogły się skupić na rozwoju przez długie lata. Oby tylko wyszli szerzej na rynki międzynarodowe, bo to ma szanse dać prawdziwego kopa
josedra52
josedra52
23.06.2026, 16:12:40
  • 2
Podziwiam typa, że potrafi przez pół godziny wałkować temat który można ogarnąć w 5 minut.

#pcmasterrace #gry
josedra52 - Podziwiam typa, że potrafi przez pół godziny wałkować temat który można o...

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

majk3l
majk3l 23.06.2026, 16:37:27 via Android
  • 0
@josedra52: z tego samego powodu ja nie podziwiam, tylko po prostu ignoruję (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
DonGrubas
DonGrubas
DonGrubas
23.06.2026, 15:20:05
  • 1
Może to być coś warte jeśli będzie działać? znalazłem w pudle z używaną elektroniką, dwie kości po 16gb RAM ddr5 - tylko nie mam pojęcia czy działają.

#komputery #ram #pytaniedoeksperta
DonGrubas - Może to być coś warte jeśli będzie działać? znalazłem w pudle z używaną e...

źródło: a2dmlwlmt19h1

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

majk3l
majk3l 23.06.2026, 15:40:13 via Wykop
  • 0
@DonGrubas: 2x8GB ES, ciekawe jakie kości, częstotliwości, opóżnienia. Mogą być parę stówek warte, jak nie masz na czym to podeślij to sprawdzimy :-)

#majk3lskladapcty
  • Odpowiedz
majk3l
majk3l 23.06.2026, 15:50:10 via Wykop
  • 0
@DonGrubas: ja bym liczył od tyłu - nowe i dobre (6000 c30) o takiej pojemności kosztują te ~1600. Bez vatu to jest 1300, bez gwarancji 1000, kara za niską częstotliwość - 200, za ES -100, czyli 700 zł.
Choć zapewne znajdziesz na olx chętnych powyżej tysiaka (jak są sprawne).
  • Odpowiedz
Kagernak
Kagernak
23.06.2026, 14:49:52
  • 0
Steam machinę za 4400. Kurde sporo, ale prawdę powiedziawszy to nie wiem czy niektórzy za na przykład dwa lata będą z zadowoleniem przyjmowac fakt, że za tyle kupili (choć oczywiście mogli dopłacić trochę i zdobyć lepszy sprzęt) bo AI nie wydaje się ani trochę zwalniać a wizję poprawy sytuacji są co najwyżej mgliste. Jak uważacie, jak powinien postąpić taki przeciętny człowiek co potrzebuje nowego kompa.

#pytanie #technologia #

Co ma robić człowiek, który chce nowego PC?

  • Kupić steam machinę dla spokoju 9.7% (30)
  • Kupić lepszy komp za kilka tysi więcej 47.4% (146)
  • Czekać, ceny w końcu spadną 18.2% (56)
  • Czekać bo granie w chmurze to przyszłość 1.9% (6)
  • Najlepiej stać się konsolowcem 22.7% (70)

Oddanych głosów: 308

  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

majk3l
majk3l 23.06.2026, 15:44:35 via Wykop
  • 1
Poza tym prezes NVIDIA sam przekonuje, że to właśnie będzie przyszłość i aktywnie działają w tym temacie,


@Kagernak: to ten sam prezes?

majk3l - >Poza tym prezes NVIDIA sam przekonuje, że to właśnie będzie przyszłość i ak...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
UczesanyPedryl
UczesanyPedryl
23.06.2026, 14:59:55
  • 0
Ciekawe ile bym teraz wyrwał za tego lapka z 32gb ramu, kiedyś jakiemuś frajerowi rtxa 3070 za 6500 zł sprzedałem, jak cena tego laptopa będzie za 3k zł to chyba też o-------ę a potem sobie coś normalnego kupię jak bańka pęknie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#komputery #laptop #pcmasterrace
UczesanyPedryl - Ciekawe ile bym teraz wyrwał za tego lapka z 32gb ramu, kiedyś jakie...

źródło: Screenshot 2026-06-23 165722

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

majk3l
majk3l 23.06.2026, 15:41:10 via Wykop
  • 0
@UczesanyPedryl: A no, ze względu na RAM może być sporo wart. Patrz na serwisach jak stoją 32GB, wystawiaj i inkasuj.
  • Odpowiedz
stroopski
stroopski
stroopski
23.06.2026, 09:01:52
  • 40
Jak @x-kom naprawia karty bez otwierania obudowy?

Tak, nie przewidziało wam się.. x-kom wymienił pasty termoprzewodzące i przeprowadził konserwację układu chłodzenia w GPU bez fizycznego otwarcia. Może żyję pod kamieniem, ale nie przypominam sobie, żeby powstała technologia umożliwiająca taką operację bez ingerencji w plombę producenta, która po "naprawie" nadal znajduje się na śrubie w idealnym stanie. Po kolei.

Kupiłem u nich kartę Gigabyte RX 9070 XT Gaming OC. Karta po 3 miesiącach zaczęła
stroopski - Jak @x-kom naprawia karty bez otwierania obudowy?

Tak, nie przewidziało ...

źródło: 21majEkspertyza

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

majk3l
majk3l 23.06.2026, 12:24:01 via Wykop
  • 1
Zdjęcie plomby zrobione 19 maja


@stroopski: czyli przed wysyłką? Bo do porównania potrzebne by były dwa zdjęcia - sprzed i po.

Daj jeszcze zdjęcie po.
Bo nie wiem czy wiesz ale Oficjalny serwis producenta w przypadku większości sprzętu (np. kart graficznych czy płyt głównych) realizuje obsługę gwarancyjną głównie za pośrednictwem sklepów, w których dokonano zakupu.
Nie wiem jak to jest w x-komie ale zupełnie prawdopodobne, że mają oni autoryzację i
  • Odpowiedz

1230

Zarobiła 1,7 mln zł. Lekarka reaguje emocjonalnie. "Największa przykrość"

Zarobiła 1,7 mln zł. Lekarka reaguje emocjonalnie. "Największa przykrość"

72-letnia pediatra i neonatolożka od 11 lat kieruje szpitalem powiatowym w 7-tysięcznym miasteczku na Mazowszu. Jej wzburzenie wynika z wzięcia na tapet przez media jej oświadczenia majątkowego. Wynika z niego, że w 2025 r. zarobiła na etacie dyrektorskim 437 tys. zł brutto. Ale oprócz pełnienia fun

airaG
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 22.06.2026, 17:03:37
  • 202
  • #
    nfz
  • #
    szpital
  • #
    lekarz
  • #
    zarobki
  • #
    polska
majk3l
majk3l 23.06.2026, 12:13:33 via Wykop
  • 1
a lekarze po 2 mln rocznie zarabiają, i w dodatku z łaską przyjmują pacjentów...


@ArnoldZboczek: a niech tam sobie zarabiają i 5 mln... jeśli prowadzone przez nich placówki zarabiają odpowiednio więcej.
A oni wszyscy po 2 mln biorą w zadłużonych po uszy szpitalach, i tak finansowanych z publicznych pieniędzy (NFZ) jednocześnie dorabiając się na publicznym sprzęcie i lewymi przyjęciami bez kolejk.

2343

Średnie miesięczne zarobki lekarzy z wszystkich faktur to 80 tys. zł.

Średnie miesięczne zarobki lekarzy z wszystkich faktur to 80 tys. zł.

Nomadmum pozyskała dane z biura księgowego obsługującego lekarskie JDG. Dane na podstawie 1 tys. JDG pokazują, że średnio miesięcznie z wszystkich faktur lekarze z tego biura mają 80 tys. miesięcznie. Rekordzista 400 tys. zł miesięcznie. Pokrywają się one z oświadczeniami majątkowymi innych lekarzy.

Stulejman_Beznadziejny
z
x.com
dodany: 23.06.2026, 07:39:47
  • 267
  • #
    lekarz
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    konowalposting
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
majk3l
majk3l 23.06.2026, 11:59:45 via Wykop
  • 0
z mchu i paproci lub nadużycie uprawnień


@vateras131: jest jeszcze jedna możliwość

242

Ogromny przyrost zadłużenia Polski. Prawie 47 mld zł w miesiąc

Ogromny przyrost zadłużenia Polski. Prawie 47 mld zł w miesiąc

Według wstępnych szacunków resortu finansów, zadłużenie Skarbu Państwa na koniec maja 2026 r. wyniosło ok. 2,136 bln zł. W ciągu miesiąca przybyło nam niemal 47 mld zł zobowiązań. Koszty finansowania polskiego długu publicznego pozostają na bardzo wysokim poziomie plasują nas w czołówce UE.

rychu-nalepa
z
zero.pl
dodany: 23.06.2026, 08:20:21
  • 86
  • #
    finanse
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ciekawostki
majk3l
majk3l 23.06.2026, 11:46:13 via Wykop
  • 19
SAFE się do tego wlicza myślisz?


@ddf-ddt: pierwsza transza w formie zaliczki (15% całej puli, czyli około 6,6 miliarda euro) została oficjalnie wypłacona Polsce pod koniec maja 2026 roku.Wypłata tej zaliczki sprawia, że pieniądze fizycznie trafiły do Polski. To, czy zaczęły się one wliczać do długu zależy co prawda jaką metodologią by było liczone - w EDP będzie widoczny, w PDP nie.
Jak przystało na (prawicowych) populistów z TV Ziobro -
rzepa_malino_a
rzepa_malino_a
22.06.2026, 20:40:39
  • 0
Jak byście to zinterpretowali: Kupujecie na Allegro program oznaczony jako używany, wersja BOX, przychodzi samemu nagrany pendrive z instalką i kluczem, nic więcej.
#informatyka #piratujo #oszukujo #allegro #komputery
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

majk3l
majk3l 23.06.2026, 07:04:49 via Wykop
  • 0
Jak byście to zinterpretowali: Kupujecie na Allegro program oznaczony jako używany, wersja BOX


@rzepa_malino_a: no to zależy, jak kupiłeś program poniżej 40% wartości to pretensje miej tylko do siebie.
Na allegro i w sumie nie tylko tam spokojnie podrabiają BOXy, ofoliowują je, naklejki legalizacyjne też są często tak ładne jak oryginały. - drukują loga na nieoryginalnych pendrivach, więc dla laika nie do odróżnienia. Tak że z każdym innym też sobie
  • Odpowiedz

98

Marcin Banot wspiął się na najwyższy budynek w Polsce. Postawił na nogi służby

Marcin Banot wspiął się na najwyższy budynek w Polsce. Postawił na nogi służby

W niedzielny poranek, 21 czerwca, służby zostały postawione w stan gotowości po zgłoszeniu dotyczącym mężczyzny wspinającego się na Varso Tower. Na miejscu pojawili się policjanci i strażacy. To nie pierwszy taki przypadek spektakularnej wspinaczki na wysokie budynki w Warszawie. Szczegóły w tekście

Maaatiz
z
warszawa.naszemiasto.pl
dodany: 22.06.2026, 08:50:05
  • 81
  • #
    banot
  • #
    bnt
  • #
    marcinbanot
  • #
    wspinaczka
  • #
    warszawa
  • #
    wiadomosci
majk3l
majk3l 22.06.2026, 20:01:22 via Android
  • -2
majk3l

źródło: 1000040453

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

204

Test Stroopa ujawnia granicę, której algorytmy nie przeskoczą

Test Stroopa ujawnia granicę, której algorytmy nie przeskoczą

Prosty test Stroopa, który bez wysiłku przechodzi każdy zdrowy dorosły, obnaża fundamentalną lukę w architekturze najpotężniejszych modeli językowych przy dłuższych listach słów GPT-5 i Claude tracą kontakt z zadaniem niemal do zera.

Nolanpl
z
noktus.pl
dodany: 22.06.2026, 08:45:11
  • 174
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ai
  • #
    technologia
  • #
    chatgpt
  • #
    ciekawostki
  • #
    heheszki
majk3l
majk3l 22.06.2026, 15:56:22 via Wykop
  • 3
zaznaczyły mój żółty jako "żółty/limonkowy".


@gloom: faktycznie jakiś zielonkawy ten żółty.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 26
  • Strona 1 z 26
  • >
  • #majk3lskladapcty m at km2 dot pl Składam komputery na zamówienie. www.buymeacoffee.com/majk3l www.buycoffee.to/majk3l
  • Lublin
  • https://intuitive.pl

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 21.06.2024

    Komentator
  • VIP
    od 03.11.2023

    VIP
  • Złotousty
    od 31.03.2022

    Złotousty
  • Rocznica
    od 15.12.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 23.02.2015

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 17.11.2024

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking