Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
tony

tony

Dołączył 18 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1856
  • Znaleziska 1216
  • Mikroblog 640
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 50
solejukowski
solejukowski
19.06.2026, 12:15:15
  • 88
Peter Watts (autor Ślepowidzenia) o tworzeniu hard sci-fi:
---
Jako pisarz staram się wszystko osadzać w naukowych faktach, nawet ze szkodą dla czytelniczej przyjemności. Weźmy choćby napisaną przeze mnie trylogię o zaraźliwym mikrobie z dna oceanu.

Swoimi przemyśleniami na temat tego mikroba podzieliłem sie z mikrobiologiem, który w odpowiedzi zapytał: "Jak ten mikrob tłumi sygnały molekuł na cytoplazmatycznej stronie pęcherzyków, tak że te nie lączą się z lizosomami?". Rzecz jasna, nie pomyślalem o tym. Ledwie
solejukowski - Peter Watts (autor Ślepowidzenia) o tworzeniu hard sci-fi:
---
Jako pi...

źródło: 1000087318

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tony
tony 19.06.2026, 18:13:46 via Wykop
  • 1
@solejukowski: Jeden z Mój ulubionych twórców scifi, chociaż od Trylogi Ryfterow, wolę Ślepowidzenie i Echopraksję. Fajna jest też Poklatkowa rewolucja.
  • Odpowiedz
roundy-challenge
roundy-challenge
19.06.2026, 15:53:45
  • 5
Skrót dzisiejszych wiadomości biznesowych #codziennybiznes #gielda #biznes #finanse #gruparatowaniapoziomu
Uwaga: Streszczenia i tłumaczenia mogą być niedokładne, dlatego zawsze podaję link do artykułów żródłowych.

Jeff Bezos nazwał „Washington Post” swoją najgorszą inwestycją, krytykując pracowników przed zwolnieniem ponad 300 osób
Jeff Bezos podobno określił „Washington Post” jako swoją najgorszą inwestycję, krytykując podczas kolacji z prezydentem Trumpem w grudniu 2024 roku pracowników gazety jako „okropnych” i niechętnych do
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tony
tony 19.06.2026, 18:07:53 via Wykop
  • 3
@oddalenie: ejajowane tłumaczenia Z kalkami językowym, ale może chociaż autor dobiera teksty
Chociaż ja dostaje podobny wybór od AI w Innoreader.com oraz Sider.AI
  • Odpowiedz
roundy-challenge
roundy-challenge
17.06.2026, 15:53:53
  • 4
Skrót dzisiejszych wiadomości biznesowych #codziennybiznes #gielda #biznes #finanse #gruparatowaniapoziomu
Uwaga: Streszczenia i tłumaczenia mogą być niedokładne, dlatego zawsze podaję link do artykułów żródłowych.

Mark Zuckerberg nakazuje swoim pracownikom, by znów zaczęli czerpać radość z pracy po tym, jak brutalne zwolnienia pozbawiły ich kolegów
W następstwie znacznych zwolnień, które spowodowały zmniejszenie liczby pracowników firmy Meta, dyrektor generalny Mark Zuckerberg polecił pracownikom, aby ponownie skupili się na
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tony
tony 17.06.2026, 18:56:32 via Wykop
  • 1
@roundy-challenge: smutasy powodują, że nie można wpisać do benefitów "dobrej atmosfery w pracy" 😂
  • Odpowiedz
goblineq
goblineq
09.06.2026, 19:20:39
  • 1
Orientuje się ktoś czy jakieś IPTV pozwala oglądać mecze piłki nożnej w 60 fps i cofać sobie dowolnie jeszcze podczas trwania - tak samo jak to wygląda na C+?

#iptv
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tony
tony 14.06.2026, 11:09:03 via Wykop
  • 0
@goblineq: 60 fps, phi. 120 to minimum, a bogaci to już na 240 lecą. Za chwilę każdy TV będzie miał DLSS for Android TV, i to dopiero będzie jakość! 500 fps kwantowy przeplot i pikopiksele. Jeszcze tylko wszczep równie kwantowej soczewki i w końcu będzie można oglądać kopaczy, którzy biegają ze średnia prędkością 10km/h i piłkę, która poleci może 20. w ciągu 90 minut powyżej 90km/h.
  • Odpowiedz
tony
tony 14.06.2026, 11:19:11 via Wykop
  • 0
przy sporcie to robi kolosalną różnicę


@goblineq: przecież napisałem! IMHO tylko 120 😂
  • Odpowiedz
susuke15
susuke15
07.06.2026, 12:07:54
  • 1
Napisze mi ktoś na PW gdzie mogę kupić listę pirhania #iptv
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tony
tony 14.06.2026, 11:17:54 via Wykop
  • 0
@danoneek: @ak44 Czy działa wam "polska grupa dla Polaków z Polski IPTV nie kopiować wstawek" na tg?

Jakieś nowe wymagania: nazwa, nick, zdjęcie z d--y, żeby zobaczyć listy ukradzione z logów vps/cloudflare lub przez samych pośredników, już w chwili sprzedaży.

Mieliście więcej szczęścia i przyjęli was czy gdzieś indziej łapiecie okazję?
  • Odpowiedz
Smartek
Smartek
05.06.2026, 19:19:10
  • 0
#pocketbook #ebook #kindle #czytanie #ksiazki
Mam od wielu już lat PocketBooka Lux Touch 3.
Ostatnio wróciłem do czytania książek, zacząłem myśleć o czymś nowym. Doceniam kompaktowość PB, ale chyba wolałbym coś niewiele większego, aby mieściło się więcej treści na jednym wyświetlanym ekranie.
Raczej koniecznie znowu PB, bo najłatwiej wrzuca się własne treści (papierowe książki też zdarza mi się kupować), a tutaj jest
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tony
tony 06.06.2026, 21:50:14 via Wykop
  • 1
przesyłać własnych treści przez "obce" serwery którym specjalnie nie ufam


@bialy100k: przesyłasz publiczne wydania książek oraz treści z równie publicznych stron internetowych, pobrane z "obcych serwerów" i boisz się je przesłać przez jeszcze jeden serwer dedykowany obsłudze twojego czytnika. Nieźle ci peron odjechał. 😂
  • Odpowiedz
tony
tony 07.06.2026, 13:39:59 via Wykop
  • 1
zakładasz że ludzie trzymają na czytnikach wyłącznie kupione książki.


@bialy100k: o wyłączności napisałeś ty, nie ja. I jeszcze obracasz kota ogonem, dodając po czasie bardzo nietypowy scenariusz użycia czytnika ebooków. Podpowiem Ci, 98% ludzi używa czytnika do czytania książek. Nie koniecznie wyłącznie, ale głównie. W twoim przypadku zachowanie prywatności ma sens, ale dalej argument bez większego sensu w tej dyskusji.
Ja np. robię transkrypcję spotkań, fiszki z nagrań czy notatki,
  • Odpowiedz
Cyfranek
Cyfranek
30.05.2026, 18:57:47
  • 4
Na polskim rynku pojawiła się trzecia (po Legimi i Empik Go) wypożyczalnia e-booków działająca na czytnikach książek. Zadebiutowała usługa abonamentowa Kobo Plus: https://cyfranek.wordpress.com/2026/05/30/wypozyczalnia-kobo-plus-dostepna-w-polsce
#cyfranek -->> obserwuj/czarnolistuj
#kobo #ebook #audiobook #czytniki #czytajzwykopem #legimi #empikgo
Cyfranek - Na polskim rynku pojawiła się trzecia (po Legimi i Empik Go) wypożyczalnia...

źródło: cyfranek_wordpress_com

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tony
tony 30.05.2026, 20:54:59 via Wykop
  • 0
Mały asortyment i drogo. To nie jest na kieszeń polskiego czytelnika. Zwłaszcza, że w PL czytają głównie młodzi, studenci i uczniowie, to nie są najzamożniejsze grupy społeczne.
  • Odpowiedz
tony
tony 31.05.2026, 07:39:15 via Wykop
  • 1
kieszeń jak kieszeń


@Cyfranek: Moim zdaniem zakup czytnika wynika głównie z praktycznych powodów: czytanie w nocy, regulacja czcionki, lżejsze urządzenie niż książka, wygoda w trasie, możliwość wzięcia ze sobą ogromnej biblioteki. A argument ekonomiczny? „Zwróci się po 10-15 książkach z chomika” – czyli w rok.

Pomijając sytuacje awaryjne („tato, na jutro mam przeczytać lekturę"), e-booki kupuję wyłącznie na promocjach, śledząc ceny kilkoma monitorami. Niestety wydawcy i dystrybutorzy traktują czytelnika jak
  • Odpowiedz
UczesanyPedryl
UczesanyPedryl
30.05.2026, 15:19:08
  • 44
Przez te przerwy w weekendy tracimy 20% dziennego zysku ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gielda
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tony
tony 30.05.2026, 21:01:09 via Wykop
  • 0
Przez te przerwy w weekendy tracimy 20% dziennego zysku ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@UczesanyPedryl: ty najpierw procenty opanuj 😅
  • Odpowiedz
cheture
cheture
30.05.2026, 16:56:13
  • 212
ja j---e zastanawiałam się czemu kot nie przyszedł jeść jak mu obiad nałożyłam ale pomyślałam dobra później zje otóż okazało się że nie przyszedł bo przypadkiem zamknęłam go w szafie na pół dnia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tony
tony 30.05.2026, 20:58:21 via Wykop
  • 2
mój zawsze tak robił


@Soothsayer: mój opanował nawet otwieranie drzwi przesuwnych w szafach wnękowych i wyrzucanie ubrań, kiedy jest za ciasno.
  • Odpowiedz
Orientalista
Orientalista
30.05.2026, 13:28:49
  • 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tony
tony 30.05.2026, 13:32:01 via Wykop
  • 5
Donald Trump napisał wczoraj na Truth Social:


@Orientalista: to nawet nie jest po angielsku, tylko po trumpowemu. Do kogo on to w ogóle pisze?
  • Odpowiedz
roundy-challenge
roundy-challenge
29.05.2026, 17:02:09
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tony
tony 29.05.2026, 17:17:46 via Wykop
  • 0
osiągnęła wycenę na poziomie 965 miliardów dolarów po udanej rundzie finansowania


@roundy-challenge: to jest możliwe tylko w naszych czasach. Bierzesz kredyt lub pożyczkę (pieniądze, które masz oddać z zyskiem) i zamiast tracić na wartości rośniesz.
  • Odpowiedz
roundy-challenge
roundy-challenge
21.05.2026, 15:50:53
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tony
tony 21.05.2026, 17:21:30 via Wykop
  • 1
postępowy ekonomista Gerald Epstein twierdzi, że jego polityka pogorszyła dostępność dóbr i usług, zwiększyła deficyt federalny oraz dług publiczny, a także zaszkodziła stabilności gospodarczej. Cła spowodowały wzrost kosztów dla konsumentów i małych przedsiębiorstw


@roundy-challenge: to są jacyś poważni ekonomiści, ktory uważają ze jego polityka poprawiła sytuację ekonomiczną Amerykanów?
  • Odpowiedz
tony
tony 21.05.2026, 19:23:40 via Wykop
  • 0
kilku


@roundy-challenge: o tych akurat zapomniałem, dzięki! 😂
  • Odpowiedz
krucjan
krucjan
21.05.2026, 10:32:18
  • 466
#polskiedomy #humorobrazkowy
krucjan - #polskiedomy #humorobrazkowy

źródło: IMG_20260521_120339~2

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tony
tony 21.05.2026, 15:32:17 via Wykop
  • 0
@krucjan: @Soothsayer to moje (i ja na zdj)


@PodniebnyMurzyn: a ponoć jesteś pigment dodatni 😉 a na zdjęciach dwóch białych
  • Odpowiedz
Numerowe
Numerowe
Numerowe
16.05.2026, 16:29:48
  • 0
Panowie jaki player na IPTV Windows 11, używałem tego IBO Player w miarę dobrze działał ale okres darmowy się skończył i teraz bodajże jest 10 euro...

#iptv
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tony
tony 18.05.2026, 05:13:54 via Wykop
  • 0
@Numerowe: dostałeś już sensowne podpowiedzi, ale możesz też rzucić okiem na:
https://github.com/iptv-org/awesome-iptv#windows
https://fmhy.net/video#iptv-tools
  • Odpowiedz
marlod
marlod
marlod
17.05.2026, 19:53:41
  • 0
#iptv Jaki port stosuje się do adresu m3u lub do usera,hasla i domeny w Xtreme przy ładowaniu listy IPTV do aplikacji SmartOne ? Czy to jest 8000 czy 8080?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tony
tony 18.05.2026, 05:09:40 via Wykop
  • 0
@marlod: stosuje się taki jaki skonfigurowano na serwerze. Najczęściej będzie to port 80 lub 8080, bo to standard dla ruchu HTTP. Ale administrator może sobie dowolniee skonfigurować port usługi na serwerze, czytaj więcej na https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_protoko%C5%82u
  • Odpowiedz
assninja
assninja
14.05.2026, 08:34:42
  • 0
Znacie jakiś łatwy sposób by zmappować oryginalne nazwy plików do tego co #annasarchive ma w torrentach?

Bo nie bardzo chce mi się ściągać całą 1.5 TB bazę danych tylko po to by wyciągnąć kilka tysięcy nazw plików i je sobie uporządkować

annas_archive_data__aacid__upload_files_polish__20240510T031614Z--20240510T031615Z.torrent
#torrent #torrenty
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tony
tony 14.05.2026, 16:13:29 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
tony
tony 14.05.2026, 18:21:16 via Wykop
  • 0
Torrent ma ścieżkę i częściowe sumy kontrolne sha1. Skrypt ma wyciągnąć ścieżki z nazwami oraz sumy, a następnie przeszukać folder czy są w nim pliki o tej samej sumie kontrolnej i zminic im nazwy, skopiować lub przenieść do odpowiednich folderów. Wówczas możesz sobie podpiąć taki folder pod torrent i seedowac lub dociągnąć brakujące pliki.
  • Odpowiedz
mr_abcd
mr_abcd
14.05.2026, 15:57:52
  • 0
Mirasy zakupiłem listę- dostawca podał mi swoją apke i login i hasło. Czy jak przerzucę to do tivimate on to będzie widział po swojej stronie ? #iptv #tivimate
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tony
tony 14.05.2026, 16:00:31 via Wykop
  • 1
@mr_abcd: pytanie czy będzie sprawdzał 😉
  • Odpowiedz
Cyfranek
Cyfranek
13.05.2026, 18:03:00
  • 3
PocketBook Era Lite z siedmiocalowym ekranem E-Ink Carta 1300 wkrótce będzie mieć premierę rynkową: https://cyfranek.wordpress.com/2026/05/13/zapowiedz-pocketbook-era-lite-wkrotce-na-rynku
#cyfranek -->> obserwuj/czarnolistuj
#czytniki #pocketbook #czytajzwykopem #ebook
Cyfranek - PocketBook Era Lite z siedmiocalowym ekranem E-Ink Carta 1300 wkrótce będz...

źródło: cyfranek_wordpress_com

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tony
tony 14.05.2026, 15:56:36 via Wykop
  • 0
@Cyfranek: "light", czyli jeszcze mniej remu, za to więcej mulenia xd

Cała marks PocketBook to porażka, jedyne co im się udało to era i palma, ale i tak są wolniejsze niż konkurencja
  • Odpowiedz
hung
hung
hung
10.05.2026, 00:06:30
  • 3
Eh miałem rower górski to zachciało mi się rower szosowy. Potem miałem szosowy to dętki pękały często to kupiłem górski. Jednak górski za toporny na miasto to kupiłem crossowy. Nie chce mi się jeździć to kupiłem elektryczny.
Elektryczny jednak lipa bo ciężki i trzeba ładować to może jednak wrócę do MTB eh

#gorzkiezale #rower
hung - Eh miałem rower górski to zachciało mi się rower szosowy. Potem miałem szosowy...

źródło: temp_file1451065567863371686

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tony
tony 10.05.2026, 05:19:34 via Wykop
  • 3
@hung: stacjonarny sobie kup
  • Odpowiedz
roundy-challenge
roundy-challenge
09.05.2026, 15:46:04
  • 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tony
tony 09.05.2026, 18:56:32 via Wykop
  • 1
Meta wykazuje oznaki trudności w postaci spadającej liczby użytkowników


@roundy-challenge: Patrząc na wykop.pl to mogą tak ciągnąć jeszcze dziesieciolecia. A na poważnie, to dużą szansą byłoby dorobienie warstwy e-commerce, zakupu on-top Facebook byłyby wygodne i od razu masz miliardową pulę kupujących. Logowanie do dużych gier typu MMO, pozwoliłoby producentom oszczędzać czasu na tworzenie i utrzymanie mechanizmów uwierzytelniania i kontroli dostępu. Telewizja od Facebooka. AI od Facebooka. To na gorąco, wydeje
  • Odpowiedz
tony
tony 09.05.2026, 19:45:33 via Wykop
  • 2
a nie mówiłem


@roundy-challenge: prorok codzienny 😅
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 16
  • Strona 1 z 16
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 18.01.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 18.07.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking