Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko158
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Ramone

Ramone

Dołączył 12 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 17558
  • Znaleziska 10157
  • Mikroblog 7401
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 84
sosiwoczostkowe
sosiwoczostkowe
09.11.2025, 15:04:34
  • 30
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ramone
Ramone 09.11.2025, 19:38:06 via Wykop
  • 3
@Lisek_Chrystusek: taa błąd. W czerwcu ten zakaz obowiązywał. Jakieś sztuczki pewnie dla ludu xD
  • Odpowiedz
sfermentowany
sfermentowany
09.11.2025, 15:15:45
  • 1
#pocztapolska #zalesie
poczta polska to najgorsza usługa na świecie, kto w tych czasach zostawia samo awizo i nie kontaktuje się w żaden sposób, mailowo, smsowo, żadnej informacji o zmianie statusu, no japier...., zamówiłem paczkę do wynajmowanego mieszkania ( pokoju w sumie ) no i żyłem w przekonaniu że standardowym jest teraz że firmy dostarczające przesyłkę kontaktują się elektroniczne z tym że próba dostarczenia została podjęta, paczki ze stanów
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ramone
Ramone 09.11.2025, 19:32:53 via Wykop
  • 0
@sfermentowany: jest różnica czy to paczka czy list. Przy paczce przyjdzie powiadomienie sms, maile, Przy liście niekoniecznie. Paczki wozi kurier samochodem, listy listonosz pieszy z torba lub z wózkiem xD A że to z USA, jeśli to było coś do 2 kg to można zakładać że to był tzw. list bo to jest tańsze, nawet jak miał wyglądać jak paczka.
  • Odpowiedz
_TiniMini_
_TiniMini_
09.11.2025, 08:06:10
  • 4
Instytucje państwowe które powinny zostać zaorane

Ja zacznę - poczta polska.

Wieczne kolejki, listonosze, często zostawiają awiza, albo w cale xd. Słabo opłacani szeregowi pracownicy. #pocztapolska #takaprawda #heheszki
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ramone
Ramone 09.11.2025, 11:15:48 via Wykop
  • 1
@_TiniMini_: zaorana poczta polska. Ok, a co w zamian? Wiesz że przez pocztę polską przechodzi rocznie 900 milionów listów? Tyle samo co paczek w Polsce we wszystkich firmach. Myślisz że ktoś by dał radę to zastąpić? Nikt by nie chciał, Bo to żaden interes. Przepisy prawa nie pozwalają wkładać większości listów urzędowych do automatów.
  • Odpowiedz

2771

Kabaret w spółce skarbu państwa. Konfucjana, skrócił sobie pierwszy dzień pracy

Pokaż treści 18+

Kabaret w spółce skarbu państwa. Konfucjana, skrócił sobie pierwszy dzień pracy

Nowy główny specjalista ds. różnorodności i inkluzywności w Totalizatorze Sportowym już pierwszego dnia wrzucił do sieci relację, że wyszedł z pracy dwie godziny wcześniej i dorzucił komentarz: Rozumiem, czemu to państwo tak funkcjonuje po spędzeniu w spółce skarbu państwa 6h".

Emerald84
z
blaskonline.pl
dodany: 06.11.2025, 08:51:50
  • 513
  • #
    dobrazmiana
  • #
    polska
  • #
    neuropa
  • #
    heheszki
  • #
    4konserwy
  • #
    bekazlewactwa
Ramone
Ramone 06.11.2025, 14:16:28 via Android
  • 6
@Leon44 w uśmiechniętej, nowoczesnej Polsce, a nie zacofanym zaścianku jak do niedawna ( ͡º ͜ʖ͡º)

324

Szpitale odsyłają chorych na raka? Jest reakcja ministerstwa

Szpitale odsyłają chorych na raka? Jest reakcja ministerstwa

Ministerstwo Zdrowia stanowczo zaprzecza informacjom o "odsyłaniu" chorych onkologicznych i przekładaniu ich leczenia na przyszły rok. Resort podkreśla, że świadczenia onkologiczne są nielimitowane, a Narodowy Fundusz Zdrowia na bieżąco realizuje zobowiązania wobec szpitali.

Stopa_Szopa
z
rmf24.pl
dodany: 04.11.2025, 20:04:52
  • 115
  • #
    ministerstwozdrowia
  • #
    nfz
  • #
    onkologia
  • #
    swiadczeniaonkologiczne
  • #
    szpitale
Ramone
Ramone 05.11.2025, 18:30:31 via Wykop
  • 1
@bormix: nie tyle szokujące co spodziewane. Liberałowie spod opcji Tuska od wielu lat rządzili i było podobnie. Lata 90 i rząd Bieleckiego i Suchockiej. Dla uśmiechniętych przypomnę że Tusk wtedy był szefem partii która te rządy współtworzyła. Kongres Liberalno Demokratyczny, Unia Wolności to poprzednicy Platformy. I w 21 wieku 3 kadencje Platformy...

604

Najwyżej zapłacę mandat

Pokaż treści 18+

Najwyżej zapłacę mandat

Jeśli ktoś mówi, że "najwyżej zapłaci mandat" albo "od tego są służby" to jasne jest, że to dlatego, że służby nie działają i żadnego mandatu nie dostanie. Bezczelna postawa, która uzależnia przestrzeganie prawa od sankcji, a nie wymiaru społecznego. Równie dobrze możesz dokonywać drobnych kradzieży

rybeczka
z
youtube.com
dodany: 02.11.2025, 08:06:28
  • 261
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    polskiedrogi
  • #
    kierowcy
Ramone
Ramone 02.11.2025, 09:20:07 via Android
  • 35
@pangkor niszczenie trawników i chodników to już nie jest?

962

Afera: Play przekazał moją sprawę do windykacji, mimo dowodu zwrotu

Afera: Play przekazał moją sprawę do windykacji, mimo dowodu zwrotu

Cześć wszystkim, piszę, bo naprawdę potrzebuję pomocy i już nie mam siły walczyć z tą sytuacją. Po zakończeniu współpracy z @play_polska odesłałam cały sprzęt zgodnie z instrukcją. Mam potwierdzenie nadania wszystko zostało wysłane prawidłowo. Mimo to Play uznał, że sprzę

amber_dv
z
wykop.pl
dodany: 30.10.2025, 15:37:50
  • 221
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    play
  • #
    windykacja
  • #
    uokik
Ramone
Ramone 31.10.2025, 08:30:23 via Wykop
  • 0
@LZBNZ: takie dziadostwo sprzedają. U mnie było to samo tylko w tmobile. Zrywanie połączenia kilka razy na dobę, zawieszanie się wifi, spadki prędkości Internetu. Modem TCL... Wymieniłem we własnym zakresie na innej firmy, tez chińczyka wcale nie droższego od tego TCL i wszystko działa, nie zawiesza się. Więcej nie wezmę urządzenia od operatora.
ValandilNW
ValandilNW
29.10.2025, 09:44:51
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ramone
Ramone 29.10.2025, 10:47:29 via Wykop
  • 2
@totem_lesnych_ludzi: przecież te zlecenie wrzutu poleconych w zasadzie nie dotyczy zdecydowanej większości listów urzędowych. No chyba że chcesz dostawac tak przesyłki od osób prywatnych czy allegro...
  • Odpowiedz

580

24 lata Windows XP

24 lata Windows XP

Pamiętacie jeszcze Windows XP? Ktoś nadal używa?

pixel-nerd
z
pixelnerd.pl
dodany: 25.10.2025, 08:50:25
  • 303
  • #
    windows
  • #
    windowsxp
  • #
    systemoperacyjny
  • #
    retro
  • #
    nostalgia
  • #
    ciekawostki
Ramone
Ramone 26.10.2025, 11:37:32 via Android
  • 0
@rzeznia22 bo xp w zasadzie to pokolorowny win 2000 pro
grand_khavatari
grand_khavatari
25.10.2025, 20:47:35
  • 0
#awizo #poczta
ma ktoś z was ta usługe EAWIZO uruchomioną? rok temu ponad mi odpisali na maila, że:
"Z informacji zawartych w systemie śledzenia wynika, że zgłoszone żądanie jest aktywne"
i od tego czasu ani jednego SMSa ani Maila o awizach
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ramone
Ramone 25.10.2025, 21:16:51 via Wykop
  • 1
@grand_khavatari: eawizo nie obejmuje ogólnie pojętych pism urzędowych nadanych w trybie administracyjnym, karnym, skarbowym itd, itp. Czyli teoretycznie powinno przyjść dla allegro, jakiegoś chińczyka, osoby prywatnej.
  • Odpowiedz
grand_khavatari
grand_khavatari
25.10.2025, 21:02:29
  • 0
#awizo #poczta
a ma ktoś ePolecony uruchomiony i to działa w ogóle?
e-Polecony umożliwia wysyłanie i odbieranie listów poleconych w formie cyfrowej bezpośrednio przez skrzynkę e-Doręczeń, z pełnym śledzeniem statusu i potwierdzeniem odbioru, eliminując papierowe awizo w wielu przypadkach. Jeśli masz adres w BAE, możesz aktywować e-Polecony w skrzynce ADE, co pozwala na hybrydowe doręczanie: dla podmiotów bez e-skrzynki stosowana jest Publiczna Usługa Hybrydowa (PUH), gdzie cyfrowa informacja
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ramone
Ramone 25.10.2025, 21:14:14 via Wykop
  • 1
@CH3j: przyszło listem papierowym bo nie mają obowiązku przez internet wysyłać. Od 1 stycznia urzędy niby mają wysyłać na to, ale nie wiem które. Na pewno nie sądy które mają okres przejściowy jeszcze ze 3 lata????
  • Odpowiedz
Ramone
Ramone 25.10.2025, 21:15:00 via Wykop
  • 0
@grand_khavatari: podatek z urzędu miasta mi na to przyszedł.
  • Odpowiedz

1731

Pies pogryzł 4-latka. Właściciel uciekł, ale został złapany

Pokaż treści 18+

Pies pogryzł 4-latka. Właściciel uciekł, ale został złapany

Policja zatrzymała mężczyznę, którego pies pogryzł 4 letnie dziecko.

El_Kamilos23
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 23.10.2025, 18:56:08
  • 139
  • #
    polska
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
Ramone
Ramone 24.10.2025, 18:40:41 via Android
  • 1
@Smolki06 nagłośniony. Codziennie od zawsze były pogryzienia

2462

Atak kuriera DHL

Atak kuriera DHL

Kurier DHL bije, dusi i wyrywa telefon przechodniowi, który nagrywa jego wykroczenia. Skandaliczne zachowanie agresora nie spotyka się z negatywnym odbiorem ludzi wokoło. Nagrywający jest zostawiony sam sobie, mimo wielokrotnych próśb o pomoc.

panDocent
z
youtube.com
dodany: 24.10.2025, 11:14:05
  • 753
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    kierowcy
Ramone
Ramone 24.10.2025, 15:50:09 via Android
  • 5
@JIMMYZ tego nikt nie zgłosił telefonicznie. To jak mogą podjąć interwencję? Trzeba poczekać na wyznaczony patrol xD

4

Listonosz już nie zostawi Ci awizo. Nadchodzi cyfrowa rewolucja

Listonosz już nie zostawi Ci awizo. Nadchodzi cyfrowa rewolucja

Wreszcie era papierowych awizo dobiegła końca. Już od 1 stycznia 2026 roku każda instytucja publiczna będzie obowiązana korzystać z elektronicznego kanału doręczeń, dzięki czemu nie trzeba będzie chodzić na pocztę i stać w długich kolejkach.

CKM_POLSKA
z
ckm.pl
dodany: 24.10.2025, 13:28:47
  • 3
  • #
    poczta
  • #
    pocztapolska
  • #
    kurier
  • #
    awizo
Ramone
Ramone 24.10.2025, 15:47:51 via Android
  • 4
@bregath to taki chwytliwy tytuł i tyle. Zwyczajnie chodzi o to że jak masz edoreczenie założone to powinni wysłać na to od stycznia. Bo teraz mogą, ale nie muszą. Jak ktoś nie ma edoreczenie to poczta polska będzie z tego drukować zwykły list polecony i doręczać papierowy.

296

Wojna Allegro z InPostem trwa w najlepsze. Zaskakujący ruch Allegro

Wojna Allegro z InPostem trwa w najlepsze. Zaskakujący ruch Allegro

Kiedy InPost 1 października ogłosił obniżenie cen za dostawę do Paczkomatów przesyłek kupionych na Allegro, niektóre media zwiastowały tu ocieplenie w relacjach między gigantami polskiego rynku e-commerce. Nic bardziej mylnego.

kidi1
z
antyweb.pl
dodany: 24.10.2025, 05:32:19
  • 217
  • #
    allegro
  • #
    inpost
  • #
    paczkomaty
Ramone
Ramone 24.10.2025, 05:44:18 via Android
  • -19
@Foxrate tylko przy okazji obetną kilka groszy kurierom, zmniejsza się zarobki i ilość chętnych do pracy za niższe stawki, co będzie skutkowało obniżeniem jakości dostaw. Taki scenariusz też jest możliwy. Może nie w tym momencie jak bezrobocie rośnie, ale przy zmianie trendu może tak się skończyć. Sobie przecież zysku nie zmniejszą xD

2242

10-letnia dziewczynka idąca chodnikiem zaatakowana i pogryziona przez dwa psy

Pokaż treści 18+

10-letnia dziewczynka idąca chodnikiem zaatakowana i pogryziona przez dwa psy

W środę w godzinach popołudniowych w Małkini Górnej (pow. ostrowski) doszło do niebezpiecznego zdarzenia - dwa psy, które opuściły posesję w niewyjaśnionych okolicznościach, zaatakowały idącą chodnikiem 10-latkę.

matixrr
z
informacje.wp.pl
dodany: 23.10.2025, 10:42:37
  • 198
  • #
    psiarze
  • #
    psy
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
Ramone
Ramone 23.10.2025, 13:53:52 via Android
  • 12
@Kabutops zwyczajnie tak jest codziennie, tylko nie było nagłaśniane
Prokastynator
Prokastynator
Prokastynator
23.10.2025, 12:40:21
  • 0
#amazon #inpost
Jak zamówiłem do paczkomatu inpostem i jest napisane dostawa w sobotę, to paczka przyjdzie w sobotę czy w poniedziałek?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ramone
Ramone 23.10.2025, 12:57:58 via Android
  • 1
@zimowyporanek chyba że coś pokręcą. Też raz miałem Amazona w sobotę to nie zabrali, tylko czekało do poniedziałku, nakleili naklejkę inpostu gdzie wpisana była przyczyna opóźnienia. Coś nabazgrane nieczytelnie
  • Odpowiedz
KMDZ
KMDZ
KMDZ
23.10.2025, 08:45:19
  • 0
Za jakis czas (w ciągu 2 miesięcy) zamierzam kupić nowy laptop do pracy (programowanie) oraz użytku prywatnego. Obecnie prywatnie posiadam acer aspire 7 z zainstalowanym ubntu 22 (starocie jeszcze z lat studiów ale 6 rdzeniuf ma). Niestety ten sprzęt już swoje najlepsze lata ma za sobą, ciagle sie przegrzewa i juz ma trudności w codziennym funkcjonowaniu. Wcześniej mialem 2 razy della xps na ubuntu i zarówno na nich jak i na tym
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ramone
Ramone 23.10.2025, 11:50:41 via Android
  • 0
@KMDZ Ubuntu to muł straszliwy. Nie prościej zainstalować jakoś szybszą odmianę z tej rodziny? Jakieś xubuntu, kubuntu???
  • Odpowiedz

2268

Marcina zagryzły psy. Jego partnerka mówi o koszmarze

Pokaż treści 18+

Marcina zagryzły psy. Jego partnerka mówi o koszmarze

Gdy w Zielonej Górze trzy psy zaatakowały pana Marcina, pani Joanna od razu ruszyła w drogę. Gdy dojechała do szpitala jej partner walczył o życie. Zmarł po dwóch dniach. Kobieta czeka na karę dla właściciela psów- byłego policjanta.

PapaSar
z
youtube.com
dodany: 22.10.2025, 08:28:56
  • 248
  • #
    psy
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    zielonagora
  • #
    lubuskie
  • #
    kryminalne
Ramone
Ramone 22.10.2025, 12:51:03 via Android
  • 29
@Kononienko w dużych miastach to samo, tylko tak nie widać.
  • <
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15
  • Strona 8 z 15
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 31.08.2020

    Komentator
  • Rocznica
    od 24.05.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 23.05.2014

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking