Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko164
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
urza67
urza67

urza67

Dołączył 10 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 756
  • Znaleziska 676
  • Mikroblog 80
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 2

778

Sprawa lekarza z Warszawy. Kierwiński: Przyjąłem rezygnację

Sprawa lekarza z Warszawy. Kierwiński: Przyjąłem rezygnację

"Dziś przyjąłem rezygnację Dawida Kacprzyka z członkostwa w Koalicji Obywatelskiej". 28-latek, mimo braku specjalizacji, został kierownikiem jednego z SOR-ów w i zarobił 1,6 mln złotych. Kacprzyk miał w 2025 r przepracować 3976 godzin, co oznacza, że musiałby pracować około 11 godz. dziennie codzie

airaG
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: przedwczoraj, 16:38:16
  • 134
  • #
    lekarz
  • #
    nfz
  • #
    afera
  • #
    przekret
  • #
    polska
  • #
    polityka
urza67
urza67
urza67 wczoraj, 06:08:56 via Wykop
  • 1
Szpital mówi że Kacprzyk został zatrudniony w ramach konkursu i był jedynym kandydatem. Nic dziwnego że był jedynym kandydatem, jesli informacji o konkursie nie można znaleść nigdzie. A wszystkie pozostałe są tu: https://konkursy.szpitalpoludniowy.pl/?s=SOR

To taki konkurs widmo, gdzie wiadomo kto wygra
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1772

28 letni lekarz bez specjalizacji jest koordynatorem SOR i w rok zarabia 1.6mln

28 letni lekarz bez specjalizacji jest koordynatorem SOR i w rok zarabia 1.6mln

28-letni lekarz i radny zostal bez specjalizacji koordynatorem SOR. Jak to możliwe w takim wieku? Ktoś powinien zostac za to ukarany, i to nie powinien byc szpital lecz konkretne osoby. Nie pozwólmy by ta sprawa ucichła lecz trzeba jej się dokładnie przyjrzeć

danielbr3
z
wyborcza.pl
dodany: 13.06.2026, 13:26:42
  • 198
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    finanse
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    prawo
urza67
urza67
urza67 13.06.2026, 15:11:48 via Wykop
  • 97
To jest niesamowite co tam się dzieje. Dawid Kacprzyk został zatrudniony jako koordynator SOR bez wymaganej ukończonej specjalizacji. Dyrektor szpitala Anna Łukasik była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia w czasach PO (ta sama partia co Kacprzyk). Jako koordynator SOR sam sobie ustala ile pracuje. Potem wychodzi że pracuje prawie 11h codziennie 365 dni w roku.

A do tego rzecznik NIL mówi "Z naszej perspektywy jest to sytuacja absolutnie wyjątkowa, by lekarz bez
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1898

Podkarpacki urolog zarobił 926 tys. zł w rok

Podkarpacki urolog zarobił 926 tys. zł w rok

Dariusz Sobieraj łączny dochod z działalności lekarskiej: ~926,000

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 13.06.2026, 10:41:48
  • 245
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
urza67
urza67
urza67 13.06.2026, 14:21:08 via Wykop
  • 24
A ile zarabiają psychiatrzy? Mój za pierwszą wizytę 450zł a za każdą kolejną 400zł. Wizyta jakies 15-20 minut. A dostac sie do niego na już jest nie możliwe.


@dr_Batman: No właśnie nie może iść na NFZ bo psychiatra woli skasować 450zł za 20 minut niż pracować za znacznie mniej w przychodni NFZ. Gdyby było więcej psychiatrów to stawki by spadły i więcej na NFZ by było wizyt.
urza67
urza67
urza67 13.06.2026, 14:26:54 via Wykop
  • 0
@dr_Batman: Ale zdajesz sobie sprawę że on jest też ordynatorem Oddziału Urologii w Szpitalu w Krośnie? Nie wiem czy tak jest w tym przypadku, ale często jak nie chcesz czekać 5 lat na zabieg, to przychodzisz prywatnie do lekarza i nagle znajduje się termin za miesiąc.

1804

Lekarz rodzinny zarobił 760k rocznie

Lekarz rodzinny zarobił 760k rocznie

"Maciej Bonna - lekarz rodzinny, Chojnice. Przychód 760k."

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 12.06.2026, 20:33:05
  • 367
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    zarobki
urza67
urza67
urza67 13.06.2026, 05:45:09 via Wykop
  • 14
Nie widzisz problemu w tym że NFZ musi ograniczać ilość zabiegów i konsultacji, kolejne szpitale się zamykają, i cała służba zdrowia jest w zapaści? A wszystko to przez milionowe zarobki lekarzy. Może jednak kiedyś będziesz potrzebować się na coś leczyć.
Zakrentas
Zakrentas
Zakrentas
11.06.2026, 04:40:35
  • 375
Dlaczrgo na wykopie tak popularny jest pogląd, że szeregówka "ma wszystkie wady mieszkania i domu"? Taki komentarz dostał wczoraj ponad 1000 plusów.

A moim zdaniem szeregówka ma szereg zalet:
-brak sąsiadów nad głową i pod podłogą;
-własny ogródek do grillowania, opalania się, postawienia basenu, zabawy w dziećmi, posadzenia pomidorków itd.;
-garaż i podjazd: zawsze jest gdzie zaparkować, można sobie umyć, posprzątać samochód, wnieść zakupy spod samych drzwi do domu;
Zakrentas - Dlaczrgo na wykopie tak popularny jest pogląd, że szeregówka "ma wszystki...

źródło: 18211

Pobierz
  • 293
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

urza67
urza67
urza67 11.06.2026, 15:23:19 via Wykop
  • 0
Są takie szeregowce, które nie mają oddzielnych ksiąg wieczystych tylko cały szereg ma jedną księgę wieczystą. I te "domki" są od strony prawnej mieszkaniami. Chodzi o to że nie są samodzielne, np. jest dach wspólny.

No i to jest tragedia, bo wszystko musisz wtedy ustalać z sąsiadami. Musicie założyć małą wspólnotę mieszkaniową i jakoś nią zarządzać. I teraz decyduj gdzie np. mają stać wiaty śmietnikowe - bo musicie mieć jedno miejsce ze
  • Odpowiedz

1116

Nie tylko Kapela. Na liście stypendystów ministerstwa są inne kwiatki

Nie tylko Kapela. Na liście stypendystów ministerstwa są inne kwiatki

Artyści nie chcą głosowych emerytur, więc rząd próbuje rozwiązać ten problem. Ale skąd wziąć pieniądze, gdy jest się twó

starnak
z
telepolis.pl
dodany: 07.06.2026, 08:40:11
  • 197
  • #
    kapela
  • #
    artysci
  • #
    emerytury
  • #
    podatki
urza67
urza67
urza67 08.06.2026, 05:07:47 via Wykop
  • 2
Co to za AI spam? W pierwszym zdaniu są "głosowe emerytury" i ktoś to wykopuje?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2731

115 mln zł na Teatr Żydowski z pieniędzy podatnika

Pół miliarda na muzeum żydowskie Polin, 100 milionów na cmentarz żydowski, teraz 115 milionów na teatr. Polskim władzom na jedno nigdy nie zabraknie - na żydów. Budynek przy ul. Kasprzaka 22 przejdzie kompleksową modernizację za ponad 115 mln zł

ZAWADIAK
z
informator-stolicy.pl
dodany: 03.04.2026, 14:16:52
  • 154
  • #
    polska
  • #
    4konserwy
  • #
    warszawa
urza67
urza67
urza67 03.04.2026, 18:56:17 via Wykop
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

576

Małpki gorsze niż psie kupy. Polskie trawniki toną w szklanym syfie

Małpki gorsze niż psie kupy. Polskie trawniki toną w szklanym syfie

Przedwiośnie odsłania wstydliwy problem na polskich trawnikach. Choć najbardziej rażą nas psie odchody, to szklane butelki

martty
z
bizblog.spidersweb.pl
dodany: 15.03.2026, 07:21:10
  • 157
  • #
    polska
  • #
    srodowisko
  • #
    ciekawostki
  • #
    psy
urza67
urza67
urza67 15.03.2026, 18:27:40 via Wykop
  • 9
Pomysł na małpki na trawnikach - przy sprzedaży każdej butelki dolicza się do niej 5zł kaucji, którą zwraca się przy przyniesieniu butelki.

Można nawet rozwinąć to żeby pozbyć się psich kup na trawnikach - każdy właściciel psa płaci 5zł dziennie (1825zł rocznie) podatku od psa. I codziennie musi psią kupę przynieść do PSZOK-u gdzie zwracają mu 5zł za tą psią kupę. ( ಠ_ಠ)
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2026

4 mln zł dofinansowania, puste biuro i strona na WordPressie

4 mln zł dofinansowania, puste biuro i strona na WordPressie

YouTuber Diendris wziął pod lupę firmę Influence.Ms (ITM), której prezesem jest najpopularniejsza polska streamerka Kasix. Obiecywano rewolucję w automatyzacji reklam dla małych twórców, ale rzeczywistość wygląda zgoła inaczej

Kruk_
z
youtube.com
dodany: 13.03.2026, 22:17:52
  • 291
  • #
    youtube
  • #
    kasix
  • #
    infuencer
  • #
    prawo
  • #
    policja
  • #
    podatki
urza67
urza67
urza67 14.03.2026, 14:52:06 via Wykop
  • 13
@KarmelkowyZubr: Zgodnie z tym to jest kasa unijna z PFR - Polski Fundusz Rozwoju. Więc to są pieniądze które powinny trafić na rozwój prawdziwych firm, a nie być przejadane przez influencerów.

498

Wynagrodzenie Prezesa PKOl Polski Komitet Olimpijski

Wynagrodzenie Prezesa PKOl Polski Komitet Olimpijski

Czy wiedzieliście, że Prezes PKOIL zarobił w 2023 ponad 381 melonów a w 2024 ponad 427? Nie jestem pewien ale być może część z tego dostał od ZONDACRYPTO z tego co śp. Sylwester Suszek wykopał i czego do dziś nie znaleziono.

Hahaharry
z
olimpijski.pl
dodany: 14.02.2026, 09:44:25
  • 97
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    pieniadze
  • #
    podatki
  • #
    finanse
  • #
    ksiegowosc
urza67
urza67
urza67 15.02.2026, 07:03:46 via Wykop
  • -3
@DeoLawson:

rok 2024: kwota łączna netto – 427 658,39 tys. zł.


W 2025 zarobił 427'658'290 zł netto, czyli ok. 35mln zł na miesiąc. To kosmiczne wynagrodzenie, którego nigdy nie powinien żaden urzędnik zarabiać.

517

Morderstwo na UW. Mieszko R. niepoczytalny - nie stanie przed sądem

Pokaż treści 18+

Morderstwo na UW. Mieszko R. niepoczytalny - nie stanie przed sądem

Sprawca morderstwa na terenie kampusu Uniwersytetu Warszawskiego Mieszko R. był niepoczytalny w chwili ataku i nie stanie przed sądem

ray7
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 09.02.2026, 09:10:38
  • 252
  • #
    polska
  • #
    przestepczosc
  • #
    kryminalne
  • #
    prawo
urza67
urza67
urza67 09.02.2026, 18:38:00 via Wykop
  • 5
Pewnie niepopularna opinia - choroba psychiczna nie powinna w ogóle wpływać na wyrok. Co najwyżej jeśli ktoś jest chory, powinien mieć możliwość leczenia tej choroby w trakcie odbywania wyroku.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

702

Rośnie liczba skarg na listonoszy. Zamiast dostarczać paczki, zostawiają awizo.

Rośnie liczba skarg na listonoszy. Zamiast dostarczać paczki, zostawiają awizo.

Czekałeś na przesyłkę, ale zamiast paczki znalazłeś awizo w skrzynce? Nie jesteś jedyny. Liczba skarg adresatów na listo

PuchaczLesny
z
zawszepomorze.pl
dodany: 24.01.2026, 10:45:10
  • 225
  • #
    pocztapolska
  • #
    poczta
  • #
    kurier
  • #
    polska
urza67
urza67
urza67 25.01.2026, 06:39:07 via Wykop
  • 8
@Utero: Żeby jeszcze odebranie czegoś na poczcie trwało dwie sekundy, jak w paczkomacie. Na mojej poczcie zawsze jest kolejka, a do tego automat wydający numerki jest popsuty od kilku lat. I dosłownie od 2-3 lat wisi na nim karta z napisem: Awaria, Przepraszamy.

Śmieją się klientom prosto w twarz, bo i tak musisz tam pójść i odebrać ten list.
urza67
urza67
urza67 25.01.2026, 06:41:42 via Wykop
  • 2
Pisanie skarg do ci chociaż tyle, że jeśli jakiś ważny list zgubią (np. wezwanie do sądu) to będziesz mógł udowodnić że już wielokrotnie tak się działo i to ich wina.
urza67
urza67
urza67 25.01.2026, 06:44:21 via Wykop
  • 3
Tak to jest, jak w latach 2016 - 2023, zamiast iść w technologię, poczta zajmowała się sprzedawaniem dewocjonaliów w swoich placówkach...


@Plemus: Jeśli miałeś za dużo pracy, to trzeba było wykonać co się dało dobrze. A nie wszystko na odwal się. Poczta musi podjąć próbę doręczenia listu. Jeśli listonosz od razu zostawia awizo, to nie wykonuje swojej pracy poprawnie.
urza67
urza67
urza67 25.01.2026, 06:47:52 via Wykop
  • 2
U mnie regularnie się zdarza że dostarczają tylko drugie awizo. Pierwsze magicznie znika. Na to że dostarczą sam list, to już w ogóle nie liczę.

80

Ugryzł mnie pies

Hejka,miałam wczoraj nie przyjemna sytuacje gdy przechodziłam koło pani z pieskiem na smyczy (był to jamnik chyba) chodzi o to że gdy przechodziłam piesek się rzucił na mnie ponieważ ta pani miała go na długiej smyczy i gadała przez telefon przez co nie zapanowała  nad pieskiem i się jej wyrwał

matx-yt
z
wykop.pl
dodany: 16.12.2025, 21:26:56
  • 58
  • #
    pies
  • #
    psiarze
urza67
urza67
urza67 17.12.2025, 15:17:55 via Wykop
  • 1
Miałem niedawno podobna sytuację. Możesz wezwać policję żeby ustalili psa. Jeśli pies szczepiony, to ok. Jeśli nie, to musi zostać poddany obserwacji weterynaryjnej przez 14 dni.

Jeśli nie ma szans na ustalenie psa, to trzeba się udać na szczepienie przeciw wściekliźnie. W moim przypadku lekarz pierwszego kontaktu wystawił skierowanie do szpitala zakaźnego w Warszawie. Normalne przychodnie tego nie robią, więc trzeba było się przejechać tam.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

467

Czyżby idealny przyklad insider tradingu? Ciekawe co na to KNF?

Czyżby idealny przyklad insider tradingu? Ciekawe co na to KNF?

Wojewódka (wiceprzewodniczący rady nadzorczej PKP Cargo) zbył dziś 91703 akcji po cenie 12.56 zł a odkupił tego samego dnia 91703 akcji po cenie 11.53 zł. Dzięki tym transakcjom ma tyle samo akcji PKP Cargo plus na koncie kwotę 94.454 zł. Niesamowite!

srgs
z
wnp.pl
dodany: 10.12.2025, 19:41:29
  • 59
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    gielda
  • #
    inwestycje
  • #
    inwestowanie
  • #
    gospodarka
urza67
urza67
urza67 11.12.2025, 06:50:06 via Wykop
  • 4
@AQQry: Też bym stawiał że chciał zrealizować stratę na koniec roku.
alkoJezus
alkoJezus
11.12.2025, 04:07:01
  • 221
No to teraz się osrałem
Nie wiem co się o------o wczoraj około 19⁰⁰ i zaczynam się bać

Obudziłem się jakaś godzine temu i nie mogąc z powrotem zasnąć zacząłem bawić się telefonem. Wszedłem w WhatsAppa i okazało się że wczoraj, właśnie około 19⁰⁰ wysłałem sam do siebie bardzo dziwną wiadomość
Ostatnie co pamiętam z wczoraj to że zapuściłem podkast na YT koło godziny 17⁰⁰ i walnąłem się na wyrko i najpewniej zasnąłem

Obecnie
alkoJezus - No to teraz się osrałem 
Nie wiem co się o------o wczoraj około 19⁰⁰ i za...

źródło: temp_file8372626651587661528

Pobierz
  • 139
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

urza67
urza67
urza67 11.12.2025, 06:30:17 via Wykop
  • 0
Kup czujnik czadu, to może być objaw zatrucia
  • Odpowiedz

2313

W ENEL MED pakiet medyczny dla mężczyzn jest droższy i ma mniej lekarzy

W ENEL MED pakiet medyczny dla mężczyzn jest droższy i ma mniej lekarzy

#piekłomężczyzn - Pomóżcie nagłośnić tę nierówność i dyskryminację. Mężczyźni mają płacić 2948,00 zł/rok w ramach 21 lekarzy specjalistów, kobiety natomiast mniej, bo 2837,00 zł i mają 24 lekarzy specjalistów. Pomimo mniejszej liczby specjalistów, pakiet dla mężczyzn jest droższy o prawie 100 zł

deafpool
z
enelsklep.pl
dodany: 21.10.2025, 12:07:43
  • 212
  • #
    polska
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    rownouprawnienie
urza67
urza67
urza67 22.10.2025, 04:37:36 via Wykop
  • 0
W regulaminie nie ma nic o tym że pakiet kobieta może kupić tylko kobieta. Gdybym był zainteresowany to kupiłbym sobie pakiet kobieta mimo że jestem facetem. Zawsze 100zł taniej ¯\(ツ)/¯
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

668

Kulisy afery przemytniczej. Co ABW znalazła w telefonach aktywistów na granicy?

Pokaż treści 18+

Kulisy afery przemytniczej. Co ABW znalazła w telefonach aktywistów na granicy?

Ekspertom z ABW udało się niedawno odzyskać dane z telefonu Kamili M., aktywistki oskarżonej o pomoc uchodźcom z granicy

zdrajczyciel
z
rp.pl
dodany: 23.05.2025, 08:08:07
  • 123
  • #
    polska
  • #
    rosja
  • #
    bialorus
  • #
    imigranci
  • #
    granica
  • #
    uchodzcy
urza67
urza67
urza67 23.05.2025, 19:42:57 via Wykop
  • 13
Zakop za nazwanie nielegalnych imigrantów przychodzących przez granicę z Białorusią uchodźcami.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

735

To dlatego czekasz w kolejce do lekarza

To dlatego czekasz w kolejce do lekarza

W 2024 roku pacjenci w Polsce nie odwołali ponad 1,3 miliona wizyt, badań, zaplanowanych zabiegów i operacji.

RMF24
z
rmf24.pl
dodany: 26.03.2025, 16:03:11
  • 208
  • #
    rmffm
  • #
    lekarz
  • #
    nfz
urza67
urza67
urza67 27.03.2025, 06:10:53 via Wykop
  • 1
@gonorrhoea_: Miałem tak samo. Dzwoniłem przez kilka dni i nikt nie odbierał. Musiałem podjechać żeby się zapisać, ale przed drziami do rejestracji znowu zadzwoniłem. Nikt nie odebrał. A po wejściu okazało się że żadnej kolejki nie ma i babki po prostu nie odbierają telefonów bo nie chcą...

I przykład który pewnie został zaliczony jako moje niestawienie się na termin - dostałem skierowanie na kolonoskopie w znieczuleniu ogólnym. W rejestracji mnie

741

Przepadło 1,3 mln wizyt. Pomysł na karanie pacjentów za nieprzyjście do lekarza

Przepadło 1,3 mln wizyt. Pomysł na karanie pacjentów za nieprzyjście do lekarza

W 2023 r. przepadło 1,3 mln wizyt na NFZ. Pomysł na karanie pacjentów za nieprzyjście do lekarza Miliony SMS-ów z przypomnieniem o wizycie. W 2023 r. Narodowy Fundusz Zdrowia wysłał blisko 12 milionów SMS-ów z przypomnieniem o wizycie do specjalis

wolewole
z
kronika24.pl
dodany: 17.02.2024, 16:34:11
  • 240
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
urza67
urza67
urza67 17.02.2024, 20:53:36 via Wykop
  • 13
Jeżeli mówimy o Indywidualnym Koncie Pacjenta to mogą tez tam być odnotowywane wizyty prywatne. Prawie nikt tego nie robi, ale mogą.

Źródło: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/zagladaj-na-internetowe-konto-pacjenta

Informację o Twoich wizytach znajdziesz tam niezależnie od tego, czy leczysz się w ramach ubezpieczenia w NFZ, czy prywatnie

483

Państwo w Państwie. Okradli go, a teraz musi zapłacić za działania komornika

Pokaż treści 18+

Państwo w Państwie. Okradli go, a teraz musi zapłacić za działania komornika

Kolega ukradł panu Krzysztofowi obrączkę z samochodu, kiedy ten podwoził go po pracy. Złodziej nigdy nie oddał za nią pieniędzy, a komornik przez 6 lat nie był w stanie ściągnąć z niego ani grosza. A na koniec, kosztami obarczył okradzionego mężczyznę.

Sultanat_Muszelki
z
polsatnews.pl
dodany: 04.02.2024, 14:42:30
  • 90
  • #
    polska
  • #
    patologiazewsi
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    prawo
  • #
    pieniadze
urza67
urza67
urza67 04.02.2024, 18:34:03 via Wykop
  • 3
@alfokloda0: W sumie na ten cel można by przeznaczyć pieniądze z tego funduszu sprawiedliwości. Bardziej by było to zgodne z jego celem niż kamizelki odblaskowe.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 22.01.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking