Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko172
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
krzyzakmm

krzyzakmm

Dołączył 9 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2924
  • Znaleziska 2873
  • Mikroblog 51
  • Obserwujący 8
  • Obserwowane 0

305

Startuje Instytut Bezpieczeństwa AI... i cenzury? Clinton i Von der Leyen...

Startuje Instytut Bezpieczeństwa AI... i cenzury? Clinton i Von der Leyen...

I znów chodzi o dzieci. W Kopenhadze wystartowała nowa inicjatywa dotycząca bezpieczeństwa sztucznej inteligencji dla dzieci i nastolatków ze wsparciem m.in. Hillary Clinton i Ursuli von der Leyen. Nowa inicjatywa otwarcie wspiera europejskie regulacje takie jak AI Act, Digital Services Act oraz...

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 13.05.2026, 09:47:29
  • 71
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    europa
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    wiadomosci
  • #
    polityka
krzyzakmm
krzyzakmm 14.05.2026, 05:56:43 via Wykop
  • 6
@strach_overflow: nie wiem na ile to fakty, ale czytałem w Rumunii, że tak naprawdę to rządzi facet poniżej bo vonder Lenin jest intelektualnie niedołężna
facet jest podwójnym agentem - cia/mosad

https://en.wikipedia.org/wiki/Bjoern_Seibert
krzyzakmm
krzyzakmm 14.05.2026, 10:37:12 via Wykop
  • 0
@radzioso532: odpowiadam na pytanie:
- nie, bo debilizm to IQ w skali Wechslera na poziomie 55-69 a mi z badania wyszło 130
https://pl.wikipedia.org/wiki/Niepe%C5%82nosprawno%C5%9B%C4%87_intelektualna_w_stopniu_lekkim

1078

Bezrobocie sięga 20%! Znalezienie pracy, to jak wygrana na loterii

Bezrobocie sięga 20%! Znalezienie pracy, to jak wygrana na loterii

Tak źle na rynku pracy nie było od dawna. Zwolnienia grupowe, mała liczba nowych ofert pracy i brak perspektyw - to codzienność wielu Polaków. Sytuacja w niektórych powiatach jest wręcz dramatyczna. Stopa bezrobocia przekracza tam 20% i nic nie wskazuje na to, aby miało ulec to poprawie. A co gorsze

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 14.05.2026, 08:49:23
  • 311
  • #
    praca
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    wykop
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
krzyzakmm
krzyzakmm 14.05.2026, 10:02:18 via Wykop
  • 118
@ChciwyASasin: temat tak samo sprzedawany jak coroczne "brakuje 2 milionów mieszkań"

732

30 LAT TAK JEŻDŻĘ! (co na to Policja?)

30 LAT TAK JEŻDŻĘ! (co na to Policja?)

Zróbmy kobitę sławną, w sumie sama chce nią być.

findi
z
youtube.com
dodany: 13.05.2026, 09:37:46
  • 116
  • #
    konfitura
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    polska
krzyzakmm
krzyzakmm 14.05.2026, 07:53:34 via Wykop
  • 0
@zukennuken: a to psy były? - wyglądały na przerośnięte szczury...
Frufruf
Frufruf
11.05.2026, 18:00:22
  • 56
#perfumy

Zapraszam do dyskusji pt. "Wasz największe perfumowe rozczarowania" ( ͡º ͜ʖ͡º) Do jakich zapachów podchodziliście z dużymi oczekiwaniami by ani trochę nie zostały spełnione? Bardziej chodzi o samą kompozycję niż słabiutkie parametry, bo tutaj pewnie łatwo byłoby wymieniać. Do swoich mogę zaliczyć:

1. Sospiro Il Padrino - Porzeczka, rum, amaretto i bergamotka na drzewno waniliowej bazie. Nuty wyglądały bardzo intrygująco i sprawiły, że liczyłem na soczysty owocowy
  • 97
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

krzyzakmm
krzyzakmm 12.05.2026, 06:42:21 via Wykop
  • 4
Po transformacji PRL w 3RP poszliśmy z różowym do perfumerii i pierwsze co poszło do sprawdzenia, to Channel No 5. Cóż - rozczarowanie lvl max - śmierdzi dokładnie tak, jak słynne PRL-owskie kostki zapachowe wrzucane do tych rynien na siki, które dawniej były zamiast pisuarów.
  • Odpowiedz

921

Fagata na Juwenaliach w Częstochowie. Studenci oburzeni zaproszeniem

Studenci Politechniki Częstochowskiej protestują przeciwko występowi Fagaty, zarzucając organizatorom promowanie patologii za publiczne pieniądze. Część z nich zapowiada bojkot imprezy, bo mają dość promowania osób znanych głównie z kontrowersji i "projektu X".

Kruk_
z
dziennikzachodni.pl
dodany: 11.05.2026, 17:48:01
  • 116
  • #
    czestochowa
  • #
    juwenalia
  • #
    studenci
  • #
    fagata
  • #
    patoinfluencerzy
  • #
    afera
krzyzakmm
krzyzakmm 12.05.2026, 05:44:26 via Wykop
  • 23
@slizgi: w Smerfach była taka wiedźma - Hogata
krzyzakmm - @slizgi: w Smerfach była taka wiedźma - Hogata

źródło: Hogatha-4070963608

Pobierz

342

Niemcy mierzą się z problemem nadpodaży energii z OZE

Niemcy mierzą się z problemem nadpodaży energii z OZE

"Jeśli chcecie zrobić coś dobrego dla bezpieczeństwa dostaw i transformacji energetycznej oraz budżetu federalnego, to wYłączcie jutro swoją instalację fotowoltaiczną" - apelował do Niemców wieczorem 1 maja w mediach prof. Lion Hirth.

Poludnik20
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 10.05.2026, 13:21:15
  • 209
  • #
    niemcy
  • #
    oze
  • #
    energetyka
  • #
    gospodarka
  • #
    prad
  • #
    energia
krzyzakmm
krzyzakmm 11.05.2026, 12:05:11 via Wykop
  • -2
W ten weekend pierwszy raz UPSy pokazywały napięcie sieci 245-246V. Zazwyczaj max jaki widziałem - a mam fotowoltaikę od 2019 roku - to było 238V. Przy 253V falownik się wyłącza - tak piszą w internetach.
Nie ma komu tej nadprodukcji odbierać. Jedyne sensowne elektrownie szczytowo-pompowe są stare (najmłodsza ma zdaje się ponad 25) a nowe nie powstają.
Już ledwo sapie, już ledwo zipie a jeszcze palacz węgiel w nią sypie...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

748

Koronawirus - przeżyjmy to jeszcze raz ( ʖ )

Pokaż treści 18+

Koronawirus - przeżyjmy to jeszcze raz ( ʖ )

Nikt już nie pamięta, a jeszcze nie dawno jak 5 lat temu bohaterska Policja ujarzmiła groźnego i popełniającego bardzo duże przestępstwo obywatela III Rzeczypospolitej Polskiej, który wykazał się nieposłuszeństwem i nie chciał założyć maski.

Glock9212
z
youtube.com
dodany: 08.05.2026, 09:01:40
  • 157
  • #
    covid
  • #
    koronawirus
  • #
    policja
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    wydarzenia
krzyzakmm
krzyzakmm 08.05.2026, 12:34:02 via Wykop
  • 85
@tomasz-aleksander-barania: grzesiowski, pinkas, horban, simon, niedzielski, szumowski, sutkowski... to taki dobry początek by był
krzyzakmm
krzyzakmm 08.05.2026, 19:24:25 via Wykop
  • 2
@tomasz-aleksander-barania: pa na tego:
krzyzakmm - @tomasz-aleksander-barania: pa na tego:

źródło: debil-grzesioski

Pobierz

922

Ministra zdrowia: W niektórych szpitalach pensje personelu pochłaniają 106 proc.

Ministra zdrowia: W niektórych szpitalach pensje personelu pochłaniają 106 proc.

W niektórych szpitalach na wynagrodzenia przeznaczone jest nawet 106 proc. budżetu, co jest skrajnie trudną sytuacją dla

Boloo2000
z
bankier.pl
dodany: 08.05.2026, 09:10:19
  • 223
  • #
    nfz
  • #
    po
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
  • #
    podatki
  • #
    pis
krzyzakmm
krzyzakmm 08.05.2026, 12:24:56 via Wykop
  • -1
@jakis-takis: to jest norma za platformy, kto pamięta ich w latach 2007-2015 nie powinien być zaskoczony
to tzw. paradoks tuska:

mimo, że jesteśmy w najbogatszej 20-tce państwa/zieloną wyspą/tygrysem Europy czy co on tam sobie uroi to nadal musimy pożyczać kasę w postaci KPO/SAFE/przeksięgowanie 160 miliardów z OFE/300 miliardów corocznie deficytu i ocieranie się o konstytucyjny próg długu publicznego itd. a mimo tego nadal nie ma pieniędzy i na wszystko brakuje...

672

HP zdalnie wyłącza drukarki. Masz tusz, ale nic nie wydrukujesz

HP zdalnie wyłącza drukarki. Masz tusz, ale nic nie wydrukujesz

Drukarka pewnej Amerykanki nie drukuje - nic nic nadzwyczajnego, jednak urządzenie nie zepsuło się, tusz jest pełny, papier załadowany. Drukarka nie może drukować bez opłacenia miesięcznego abonamentu, a HP zdalnie ją zablokował.

ochucki
z
ithardware.pl
dodany: 08.05.2026, 08:03:49
  • 144
  • #
    drukarki
  • #
    hp
  • #
    komputery
  • #
    afera
krzyzakmm
krzyzakmm 08.05.2026, 12:19:36 via Wykop
  • 6
@xpear: wygląda jak obecny minister Bartoszewski - tylko młodszy
krzyzakmm - @xpear: wygląda jak obecny minister Bartoszewski - tylko młodszy

źródło: 1920x810-2210344608

Pobierz

706

Kierujący Porsche nie kontroluje swoich emocji na drodze. Łódź.

Kierujący Porsche nie kontroluje swoich emocji na drodze. Łódź.

Zdarzenie miało miejsce 29 kwietnia 2026 r. o godz. 11:54 na ulicy Aleksandrowskiej w Łodzi.

dashcambandit
z
youtube.com
dodany: 06.05.2026, 20:42:37
  • 86
  • #
    lodz
  • #
    prawojazdy
  • #
    agresjadrogowa
  • #
    stopcham
krzyzakmm
krzyzakmm 08.05.2026, 07:17:40 via Wykop
  • 0
@Bombardino-Crocodilo: a jak to gorsche kopci :) - raju, co za szmelc...

428

D. Joński: Europejki częściej zgłaszają gwałty, stąd duży wzrost statystyk.

Pokaż treści 18+

D. Joński: Europejki częściej zgłaszają gwałty, stąd duży wzrost statystyk.

Europoseł KO, Dariusz Joński twierdzi że w Unii w ciągu 10 lat liczba gwałtów wzrosła o 150% ponieważ Europejki postanowiły je częściej zgłaszać. Europosłowi nie przychodzi do głowy żaden inny powód tłumaczący ich duży wzrost.

konto usunięte
z
x.com
dodany: 06.05.2026, 08:31:07
  • 64
  • #
    polityka
  • #
    4konserwy
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
krzyzakmm
krzyzakmm 07.05.2026, 06:46:16 via Wykop
  • 2
@Blaskun: bo byli inni :) - przecież sam (obecny) premier mówił, że to "biedni ludzie szukający swojego miejsca na ziemi" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

55

500 letnia beczka znaleziona podczas budowy elektrowni jądrowej

500 letnia beczka znaleziona podczas budowy elektrowni jądrowej

Podczas prac budowlanych przy systemie chłodzenia elektrowni, w Bałtyku odnaleziono nienaruszoną beczkę - przeleżała tam 500 lat a obecnie jest przedmiotem badań. Wewnątrz - osmund - ruda żelaza sprzed setek lat...

krzyzakmm
z
trojmiasto.pl
dodany: 06.05.2026, 11:51:23
  • 8
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    ciekawostki
  • #
    historia
  • #
    atom

310

Popularna operacja kolana może tylko pogorszyć sprawę. Wyniki 10-letnich badań

Popularna operacja kolana może tylko pogorszyć sprawę. Wyniki 10-letnich badań

Fińskie badanie FIDELITY przez 10 lat śledziło 146 pacjentów po częściowej meniskektomii, czyli trimowaniu uszkodzonej łąkotki. Wynik: żadnych korzyści wobec operacji pozorowanej, za to szybsza artrozy i gorsze wyniki kolana. Ta operacja to jedna z najczęstszych na świecie.

real_scoria
z
sciencedaily.com
dodany: 06.05.2026, 08:42:41
  • 87
  • #
    medycyna
  • #
    nauka
  • #
    zdrowie
krzyzakmm
krzyzakmm 06.05.2026, 10:57:10 via Wykop
  • 2
@6thsurvivor: uważaj - moja matka miała serię z tego kwasu to potem trzeba było ściągać... szarlatan jakiś to jej podpowiedział... skończyło się i tak na endoprotezie

1497

Psiarski psychiatryk w TVN xDDDDDDDDDDDDDDDD

Wożenie w wózku, imię psa na obrączkach, lizanie się z psem, najważniejszy członek rodziny, którego potrzeby traktowane są priorytetowo, psia mama, psi tata. Zapraszam do oglądania :)

nowszyja
z
x.com
dodany: 05.05.2026, 11:35:23
  • 316
  • #
    psiarze
  • #
    psy
  • #
    polska
  • #
    heheszki
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    patologiazmiasta
krzyzakmm
krzyzakmm 06.05.2026, 08:49:15 via Wykop
  • 0
@PiersiowkaPelnaZiol: Kraków od zawsze mi się ze smrodem szczochów kojarzy - ale to nie tylko przez psy - przejdź się latem, w weekend, w nocy (koło 2-3) po rynku...

819

Putin zostanie zapamiętany jako człowiek, który zniszczył Rosję

Przez ponad dekadę rosyjski przywódca Władimir Putin dominował na arenie międzynarodowej, dążąc do swojego głównego celu: uczynienia Rosji wielką. Jednak popełnił wówczas poważny błąd, dokonując inwazji na Ukrainę, co może doprowadzić do upadku, a nawet zniszczyć Rosję

darosoldier
z
centrumeuropy.pl
dodany: 05.05.2026, 15:24:53
  • 96
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    wojsko
  • #
    polityka
krzyzakmm
krzyzakmm 06.05.2026, 08:21:35 via Wykop
  • 3
@Grzesiok: ciekawe to jest - prawda? aż trudno uwierzyć, że oni nie przewidzieli i nie opracowali planu B na wypadek, gdyby jednak ta wojna nie poszła po ich myśli... albo chociaż najpierw otworzyć NS2, uzależnić Europę a dopiero potem rozpocząć inwazję...
ilekroć to analizuję, to zastanawiam się, jaka była prawdziwa przyczyna

jedyny plus dla nas, to że w 1 dzień Putin zakończył kowidowe wariactwo bo byśmy pewnie żyli w mocno

2379

Dokąd dojdzie granica absurdu zarobków lekarzy

Dokąd dojdzie granica absurdu zarobków lekarzy

Wynagrodzenia 2.9-krotnie od średniej, i to licząc tylko tych na umowach o pracę, czyli zarabiających najmniej. NFZ na granicy upadku pomimo 2.2 krotnego wzrostu budżetu w ciągu pięciu lat. A już od lipca podwyżki dla lekarzy o 8.82%. Studia te są trudne, ale ostatnie 5 lat to totalne odklejenie.

danielbr3
z
businessinsider.com.pl
dodany: 04.05.2026, 07:49:29
  • 507
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    polska
  • #
    zdrowie
krzyzakmm
krzyzakmm 04.05.2026, 09:38:34 via Wykop
  • 17
To nie są trudne studia - jedyna trudność polega na zapamiętywaniu dużej ilości materiału w krótkim czasie.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

382

Wypowiedź dziennikarki Forbes na temat Manosfery

Wypowiedź dziennikarki Forbes na temat Manosfery

Oryginalne znalezisko zostało usunięte, więc wrzucam wypowiedź tej Pani w formie całkowicie neutralnej, bez przebarwień, bez komentarza i bez opisu.

nirvikalpasamadhi
z
streamable.com
dodany: 30.04.2026, 09:06:00
  • 95
  • #
    kultura
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    logikaniebieskichpaskow
  • #
    rozowepaski
  • #
    niebieskiepaski
  • #
    zwiazki
krzyzakmm
krzyzakmm 30.04.2026, 19:15:59 via Wykop
  • 3
Tak mi się skojarzyło i chyba pasuje do intonacji i tematu...
krzyzakmm - Tak mi się skojarzyło i chyba pasuje do intonacji i tematu...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

244

Skandal w polskiej numizmatyce. Wirtualne "laboratorium" oszukiwało klientów?

Skandal w polskiej numizmatyce. Wirtualne "laboratorium" oszukiwało klientów?

Zaczęło się od grupy "Łowcy falsyfikatów" gdzie pewna "firma" Lebiedzinski Lab zarzucała domom aukcyjnym i prywatnym kolekcjonerom, że ich monety to fałszywki. Jednocześnie właściciel twierdził że monety należy wysłać... do niego. I tu się robi ciekawie. Bo prawda okazała się zupełnie inna.

LordSlavic
z
youtube.com
dodany: 29.04.2026, 08:54:29
  • 35
  • #
    numizmatyka
  • #
    monety
  • #
    srebro
  • #
    oszustwo
  • #
    scam
krzyzakmm
krzyzakmm 29.04.2026, 11:14:31 via Wykop
  • 12
Pan Samochodzik i Fantomas :)
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

krzyzakmm
krzyzakmm 30.04.2026, 05:33:10 via Wykop
  • 0
@Wielka-Polska-Betonowa: Fantomas
książka opowiada o tym jak do pałacu z kolekcją dzieł przyjeżdżał co jakiś czas pewien pan i twierdził, że jakiś obraz jest falsyfikatem
wtedy właściciel wiózł obraz do ekspertyzy i zawsze po drodze psuł się jego samochód - nagle niemal znikąd pojawiała się pomoc drogowa która w trakcie prac podmieniała obrazy mają przygotowaną kopię
i rzeczywiście - po przyjeździe do eksperta obraz okazywał się fałszywką...

593

Szef Kia zapowiada obniżki cen w Europie, aby odeprzeć konkurencję z Chin

Szef Kia zapowiada obniżki cen w Europie, aby odeprzeć konkurencję z Chin

Czyli jednak da się obniżyć absurdalne ceny nowych aut? A jeszcze niedawno się nie dawało, ciekawe co się zmieniło ...

qba82222
z
stooq.pl
dodany: 27.04.2026, 16:31:03
  • 258
  • #
    motoryzacja
  • #
    kia
  • #
    auta
krzyzakmm
krzyzakmm 28.04.2026, 08:45:14 via Wykop
  • 1
@Zbieraczchru: bo miała preferencyjne warunki, korzystała z obecnych BTS nie ponosząc kosztów budowy sieci od zera a jednocześnie miała zwolnienia podatkowe na kilka lat
to była tajemnica niskich cen Play i tak, sam też wtedy zmieniłem operatora z Idea (obecnie Orange, dawniej Centertel) na nich
jeszcze wcześniej miałem Era (obecnie T-Mobile) bo miał tzw. 5 sekundówki - czyli brak naliczania opłaty przez pierwsze 5 sekund połączenia - wynikający z długich

642

Zadziwiająca sytuacja w Lotto. Tydzień po losowaniu padły te same liczby

Zadziwiająca sytuacja w Lotto. Tydzień po losowaniu padły te same liczby

W Mini Lotto dwukrotnie w odstępie tygodnia wylosowano identyczny zestaw liczb: 15, 17, 31, 37, 41. Pierwszy raz stało s

Kozak2e
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 25.04.2026, 16:57:15
  • 215
  • #
    lotto
  • #
    afera
  • #
    wykop
  • #
    polska
krzyzakmm
krzyzakmm 26.04.2026, 21:21:08 via Wykop
  • 0
@pszekotcur: żart oczywiście złapałem, ale tak naprawdę to on nie przeskoczył - świadkowie mówili, że bezpieka przywiozła go motorówką... może akurat ktoś przeczyta, zapamięta i przekaże wnukom...
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 12
  • Strona 1 z 12
  • >

Dariusz Makowski

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 12.12.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 29.10.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 23.10.2021

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking