Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko173
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Ramone

Ramone

Dołączył 12 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 17638
  • Znaleziska 10218
  • Mikroblog 7420
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 83

209

Spółka z Gdańska przejmuje niemieckiego przewoźnika kolejowego

Spółka z Gdańska przejmuje niemieckiego przewoźnika kolejowego

Spółka Olavion, należąca do Grupy Unimot, podpisała umowy nabycia 60 proc. udziałów w niemieckiej spółce RBP-Rheinische

erka73
z
trojmiasto.pl
dodany: 19.12.2025, 07:21:04
  • 64
  • #
    gdansk
  • #
    pkp
  • #
    kolej
  • #
    pociagi
  • #
    transport
  • #
    polska
Ramone
Ramone 20.12.2025, 07:33:33 via Android
  • 0
Już się tak nie podniecajcie że ktoś kupił 60% udziałów w małej niemieckiej firmie która ma 6 lokomotyw i 50 pracowników.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

558

Polska administracja faworyzuje Microsoft. 99 proc. zamówień wyklucza innych

Polska administracja faworyzuje Microsoft. 99 proc. zamówień wyklucza innych

99 proc. zamówień publicznych na oprogramowanie biurowe w polskiej administracji wyklucza konkurencję Microsoftu.

maxicololo
z
xyz.pl
dodany: 18.12.2025, 12:13:02
  • 188
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    technologia
  • #
    microsoft
  • #
    windows
  • #
    prawo
Ramone
Ramone 19.12.2025, 00:50:56 via Android
  • 1
@SP9IDA: program do wycinania reklam z nagrań telewizyjnych, taki gdzie nie przerabia godzinnego programu przez kolejną godzinę, tylko łączy w 30 sekund. Odpowednik VideoRedo TV Suite
Ramone
Ramone 19.12.2025, 18:43:21 via Android
  • 0
@SP9IDA: tego nie znam. Z ciekawości spojrzę jutro

341

Allegro One, czyli jak zepsuć Święta. Nie dostarczymy paczki i co nam Pan zrobi

Allegro One, czyli jak zepsuć Święta. Nie dostarczymy paczki i co nam Pan zrobi

Krótko: Zamówiłem prezenty dla rodziców i rodzeństwa tydzień temu - specjalnie się pospieszyłem, żeby na pewno wyrobić się przed świętami. Od 4 dni ciągłe opóźnienia. Zero konkretów, zero informacji. Status: Przesyłka opóźniona, będzie jak dostarczymy (pic rel)

good_veneer
z
wykop.pl
dodany: 18.12.2025, 10:48:41
  • 185
  • #
    allegro
  • #
    afera
  • #
    januszebiznesu
  • #
    zalesie
  • #
    oszukujo
Ramone
Ramone 18.12.2025, 14:31:17 via Android
  • 0
@Riolet: przecież nawet nie wiemy czy została wysłana. Wygląda że nie. Inpostem też by nie przyszło xD
Ramone
Ramone 18.12.2025, 14:32:48 via Android
  • 0
@wiverna: ale z pakowaniem jest słabo na Amazonie Czasami przyjdzie coś rozduszone.

963

Pomorze to nie obóz relokacyjny! Chcemy weta ws. migrantów!

Pomorze to nie obóz relokacyjny! Chcemy weta ws. migrantów!

Czy chcesz, aby Twoje miasto zamieniło się w strefę no

lshxhx-uegdbhxh
z
wbijamszpile.pl
dodany: 17.12.2025, 05:41:54
  • 104
  • #
    stopmigracji
  • #
    stopemigrantom
Ramone
Ramone 17.12.2025, 16:41:52 via Android
  • 6
@ubijakitopiel: trzeba wysłać do Warszawy. Do przyjaznych nowoczesnych miejscowych znających tolerancję wobec wszystkiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jackblackcanada
jackblackcanada
jackblackcanada
16.12.2025, 15:23:22
  • 3
Szczerze to tęsknie za starymi pociągami typu en57. W tych nowych malo miejsc do siedzenia, siedzenia sa twarde i tylek boli, jak siedzisz blisko drzwi to po piętach ciągnie konkretnie jak zatrzyma sie pociąg na stacji , latem klima tak chłodzi że kataru idzie dostać i jeszcze te dające po oczach podświetlenie ledowe xdd
#kolej #pociagi
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ramone
Ramone 16.12.2025, 15:45:15 via Android
  • 0
@jackblackcanada: plus do tego półki że mały plecaczek tylko się zmieści. Pociąg z miejscem na bagaż dla byznesmenow. Tyle aby laptopa było gdzie położyć.
  • Odpowiedz

1109

Na porodówce nie było ginekologa, Anna nie żyje.Wojewoda wykreślił szpital z rej

Na porodówce nie było ginekologa, Anna nie żyje.Wojewoda wykreślił szpital z rej

Sześć kobiet w tym dniu nie miało w szpitalu opieki ginekologa po cesarskim cięciu, jedna z nich zmarła. Takie są ustalenia prokuratury. Cztery osoby usłyszały zarzuty. W piątek wojewoda wykreślił placówkę z rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Oznacza to, że szpital przestaje istn

Stopa_Szopa
z
tvn24.pl
dodany: 12.12.2025, 20:06:25
  • 235
  • #
    bielskobiala
  • #
    ochronazdrowia
  • #
    szpital
  • #
    porod
  • #
    prokuratura
Ramone
Ramone 13.12.2025, 17:57:46 via Android
  • 2
@WaveCreator: przecież to uśmiechnięci promują prywatne szpitale
Ramone
Ramone 13.12.2025, 17:58:35 via Android
  • 2
@Casper777: no tam mogli mniej zarabiać bo to prywatny szpital. W publicznym pewnie więcej dostają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
cyganztorunia
cyganztorunia
cyganztorunia
12.12.2025, 13:59:13
  • 3
#pocztapolska #polska 2 dni temu miałem awizo, rzecz zbyt duża dla listonosza i rozumiem że odbiór tylko w placówce PP. Ale czekaj, nie wydadzą bo listonosz nie wrócił z regionu. Ale pani, on tego nie wziął ja wiem że to duży list i chcę odebrać tu i teraz. Ale listonosz nie wrócił jeszcze (na bazę) i nie "rozliczył się z tabletu". Kazano przyjść po 16:00. A wtedy kolejka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ramone
Ramone 12.12.2025, 15:32:43 via Android
  • 0
@cyganztorunia: wrócił, wrócił. Tylko żeby wydawać te listy to ktoś musi je wprowadzić do systemu. Żeby to zrobić to musi zamknąć okienko na godzinę, no chyba że kogoś mają na zapleczu. A to nie jest takie oczywiste.
  • Odpowiedz

13

To podobno najlepszy Linux zamiast Windows 11 No.. prawie.. Zorin 18 CORE

To podobno najlepszy Linux zamiast Windows 11 No.. prawie.. Zorin 18 CORE

jak w tytule i na miniaturce.. 100tyś pobrań w 2 dni po wydaniu 14 Października, podobno naj naj naj.. podobno i programy ( prawie ) działają z Windows.. A ja mówię sprawdzam i - idealnie to nie jest.. jest tak - średnio.. Zresztą zobaczcie sami :) Linkownia: https://zorin.com Jeżeli doceniasz moją

PytanieZaPytaniem
z
youtube.com
dodany: 09.12.2025, 11:27:48
  • 4
  • #
    linux
  • #
    ubuntu
  • #
    komputery
Ramone
Ramone 10.12.2025, 07:55:49 via Wykop
  • 1
Bardzo ciężki jest ten Zorin. Mam takie zabytek jak Acer AO722 który 15 lat temu był wolny i na nim dobrze widać co jest szybkie, a co mułowate. To juz win 10x64 dwa razy szybciej chodzi na tym, a Zorin to muł klasy Ubuntu.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

532

Ukraińcy pomału opuszczają Polskę. Zastępują ich przybysze z Indii czy Filipin

Pokaż treści 18+

Ukraińcy pomału opuszczają Polskę. Zastępują ich przybysze z Indii czy Filipin

Ukraińcy - wciąż największa grupa cudzoziemców, rozczarowani sytuacją na polskim rynku pracy oraz rosnącymi nastrojami ksenofobicznymi i prorosyjskimi nad Wisłą, coraz częściej decydują się wyjechać dalej, na Zachód. Tymczasem w Polsce szybko przybywa pracowników z Indii, Filipin, a nawet Nepalu.

Lolenson1888
z
wnp.pl
dodany: 09.12.2025, 10:06:33
  • 280
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    imigranci
  • #
    ekonomia
  • #
    praca
  • #
    uchodzcyzukrainy
Ramone
Ramone 10.12.2025, 07:38:52 via Android
  • 5
@Lolenson1888: to już nie można lubieć Ukrainy i Rosji? Sam do Ukrainy nic nie mam, ale nasze władze już przesadzają w służalczości, i przez to tworzą się nastroje nieprzychylne.
YaGo_
YaGo_
08.12.2025, 20:43:04
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ramone
Ramone 08.12.2025, 21:27:43 via Android
  • 0
@YaGo_: najbardziej podobny do Windowsa 98/xp jest Q4OS Trinity
  • Odpowiedz
NatUtms
NatUtms
NatUtms
07.12.2025, 20:04:05
  • 52
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ramone
Ramone 07.12.2025, 22:44:46 via Android
  • 9
@NatUtms: na którym filmie jesteś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

473

Miliard komputerów działa na Windows 10. Połowa bez szans na Windows 11

Miliard komputerów działa na Windows 10. Połowa bez szans na Windows 11

Microsoft oficjalnie zakończył główne wsparcie dla Win10 w październiku 2025, ale według danych Della aż mld komputerów nadal korzysta z tego systemu.Co gorsza,około 500 mln pecetów jest zbyt starych,by spełnić wymagania Win11.Druga połowa mogłaby przejść na nowy system,ale użytkownicy tego nie chcą

FredOnizuka
z
portaltechnologiczny.pl
dodany: 05.12.2025, 16:50:16
  • 290
  • #
    windows10
  • #
    windows11
  • #
    microsoft
  • #
    komputery
  • #
    informatyka
  • #
    systemyoperacyjne
Ramone
Ramone 06.12.2025, 17:07:50 via Android
  • 0
@kepmip_pl: a to coś działa? Chyba na dwóch różnych komputerach próbowałem to instalować. Albo nie dało się pobrać, a jak już dało to się instalacja urywała na początku.
Ramone
Ramone 06.12.2025, 19:35:17 via Android
  • 0
@kepmip_pl: już sobie dałem spokój. Bardziej mi zależy na systemie co przypominał wizualnie win 98/2000 Pro. Znalazł się Linux Q4OS Trinity który wypełnił to zadanie.

294

Polska odzyska zrabowane skarby? Przełom ws. zwrotu dzieł sztuki

Polska odzyska zrabowane skarby? Przełom ws. zwrotu dzieł sztuki

Minister kultury ogłosiła przełom w dialogu z Niemcami ws. zwrotu zrabowanych dzieł sztuki. Po raz pierwszy w proces restytucji zaangażowali się niemieccy politycy na szczeblu federalnym. Polska przygotowuje wnioski o zwrot m.in. rękopisu "Gaude Mater Polonia", manuskryptów z Biblioteki Ordynacji

Stopa_Szopa
z
rmf24.pl
dodany: 01.12.2025, 09:56:54
  • 76
  • #
    ministerkultury
  • #
    niemcy
  • #
    dzelasztuki
  • #
    restytucjamienia
Ramone
Ramone 02.12.2025, 09:21:11 via Android
  • 12
Bajeczki dla POkemonów
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

267

Konfederacja grzmi: To błąd Karola Nawrockiego

Konfederacja grzmi: To błąd Karola Nawrockiego

Politycy Konfederacji skrytykowali w niedzielę to, że Karol Nawrocki nie spotka się z Viktorem Orbanem. Decyzja prezydenta jest pokłosiem wizyty premiera Węgier u Władimira Putina w Moskwie.

gerwazy-oko
z
rmf24.pl
dodany: 30.11.2025, 17:56:23
  • 210
  • #
    konfederacja
  • #
    nawrocki
  • #
    polska
  • #
    wegry
  • #
    orban
  • #
    polityka
Ramone
Ramone 01.12.2025, 12:18:44 via Android
  • 1
Błąd. Takie gesty do uśmiechniętych POkemonów, którzy i tak tego nie docenią i będą go dalej opluwać. Nie warto iść śladem Dudy który był wyjątkowo uległy wobec PO, bo to odbierają jako słabość i zachętę do ataku.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1823

Blokują drogę, zmyślają prawo, chcą skuć i zamknąć, bo bronią bezprawia? Policja

Blokują drogę, zmyślają prawo, chcą skuć i zamknąć, bo bronią bezprawia? Policja

Funkcjonariusze absurdalni. Kanonada bezprawia, zwroty akcji co chwilę, wygadywanie kompletnych bzdur i łamanie praw obywatela, a do tego blokowanie ruchu. Co odstawiła grudziądzka policja to głowa mała. Wyrok sądu z Bydgoszczy w sprawie odmowy legitymowania: https://youtu.be/S2sBnHVIjK8 Bezzasadne

elemel90
z
youtube.com
dodany: 29.11.2025, 10:10:53
  • 328
  • #
    audytobywatelski
Ramone
Ramone 30.11.2025, 06:39:06 via Android
  • 0
@Bialek_napraw_tagi: słaba płaca w policji? Kolejny wykopek programista milioner? W tym kraju masz w większości przypadków masz alternatywę robić w fabryce smrodu za 3,5 tysiąca albo w policji za 6-7 tysięcy. Co wybierasz?
Ramone
Ramone 30.11.2025, 06:40:16 via Android
  • 5
@omnitreks: wyraz twarzy mówiący że wie że nie ma racji, ale dyżurny kazał spacyfikować szpiega robiącego zdjęcia xD
Ramone
Ramone 30.11.2025, 15:33:30 via Wykop
  • 0
@sylwek2k: policja na swojej stronie twierdzi że kursant
po ukończeniu 26 roku życia ma
od
5 311,00
do
5 856,72
netto
Ramone
Ramone 30.11.2025, 17:07:24 via Android
  • 0
@sylwek2k: https://praca.policja.pl/rdp/zarobki/33353,Zarobki.html tu twierdzą że plus dodatek mieszkaniowy xD
Ramone
Ramone 30.11.2025, 17:56:37 via Android
  • 0
@sylwek2k: tak samo pracowałem latami w kołchozie gdzie się pracowało cały rok, czy sylwester na 22 czy święta za trochę ponad minimalną. To trochę z innej perspektywy patrzę.
Copperhead
Copperhead
22.11.2025, 21:27:24
  • 0
Co się odwaliło, to ja nie wiem. Siedziałem dziś praktycznie cały dzień w domu. Miałem dwie paczki z Amazona, jedną wysłaną przez InPost, drugą przez Pocztę Polską. I zgadnijcie… #inpost dostarczył paczkę pod same drzwi, a kurier z #pocztapolska odfajkował, że była próba doręczenia, niby nikogo nie było w domu, chociaż siedziałem i domofon na pewno bym usłyszał. To już nawet nie jest śmieszne. (╯°□
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ramone
Ramone 23.11.2025, 04:52:34 via Wykop
  • 0
@Copperhead: no to masz pecha. To chyba jestem szczęściarzem bo mi z każdej firmy przynoszą bez wyjątku. Z Pocztexu też, tylko akurat tu nie lubię bo godziny mi nie pasują, które byłyby marzeniem większości, bo pomiędzy 16 a 18 mimo ze pisze w śledzeniu że wydano do doręczenia gdzieś za 8. Niezłe niewolnictwo tam panuje jak nie mogą normalnie skończyć.
  • Odpowiedz
Patrick_Rowerovsky
Patrick_Rowerovsky
20.11.2025, 18:50:23
  • 0
Przebywam za granicą, dostałem awizo na pismo z sądu. Nie mam szans go odebrać przed upływem terminu. Pełnomocnitwo w przypadku przesyłki z sądu nie działa. Co robić?

#sadownictwo #pocztapolska
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ramone
Ramone 20.11.2025, 19:05:08 via Android
  • 0
@Patrick_Rowerovsky a znasz miejscowość nadania? Masz numer listu?
  • Odpowiedz
Ramone
Ramone 20.11.2025, 19:19:30 via Android
  • 0
@Patrick_Rowerovsky numeru listu nie powiedzą? To pod żadne rodo na logikę nie powinno podlegać. Bo w zależności od miejscowości można coś wywnioskować. Np. jak będzie sąd Lublin/Świdnik to na 99% wyrok nakazowy za niezapłacone parkowanie, jazdę na gapę. Nie wiem czy coś takiego mogłeś mieć, ale tego jest dużo rozsyłane.
  • Odpowiedz
Ramone
Ramone 20.11.2025, 19:22:46 via Android
  • 0
@Patrick_Rowerovsky a co do pełnomocnictwa to pełnomocnictwo pocztowe działa. No chyba że na kopercie pisze że wyłącznie do rąk własnych. A takie listy trafiają się sporadycznie tylko z sądów karnych
  • Odpowiedz
Ramone
Ramone 21.11.2025, 10:28:07 via Wykop
  • 0
@pcela: kiedyś pracowałem na poczcie i z rok temu była taka interpretacja że to chyba od września 2024 ma się wydawać karne na pełnomocnictwo pocztowe. Ze jest zmiana, nowe rozporządzenie itd. itp. Ale na dobra sprawę to nie wiem jaka jest obecnie wersja.
  • Odpowiedz
Ramone
Ramone 21.11.2025, 12:20:50 via Wykop
  • 0
@pcela: na oko tylko z 5% karnych miało adnotację do rąk własnych. W tamtym roku na mojej poczcie przyszło polecenie żeby wydawać karne osobom na pełnomocnictwo pocztowe, o ile nie jest do rąk własnych. Nie wiem jak teraz, ale wtedy tak było.
  • Odpowiedz

3188

Policja Bieruń wytacza Audytorowi postępowanie i blokuje komentarze

Policja Bieruń wytacza Audytorowi postępowanie i blokuje komentarze

Policja Bieruń wydała zdawkowe oświadczenie, gdzie stwierdza że toczy się u nich postępowanie przeciwko Audytowi Obywatelskiemu za nieokazanie dokumentów i wyłącza komentarze. Dodajmy, że jest to efekt wczorajszego głośnego znaleziska, na które moderacja haniebnienałożyła shadow ban.

motylbezskrzydel
z
facebook.com
dodany: 20.11.2025, 12:25:05
  • 351
  • #
    audytobywatelski
  • #
    policja
  • #
    milicja
  • #
    patusy
  • #
    afera
Ramone
Ramone 21.11.2025, 06:18:15 via Android
  • 9
@gelerth35 ale odszkodowanie budżet państwa zapłaci. Żeby to chociaż było z pieniędzy komisariatu. Ale nie zakładam że tak jest. Jeśli by było, to bym był mile zaskoczony xD
  • <
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 15
  • Strona 7 z 15
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 31.08.2020

    Komentator
  • Rocznica
    od 24.05.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 23.05.2014

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking