Wpis z mikrobloga

Czy znacie to uczucie gdy toczycie płomienną dyskusję na wykopie na (wpisz tu dowolny temat) i wydaje wam się, że macie do czynienia z ekspertem, ale okazuje się, że macie do czynienia z "wykopowym ekspertem"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mnie to denerwuje! Pewnym wyjściem jest zaglądnięcie na konto użytkownika i zobaczenie co to za typ, ale komu by się chciało tracić na to czas.

Dlatego stworzyłem dodatek, który w kilka sekund pokaże wam co delikwent postuje, co komentuje i co plusuje. Taki wykopowy Młot Na Patusów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.wykop.pl/dodatki/pokaz/1167/

Zachęcam do instalacji - działa na PC na Chrome, na innych przeglądarkach być może też. Ja kończyłem studia informatyczne, a nie ASP i na frontendzie się nie znam xD Wspaniała dwudniowa przygoda z #javascript utwierdziła mnie, że niekoniecznie chcę wracać do tego języka, chociaż cieszę się, że ciągle coś tam pamiętam.


Skrypt zaciąga po 3 ostatnie strony (o ile istnieją) aktywności użytkownika w kategoriach: wpisy na mirko, komentarze na mirko, plusy na mirko. Główna strona portalu nie interesuje mnie - pokażcie mi jedno dobrze otagowane znalezisko xD

#wykop #dodatek #programowanie #chwalesie
p.....k - Czy znacie to uczucie gdy toczycie płomienną dyskusję na wykopie na (wpisz ...
  • 21
@powaznyczlowiek: Wiesz co by było fajniejszym dodatkiem wg mnie? Wspólne notatki o użytkowniku. Czyli udostępniasz notatkę i jak ktoś kto ma skrypt najedzie na nick to mu ją wyświetla. Powiedzmy do 5 notatek od innych użytkowników plus możliwość plusowania/minusowania notatek. Wyświetlałyby się notatki, z największą przewagą plusów i z największą ilością głosów w ogóle.
@r4do5: no to napisz taki ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja o tym kiedyś myślałem, ale to ciężki temat - raz, że bez dostępu do API (a więc udostępnienia skryptowi swojego konta) raczej nic z tego, dwa, że samo API też nie udostępnia tego (a przynajmniej ja nie znalazłem takiej opcji), trzy że musiało by się to opierać na jakiejś wspólnej zewnętrznej bazie więc na start są problemy
@r4do5:
W oczywistych scamach albo idiotach to by siadło, ale byłoby nadużywane fest w polityce i generalnie wykopki to głupie stworzenia. Antyszczepy czy inne patusy dominujące notatki by zrujnowały cały system.
@powaznyczlowiek:

...na jakiejś wspólnej zewnętrznej bazie więc na start są problemy z CORS...

CORS to problem dewelopera wtyczki, api w nagłówku zwraca, że można wysyłać i pobierać z wykopu i nie masz tego problemu.
@Deykun: ale to by miało chyba działać w drugą stronę? No tak jak pisałem - od frontu specjalista ze mnie żaden więc może się mylę

Ale reszta argumentów - w szczególności brak endpointu w API wykopu do pobrania opisów - i tak sprawia, że ten projekt nie jest możliwy do zrobienia
@powaznyczlowiek:

ale to by miało chyba działać w drugą stronę?

No nie, tworzysz wtyczkę dla wykopu i z niej wysyłasz requesty "dodaj notatkę", "pobierz notatki" do swojego zewnętrznego api, jako w nim masz nagłówki dobrze skonfigurowane to powinno siąść.


Nagłówek CPS może zablokować taką wtyczkę na Wykopie, ale Wykop go nie używa.

Ale reszta argumentów - w szczególności brak endpointu w API wykopu do pobrania opisów - i tak sprawia, że
@powaznyczlowiek: U mnie ten skrypt nie działa.

Script error in [Greasemonkey script [https://greasyfork.org/pl/users/846686-powaznyczlowiek/Tagi](https://greasyfork.org/pl/users/846686-powaznyczlowiek/Tagi) użytkownika; version 0.1]:
ReferenceError: $ is not defined
@powaznyczlowiek: Bo to reaguje na mouseenter tego "qtipa", czyli jak poruszysz kursorem w okienku, to dopiero wtedy pokazuje się przycisk "Używane tagi". Jak go naciśniesz, to pojawi się "Wczytywanie tagów..." i chwilę trzeba poczekać. Tagi wyświetlą się w tym samym okienku zamiast alertu. Dodatkowo pobierane są tagi ze znalezisk. Nie wiem, czy ten skrypt działa instalatorem. Zainstalowałem ten twój i użyłem opcji edit w Greasemonkey. Działa mi w firefoxie. No i