Wpis z mikrobloga

tl;Dr W IT nie brakuje programistów. Brakuje dobrych programistów.

Przed chwilą skończyła się firmowa pogadanka z szefostwem. Jeden z tematów to "będziemy zatrudniać w Indiach". I nie, nie chodzi o cięcie kosztów. Po prostu nie możemy znaleźć ludzi o dobrych skillach w Polsce. Nawet jak kandydaci przyjdą do nas na rozmowę zachęceni stawką, to większości z nich musimy odmówić współpracy właśnie że względu na przeciętne umiejętności.

#programista15k
  • 48
@mtosny: mialem na mysli, ze zmieniajac prace odbylem 25 rozmow.
20 z 25 mimo duzych marek z wig20 mialo gowno do zaoferowania, nieciekawe warunki samej pracy (biuro, lokalizacja, wynagrodzenie, szkolenia), nieciekawi ludzie przeprowadzajacy rekrutacje, dziwny management i jednoczesnie fikolki rekrutacyjne, kilka leveli oceniania "wiedzy", inteligencji...

Przyznam szczerze czesto wymiekalem bo mi sie nie chcialo, a oni pewnie, hehe co za debil - nie ma bystrych programisow
@kukukluku: nie zajmuję się rekrutacjami, więc niestety nie wymienię szczegółów, co jest z ludźmi nie tak. Szukamy ludzi z dobrą znajomością Scali i jej ekosystemu (ja siedzę w .NET stąd mój brak wiedzy o tamtych rekrutacjach).
dziwisz się, że nie możesz znaleźć dobrych programistów w PL bo oferujesz stawke jak dla hindusów.


@rskk: Nie kwestionuję tego, że być może IT w Polsce pracuje za psie pieniądze w porównaniu do zachodu. Raczej chciałem zwrócić uwagę na problem, że na rynku są dostępni ludzie, którzy zazwyczaj nie mają odpowiednich umiejętności, aby być mocnym członkiem zespołu. I żeby było jasne - juniorów też zatrudniamy, ale takich dobrze rokujących i zaangażowanych.
@thewickerman88: Niestety, to nie bait. Mnie martwi jeszcze różnica w strefie czasowej. Jednak to zawsze rozwala dzień pracy jak trzeba być wcześniej / posiedzieć później żeby domknąć razem jakiś temat. Dlatego raz zdarzyło mi się pracować w zespole z USA i już wiem, że tak nie chcę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@UnderratedMoviesBot: Raportowanie w Jira. Idea jest taka, że kadra zarządzająca chce mieć informacje ile spędzamy nad rozwojem oprogramowania (nowe biznesowe funkcjonalności), ile nad utrzymaniem / bugami, ile poświęcamy na scrumowe ceremonie. Wyceny robimy w story pointach, więc nie ma presji, że dane zadanie jest wycenione na 8h i na być skończone dziś. Ogólnie robota idzie wolno, ale stabilnie, jest czas żeby napisać testy ( ͡° ͜ʖ ͡°)